Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 09.12.2005
ПАТРІОТИЗМ НЕ У СЛОВАХ: ВІН У СЕРЦІ, У ВЧИНКАХ
Лідія СТЕПКО, власкор «КС».

      Севастопольський бізнесмен, директор науково-виробничого підприємства «ЮгРемХолод» Віталій Осадчий, єдиний серед багатотисячного підприємницького кола міста, зголосився профінансувати передплату часопису «Кримська світлиця» для усіх (майже 70!) шкіл Севастополя.
      Підприємців у Севастополі нині багато. Чимало серед них і українців. Вже й до влади ті українці добралися, та підтримувати українську пресу не квапляться.
    А скільки було обіцянок, коли до владних крісел проштовхувалися! Тепер же навіть в їхніх партійних часописах українського слова не видно.
      Віталій В’ячеславович лаврів не прагне, навіть фотографію свою відмовився розмістити в часописі, але про вчителів української мови, котрі можуть  використовувати «КС» як посібник на уроках, готовий подбати.
      - Віталію В’ячеславовичу, Ваша допомога учням і вчителям, як і самому  часопису - неоцінима. Що спонукало Вас до цього вчинку?
      - Бентежить те, що до севасто-польців надходить надто однобока інформація. Попередні вибори довели, що навіть тих, хто працює на моєму підприємстві, важко переконати у важливості демократичних змін в Україні. Антидержавницькі переконання закладені десь дуже глибоко, на рівні підсвідомості. Суцільна українофобія росіян і меншовартість українців. Але ж народна мудрість недаремно нам нагадує про воду, що камінь точить. І починати треба зі шкіл, а ще краще - з дитячих садочків. Важливо, щоб до дітей надходила інформація, де була б відсутня антидержавницька думка. З повагою до держави неодмінно прийде й розуміння важливості державної мови.
      Згадаймо 90-ті роки. Чому ми програли переговори про розподіл  Чорноморського флоту? Тоді, пам’ятається, навіть пенсіонери міста зловтішалися, що «хохлам» майже нічого не дісталося. Люди не розуміють того, що втрачене державою, у якій вони мешкають, буде поновлюватися з їхньої ж кишені. Ту ж саму зловтіху  сьогодні чуємо стосовно постачання російського газу, що має подорожчати. Радіють городяни  успіхам Росії, забуваючи про свої власні кишені, не розуміючи, що зловтішаються над собою, що інтереси України - це їхні власні інтереси. Державне мислення відсутнє майже на всіх рівнях суспільства. Допомагають зомбувати мізки  недержавницькі ЗМІ. Цьому давно вже треба покласти край, та, мабуть, державні службовці, котрі мали б перейматися цими проблемами, більше турбуються про власний добробут.
      «Кримська світлиця», на мою думку, газета надзвичайно корисна. Хотілося б, щоб і надалі на її шпальтах з’являлися публікації просвітницького характеру. Не треба агресії, її й так скрізь доволі. Розповідайте про історію України. Історичні матеріали завжди легко читаються, дають розуміння, що у нас є славетне минуле, дають відповідь на запитання: хто ми? Розказуйте про досягнення наших співвітчизників у різні роки, у різних державах. Треба переломити в свідомості українця меншовартість, щоб він пишався своїм родоводом. Тільки таким чином можна зрушити цю проблему.
      Отже, як бачимо, справжній патріотизм  - не у лозунгах: він у думках, у серці, у справах. Редакційний колектив «Кримської світлиці» зичить Віталію Осадчому  успіхів та здоров’я і обіцяє дослухатися до його думок та побажань творити нашу газету такою, щоб не довелося жалкувати за вкладеними у неї грішми!
      
      м. Севастополь.
     
      «КРИМСЬКУ СВІТЛИЦЮ» ПІДТРИМАЛИ: В. С. Першко з  Києва - 400 грн.; Г. І. Стяжкіна з Ленінського р-ну АРК - 20 грн., подружжя Лісогорів з Керчі - 200 грн. Дякуємо Вам, земляки-світличани!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3470

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков