Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БОРИВ╤ТЕР
╤м’я художниц╕ Алли Горсько╖ дотепер ╓ символом громадянсько╖ см╕ливост╕ й творчо╖...


МИКИТА ШАПОВАЛ – УКРА╥НСЬКИЙ КНИГОЛЮБ-РЕВОЛЮЦ╤ОНЕР
«Жив завжди дуже просто, в╕ддаючи вс╕ сво╖ запрацьован╕ грош╕ на укра╖нську...


ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2007 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 12.01.2007
НА ПОВЕН ЗР╤СТ, НА ПОВЕН ГОЛОС

ДО 65-Р╤ЧЧЯ В╤Д ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
 «Для мене Укра╖на почалась од Ребедайл╕вки - черкаського села», - так задекларував поет у багатьох в╕ршах сво╓ громадянство. Саме в цьому сел╕ Кам’янського району на Черкащин╕ поглянув на св╕т Божий 1 с╕чня 1942 року (щасливе число, хоча р╕к страшний - йшла пекельна в╕йна, про це горе в╕н, дитина в╕йни, згодом писатиме з болем у серц╕). Вчився в середн╕й школ╕ знаменито╖ Кам’янки, що за к╕лька к╕лометр╕в од Ребедайл╕вки. Т╕ к╕лометри туди-назад долав щодня. Хтозна, може п╕д час отих мимов╕льних мандр╕в ╕ почали прокльовуватись у душ╕ школяра Данька слова, що звуться щемливо Поез╕╓ю. Адже Шевченк╕в край, «земля, яку сходив Тарас малими босими ногами» (М. Рильський) надихала ╕ надиха╓ багатьох.
 Таки недарма кажуть, що не ми пишемо в╕рш╕, а вони пишуть нас. Вони й «написали» талановитого поета, перекладача, публ╕циста Данила Кононенка. В╕д першо╖ його поетично╖ зб╕рки «Джерело» у 1972 роц╕ пролягло р╕вно тридцять чотири роки - в╕к майже б╕блейський, як ще його називають - в╕к ╤суса Христа. Прожив його поет разом з минулими веснами ╕ сучасниками ой як нелегко, вперто долаючи житт╓в╕ загати, але чесно може сказати, що в╕н н╕коли «зерна неправди» не мав за собою. Все, що написав, що вийшло з-п╕д його пера - п’ять поетичних зб╕рок, численн╕ публ╕цистичн╕ статт╕, реценз╕╖, переклади - пройняте великою в╕рою в людину, в силу ╖╖ таланту, даного природою, в╕рою в майбутн╓ Укра╖ни, в розкв╕т ╖╖ мови калиново╖.
 А друкуватися почав, як ╕ ус╕ ми, початк╕вц╕, в райгазет╕ ╕ в улюблен╕й п╕онерськ╕й «З╕рц╕». Та одного разу наважився показати сво╖ в╕рш╕ Василев╕ Симоненку, коли той, на початку 60-х, працював в обласн╕й газет╕ «Молодь Черкащини». Це в╕н, В. Симоненко, був першим, хто в╕дкрив Д. Кононенка, «виловив» його поетичн╕ спроби з рясного потоку писань до редакц╕╖; це в╕н доброзичливо в╕дгукнувся в передмов╕ до першо╖ публ╕кац╕╖ початк╕вця в обласн╕й газет╕.
З того часу Данило Андр╕йович залиша╓ться таким майстром слова, який пост╕йно росте, удосконалюючи свою майстерн╕сть. Про це св╕дчать поез╕╖ його зб╕рок «Кв╕тучих сонях╕в оркестр», «З любов╕ й добра» ╕ останньо╖ - «Ми виростали в пово╓нн╕ роки» (1995 р.). Як ба-чимо, понад десять л╕т н╕чого не вида╓, пише в «шухляду». Нелегко зараз видаватись, особливо на теренах Криму укра╖нському поетов╕ - чому, сам╕ зна╓те.
 Чи не найкращ╕ у Данила Кононенка л╕ричн╕ стор╕нки про його малу Батьк╕вщину - Черкащину. Т╕льки людина, глибоко закохана у свою землю, може так щемно опов╕сти про «син╕й цв╕т квасол╕, в╕ночки ╕з цибул╕» («Мати»), дошукатися пракореня свого села («Ребедайл╕вка»), вкотре осв╕дчитися в любов╕ р╕чц╕ Тясмин («Признання»). Його л╕рика ╕нтонац╕йна, насп╕вна, з живою розмовною мовою (╕нтонац╕йна в розум╕нн╕ суто поетичному):

 Дай же, Дн╕пре, нам р╕дний,
 ╤ змоги сво╓╖, ╕ сили!
 Дай прозор╕сть думок,
 ╤ гостинн╕сть, ╕ мудр╕сть свою.
 Ороси наш╕ душ╕, як поля,
 Спрагл╕ води тво╖ оросили,
 Об’╓днай наш народ
 У ╓дину ╕ дружну с╕м’ю!

 Недарма до його поез╕й часто звертаються композитори - ця риса приваблю╓ ╕ чару╓. На його в╕рш╕ написано близько трьох десятк╕в п╕сень. Славнозв╕сна п╕сня «В╕к Укра╖ну люби» облет╕ла, вважай, весь Крим. Водночас його, сп╕вця «мало╖ батьк╕вщини» ╕ сп╕вця друго╖ батьк╕вщини - кримсько╖ земл╕, непоко╖ть дедал╕ злов╕сн╕ша т╕нь бездуховност╕ молодого покол╕ння. А найб╕льше йому, як ╕ замолоду, болять бол╕ Укра╖ни, ╖╖ щастя - його одв╕чна мр╕я.
 Зроблено нашим юв╕ляром за ц╕ роки немало, хоча могло бути написано й б╕льше. Може, тому, що активну л╕тературну працю (а ще ж 25 рок╕в очолював Кримську орган╕зац╕ю НСПУ!) в╕н так само ак-тивно по╓дну╓ з журнал╕стикою ╕ громадською роботою, як╕ частенько заявляють на нього б╕льш╕ права, н╕ж поез╕я. З с╕чня 1999 року редагу╓ прец╕каву дитячу газету «Джерельце», донечку «Кримсько╖ св╕тлиц╕», а в сам╕й «Св╕тлиц╕» з дня ╖╖ заснування - редактор в╕дд╕лу л╕тератури. В╕н один з орган╕затор╕в Товариства укра╖нсько╖ мови в Криму, був першим його головою, членом правл╕ння Всекримського товариства «Просв╕та» ╕м. Т. Шевченка - перел╕к його громадських «посад» можна продовжити, як ╕ перел╕к звань ╕ нагород. Назву лишень так╕ звання: «Заслужений д╕яч мистецтв АРК», лауреат прем╕й ╕мен╕ Степана Руданського, ╕мен╕ Олекси Г╕рника.
 Як на мене, за вагомий перекладацький доробок юв╕ляр заслугову╓ найвищо╖ нагороди. В╕н чи не ╓диний в Криму письменник, хто пл╕дно переклада╓ на укра╖нську з багатьох мов, найактивн╕ше з кримськотатарсько╖ та б╕лорусько╖. Упорядкував, редагував ╕ видав чимало антолог╕й, зб╕рник╕в ╕ книг побратим╕в-л╕тератор╕в. А ск╕льком людям - десяткам ╕ сотням - допом╕г. ╤ словом, ╕ д╕лом. Виконав ╕ сво╓ земне призначення: разом з дружиною Н╕ною виховав сина ╕ доньку, вже й онуки щебечуть.
 В╕н ╕ сьогодн╕ такий же непосидючий, енерг╕йний, з гумором сприйма╓ сво╖ «кругл╕ дати». Оск╕льки юв╕лей да╓ право говорити й в╕ршованою мовою, хот╕в би зак╕нчити власним в╕ршем:

Даниле м╕й Андр╕йовичу, друже,
Течуть л╕та, як Тясмина вода!
А Ви ж такий у слов╕ й д╕л╕ дужий,
Така ж козацька пристрасть молода!
Ви «Джерелом» запали мен╕ в душу,
Окрилили з «Любов╕ ╕ добра»,
А «Сонях╕в оркестр», - сказати мушу, -
Неначе п╕сня з берег╕в Дн╕пра.
«Ми виростали в пово╓нн╕ роки» -
Яка болюча назва! ╤ сумна.
У св╕т╕ цьому, чорн╕м ╕ жорсток╕м,
Дзвенить ╕ Ваша зболена струна.
Хай кв╕тне Ваше многоцв╕те слово,
Хай ся╓ щирим золотом кр╕зь час!
Хай материнська п╕сня колискова
Завжди на чатах буде б╕ля Вас!
 Василь ЛАТАНСЬКИЙ,
 член Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни,
 лауреат прем╕╖ ╕м. О. Г╕рника.
 

БУДЕ ЛЮДСЬКА ВДЯЧН╤СТЬ ЗА СЛОВО!

 На Всеукра╖нськ╕й нарад╕ молодих письменник╕в, що в╕дбувалася 1974 року у Ки╓в╕, сем╕наром проза╖к╕в керував уже тод╕ визнаний класиком укра╖нсько╖ л╕тератури Павло Загребельний. Перше, на що звернув нашу увагу Павло Архипович, було його застереження:
 - Як би ви гарно не писали, н╕коли не думайте, що ви кращ╕ за сво╖х л╕тературних побратим╕в. Справд╕ талановита людина - завжди скромна, негаласлива.
╤ саме такий скромний, негаласливий талант народжу╓ справжн╕ твори мистецтва.
 На все життя запам’ятав я цю настанову видатного письменника сучасност╕. А почувши ц╕ слова уперше, подумав, що такому критер╕ю Павла Архиповича в╕дпов╕дають не так уже й багато тод╕шн╕х учасник╕в Всеукра╖нсько╖ наради. Принаймн╕, серед знайомих мен╕ молодих письменник╕в я визначив для себе лише двох проза╖к╕в - ╤вана Григурка з Микола╓ва (якого, на жаль, вже нема╓ серед нас) й Богдана Сушинського з Одеси, а також поета Данила Кононенка з С╕мферополя.
 З Данилом Кононенком я познайомився роком ран╕ше, восени 1973-го, на Всекримськ╕й нарад╕ молодих л╕тератор╕в. Познайомившись, ми одразу й здружилися. ╤ не лише тому, що нас, молодих автор╕в, що пишуть укра╖нською мовою, було серед тод╕шн╕х кримських колег дуже мало. Якось одразу я в╕дчув душевну щедр╕сть, людян╕сть молодого талановитого поета з С╕мферополя. Намагався навза╓м в╕дпов╕дати йому тим же. Як те мен╕ вдавалося, то вже видн╕ше Данилов╕. Принаймн╕, ось вже понад тридцять рок╕в ми товаришу╓мо, ╕ я вважаю Данила Кононенка одним з небагатьох сво╖х друз╕в. Справжн╕х друз╕в.
 Мене завжди вражала ╕ вража╓ в Данилов╕ його скромн╕сть у будь-яких справах, ним виконуваних. В╕н написав гарн╕ поетичн╕ книжки, але жодного разу п╕сля виходу сво╓╖ чергово╖ книги Данило не подумав: «Я кращий, я талановит╕ший». В╕н просто в╕дчував висоту свого поетичного таланту. ╤ того йому було досить.
 Людяним, душевним, непихатим був Данило Кононенко на в╕дпов╕дальн╕й посад╕ кер╕вника Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни. Понад два десятил╕ття в╕н керував крайовою письменницькою орган╕зац╕╓ю - ╕ жодного конфл╕кту за цей тривалий час (а люди творч╕, будемо говорити в╕дверто, досить конфл╕ктн╕). Ан╕ск╕льки не переб╕льшу, коли скажу, що Данило Кононенко був одним з кращих кер╕вник╕в кримських письменник╕в.
 Скромним ╕ талановитим ╓ Данило Кононенко й на нин╕шн╕й його робот╕ у редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця». За короткий терм╕н Данило Андр╕йович, шеф-редактор «Джерельця», перетворив цей додаток до «КС» в одне з кращих дитячих видань Укра╖ни.
 В╕н ╓ висококвал╕ф╕кованим л╕тературним перекладачем твор╕в рос╕йських, б╕лоруських, кримськотатарських письменник╕в, що публ╕куються у «Кримськ╕й св╕тлиц╕».
 В╕н неординарний ╕ см╕ливий у непрост╕й робот╕ по пропаганд╕ укра╖нського слова на кримських теренах. Одне слово, за що б не брався Данило Андр╕йович Кононенко, в╕н завжди демонстру╓ свою працьовит╕сть, високий р╕вень свого таланту.
 Отож у зв’язку з 65-л╕ттям Д. А. Кононенка (незважаючи на це число, поет залиша╓ться молодим) хочу сказати таке: друже м╕й дорогий, славний укра╖нський поете, натхнення тоб╕ незгасного, здоров’я м╕цного бажаю на довг╕-довг╕ роки! А великий талант - завжди при тоб╕. В╕рю: будуть нов╕ поетичн╕ твори, буде пл╕дна робота на журнал╕стськ╕й нив╕, буде людська вдячн╕сть за тво╓ Слово.
 Сто л╕т!
 Валер╕й ТАРАСОВ,
 член Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни.
 м. Феодос╕я.

 * * *

 Дорогий Даниле Андр╕йовичу! Секретар╕ат Нац╕онально╖ Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни сердечно в╕та╓ Вас з╕ св╕тлим юв╕ле╓м. З нетерп╕нням чека╓мо ваших нових талановитих твор╕в во славу Укра╖ни. Зичимо козацького здоров’я ╕ творчого довгол╕ття. З роси ╕ води Вам на многая л╕та ╕ благая л╕та.
 Щиро ваш╕ - Явор╕вський, Баранов, Багряна, Крим, Мовчан, Погр╕бний, Слабошпицький.

 * * *

 Новор╕чне, р╕здвяне та юв╕лейне Вам в╕тання з Франкового краю. Славна, чесна Ваша творч╕сть, державницьки важлива Ваша праця у «Св╕тлиц╕». Здоров’я Вам, франкового натхнення.
 Михайло ШАЛАТА,
член Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, професор
Дрогобицького ун╕верситету.

 * * *

 Шановний Даниле Андр╕йовичу!
 З юв╕ле╓м сердечно в╕та╓мо!
 Бажа╓м щастя, добра ╕ тепла,
 Здоров’я на мног╕╖ л╕та.
 В здоров’╖ - багатство, ╕ рад╕сть,
 ╕ сила, а б╕льшого щастя
 на св╕т╕ нема.
 Хай доля дару╓ Вам довг╕ л╕та,
 а в серц╕ дов╕ку живе доброта.
 Валентина КОВАЛЕНКО,
 вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури «Школи-л╕цею» № 3 м. С╕мферополя.

 * * *

 Шановний Даниле Андр╕йовичу! Прийм╕ть найщир╕ш╕ в╕тання до Вашого славного юв╕лею. Хай зорепад ося╓ Вас у подальшому житт╕, осипаючи щедрим зас╕вом здоров’я, щастя, теплом ╕ рад╕стю близьких, в╕рн╕стю друз╕в, новим творчим доробком на л╕тературн╕й нив╕. Хай щаслива зоря ся╓ над Вашою дом╕вкою ╕ допомага╓ зд╕йснювати найзапов╕тн╕ш╕ мр╕╖.
 З повагою,
колектив Кам’янського державного ╕сторико-культурного запов╕дника на Черкащин╕.

З ╕менем Матер╕ Божо╖ ╕ Укра╖ни...
 Данилу Кононенку

 Сонце вставало.
 В╕три шепот╕ли в г╕лл╕,
 Сн╕гом умитий,
 розлився св╕танок розма╓м.
 Ви колосочком
 у р╕дн╕й Черкаськ╕й р╕лл╕
 Скоро зростете.
 А поки гуляли над кра╓м
 В╕холи, бур╕.
 ╤ слухала рег╕т в╕йни
 Зграйка вазон╕в
 на син╕м стар╕м п╕дв╕конн╕.
 Ви народились -
 журавлик ново╖ весни,
 Щоб з╕гр╕вати Вкра╖ну
 в шершав╕й долон╕.
 Ви проросли, р╕дним словом
 г╕нким проросли
 З нив ╕ п╕сень, що тепер
 посив╕ли на скронях,
 З дикого меду земл╕,
 з безнад╕йност╕ злив.
 Плаче вдова ╕ ╕ржуть
 печен╕гов╕ кон╕
 З Ваших рядк╕в.
 Посп╕шають невпинно л╕та,
 А в Ребедайл╕вц╕, певно,
 чека╓ родина...
 Ваше ╕м’я хай нав╕ки
 святиться в житах
 З ╕менем Матер╕ Божо╖
 ╕ Укра╖ни.
 З повагою, Катерина ОСАДЦА,
студентка Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Г. Шевченка,
уродженка с. Чкалове Нижньог╕рського району АРК.

* * *

 Б’ють у серце прибо╖
 Наших звершень ╕ справ.
 Я ╕з Правди свято╖
 На земл╕ виростав.
 Я ╕з лиха та кривди
 Пово╓нних рок╕в,
 Я ╕з чорно╖ крихти
 Золотих колоск╕в.
 Я з похило╖ хати,
 Що стар╕ша за св╕т:
 В н╕й жила моя мати
 ╤ родився м╕й д╕д.
 Я ╕з весен прозорих
 Та з удовиних сл╕з,
 Я ╕з дн╕в тих суворих
 З Укра╖ною р╕с.
 Я ╕з кв╕ту калини,
 З широч╕н╕ Дн╕пра.
 Я ╕з п╕сн╕ Вкра╖ни,
Я з Любов╕ й Добра.

* * *
╢ найсвят╕ше слово на земл╕
Одне. Високе. Св╕тле: Укра╖на.
Синон╕м - мати. Р╕дна ╕ ╓дина...
╢ найсвят╕ше слово на земл╕.
Воно - синовн╕х почутт╕в вершина.
Воно - пром╕ння сонячне в ╕мл╕.
╢ найсвят╕ше слово на земл╕.
Одне. Високе. Св╕тле: Укра╖на.

* * *

Мо╖ дороги - то мо╖ тривоги,
╤ на яку б ╕з них я не ступив,
Я не поскаржусь, що стомились ноги,
Що св╕т широкий без добра ╕ див.
Мен╕ ╕ти кр╕зь нього ╕ до нього,
Нести вантаж сво╖х пекучих дум.
Весь пал душ╕ ╕ серця молодого
Соб╕ на рад╕сть, горе чи б╕ду.
╤ хай сп╕ткнусь об кам╕нь застороги,
То буде мить. Всього ╓дина мить.
...Я над усе в житт╕ ц╕ню тривоги,
А без тривог - нема╓ сенсу жить.

КРИНИЦЯ

В саду засн╕жен╕м криниця.
В╕дро на цямрин╕ сто╖ть.
Н╕хто не йде води напиться.
Не проклада глибокий сл╕д.
Х╕ба що пурхне десь синиця,
Торкнувшись крилечками в╕т.
Дерева сплять. ╥м, певне, сниться
Весни жадано╖ прих╕д.
╤, як скаж╕ть, не зупиниться
На мить якусь б╕ля вор╕т,
Де, може, юнка-чар╕вниця
Пошле вам усм╕шку-прив╕т.
О, б╕лий сад, з в╕дром криниця
╤ ця зима, ╕ диво-св╕т!


М╤Й КРИМ

М╕й Крим - св╕танок
 золотий над морем,
Й палат-гора,
 що зветься Чатир-Даг,
╤ обр╕й, що лавандою пропах,
Та за Джанко╓м поле неозоре.
М╕й Крим - пов╕тря
 чисте ╕ прозоре,
╤ над горами сонце, н╕би птах,
Та шпиль Ай-Петр╕,
 Аю-Дагу дах -
Усе таке красиве й неповторне.
Люблю я Крим,
 як мат╕р любить син,
За виноградн╕ шелести долин,
За кам’янист╕ сн╕гов╕ вершини.
Люблю за хвиль морських
 небесну синь,
За те, що в св╕т╕ в╕н такий один -
Кв╕тучий край мо╓╖ Укра╖ни.

* * *

Туманом густим, а чи димом
Весь обр╕й веч╕рн╕й пропах.
Мов шапка козацька, над Кримом
Звелася гора Чатир-Даг.
М╕нливого неба п╕втони
Далеку висв╕чують путь.
╤ хмари - стриножен╕ кон╕,
Повол╕ за обр╕й пливуть.
Стиха╓ ╕ мова, й розмова,
Минуле у серц╕ щемить.
╤ м╕сяця ср╕бна п╕дкова
У росах холодних блищить.

ОНУКИ

╢ у мене онук╕в дв╕йко -
Мо╖ люб╕ Данилко й Над╕йка.
Ясноок╕, красив╕, весел╕,
Голоси ╖хн╕ повнять оселю.
Я люблю ╖х, за них вбол╕ваю,
Що б без них ╕ робив я не знаю!
Як Данилко чита╓ - рад╕ю,
Й про Над╕йку плекаю над╕ю:
Що й вона, як почне п╕дростати,
Буде мову р╕дну вивчати.
╤ кажу я, рад╕ючи, ж╕нц╕:
- Мо╖ мил╕ маленьк╕ вкра╖нц╕!
Та, бува, на душ╕ стане г╕рко -
Враз мен╕ посм╕хнеться Над╕йка,
╤ Данилко мен╕ посм╕хнеться
╤ в╕дляже розпука в╕д серця.
╤ опущен╕ зд╕ймуться руки -
Як прекрасно, що ╓ в мене внуки!

* * *

Чумацьким шляхом чумаки
Додому з Криму повертають.
На мажах проти сонця сяють
Др╕бочки сол╕, мов з╕рки.
Воли ревуть - додому йдуть,
Стомила дальня ╖х дорога.
╤ чумаченько молить Бога
На цю дорогу ще вернуть...

* * *

Мо╖й улюблен╕й дитяч╕й газет╕ «Джерельце»

Я зр╕днився серцем ╕з «Джерельцем»,
Н╕би човен з голубим весельцем,
Н╕би р╕чка з диво-берегами,
Н╕би батько з дочками й синами.
Як мен╕ прожити без «Джерельця»? -
Без «Джерельця» засуму╓ серце,
Заболить душа за д╕тлахами,
Як болить за д╕тками у мами.
Я з «Джерельця» сили набираюсь,
Добрими д╕лами причащаюсь,
Щоб у мене не бол╕ло серце -
Не залишу я пов╕к «Джерельце»!

* * *

Р╕дн╕й газет╕ «Кримська св╕тлиця»

Р╕дна газето «Кримська св╕тлице» -
Р╕дно╖ мови чиста кринице,
Р╕дно╖ п╕сн╕, р╕дного слова,
Виток╕в наших першооснова.
Св╕тла газето «Кримська св╕тлице»
Наших надбань
невичерпна скарбнице,
Наша духовн╕сть, наша над╕я,
Кожен тв╕й номер серце нам гр╕╓.
Будь же дов╕ку ти чесною й чистою,
Доброю, щирою ╕ променистою,
Будь наступальною, будь бойовою,
Будь всюдисущою, будь молодою.
Будь ╕ громадською, ╕ пол╕тичною,
Будь романтичною ╕ поетичною,
Будь молод╕жною,
будь ╕ дитячою,
Будь ╕ лишайсь укра╖нською,
нашою!
Данило КОНОНЕНКО.

На фото: Данило Андр╕йович Кононенко з внуком Данилком в редакц╕╖ «Св╕тлиц╕».
Фото В. КАЧУЛИ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2007 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4365

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков