Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДУХОВНИЙ УЧИТЕЛЬ: ╢ВГЕН СВЕРСТЮК
Яким був ╢вген Сверстюк ╕ як╕ повчання залишив у спадок новим покол╕нням, нам розпов╕ла зав╕дувач...


ЗАБУТЕ ╤М’Я Л╤КАРЯ МАР’ЯНА ПАНЧИШИНА
«Знання ╕ досв╕д – в ╕м’я збереження здоров’я укра╖нц╕в”, - таким...


ДОВГИЙ ШЛЯХ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ОСВ╤Т╤
З ЮВ╤ЛЕ╢М! РЕКТОРУ НАЦ╤ОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГ╤ЧНОГО УН╤ВЕРСИТЕТУ ╤МЕН╤ М.П. ДРАГОМАНОВА В╤КТОРУ...


«ПОЧЕСНА В╤ДЗНАКА» - ПИСЬМЕННИКУ-ЮВ╤ЛЯРУ
Гост╕ тепло в╕тали Василя Григоровича Латанського.


╤ВАН БОБЕРСЬКИЙ: «ДЕ СИЛА, ТАМ ВОЛЯ ВИТА╢»
╤ван Боберський походив з╕ славетного роду, кор╕ння якого сягало княжих час╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2012
НАЙД╤╢В╤ША ОРГАН╤ЗАЦ╤Я ЧЕРВОНОГРАДА

Берегин╕

Те, що актив╕стки «Прозерка» запросили власкора «Кримсько╖ св╕тлиц╕» на св╕й п’ятир╕чний юв╕лей, говорить про високу «щ╕льн╕сть» наших контакт╕в ╕ про неабияку результативн╕сть трир╕чно╖ сп╕впрац╕. Якщо говорити про пресу, то в актовому зал╕ червоноградського Центру творчост╕ були ще журнал╕сти «Новин Прибужжя». Оце, зда╓ться, ╕ все. Я нав╕ть почав пишатися, що патр╕отки зах╕дноукра╖нського шахтарського краю попри зайнят╕сть таки не забули про «Св╕тличку». Видно, св╕й свого в╕дчува╓ здалеку… А ось льв╕вськ╕ газетяр╕ чомусь не при╖хали, ╕ я вважаю, що даремно. Бо те, що робить «Прозерок», варто посилено пропагувати в масштабах ус╕╓╖ област╕. Недаремно ж хтось ╕з присутн╕х на юв╕ле╖ назвав прозерчан «найд╕╓в╕шою орган╕зац╕╓ю шахтарського Червонограда». Под╕бних
╕ в Укра╖н╕ небагато.
Треба сказати, що ж╕нки добре продумали орган╕зац╕ю вечора. Говорили про найголовн╕ше — про культуру. Про зв’язок покол╕нь. Чи потр╕бне нащадкам бабусине гаптування? Вони, р╕дненьк╕, стараються, а онуки можуть жодного разу не одягнути вишито╖ сорочки... То куди ж ми йдемо? Ц╕ думки, певно, турбують б╕льш╕сть зр╕лих людей, але чомусь т╕льки д╕вчата з «Прозерка» з╕бралися ╕ вир╕шили д╕яти. Гостям запропонували ц╕кавий ф╕льм, який детально розпов╕в про роботу орган╕зац╕╖ упродовж п’яти рок╕в.
Пот╕м були прив╕тання гостей – як ╕з самого Червонограда, так ╕ з навколишн╕х шахтарських поселень. Гарно, в поетичн╕й форм╕, прив╕тала прозерчанок В╕ра Олеш ╕з Сосн╕вки. Кожн╕й бдж╕лц╕-берегин╕ з «Прозерка» вона присвятила тепл╕ рядки. Почала, звичайно, з орган╕заторки:
Голову╓ в товариств╕
 пан╕ енерг╕йна й мила,
Бурко Юля в еп╕центр╕ —
 вс╕х до гурту запросила!
╤ра Горбач – ф╕ндиректор,
 тут з ф╕нансами — лади.
╥й би у Верховну Раду —
 ф╕нм╕н╕стром можна йти!
Н╕жним мовним соловейком
 в «Прозерку» — Пащук Над╕я,
Р╕дна мова в ╖╖ серц╕ —
 гарна й св╕тла, наче мр╕я…
Весь в╕рш не можу навести через брак м╕сця, але пов╕рте, н╕хто не був обд╕лений увагою та поетичними рядками В╕ри Олеш. Треба сказати, що й «прозерчанки» не шкодували теплих сл╕в для ус╕х тих, хто так чи ╕накше сприяв ╖хн╕й робот╕. ╤ ц╕каво, що серед ╕нших вагомих постатей (згадувалася в╕дома льв╕вська письменниця Мар╕я Чумарна, ╕ нав╕ть колишн╕й м╕н╕стр осв╕ти ╤ван Вакарчук) було немало ос╕б, так чи ╕накше пов’язаних ╕з Кримом та «Кримською св╕тлицею». Згадали вони Богдану Процак ╕з Севастополя та родину Па╓вських з Червонограда. Скажете: причому тут Червоноград до Криму? В╕дпов╕м: саме наймолодший вояк УПА Юр╕й Па╓вський (зустр╕в у повстанськ╕й кри╖вц╕ сво╖ 14 ╕ 15 рок╕в!) був першим, хто передплатив «Кримську св╕тлицю» ╕ вс╕ляко популяризував ╖╖ у шахтарському рег╕он╕. А ще вони сказали слова, в╕д яких потепл╕ло на серц╕: «Завжди з нетерп╕нням чека╓мо зустр╕ч╕ з родиною Годяк╕в ╕з Сосн╕вки та з власкором «Кримсько╖ св╕тлиц╕» Серг╕╓м Лащенком…» Ну, з останн╕м все зрозум╕ло – ваш пок╕рний слуга, а щодо Василя, Катерини та Натал╕ Годяк╕в зазначу: саме вони передплачують ╕ активно популяризують «Кримську св╕тлицю» у шахтарськ╕й Сосн╕вц╕.
Вибравши зручний момент, я попросив головну берегиню «Прозерка» Юл╕ю Бурко сказати к╕лька сл╕в для нашо╖ газети. Ось що вона розпов╕ла:
— На жаль, не можна було показати ╕ розпов╕сти про все, що ми зробили за 5 рок╕в. Але я все одно задоволена зустр╕ччю, бо атмосфера була теплою, доброзичливою, ╕ гост╕ були чудов╕ – вс╕ вони наш╕ давн╕ приятел╕. При╖хали, не пошкодувавши часу, не злякавшись дороги… Нав╕ть народний депутат Верховно╖ Ради Укра╖ни Володимир В’яз╕вський не забув про наш юв╕лей! Таких депутат╕в, як в╕н, ╓ дуже мало. Його не з╕псувала влада, в╕н не спокусився на грош╕… Не п╕ариться, як дехто т╕льки перед виборами, а пост╕йно спонсору╓ наш╕ акц╕╖, зокрема, давав грош╕ для придбання книжок ус╕м б╕бл╕отекам Червонограда. В╕н дуже доступний, його можна зупинити просто посеред вулиц╕ ╕ розпов╕сти про сво╖ проблеми. Вислуха╓ ╕ допоможе. ╤ н╕коли не забува╓ в╕тати нас з╕ святами – або дзв╕нком, або есемескою…
А зак╕нчити статтю я хот╕в би словами асп╕ранта кафедри художнього текстилю Льв╕всько╖ нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв Олександра Опар╕я, який теж при╖хав до шахтарсько╖ столиц╕ Льв╕вщини, щоб прив╕тати подвижниць: 
— Я завжди з теплотою згадую години, проведен╕ з «прозерчанками» у цих затишних залах, коли ми ледь не до друго╖ ноч╕ освоювали петрик╕вський розпис… Ось на ц╕й сп╕льн╕й творчост╕ будувалися наш╕ дружн╕ стосунки. Ми з д╕вчатами ц╕лковит╕ однодумц╕ ╕ розум╕╓мо: саме таке життя – в т╕сному контакт╕ з р╕дною культурою – ╓ по-справжньому варт╕сним!

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10050

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков