Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: МОВНЕ НЕВ╤ГЛАСТВО ЧИ ЗЛИЙ НАМ╤Р?
Для нас, укра╖нц╕в, останн╕ дев’ятнадцять рок╕в виявилися нелегкими роками випробовувань...


В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: «УКРА╥Н╤-НАЦ╤╥ ПОТР╤БНА НОВА ДЕРЖАВА-УКРА╥НА»
Виника╓ питання, а хто ж пров╕дники нац╕╖, що здатн╕ очолити процес реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ нац╕онально╖...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 09.12.2005
ПАТРІОТИЗМ НЕ У СЛОВАХ: ВІН У СЕРЦІ, У ВЧИНКАХ
Лідія СТЕПКО, власкор «КС».

      Севастопольський бізнесмен, директор науково-виробничого підприємства «ЮгРемХолод» Віталій Осадчий, єдиний серед багатотисячного підприємницького кола міста, зголосився профінансувати передплату часопису «Кримська світлиця» для усіх (майже 70!) шкіл Севастополя.
      Підприємців у Севастополі нині багато. Чимало серед них і українців. Вже й до влади ті українці добралися, та підтримувати українську пресу не квапляться.
    А скільки було обіцянок, коли до владних крісел проштовхувалися! Тепер же навіть в їхніх партійних часописах українського слова не видно.
      Віталій В’ячеславович лаврів не прагне, навіть фотографію свою відмовився розмістити в часописі, але про вчителів української мови, котрі можуть  використовувати «КС» як посібник на уроках, готовий подбати.
      - Віталію В’ячеславовичу, Ваша допомога учням і вчителям, як і самому  часопису - неоцінима. Що спонукало Вас до цього вчинку?
      - Бентежить те, що до севасто-польців надходить надто однобока інформація. Попередні вибори довели, що навіть тих, хто працює на моєму підприємстві, важко переконати у важливості демократичних змін в Україні. Антидержавницькі переконання закладені десь дуже глибоко, на рівні підсвідомості. Суцільна українофобія росіян і меншовартість українців. Але ж народна мудрість недаремно нам нагадує про воду, що камінь точить. І починати треба зі шкіл, а ще краще - з дитячих садочків. Важливо, щоб до дітей надходила інформація, де була б відсутня антидержавницька думка. З повагою до держави неодмінно прийде й розуміння важливості державної мови.
      Згадаймо 90-ті роки. Чому ми програли переговори про розподіл  Чорноморського флоту? Тоді, пам’ятається, навіть пенсіонери міста зловтішалися, що «хохлам» майже нічого не дісталося. Люди не розуміють того, що втрачене державою, у якій вони мешкають, буде поновлюватися з їхньої ж кишені. Ту ж саму зловтіху  сьогодні чуємо стосовно постачання російського газу, що має подорожчати. Радіють городяни  успіхам Росії, забуваючи про свої власні кишені, не розуміючи, що зловтішаються над собою, що інтереси України - це їхні власні інтереси. Державне мислення відсутнє майже на всіх рівнях суспільства. Допомагають зомбувати мізки  недержавницькі ЗМІ. Цьому давно вже треба покласти край, та, мабуть, державні службовці, котрі мали б перейматися цими проблемами, більше турбуються про власний добробут.
      «Кримська світлиця», на мою думку, газета надзвичайно корисна. Хотілося б, щоб і надалі на її шпальтах з’являлися публікації просвітницького характеру. Не треба агресії, її й так скрізь доволі. Розповідайте про історію України. Історичні матеріали завжди легко читаються, дають розуміння, що у нас є славетне минуле, дають відповідь на запитання: хто ми? Розказуйте про досягнення наших співвітчизників у різні роки, у різних державах. Треба переломити в свідомості українця меншовартість, щоб він пишався своїм родоводом. Тільки таким чином можна зрушити цю проблему.
      Отже, як бачимо, справжній патріотизм  - не у лозунгах: він у думках, у серці, у справах. Редакційний колектив «Кримської світлиці» зичить Віталію Осадчому  успіхів та здоров’я і обіцяє дослухатися до його думок та побажань творити нашу газету такою, щоб не довелося жалкувати за вкладеними у неї грішми!
      
      м. Севастополь.
     
      «КРИМСЬКУ СВІТЛИЦЮ» ПІДТРИМАЛИ: В. С. Першко з  Києва - 400 грн.; Г. І. Стяжкіна з Ленінського р-ну АРК - 20 грн., подружжя Лісогорів з Керчі - 200 грн. Дякуємо Вам, земляки-світличани!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3470

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков