Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3652)
З потоку життя (6866)
Душі криниця (3698)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1599)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1754)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКИЙ МОЙСЕЙ – МИТРОПОЛИТ ШЕПТИЦЬКИЙ
Духовна велич укра╖нського Мойсея – митрополита Шептицького – безц╕нний дар нашого...


НЕ СТАЛО ВАДИМА РО╥КА…
11 вересня п╕шов з життя Вадим Михайлович Ро╖к, син кримсько╖ укра╖нсько╖ вищивальниц╕-геро╖н╕...


МИРОСЛАВ МАМЧАК: ПАМ'ЯТ╤ ВАЛЕР╤Я ГРОМЦЕВА
7 вересня 2020 року в соц╕альних мережах поширилася зв╕стка, що у ╕зра╖льському м╕ст╕ Хайфа помер...


БАЛУХА СИЛЬНО ПОБИЛИ, В╤Н У ТЯЖКОМУ СТАН╤
"Володимир Балух був побитим сьогодн╕ вноч╕. Його знайшли т╕льки вранц╕. Зараз в╕н у л╕карн╕....


Р╤ДНИЙ КРАЙ У БОРОТЬБ╤
У творчому доробку Романа Коваля понад 40 книг, б╕льше 2700 статей ╕ понад 20 сценар╕╖в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2020
В╤ТАННЯ З ЕКСКУРСОМ В МИНУЛЕ

Сьогодн╕, у день Весняного Миколи, святку╓ св╕й 66-й день народження (по-сво╓му - кругла дата!) Микола ╤ванович Владз╕м╕рський - наш колега, св╕тличанин, «волонтерський» адм╕н╕стратор сайту т╕╓╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка так н╕куди й не «перевелася» з анексованого Криму ╕ залишилася тут разом з╕ сво╖ми читачами. Тож з повним правом в╕д ╖х ╕мен╕ ╕ в╕д кримських св╕тличан переда╓мо в╕тання шанованому ╕мениннику ╕ побажання м╕цного здоров'я й ус╕ляких гаразд╕в!
А щоб нагадати сусп╕льству про заслуги нашого колеги перед укра╖нською громадою, пропону╓мо уваз╕ читач╕в оцей документ, в╕днайдений в кримському арх╕в╕ газети:
 
Голов╕ Правл╕ння Всеукра╖нського
товариства «Просв╕та» ╕м. Т. Г. Шевченка
МОВЧАНУ П. М.
№ 14-4r в╕д 13.04 2004 р.
м. С╕мферополь

Шановний Павле Михайловичу!
 
На жаль, це вже стало звичним: шов╕н╕стичн╕ кримськ╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ отримують грамоти в╕д Верховно╖ Ради Укра╖ни, п╕востр╕вн╕ журнал╕сти, як╕ обслуговують владу, отримують з ╖╖ рук звання й в╕дзнаки, а т╕ подвижники, як╕ самов╕ддано працюють на Укра╖нську державу, залишаються непом╕ченими. До того ж, в так╕й нов╕тн╕й, актуальн╕й ╕ перспективн╕й галуз╕, як ╤нтернет, де укра╖нське державницьке слово також ма╓ бути представлене якнайдостойн╕ше.
В к╕нц╕ березня виповнилось 4 роки сайту в ╤нтернет╕ http://ukrlife.org «Укра╖нське життя в Севастопол╕». Цей ун╕кальний просв╕тянський сайт ма╓ сталу тенденц╕ю до поширення ╕ розвитку. Його автор - прац╕вник газети «Кримська св╕тлиця» Микола Владз╕м╕рський - займа╓ться дуже важливою справою - зб╕льшенню укра╖нського сегменту в Мереж╕ ╕, на наш погляд, заслугову╓ на оц╕нку ц╕╓╖ д╕яльност╕ з боку кер╕вництва Всеукра╖нського товариства «Просв╕та». Електронними засобами в╕н представля╓ загалу вз╕рц╕ укра╖нсько╖ культури, твори укра╖нських письменник╕в ╕ поет╕в, науков╕ досл╕дження з ╕стор╕╖ в Б╕бл╕отец╕ ╕мен╕ Мар╕╖ Ф╕шер-Слиж сайту «Укра╖нське життя в Севастопол╕», в╕дстоюючи проукра╖нську позиц╕ю на укра╖нських форумах п╕д сво╖м ╕менем та п╕д псевдон╕мами. Це все робиться на громадських засадах, бо допомога ╕ п╕дтримка д╕аспорян спрямову╓ться в першу чергу на п╕дтримку ╕снування сайту та oплату ╕нтернет-зв’язку.
М. Владз╕м╕рському вдалось фактично на порожньому м╕сц╕ створити ╕нтернет-портал http://ukrlife.org ╕з 12 сайт╕в, до якого входять так╕ ╕нформативн╕ ЗМ╤, як газети «Кримська св╕тлиця», «Флот Укра╖ни», «Наша В╕ра», журнали «Морська держава» та «Во╓нна ╕стор╕я», Кримський Форум. Ц╕нним ╕ ун╕кальним ресурсом ╓ сайт Музею Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕, який створений у сп╕впрац╕ з п. Св╕тланою Кочергою.
Особливе захоплення виклика╓ перегляд найпотужн╕шого сайту для маленьких укра╖нц╕в «Весела абетка», який м╕стить ц╕нну колекц╕ю абеток, казок, загадок, скоромовок, гумор.
Статистика сайт╕в, як╕ адм╕н╕стру╓ Микола Владз╕м╕рський, в середньому трима╓ться позначки 750 ╕ доходить до максимально╖ позначки 1140 в╕дв╕дувач╕в за добу ╕ ╓ ун╕кальною як для просв╕тянського сайту, так ╕ для суто укра╖нського ресурсу. Ця статистика п╕дкреслю╓ сусп╕льну необх╕дн╕сть ц╕╓╖ просв╕тницько╖ прац╕ в ╤нтернет╕.
Подвижницька д╕яльн╕сть Миколи Владз╕м╕рського, який до того ж активно реал╕зу╓ себе ╕ в традиц╕йн╕й журнал╕стиц╕, дописуючи до низки укра╖нських патр╕отичних видань, проводить конкурси серед шк╕льно╖ та студентсько╖ молод╕, зокрема, нещодавн╕й «Держава не твориться в будучин╕, держава буду╓ться нин╕», присвячений творчост╕ Олени Тел╕ги та Олега Ольжича, заслугову╓ на оф╕ц╕йне визнання ╕ з боку «Просв╕ти».
22 травня 2004 р. просв╕тянину М. ╤. Владз╕м╕рському виповню╓ться 50 рок╕в.
Шановний Павле Михайловичу! Просимо розглянути можлив╕сть в╕дзначити просв╕тницьку д╕яльн╕сть Миколи ╤вановича Владз╕м╕рського та у зв’язку з його 50-р╕чним юв╕ле╓м медаллю ВУТ «Просв╕та» «Буд╕вничий Укра╖ни».
З повагою - головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктор КАЧУЛА
***
P.S. Медаллю Всеукра╖нського товариства «Просв╕та» ╕м. Тараса Шевченка «Буд╕вничий Укра╖ни» М. Владз╕м╕рський був в╕дзначений аж р╕вно через 10 рок╕в – у 2014-му…
***
На фото: редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» у 2008 р. Микола Владз╕м╕рський – крайн╕й праворуч у першому ряду

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22334

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков