Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4490)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4179)
Українці мої... (1685)
Резонанс (2178)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1851)
Крим - наш дім (1159)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (245)
Бути чи не бути? (379)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (228)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ГИДК╤ ПАРАЗИТИ
Народна медицина


ЯК ПО МАСЛУ...
Народна медицина


ПРИСТУПИ НЕВРАСТЕН╤╥
Народна медицина


ПЕРСИКОМ НАСОЛОДЖУЙСЯ ╤ Л╤КУЙСЯ
Народна медицина


ЗАЛИШАЮТЬ ЖУРАВЛ╤ НА ЗГАДКУ...
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2024 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 29.03.2024
ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л

До ранн╕х весняних л╕карських рослин належить п╕дб╕л, який у народ╕ називають мати-й-мачуха. За сприятливо╖ погоди почина╓ кв╕тнути вже у березн╕. Зрештою, йому не страшна паморозь, яка холодними ранками ранньо╖ весни вкрива╓ землю. Вдень сонце т╕льки п╕дн╕меться вище, др╕бн╕ жовт╕ кв╕точки п╕дб╕лу знову посм╕хаються не Небесного Св╕тила ╕ милують людське око. Та найактивн╕ше в╕н цв╕те у кв╕тн╕. ╤ саме тод╕ починають заготовляти його з л╕кувальною метою.

Ча╖, в╕двари, насто╖, спиртов╕ настоянки з п╕дб╕лу звичайного у народн╕й медицин╕ широко застосовують при хворобах печ╕нки, екзем╕, варикозному розширенн╕ вен, фурункульоз╕, запаленнях суглоб╕в та для л╕кування травмованих м╕сць…

Здавалося б, невеличка, не вельми показна рослина, а ск╕льки в н╕й сили!

***

Запалення суглоб╕в:

-Скляну посудину заповнити кв╕точками й подр╕бненим листям п╕дб╕лу. Утрамбувати. «По в╕нця» залити гор╕лкою або спиртом. Посуд герметично закрити. Настояти у темному, але теплому м╕сц╕ два тижн╕. Проц╕дити. Використовувати для натирань. Внутр╕шньо не вживати!

***

На хвор╕ суглоби доречно накладати св╕ж╕ розпарен╕ листки п╕дб╕лу. Процедуру краще приймати на н╕ч.

***

На м╕сця варикозного розширення вен на н╕ч накладають нижньою стороною св╕ж╕ холодн╕ листки п╕дб╕лу. Так само ╖х накладають на травмован╕ м╕сця (забо╖), на синц╕.

***

Кор╕нь п╕дб╕лу ╕ кор╕нь валер╕ани стимулюють роботу серця. Але до кожного пац╕╓нта ма╓ бути ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д. Тут потр╕бно радитися з л╕карем!

До реч╕, кор╕нь п╕дб╕лу сл╕д заготовляти п╕сля того, як рослина в╕дцв╕ла.

***

Чай ╕з засушених кв╕точок п╕дб╕лу п’ють при сухому кашл╕:

-2-3 кв╕точки залити окропом – 200 мл. Настояти 15-20 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити 2-3 таких порц╕╖. Можна додати меду (до смаку). Порада для дорослих. Д╕тям зменшуйте дозу наполовину.

- Так само використовують засушене подр╕бнене листя п╕дб╕лу (2 чайн╕ ложки на 200 мл окропу). Але, на жаль, воно ма╓ менш╕ л╕кувальн╕ властивост╕.

***

В╕двар з листк╕в п╕дб╕лу ╕ трави материнки (1:1) п’ють при гастрит╕. Приготування:

-1 чайна ложка засушеного подр╕бненого збору на 200 мл окропу. Кип’ятити на малому вогн╕ 5-7 хвилин. Настоювати до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити дв╕ таких порц╕╖. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги.

***

Наст╕й ╕з засушених подр╕бнених листк╕в п╕дб╕лу вживають для покращення роботи печ╕нки:

-2 столов╕ ложки листя залити окропом – 300 мл. Настояти 20 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 100 мл трич╕ на день за 20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування – 21 день. Повторити через 14 дн╕в. Протягом року – 5-6 курс╕в л╕кування.

***

Сум╕ш листк╕в п╕дб╕лу з листками, стеблами ╕ коренем кропиви дводомно╖ та коренем лопуха великого (заготовляють в однаков╕й к╕лькост╕) використовують як зас╕б для зм╕цнення волосся.

-3 столов╕ ложки сум╕ш╕ залити теплою водою – 1,5 л. Довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на малому вогн╕ 10 хвилин. Настояти 2 години у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Теплим насто╓м умивати волосся дв╕ч╕ на тиждень.

 

НА ВЕСЬ ДЕНЬ

Для стимулу роботи печ╕нки вранц╕ натщесерце зам╕сть склянки (200 мл) тепло╖ води можна випити склянку злегка п╕д╕гр╕того березового соку. Це на весь день додасть печ╕нц╕ наснаги. Пити малими ковтками!

ПРОМИВАТИ СИРОВАТКОЮ ╤ МИЛОМ

Гн╕йн╕ рани доц╕льно промивати св╕жою теплою сироваткою з господарським милом. Через 30-45 хвилин ще раз промити теплою водою. Процедуру приймати трич╕ на день.

ПОЛ╤КУ╢МО ЛАРИНГ╤Т

-1 чайну ложку подр╕бненого кореневища лепехи й 1 чайну ложку подр╕бнених кв╕т╕в ромашки (беруть т╕льки засушений зб╕р) залити окропом – 300 мл. Кип’ятити 10 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Теплим насто╓м полоскати горло чотири рази на день.

В╤ДС╤Ч ДАСТЬ МОРКВА

При анем╕╖ потр╕бно щодня з’╖дати 100 г др╕бно терто╖ моркви. Приправа – 1 столова ложка сметани, або 1 десертна ложка ол╕╖. Цукор не додавати, особливо тим, у кого виявлено цукровий д╕абет.

ПОРОШОК З РЯСКИ

До рослин, як╕ мають сечог╕нн╕ властивост╕, належить ряска. Заготовляти сл╕д т╕льки у чистих водоймах ╕ к╕лька раз╕в ретельно промити через ситце):

-.Засушену ряску перетирають на порошок ╕ зм╕шують з медом – 3:1. Вживають по половин╕ чайно╖ ложки чотири рази на день за 20 хвилин до ╖ди. В╕дразу запивають теплою водою – 100-150 мл. Курс л╕кування – м╕сяць. Повторити через м╕сяць.

В Укра╖н╕ ╓ к╕лька вид╕в ряски, але ╖хня л╕кувальна д╕я майже однакова.

НАС╤ННЯ ПОДОРОЖНИКА

Щоб п╕двищити кислотн╕сть шлункового соку:

-1 чайну ложку засушеного нас╕ння подорожника залити окропом – 200 мл. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги.

«ДИКЕ МИЛО»

Мильнянка (народна назва – дике мило) належить до отруйних рослин. Але, якщо обачно, то ╖╖ можна усп╕шно використовувати при хворобах селез╕нки:

-1 десертну ложку засушено╖ подр╕бнено╖ мильнянки й 1 столову ложку подр╕бнено╖ зелено╖ кори верби залити окропом – 800 мл. Варити 15 хвилин на малому вогн╕. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Випити протягом дня за 5-6 раз╕в у перервах м╕ж вживанням ╖ж╕. Курс л╕кування – 14 дн╕в. Повторити через 30-35 дн╕в. Протягом року – 4-5 курс╕в л╕кування. Не б╕льше! Консультац╕я у л╕каря – вкрай необх╕дна!

КИЛИМОК З ОЧЕРЕТУ

До давн╕х народних ремесел укра╖нц╕в належить ╕ плет╕ння килимк╕в з очерету. ╥х не т╕льки клали на п╕длогу. Вони мали й ╕нше довол╕ прагматичне використання. Такими ручними виробами стелили л╕жко хворому на радикул╕т. Поверх застеляли тонкою лляною тканиною. Спати на килимку з очерету не вельми зручно, але допомага╓ у л╕куванн╕.

Для дотримання г╕г╕╓ни: 1-2 рази на тиждень килимок змочували в окроп╕, лляну тканину ретельно прали ╕ просушували у добре пров╕трюваному м╕сц╕.

ХОДИТИ З КРОПИВОЮ

- Затерпають ноги, хапа╓ «корч»… Тод╕:

- У взуття кладуть св╕ж╕ листки кропиви дводомно╖, одягають товст╕ шкарпетки, взуваються ╕ так ходять протягом дня. Листки кропиви сл╕д м╕няти 3-4 рази на день. На жаль, л╕кування належить до сезонних.

МЕДОВУХА ДЛЯ ВУХА

Якщо запалення вуха:

-1 чайну ложку меду розчинити у 50 мл гор╕лки. Закапувати у вухо по 3-4 крапл╕ трич╕ на день.

-3-4 рази на день промивати вухо теплою водо.

- Носити у вус╕ ватний тампон. Зм╕нювати його 5-6 раз╕в на день.

- Добре, коли вда╓ться перебувати у теплому прим╕щенн╕.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград Льв╕всько╖ област╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2024 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25944

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков