Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЛЛЯНА ОЛ╤Я
Народна медицина


ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 17.10.2003
ЯБЛУКА ДОЗРІЛИ, ЯБЛУКА ЧЕРВОНІ...
КС

Пахуче яблуко, пахуче яблуко -
Пори осінньої терпкі вуста.
Зелене яблуко
котилось здалеку
І прикотилося в мої вуста.

Яблуко - найбільш поширений плід. Не дивно, що саме воно стало символом краси, кохання... Існує багато пісень, легенд та казок про яблуні та їхні плоди. Завдяки яблуку людина пізнала добро і зло. А золоте яблуко, подароване князем Володимиром Святославовичем сину Ярославу Мудрому, за легендою, вказувало дорогу до перемог. Німці вірили, що за це дерево заступаються всі боги - навіть блискавки його не чіпають...
Яблуні ростуть повсюдно, на всіх континентах. Взагалі в світі налічується майже тисяча культурних сортів.
Про корисність яблук не треба багато говорити: яблуко - скринька вітамінів. У польській енциклопедії, яка вийшла в середині XVIII ст., говориться: щоб довго жити, треба харчуватися яблуками і волоськими горіхами.
Так що споживаймо яблука - свіжі, консервовані, квашені...

ЯБЛУЧНА НАЧИНКА ДЛЯ ПИРОГІВ
Яблука почистити, вийняти серцевину, добре розпарити, остудити і збити міксером у пишну однорідну масу. Переклас-ти у каструлю, додати на літрову банку яблучної маси склянку цукру, 2/3 склянки кип'ячених вершків, ванільний цукор і лимонну кислоту (на кінчику ножа). Поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 10 - 15 хв, увесь час помішуючи. Гарячу масу розкласти у стерильні банки, 15 хв стерилізувати на водяній бані і закатати. Коли взимку, збираючись пекти пироги, ви відкриєте банку - у домівку прийде літо.

ЯБЛУКА КОНСЕРВОВАНІ
Компот готують з цілих яблук, половинок і скибок. Щоб нарізані яблука не темніли, їх треба залити підкисленою (1 г лимонної кислоти на 1 л води) або підсоленою водою (20 г солі на 1 л води), але не більш ніж на 30 - 40 хвилин.
Яблука щільно вкладають у чисті сухі банки, заливають гарячим сиропом - 80 - 85° С (на 1 л сиропу 750 г води і 400 г цукру), накривають кришками і ставлять у посуд з гарячою водою (70 - 75° С) для стерилізації. Літрові банки стерилізують при 100° С 15 - 20 хв, трилітрові - 30 хв. Після цього банки закатують, перевертають і швидко охолоджують.
Восени можна консервувати яблука зі сливами, ожиною, обліпихою, чорноплідною горобиною, виноградом. Для цього підготовлені плоди (вперемішку) укладають у банки. Далі готують, як компот з яблук.

КВАШЕНІ ЯБЛУКА
Для цього необхідно підібрати кисло-солодкі плоди, з щільним м'якушем, такі, як антонівка, аніс. Для квашення використовують діжки невеликих розмірів, емальовані каструлі, скляні балони з широкими шийками. Дно і стінки посуду бажано вистелити свіжою, добре промитою пшеничною чи житньою соломою.
Яблука старанно миють і обережно вкладають у підготовлений посуд, не заповнюючи його доверху, щільними рядами на ребро. Верхній ряд яблук вкривають листками вишні, чорної смородини, накривають чистою полотнинкою, кладуть добре вимите верхнє "дно" (кришку), а на неї - гніт. Заливають спеціально приготовленим розчином (1 л розчину на 1 кг яблук). Його готують так: на кожні 10 кг яблук беруть 8 - 10 ст. ложок цукру або 10 - 15 ст. ложок меду і по 3 ст. ложки солі й житнього борошна. З житнього борошна слід попередньо приготувати розчин: борошно розмішують
у невеликій кількості холодної води, а потім заварюють півтора склянками окропу.
Цукор, сіль і приготовлений розчин додають до 9,5 л питної води і розмішують до повного розчинення.
Посуд, заповнений яблуками і залитий розчином, залишають у теплому місці на 4 - 5 днів для бурхливого бродіння. За цей час яблука вберуть частину розчину, який треба долити з таким розрахунком, щоб кришка була покрита рідиною на 3 - 4 см. Через п'ять днів посуд з яблуками слід перенести в прохолодне місце. Через 35 - 40 днів квашені яблука можна їсти.

ЗАМОРОЖУВАННЯ ЯБЛУК
Яблука почистити, видалити серцевину і відразу ж опустити у воду з яблучним соком, щоб яблука зберегли приємний білий колір. Відтак вийняти яблука з води, а потім покласти у киплячу солодку воду (600 г цукру на 1 л води) і кип'ятити 3 хв. Після цього розкласти яблука в посуд, залити їх охолодженою солодкою водою, в якій вони кипіли, і заморозити.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1331

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков