Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4486)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4175)
Українці мої... (1683)
Резонанс (2172)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1850)
Крим - наш дім (1144)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (244)
Бути чи не бути? (373)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (226)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«QIRIM. 10 РОК╤В НАД╤╥»
Мета про╓кту – нагадувати св╕тов╕й сп╕льнот╕ засобами мистецтва про незаконну анекс╕ю...


МУЗЕЮ НАЦ╤ОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНО╥ В╤ЙНИ УКРА╥НИ БУТИ!
Окремий розд╕л експозиц╕╖ - «рос╕йсько-укра╖нськ╕ в╕йни»…


ПАМ'ЯТ╤ ГЕРО╥В ╤ЛОВАЙСЬКО╥ БИТВИ
На виставц╕ експону╓ться лише частина ╕сторичних св╕тлин про битву за ╤ловайськ…


ЗАРУЧНИКИ В╤ЙНИ
Художниця Мар╕я Левитська продовжу╓ воювати мистецтвом проти московсько╖ навали…


НАРОДЖЕНА, ЩОБ НАРОДИТИ СПАСИТЕЛЯ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2009
«НЕБАГАТА Я ╤ ПРОСТА, НО ЧЕСНОГО РОДУ...»

Севастопольське управл╕ння осв╕ти ╕ науки разом з каб╕нетом укра╖нсько╖ мови та л╕тератури ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти м╕ського гуман╕тарного ун╕верситету провели конкурс Наталок. Орган╕затори мали на мет╕ зберегти та розвинути творчий потенц╕ал учн╕всько╖ молод╕ й, разом з тим, популяризувати творч╕сть укра╖нського письменника ╤. П. Котляревського, 240-р╕ччя в╕д дня народження якого в╕дзначали цього року.
У конкурс╕ були зад╕ян╕ 35 шк╕л м╕ста. Спочатку кращу Наталку визначали у межах школи, а вже пот╕м вона представляла св╕й навчальний заклад на загальном╕ському конкурс╕. Учениц╕ заповнили анкету, в як╕й розпов╕ли про св╕т сво╖х захоплень ╕ зд╕бностей та написали творчу роботу, де розкрили характерн╕ риси геро╖н╕ п’╓си ╤. П. Котляревського.
П╕сля шк╕льного конкурсу проходив заочний тур м╕ського етапу, в якому взяли участь старшокласниц╕ з 35-ти севастопольських шк╕л. За результатами цього туру жур╕ визначило переможця в ном╕нац╕╖ “Кращий автор презентац╕╖” – ╤рину Зайчук з г╕мназ╕╖ № 2 та 10 ф╕нал╕сток очного туру.
“Ми нав╕ть не оч╕кували, — каже методист каб╕нету укра╖нсько╖ мови та л╕тератури ╤ПО м╕ського гуман╕тарного ун╕верситету Валентина Лопатюк, — що кожен етап конкурсу виявиться наст╕льки ц╕кавим. Занурившись у в╕дб╕р д╕вчат, ми були просто вражен╕: вони справжн╕ майстрин╕ – так профес╕йно вишивають, малюють, сп╕вають, грають на музичних ╕нструментах! До реч╕, деяк╕ з них беруть участь у м╕жнародних змаганнях. Св╕т захоплень нашо╖ молод╕ – р╕зноман╕тний ╕ глибокий...”.
Постать головно╖ геро╖н╕ – Наталки — в ус╕ часи зворушувала й вабила сво╖ми чеснотами. Це – ╕деал селянсько╖ д╕вчини, що ув╕брала в себе найкращ╕ ж╕ноч╕ риси: скромн╕сть, чесн╕сть, доброту та щир╕сть. “Золото – не д╕вка!”, — казав про не╖ виборний. — Окр╕м того, що красива, розумна, моторна й до всякого д╕ла дотепна, — яке в не╖ добре серце, як вона поважа╓ мат╕р свою, шану╓ вс╕х старших, яка трудяща, яка рукод╕льниця...”.
Св╕т зм╕ню╓ться. 240 рок╕в – це близько чотирьох покол╕нь. Сучасна д╕вчина зовн╕шньо дещо в╕др╕зня╓ться в╕д геро╖н╕ п’╓си Котляревського, але так╕ людськ╕ чесноти, як розум, доброта, скромн╕сть та працьовит╕сть виявилися в╕чними: зрозум╕лими й затребуваними у нашому сьогоденн╕ не менш, н╕ж майже три стол╕ття тому.
Може, нашим Наталкам у житт╕ й не доведеться “...шити, прясти ╕ носити воду”, але знання та вправн╕сть ще н╕кому й н╕коли не зашкодили.
У ф╕нал вийшли 10 красунь, як╕ змагалися в знанн╕ присл╕в’╖в та приказок, вм╕нн╕ читати монолог Наталки та сп╕вати народн╕ п╕сн╕.
Найкращою Наталкою серед учениць Севастополя стала Галина Басалига, учениця 11-го класу загальноосв╕тньо╖ школи № 37.
Савчук Юл╕я, одинадцятикласниця з╕ школи № 59 перемогла в ном╕нац╕╖ “Кращий знавець приказок та присл╕в’╖в”.
Ном╕нац╕я “Кращий виконавець укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕” п╕дкорилася ╢лизавет╕ Кобзар з 10-го класу г╕мназ╕╖ № 5 ╕м. Лес╕ Укра╖нки.
Монолог Наталки найкраще читала Любов Мельникова з╕ школи № 38.
П╕сля зак╕нчення конкурсу вс╕ його учасниц╕ мали змогу продемонструвати сво╖ таланти глядачам. Особисто мене вразила вишукан╕сть та грац╕озн╕сть виконання танцю Валер╕╓ю Дуд╕ною з школи № 26. У традиц╕йн╕ рухи укра╖нського народного танцю вона легко й невимушено впл╕тала елементи х╕п-хопу. Це було щось неймов╕рне! Шкода, що в конкурс╕ була в╕дсутня ном╕нац╕я “Кращий танець”. Ця д╕вчина однозначно перемогла б.
 До участ╕ в орган╕зац╕╖ та проведенн╕ конкурсу долучилися представники творчих сп╕лок, громадських та осв╕тянських орган╕зац╕й. Найкраща Наталка, Галина Басалига, та ╖╖ вчителька укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури ╤. Паламарчук отримали в подарунок в╕д Богдани Процак, голови севастопольського Союзу укра╖нок, р╕чну передплату на газету “Кримська св╕тлиця”. Орган╕заторов╕ конкурсу, методисту каб╕нету укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури ╤ПО Севастопольського гуман╕тарного ун╕верситету Валентин╕ Лопатюк п. Процак подарувала книгу “Голос мудрост╕” Михайла Галунки.
Член жур╕, автор порталу “Укра╖нське життя в Севастопол╕” Микола Владз╕м╕рський приготував переможницям диски з записами сайт╕в порталу. Меценатами конкурсу виступили також Академ╕чний драматичний театр ╕м. Луначарського та Дитячий театр на Велик╕й Морськ╕й, як╕ надали Наталкам квитки на вистави.
Солодкими подарунками частувала учасниць ╕ сама Валентина Лопатюк – головний орган╕затор надзвичайно красивого шоу – конкурсу Наталок, що в╕дбувся 1 грудня в Севастопольському укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

На фото: учасниц╕ конкурсу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков