Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2012
ЩАСТЯ ПРИЙШЛО У СТРАСНУ П’ЯТНИЦЮ

Наш╕ улюблен╕ домашн╕ тваринки – к╕шечки та собаки. Як же вони нам в╕ддан╕! Завжди проводжають нас, куди б ми не йшли, та з нетерп╕нням чекають нашого повернення.
Яскравим прикладом тако╖ в╕рност╕ ╓ в╕домий ф╕льм «Хат╕ко», який був знятий за реальними под╕ями. Кожен день пес Хат╕ко проводжав свого господаря до вокзалу, коли той в╕дправлявся на роботу, а ввечер╕ приходив знову, щоб його зустр╕ти. Та одного дня хазя╖н раптово помер на робот╕ в╕д серцевого нападу. Не дочекавшись його, Хат╕ко продовжував приходити на станц╕ю щодня. Упродовж дев’яти рок╕в в╕н приходив на одне ╕ те ж м╕сце, так там ╕ загинув.
Чому вони нас так люблять ╕ завжди рад╕ бачити, вважаючи сво╖ми друзями, а деяк╕ з нас ображають цих, н╕ в чому не винних ╕стот?
Я була дуже здивована жорсток╕стю вчителя — «героя» статт╕ «Хто кицьку образить, той в╕к щастя не побачить» («Кримська св╕тлиця», № 8), який викинув кицьку з 4-го поверху. Та ще й не просто вчитель, а вчитель православно╖ культури. Х╕ба може така людина працювати вчителем?
П╕сля прочитання ц╕╓╖ статт╕ я сп╕лкувалася з багатьма людьми. Деяк╕ з них казали, що такого вчителя взагал╕ не можна допускати до д╕тей — хтозна, що ще в нього на думц╕?
Я мала розмову з людиною, в яко╖ неймов╕рно добре серце, не скривдить нав╕ть комахи. Звуть ╖╖ Анастас╕я, ╖й 21 р╕к, працю╓ продавцем у м╕ст╕ С╕мферопол╕. Про тварин може розмовляти годинами. Я спитала у не╖, що вона може сказати про вчинок цього н╕бито осв╕ченого чолов╕ка? Вона з г╕ркотою подивилася на мене ╕ в╕дпов╕ла: «Це дуже прикро, але ╓ так╕ люди (якщо ╖х можна так назвати), ╕ ╖х, на жаль, немало». ╤ розпов╕ла мен╕ ╕стор╕ю про те, як вони з мамою врятували к╕шку в╕д людсько╖ жорстокост╕.
Сталося це м╕сяць тому. Мати Анастас╕╖, Св╕тлана Микола╖вна, працю╓ кухарем у л╕карн╕. Б╕ля ц╕╓╖ л╕карн╕ завжди водилося дек╕лька к╕шок. Годувати ╖х було заборонено, але Св╕тлана не могла дивитися у т╕ голодн╕ оченята, ╕ вона потай виносила ╖жу кошенятам.
Якось викро╖лася в не╖ в╕льна хвилинка, й Св╕тлана вир╕шила пров╕дати сво╖х улюбленц╕в. У коридор╕ почула якийсь шум, п╕шла на звуки ╕ пом╕тила, що в куточку, у в╕др╕, яке призначене для миття п╕длоги, бореться за життя малесеньке кошеня.
В╕дро було повне брудно╖ води, а тваринка дуже маленька, ледве розплющувала оч╕. Як пот╕м стало в╕домо, «допомогла» цьому створ╕нню потрапити у халепу прибиральниця л╕карн╕. Вона хот╕ла втопити к╕шечку, щоб не заважала. Св╕тлана Микола╖вна швидко витягла кошеня й сховала п╕д куртку. Одразу зателефонувала доньц╕ Анастас╕╖, ╕ н╕чого не пояснюючи, попросила негайно при╖хати (розпов╕дати було н╕коли, заносити тварину у прим╕щення не дозволялося). Приблизно через 15 хвилин донька Св╕тлани при╖хала з╕ сво╖м чолов╕ком ╕ забрала додому к╕шечку. Як згаду╓ зараз Анастас╕я, вона дивилася за тваринкою, як за дитинкою. К╕лька раз╕в на день промивала оченята, годувала ╖╖, купала. К╕шечка одужала та радувала сво╖х «батьк╕в». Так, так — батьк╕в, я не обмовилася, бо Анастас╕я з╕ сво╖м чолов╕ком Олександром вважають ╖╖ членом сво╓╖ родини ╕ нав╕ть називають Сонечкою Олександр╕вною.
Сл╕д зазначити, що Сонечку врятували саме у страсну п’ятницю. В╕домо, що к╕шечки приносять щастя. Сонечка також принесла щастя сво╖й рятувальниц╕, бо Анастас╕я дуже довго не змогла знайти роботу. ╤ саме п╕сля появи цього кошеняти ╖й зателефонували та запропонували хорошу роботу. Тепер Анастас╕я завжди повторю╓: «Щастя до мене прийшло у страсну п’ятницю».
Взагал╕, к╕шка – це символ домашнього тепла ╕ затишку. Якщо у ваш д╕м прийшла ця тваринка, то це до великого щастя в родин╕. Тож, люди, не в╕дштовхуйте свого щастя!

Ал╕ме ЧАТАЛОВА,
студентка 5 курсу Кримського державного ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету

ЗЛО МА╢ ВЛАСТИВ╤СТЬ ПОВЕРТАТИСЯ...

Ми вважа╓мо, що проблема, пов’язана з тваринами, сьогодн╕ ╓ дуже актуальною, оск╕льки через тварин помирають люди, а через людей гинуть тварини. Багато з нас сьогодн╕ нав╕ть не задумуються над ц╕╓ю проблемою, а шкода.
Ми, д╕ти, перейма╓мося ситуац╕╓ю, що склалася у деяких зоопарках нашо╖ кра╖ни. Взяти хоча б столичний зоопарк. За статистикою, там померло приблизно 70 тварин. Чому це жах╕ття продовжу╓ться й дос╕ ╕ прац╕вники цього зоопарку н╕чого не можуть зробити?.. Чи не хочуть?..  Дума╓мо, що причиною смерт╕ цих беззахисних тварин ╓ недбал╕сть людей…
Повною протилежн╕стю ╓ наш Ялтинський зоопарк.  В╕н ╓ одним з найб╕льших та найкращих в Укра╖н╕. Тварини там не гинуть, бо про них дбають, п╕клуються ╕, головне, – люблять.
Кажуть, що людина, у яко╖ нема собаки, нещаслива,  адже ╖й не дано п╕знати справжню дружбу. Це — правда. Часто чу╓мо, що собака може завдати шкоди людин╕. Це теж правда. На жаль, сьогодн╕ у С╕мферопол╕ розгулюють ц╕л╕ згра╖ голодних, розлючених пс╕в. Але винн╕ у цьому люди, тобто ╖хня байдуж╕сть ╕ безд╕яльн╕сть. Ми часто провоку╓мо агрес╕ю тварин та п╕сля цього ще й обурю╓мося на них. А зло ма╓ властив╕сть повертатися…

╢лизавета КУРНИЦЬКА, В╕ктор╕я БАБЕНКО,
учениц╕ 7 класу НВК «Консоль», м. С╕мферополь

БРАТИ НАШ╤ МЕНШ╤

Озирн╕ться навкруги. Ви побачите багато надзвичайного, прекрасного, неймов╕рного. Усе це — природа! Як багато чар╕вно╖ краси ми, люди, знищу╓мо! Як багато вид╕в тварин зникло з обличчя Земл╕! Я вважаю, кожен з нас повинен думати про це, захищати ╕ допомагати кожн╕й тваринц╕. «Як?» — спита╓те ви.
От що вам в╕дпов╕м. Я думаю, що коли ви бачите, як знущаються над тваринами або утримують ╖х в умовах, не придатних для життя, треба одразу пов╕домити про це в установи захисту тварин. Мен╕ дуже запали в душу випадки смерт╕ тварин у зоопарках, адже ц╕ установи повинн╕ стати справжн╕ми дом╕вками для беззахисних ╕стот. Я вважаю, що людина повинна все ж таки озирнутися назад ╕ подивитися на тих, хто залишився там, позаду... Тварини, рослини! Усе живе просто не ма╓ часу для того, щоб пристосуватись до прогресу, до нових речей, як╕ тепер мають люди! Також я вважаю, що кожен повинен сам думати про тварин, як╕ не мають дом╕вки, про тих, кому н╕чого ╖сти. А як багато тварин гине на дорогах!!! ╤ про це люди мають хвилюватись. Бо на Земл╕ живе не т╕льки людина, а й ╕нш╕ ╕стоти, як╕ теж потребують уваги!
Подумайте над цим, ╕ не залишайтесь байдужими...

Оля КОЛОСОВА, учениця 5 класу
НВК «Консоль», м. С╕мферополь


ПОКАРАЛИ ЗА ЖОРСТОК╤СТЬ

Перехожий завадив дв╕рнику, 59-л╕тн╕й ж╕нц╕, пов╕сити кошенят прямо на очах у д╕тей. «Сл╕дчо-оперативна група встановила, що дв╕рник вир╕шила позбутися кошенят, як╕ жили у двор╕ багатоповерхового будинку. Кошенятам було близько м╕сяця, д╕ти ╕ доросл╕ годували ╖х, доглядали, гралися. Заважали котики т╕льки дв╕рнику», — пов╕домля╓ УМВС Укра╖ни в м. Севастополь.
Св╕док под╕╖ розпов╕в, що, вийшовши вранц╕ з п╕д’╖зду, в╕н побачив переляканих, заплаканих двох маленьких д╕вчаток. Д╕ти навпереб╕й почали просити його врятувати кошенят, яких щойно дв╕рничка пов╕сила на дерев╕. Чолов╕к кинувся у той б╕к, куди вказали д╕ти. На дерев╕ на капронов╕й нитц╕ тел╕палися прив’язан╕ за ши╖ тро╓ кошенят. Врятувати чолов╕ков╕ вдалося т╕льки двох з них, йдеться в пов╕домленн╕.
За фактом жорстокого поводження з тваринами Балаклавським районним в╕дд╕лом м╕л╕ц╕╖ порушено крим╕нальну справу. Дв╕рник призналася у ско╓ному ╕ щиро ка╓ться. Причину свого вчинку пояснила тим, що була п’яна.
*   *   *
Як пов╕домля╓ портал atv.odessa.ua, за жорстоке поводження з тваринами у кв╕тн╕ в Одес╕ за ╜рати вже потрапив чолов╕к, який прямо посеред вулиц╕ на очах у перехожих намагався вбити кота. Причому робив це з таким зв╕рством, що нав╕ть найб╕льш холоднокровн╕ не витримали — ╕ врукопашну в╕дбивали чотириногого у садиста.
Уродженець Молдови 47-р╕чний ╤ван А., який прожива╓ в Одес╕, отримав 2 м╕сяц╕ ув’язнення за жорстоке побиття вуличного кота на пр╕звисько Рудий.
Под╕бний вирок — р╕дк╕сть для укра╖нсько╖ юриспруденц╕╖, а для Одеси взагал╕ ун╕кальний, зазнача╓ актив╕стка одеського Союзу захисту тварин ╤рина Момот.
«Рудий був звичайним вуличним котом, доки, як говориться, «не переб╕г дор╕жку» м╕сцевому дв╕рнику. Той схопив кота за задн╕ лапи ╕ почав бити головою об ст╕ну», — розпов╕ла Любов Олекс╕╖вна, яка стала очевидцем випадку. Тод╕ 86-р╕чна ж╕нка, не злякавшись, кинулась рятувати тварину.
П╕д час побиття Рудий отримав серйозн╕ травми. У нього було к╕лька перелом╕в, а внутр╕шн╕ органи в╕дбит╕. На л╕кування тварини п╕шло два м╕сяц╕.
Ця ╕стор╕я схвилювала Одесу. Люди вс╕м миром збирали грош╕ на л╕кування ╕ реаб╕л╕тац╕ю, а дв╕рника засудили до тюремного ув’язнення. Цей випадок зм╕нив долю ╤вана А.: в╕н «зав’язав» з╕ спиртним, зав╕в двох кот╕в ╕ почав п╕дгодовувати ╕нших бродячих тварин. Що ж до Рудого — то йому пощастило. У легендарного кота з’явилася дбайлива господарка ╕ св╕й д╕м.
http://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10324

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков