Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩЕДР╤СТЬ ДУШ╤, ЩЕДР╤СТЬ ТАЛАНТУ В╤РИ РО╥К
25 кв╕тня в б╕бл╕отец╕-ф╕л╕╖ № 22 ╕мен╕ Т. Г. Шевченка в м. Ялта в╕дбулась етнограф╕чна...


«СВЯТИЙ ВОГОНЬ, ЩО ЙОГО МИ СМ╤ЛИВО ЗАПАЛИЛИ, УЖЕ Н╤КОЛИ НЕ ПОГАСНЕ»…
Знати власну ╕стор╕ю… Бути самим собою ╕ до к╕нця залишиться в╕дданим сво╖й Нац╕╖… Чи...


60-Л╤ТТЯ РОМАНА КОВАЛЯ
Час показав, що державне мислення ма╓ Роман Коваль, а не наш╕ можновладц╕.


В╤ЗЕРУНКИ ПАМ’ЯТ╤
25 кв╕тня виповнилося б 108 рок╕в мо╖й мам╕ – Герою Укра╖ни, заслуженому майстру народно╖...


ПРОЖИТИ ЖИТТЯ Г╤ДНО
Якби… Якби ми вчилися так, як треба… Якби знали свою ╕стор╕ю, то не повторювали б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 17.06.2016 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 17.06.2016
ОБЛИЧЧЯ ╤ ДУША УКРА╥НСЬКОГО К╤НО

Джерела

15 червня виповнилося б 75 рок╕в з дня народження видатного актора ╤вана Миколайчука. В╕н прожив усього 46 рок╕в. За цей час встиг знятися у трьох десятках стр╕чок, написати майже десяток сценар╕╖в та попрацювати режисером.
╤ван Миколайчук народився у Черн╕вецьк╕й област╕ в селянськ╕й родин╕. У нього було ще 12 брат╕в та сестер. В к╕но дебютував, коли вчився в ки╖вському ╕нститут╕ Карпенка-Карого. Згодом, викону╓ роль молодого Тараса Шевченка у ф╕льм╕ Володимира Денисенка «Сон». Ця робота ╕ приносить перше визнання.
Одночасно Миколайчук викону╓ одну з головних ролей у ф╕льм╕ Серг╕я Параджанова «Т╕н╕ забутих предк╕в». Стр╕чка мала шалений усп╕х — здобула десятки м╕жнародних нагород та приз╕в на к╕нофестивалях.
Новий етап творчост╕ Миколайчука почина╓ться на початку 70-х. У ф╕льм╕ «Б╕лий птах з чорною ознакою» Юр╕я ╤лл╓нка в╕н виступа╓ не лише як актор, але й сценарист.
Одна з найколоритн╕ших ролей ╤вана Миколайчука — козак Василь у ф╕льм╕ «Пропала грамота». Тут в╕н також виступа╓ сп╕врежисером ╕ працю╓ над музичним оформленням стр╕чки, зокрема, да╓ нове життя звучанню бандури.
Патр╕отизм у творчост╕ Миколайчука драту╓ радянську владу. Митця оголошують «нац╕онал╕стом» ╕ «неблагонад╕йним». Зрештою, забороняють показувати ф╕льми з його участю. ╤ впродовж 5 рок╕в не допускають на зн╕мальн╕ майданчики.
Лише наприк╕нц╕ 70-х — завдяки впливовим людям — дозволили зняти ф╕льм «Вавилон ХХ». У ц╕й картин╕ Миколайчук виступив сценаристом, режисером, актором ╕ композитором. Роботу митця нав╕ть в╕дзначили на Всесоюзному к╕нофестивал╕.
Св╕й останн╕й сценар╕й — «Небилиц╕ про ╤вана» — Миколайчук так ╕ не вт╕лив у життя. Поки дочекався дозволу, важко захвор╕в. ╤ зн╕мав картину вже режисер Борис ╤вченко. Шевченк╕вську прем╕ю — за внесок у розвиток укра╖нського к╕нематографа — Миколайчук також отримав посмертно. (24tv.ua)
* * *
У Нац╕ональному центр╕ народно╖ культури «Музей ╤вана Гончара» в столиц╕ пройшов пам’ятний веч╕р, присвячений 75-р╕ччю з дня народження класика укра╖нського поетичного к╕но – ╤вана Миколайчука.
Розмову-спогад про актора провела народна артистка Укра╖ни Валентина Ковальська у супровод╕ народно╖ артистки Укра╖ни, Героя Укра╖ни Н╕ни Матв╕╓нко.
«В╕н був актором в╕д Бога ╕ в╕д народу, к╕ноз╕ркою 60–70-х рок╕в, справжн╕м, як сама Природа, йому вс╕ в╕рили, називали обличчям ╕ душею укра╖нського поетичного к╕но, аристократом духу, блискучим самородком» – сказала Валентина Ковальська.
До д╕алогу долучились численн╕ представники творчо╖ та к╕но-сп╕льноти – актори, режисери, к╕нокритики. Взяв участь у вечор╕ ╕ м╕н╕стр культури Укра╖ни ╢вген Нищук. В╕н зазначив – постать ╤вана Миколайчука в╕д╕гра╓ особливу роль ╕ в його житт╕.
«У 90-х роках, коли я вступав на навчання до театрального Ун╕верситету театру та к╕но ╕мен╕ Карпенко-Карого, я й сам хот╕в бути схожим на ╤вана Миколайчука. Я перетинався в робот╕ з велетами його покол╕ння – Костем Степанковим, Брон╕славом Брондуковим, ╕ також отримав частку ╕стор╕╖ Миколайчука. Це – безц╕нно, – сказав ╢вген Нищук. — В особ╕ ╤вана Миколайчука наша нац╕я ма╓ св╕тового героя, сповненого сили та позитиву, який пробуджував дух народу. «Я не знаю б╕льш нац╕онального народного ген╕я… До нього це був Довженко», – казав про Миколайчука Серг╕й Параджанов. В╕н – один з тих мистецьких скарб╕в, як╕ ми ма╓мо берегти та доносити нащадкам».
mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 17.06.2016 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17268

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков