Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. Анатол╕й КАЧАН
В╕дсутн╕сть нав’язливо╖ дидактики, знання психолог╕╖ дитини ╕ висока художн╕сть —...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 08.04.2016
НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В

6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною асоц╕ац╕╓ю ан╕мац╕йного к╕но. «Укр╕нформ» зробив п╕дб╕рку 25-ти найкращих укра╖нських мультф╕льм╕в, як╕ ран╕ше створювали укра╖нськ╕ к╕нокомпан╕╖. Пода╓мо сьогодн╕ першу «десятку».
1. «Жив-був пес» (1982). Мультипл╕кац╕йний ф╕льм режисера Едуарда Назарова, створений за мотивами укра╖нсько╖ народно╖ казки «С╕рко». Спочатку текст мультф╕льму був рос╕йськю мовою, а п╕сн╕ - укра╖нською. 2012 року його повн╕стю доозвучили укра╖нською. Над сценар╕╓м мультика режисер працював ц╕лий р╕к. Акторами ориг╕нального озвучення виступали: Едуард Назаров - опов╕дач, Георг╕й Бурков - Пес, Армен Джигарханян - Вовк. Мультф╕льм пос╕в перше м╕сце на V м╕жнародному к╕нофестивал╕ казкових ф╕льм╕в у Дан╕╖ в 1983 роц╕.
2. «Козаки» (1967-2008) - сер╕я мультипл╕кац╕йних ф╕льм╕в режисера Володимира Дахна. Це ╕стор╕я про трьох запорозьких козак╕в: Бурмила, Коротуна та Силача (за сценар╕╓м мають ╕мена Грай, Око ╕ Тур). Кожно╖ сер╕╖ геро╖ потрапляють у неймов╕рн╕ пригоди, зустр╕чаються з ц╕кавими людьми, потрапляють у р╕зн╕ кра╖ни та епохи. До зб╕рки мультф╕льм╕в про козак╕в ув╕йшли 10 сер╕й (Як козаки кул╕ш варили, Як козаки у футбол грали, Як козаки наречених визволяли, Як козаки с╕ль купували, Як козаки ол╕мп╕йцями стали, Як козаки мушкетерам допомагали, Як козаки на вес╕лл╕ гуляли, Як козаки ╕нопланетян зустр╕чали, Як козаки в хокей грали, Як козак щастя шукав, Як козаки ╕з турками воювали). У вс╕х сер╕ях присутн╓ аранжування укра╖нських народних п╕сень. За мотивами мультсер╕алу розроблена сер╕я в╕део╕гор для д╕тей.
3. «Пригоди кап╕тана Врунгеля» (1979) - мультсер╕ал режисера Давида Черкаського, створений за сюжетом однойменно╖ пов╕ст╕ Андр╕я Некрасова. Це ╕стор╕я про кап╕тана, який бере участь у м╕жнародн╕й в╕трильн╕й регат╕. Саме там ми чу╓мо в╕домий висл╕в «Як корабель назвеш, так в╕н ╕ попливе». У Врунгеля яхта мала символ╕чну назву «Б╕да». Рол╕ в мультф╕льм╕ озвучували: Зинов╕й Гердт (Врунгель), ╢вген Паперний (Лом, Шеф), Георг╕й Кишко (Фукс), Григор╕й Шп╕гель (Агент 00Х), Семен Фарада (Джул╕ко Бандито), Олександр Бурмистров (Де Ля Воро Гангстерито), Едуард Назаров (Кап╕тан Чорно╖ Каракатиц╕), Вен╕ам╕н См╓хов (Адм╕рал). Композитор мультф╕льму - Георг╕й Ф╕ртич.
4. «Остр╕в скарб╕в» (1986) - двосер╕йний мультипл╕кац╕йний ф╕льм ╕з вставками к╕нематограф╕чних музичних кл╕п╕в за мотивом однойменного роману Р. Ст╕венсона. Режисер мультф╕льму - Давид Черкаський, сценарист - Юр╕й Ал╕ков. Рол╕ озвучували: Борис Вознюк (Сквайр Трелон╕), Георг╕й Кишко (Джим), ╢вген Паперний (Доктор Л╕вс╕), В╕ктор Андр╕╓нко (Кап╕тан Смойлетт), Армен Джигарханян (Джон Сильвер), Юр╕й Яковл╓в (Бен Ганн), Валер╕й Чигля╓в (п╕рати).
5. «Як Петрик П’яточк╕н слоник╕в рахував» (1984) - весела ╕стор╕я про непосидючого рудоволосого хлопчика, який ув╕ сн╕ потрапля╓ до Африки ╕ ста╓ вихователем слоненят. Режисер мультф╕льму - Олександр В╕кен. Вс╕ рол╕ в мультф╕льм╕ озвучила Наталя Рожкова.
6. «Л╕кар Айболить» (1984-1985) - мультф╕льм режисера Давида Черкаського про л╕каря, який може вил╕кувати будь-яку тваринку та комашку. Мультф╕льм створений за однойменною пов╕стю Корн╕я Чуковського. Рол╕ в мультику озвучували: Зинов╕й Гердт (л╕кар Айболить 1,4 сер╕╖), Серг╕й Юрський (Л╕кар Айболить 2-3, 5-7 сер╕╖), Мар╕я Миронова (Варвара), ╢вген Паперний («Одноокий»), Георг╕й Кишко (Бармалей, Г╕попотам, розб╕йники), Олександр Бурмистров (Ведм╕дь, Г╕попотам), Семен Фарада (Бармалей), Всеволод Абдулов (папуга Карудо), В╕ктор Андр╕╓нко (Крокодил, «Одноокий»). У Бердянську, до реч╕, встановлено пам’ятник Л╕карю Айболитю.
7. «Як песик ╕ кошеня мили п╕длогу» (1977) - ан╕мац╕йний ф╕льм режисера Алли Грачово╖. Це ╕стор╕я про двох друз╕в - собачку ╕ кошеня, як╕ виявили на ганку будинку брудн╕ сл╕ди й почали ╖х прибирати.
8. «Зайченя заблукало» (1973) - мультф╕льм режисера Володимира Гончарова. Це ╕стор╕я про зайчика, який б╕г за метеликом ╕ заблукав у л╕с╕. Картина показу╓ щир╕сть та доброту л╕сових мешканц╕в, як╕ не залишились байдужими до б╕ди зайчика. Рол╕ озвучували: Людмила Козуб, Андр╕й ╤гнатенко, Володимир Коршун, Л╕на Будник.
9. «Дострибни до хмаринки» (1988) - мультф╕льм к╕норежисера Бориса Храневича про спекотну Австрал╕ю, дружбу ╕ про те, як погано вихвалятись. Рол╕ озвучували Людмила Лог╕йко та Богдан Бенюк.
10. «Кап╕тошка» (1980,1989) - мультипл╕кац╕йний ф╕льм сценаристки Натал╕ Гуз╓╓во╖, який склада╓ться з двох сер╕й: «Кап╕тошка» та «Кап╕тошко, повертайся!». Це ╕стор╕я про дружбу весело╖ краплинки чистого л╕тнього дощу та Вовченяти. Там, де з’явля╓ться Кап╕тошка, розпускаються кв╕ти, листя ╕ трави. Саме Кап╕тошка приносить дружбу у будинок Вовченяти ╕ допомага╓ йому зрозум╕ти, хто в╕н ╓ насправд╕. Рол╕ озвучували Людмила ╤гнатенко та Богдан Бенюк.
Зараз створенням мультф╕льм╕в займа╓ться державна укра╖нська ан╕мац╕йна студ╕я «Укран╕маф╕льм», яка працю╓ над продовженням ╕стор╕╖ про козак╕в. Наступна сер╕я ан╕мац╕йного ф╕льму називатиметься «Козаки. Футбол». Вих╕д першо╖ сер╕╖
мультф╕льму ╕з цього циклу заплановано на 1 червня.

Кристина МИСЬК╤В

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 08.04.2016 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16962

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков