Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ В╤РТУОЗ БОНД╤
П╕сн╕ Богдана Весоловського – житт╓рад╕сн╕, св╕тл╕ й легк╕, й сьогодн╕ не втратили сво╓╖...


«ТРУД╤ВНИЦЯ ДУХУ» НАТАЛ╤Я КОБРИНСЬКА
Серед потужних постатей ма╓мо й зачинательку емансипац╕йного рух Натал╕ю Кобринську –...


ПОМЕР УКРА╥НСЬКИЙ КОМПОЗИТОР МИРОСЛАВ СКОРИК
Мирославу Скорику 13 липня мало виповнитися 82 роки.


ПАМ'ЯТЬ ПРО ХУДОЖНИКА ВШАНУВАЛИ МЕМОР╤АЛЬНОЮ ДОШКОЮ
22 травня заслуженому художнику Укра╖ни, куратору всеукра╖нських ╕ м╕жнародних пленер╕в...


В╤ТАННЯ З ЕКСКУРСОМ В МИНУЛЕ
Сьогодн╕, у день Весняного Миколи, святку╓ св╕й 66-й день народження (по-сво╓му - кругла дата!)...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 05.09.2003
УКРАЇНСЬКА ГОРДІСТЬ ВЕЛИКОРОСІВ
Олександр КИСЛИЙ

або російські генії українського походження

Космонавтика

Кибальчич Микола Іванович (2-га половина ХІХ ст.). "Винахідник. В 1881 р. розробив проект реактивного літаючого апарату. Його іменем названий кратер на Місяці. Родом з України".

Кондратюк (Шаргей) Юрій Васильович (ХХ ст.). "Один з піонерів ракетної техніки в СРСР. Праці з основних проблем теорії космонавтики. Книга "Завоювання міжпланетних просторів". Розробив теорію польоту на Місяць, використавши і вдосконаливши яку, американці таки на Місяць злітали. Радянська енциклопедія про це сором'язливо замовчує. Народився на Полтавщині.

Корольов Сергій Павлович (ХХ ст.). "Радянський вчений і конструктор в сфері ракетобудування і космонавтики. Академік АН СРСР, двічі Герой Соц. Праці. Під його керівництвом створені балістичні та геофізичні ракети, космічні кораблі "Восток" та "Восход", на котрих вперше в історії злітали люди в космос". Виріс в сім'ї українського козака.

Педагогіка

Ушинський Костянтин Дмитрович (ХІХ ст.). Російський педагог-демократ, фундатор наукової педагогіки в Росії. Розробив принципи відбору змісту навчального матеріалу та методики навчання залежно від розумового розвитку дитини. Заснована медаль ім. Ушинського. Народився в сім'ї українця. Навчався в Новгород-Сіверській гімназії на Чернігівщині.

Сухомлинський Василь Олександрович (ХХ ст.). "Радян-ський педагог, викладач української та російської мови і літератури. Член-кореспондент АПН РРФСР, АПН СРСР, Герой Соц. Праці. Роботи з теорії та методики виховання дітей: "Формування поглядів молодого покоління", "Виховання особистості в школі", "Серце віддаю дітям", "Народження громадянина". З Кіровоградщини.

Макаренко Антон Семенович (1-ша пол. ХХ ст.). "Радянський педагог і письменник. Здійснив вперше в педагогічній практиці вдалий експеримент з масового перевиховання дітей-правопорушників в трудовій колонії. Розробив теорію і методику виховання в колективі єднанням навчання з виробничою працею учнів. Друковані твори: "Педагогічна поема", "Прапори на вежах", "Книга для батьків" та інші". Українець. Працював на Харківщині.

ЛІТЕРАТУРА

Гоголь Микола Васильович (1-ша пол. ХІХ ст.). "Російський письменник. Літературне визнання йому принесли збірки "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Миргород". Сатиричному висміюванню піддавав чиновницько-бюрократичний апарат в комедії "Ревізор" та поміщиків Росії в романі "Мертві душі". Народився і виріс на Полтавщині.

Чехов Антон Павлович (кін. ХІХ ст.). "Російський письменник, почесний академік Петербурзької АН. Основні теми творчості - ідейні пошуки інтелігенції ("Нудотна історія", "Будинок з мезоніном", "Іонич", "Дама з песиком"). Створив новаторські п'єси "Чайка", "Дядя Ваня", "Три сестри", "Вишневий сад". Зробив значний вплив на розвиток російської літератури". Дід його був ще Чех, нащадок реєстрових козаків України, батько став Чеховим.

Короленко Володимир Галактіонович (кін. ХІХ - поч. ХХ ст.). Українець. "Російський письменник і публіцист, почесний академік Петербурзької АН, Російської АН. Оповідання і повісті "Сон Макара", "Слепой музыкант", "Без языка", на інші".

Волошин (справжнє - Кирієнко-Волошин) Максиміліан Олександрович (кін. ХІХ - поч. ХХ ст.). "Російський радянський поет. Кращі твори відмічені відчуттям природи, інтересом до історії та місця людини в ній. Збірки поезії "Іверія", "Демони глухонімі" та інші. Відомий як талановитий майстер акварельного живопису". Українець.

Ахматова (справжнє прізвище - Горенко) Анна Андріївна (ХХ ст.). "Російська радянська поетеса. В поезії - напружений психологізм, загострене відчуття історії, схильність до класичного стилю. Збірка "Плин часу". Стаття про Пушкіна". Одеситка.

Чуковський Корній Іванович (справжнє прізвище - Корнейчуков) (ХХ ст.). "Російський радянський письменник, літературознавець, доктор філологічних наук. Класичні твори для дітей у віршах та прозі. Друковані твори про Некрасова, Чехова, Уїтмена, про мистецтво перекладу, дитячу психологію та мову ("Від двох до п'яти")". Українець.

МИСТЕЦТВО

Щепкін Михайло Семенович (1-ша пол. ХІХ ст.). "Російський актор. Фундатор реалізму на російській сцені. Реформатор російського театру". Починав акторську діяльність в Україні, зокрема в Сумах.

Немирович-Данченко Володимир Іванович (2-га пол. ХІХ - 1-ша пол. ХХ ст.). "Російський режисер, народний артист СРСР, письменник, драматург, педагог. Реформатор російського театру. Разом зі Станіславським заснували Московський театр (МХАТ)". Українець.

Ханжонків Олександр Ол. (кін. ХІХ - 1-ша пол. ХХ ст.). "Кінодіяч. Організатор та керівник першого в Росії кінопідприємства". З Донеччини.

Бондарчук Сергій Федорович (ХХ ст.). Українець. "Радянський кіноактор та кінорежисер. Народний артист СРСР, Герой Соц. Праці. Знімався в фільмах "Тарас Шевченко", "Незакінчена повість". Постановник фільмів "Доля людини", "Війна і мир", "Вони бились за Вітчизну", "Степ". Лауреат Ленінської та Державної премій. Одна з російських кіностудій носить його ім'я".

Це тільки дещиця від того, що отримала Росія від України. Всі характеристики вищеназваних осіб взяті з офіційних російських друкованих джерел.
То хто й кому приносив високу культуру, судіть, шановні читачі, самі.

с. Восход Красногвардійського району АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1219

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков