Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2012
П╤Д ПЛЕСК╤Т ХВИЛЬ, ПТАШИНИЙ СП╤В...

Саме п╕д такий природний супров╕д проходять уроки у ц╕й середн╕й школ╕, що на самому берез╕ Калам╕тсько╖ затоки, в оточенн╕ чудового парку з рел╕ктовими рослинами, оранжере╓ю ╕ живим куточком. ╤ нав╕ть зам╕сть звичних монотонних дзв╕нк╕в на перерву у коридорах щоразу луна╓ одна ╕з восьми при╓мних музичних мелод╕й. Усе це заради самих школяр╕в, як╕ ╓ водночас ╕ пац╕╓нтами ╢впатор╕йського центрального дитячого кл╕н╕чного санатор╕ю М╕н╕стерства оборони Укра╖ни.
Останн╕й перед цьогор╕чними л╕тн╕ми кан╕кулами за╖зд — 207 д╕тей, з яких 87 — ╕з родин укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в. Залежно в╕д в╕ку ╖х в╕дразу розпод╕лили по класах. У п╕дсумку найчисленн╕шим виявився 7-й клас (17 ос╕б), тод╕ як першокласник╕в усього дво╓. Хай там як, але «за бортом» повноц╕нно╖ шк╕льно╖ науки, зазвичай, упродовж м╕сяця не залиша╓ться н╕хто. До об╕ду школяр╕ проходять рекомендован╕ л╕кувальн╕ процедури, а з 15-╖ години розпочинаються уроки — щодня чотири-п’ять — за вс╕ма загальноосв╕тн╕ми предметами. ╤х читають 15 квал╕ф╕кованих вчител╕в, а ще 20 виховател╕в оп╕куються д╕тьми вже на м╕сц╕, тобто у медичних в╕дд╕леннях, на дозв╕лл╕.
— У наш╕й школ╕, — розпов╕ла ╖╖ директор (пом╕чник начальника санатор╕ю з виховно╖ роботи), випускниця Терноп╕льського пед╕нституту Мар╕я Турчинська, – л╕кувально-оздоровча робота т╕сно по╓днана з навчально-корекц╕йною. ╤з ц╕╓ю метою давно застосовуються елементи ╕нклюзивного навчання, тобто хвор╕ на ДЦП (дитячий церебральний парал╕ч) в одному клас╕ з ╕ншими д╕тьми, у яких, скаж╕мо, недуги орган╕в дихання й алергози. Специф╕ка навчання та виховання д╕тей з д╕агнозом ДЦП поляга╓ в тому, що порушення опорно-рухового апарату у них нер╕дко ускладнен╕ дефектами мовлення, розумового ╕ псих╕чного розвитку. ╤ тим не менше, в╕д щоденного сп╕лкування з такими д╕тками та ╖хн╕ми батьками наш╕ педагоги мимовол╕ сам╕ проймаються милосердям ╕ добротою.
За словами Мар╕╖ ╤ван╕вни, педагога майже з 35-р╕чним стажем, горд╕сть школи — вчител╕ Олена Лафазан (математика), Лариса Константинова (англ╕йська мова), В’ячеслав Гладчук (╕стор╕я), Галина ╤ванько (рос╕йська мова ╕ л╕тература).
Ун╕кальна ╕ ╓дина середня школа в систем╕ санаторно-курортних заклад╕в в╕тчизняного оборонного в╕домства (створена в 1934 роц╕) розташована у самому ╕сторичному центр╕ древньо╖ ╢впатор╕╖. До ц╕╓╖ ╕стор╕╖ д╕ти можуть у прямому сенс╕ д╕стати рукою. Адже фрагмент археолог╕чних розкопок античного городища «Керк╕н╕тида», якому, власне кажучи, завдячу╓ сво╖м народженням сучасне м╕сто-курорт, прямо у парков╕й зон╕ санатор╕ю, поруч з╕ школою. Сам ╕нтер’╓р, наочне оформлення прим╕щень школи несуть неабияке п╕знавально-виховне навантаження. У цьому легко переконатись, оглянувши експозиц╕╖ «Дари моря», «Метелики Криму», нум╕зматичну колекц╕ю, картини-натюрморти (╖х подарувала школ╕ родичка попереднього начальника санатор╕ю Людмила Башкова). ╢ у триповерхов╕й школ╕, розрахован╕й, до реч╕, на 350 школяр╕в, просторий спортзал, дек╕лька в╕дкритих спортивних майданчики, два невеличких музе╖, б╕бл╕отека на 30 тисяч книг.
— Чимало наших д╕тей — «надомники», — поясню╓ ще одну специф╕ку тутешньо╖ педагог╕чно╖ практики завуч школи Маргарита Чурк╕на, — тобто через недуги, здеб╕льшого ДЦП, на батьк╕вщин╕ з ними вчител╕ займаються у домашн╕х умовах раз на тиждень, а то й на дек╕лька м╕сяц╕в. А тут ╖м прид╕ляють увагу щодня. ╤ д╕ти безмежно рад╕ сп╕лкуванню з нами, сво╖ми однол╕тками — ми це бачимо ╕ в╕дчува╓мо. Тому вони йдуть на уроки залюбки. Треба бачити ╖хн╕ оч╕, особливо на музичних заняттях, чи коли ╖м вдалось вперше власноруч щось намалювати, зл╕пити чи нав╕ть елементарно написати ручкою.
А що думають про санаторну школу сам╕ д╕ти, адже ╖хн╕ми вустами, як в╕домо, мовить ╕стина?
— Тут учител╕ добр╕ш╕ й уроки трохи коротш╕ (аж на 5 хвилин!), — з╕зна╓ться мен╕ 13-р╕чний Артем Шамов, син в╕йськовослужбовця ╕з Дн╕пропетровщини.
Картину доповнюють батьки маленьких пац╕╓нт╕в. «Д╕ти, — написала у книз╕ в╕дгук╕в педагог за осв╕тою Наталя Яковенко ╕з Черкасько╖ област╕, — ╕з задоволенням посп╕шають до ц╕╓╖ школи, де на них чекають справжн╕ вчител╕ — педагоги в╕д Бога, з золотими серцями, добрими душами, величезною любов’ю до д╕тей».
П╕сля 25 травня школа, як ╕ скр╕зь, взяла перерву до 1 вересня. Натом╕сть дитяча активн╕сть перем╕стилася на ╕гров╕ майданчики, клуб, на пляж. ╤ знову без педагог╕в там теж аж н╕як.
Варто також додати, що нин╕ навчально-виховним процесом у ╢впатор╕йському центральному дитячому санатор╕╖ МО Укра╖ни, який очолю╓ полковник медично╖ служби Юр╕й Пономаренко, охоплен╕ також 127 д╕тей укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в дошк╕льного в╕ку. У спец╕альних ╕грових к╕мнатах при кожному медичному в╕дд╕ленн╕ з ними займаються за так званими програмами розвитку.

Василь САДОВСЬКИЙ
На зн╕мку: п╕д час уроку

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10435

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков