Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 28.09.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 28.09.2018
…╤ ВСЕ-ТАКИ ╥╥ ВЕЛИЧН╤СТЬ КНИГА

Традиц╕йно вересень дару╓ в╕дданим шанувальникам одне з найулюблен╕ших свят – книжковий форум у Львов╕. Щоправда, цього року в╕н зм╕нив назву, ╕ нин╕ звучить в англ╕йськ╕й транскрипц╕╖ – Book Forum. П╕д оновленою назвою об’╓дналося 1010 ╖╖ укра╖нських учасник╕в, 70 закордонних автор╕в, 960 под╕й, 260 видавництв ╕… 250 тонн книжок. Орган╕затори вважають, що оновлений формат форуму – то не лише зм╕на назви, а «створення активного культурного перехрестя у Центральн╕й ╢вроп╕».
Центральною темою 25 Book Forum ╓ «Ринок Свободи». «У рамках фокусно╖ теми ми хочемо поговорити про те, як кожен ╕з нас торгу╓ сво╖ми уявленнями про свободу п╕д тиском обставин: щоразу п╕двищуючи або знижуючи ставки», - зазначили орган╕затори форуму. Пот╕шило, що попри розма╖ття тем не забули про укра╖нських пол╕тв’язн╕в, як╕ лишаються у рос╕йських кат╕внях. «25 Book Forum – це не лише незабутн╕х п’ять книжкових дн╕в у Львов╕, але й можлив╕сть нагадати укра╖нцям св╕ту про тих, хто не може разом з нами брати участь у таких под╕ях, - наголошу╓ президент Форуму Олександра Коваль. – Ма╓мо пам’ятати, що близько 70 укра╖нц╕в сьогодн╕ незаконно утримують у рос╕йських тюрмах за пол╕тичними мотивами. Понад 100 полонених дос╕ перебувають у п╕двалах Донбасу. З 14 травня укра╖нський к╕норежисер ╕ письменник Олег Сенцов, засуджений до 20 рок╕в колон╕╖ суворого режиму, оголосив безстрокове голодування з вимогою зв╕льнити вс╕х укра╖нських пол╕тв’язн╕в”. Попри розма╖ться форумних тем основною залишалася п╕дтримка ╕н╕ц╕ативи Save Oleg Sentsov.
Письменницьк╕ зустр╕ч╕ традиц╕йно в╕дбувалися не лише у Палац╕ мистецтв, а й у численних культурно-мистецьких закладах Львова. Незабутн╓ враження залишилося п╕сля в╕дв╕дин оновлено╖ б╕бл╕отеки на масив╕ Новий Льв╕в. Погодьтеся, що ╕нтригу╓ нав╕ть назва, адже у Пазл-б╕бл╕отец╕ на юних читач╕в оч╕кують справжн╕ дива. «Пазл-б╕бл╕отека – заклад, який по╓дну╓ не лише читання книжок, а й р╕зноман╕тн╕ заходи, под╕╖, зустр╕ч╕ та ╕гри для д╕тей», - розпов╕да╓ зав╕дувача Леся ╤льницька. Зв╕дки ж така незвична назва? До б╕бл╕отеки ведуть два входи, ╕ вона справд╕ нагаду╓ пазл.
П╕д час нашо╖ зустр╕ч╕ з юними читачами сумувати було н╕коли: обговорювали геро╖в пригодницько╖ пов╕ст╕ «Нас чекають у Щасливому», грали у л╕тературн╕ ╕гри. Серед юних читач╕в виявилося чимало художник╕в та майбутн╕х письменник╕в. Б╕бл╕отекар╕ розпов╕ли, що особлив╕стю незвичайно╖ б╕бл╕отеки ╓ те, що тут в╕дмовилися в╕д принципу «б╕бл╕отека – це тиша». Сюди приходять мешканц╕ району, п╕дл╕тки та матус╕ з малечею. Якщо останн╕ можуть см╕ливо дов╕рити сво╖х малюк╕в б╕бл╕отекарям, то на старших людей у Пазл-б╕бл╕отец╕ чека╓ багато ц╕кавого. Зокрема, у б╕бл╕отец╕ працю╓ програма «╤нтернет для мо╓╖ бабус╕», де л╕тн╕х людей навчають комп’ютерно╖ грамотност╕. Леся Стефан╕вна ╤льницька розпов╕да╓, що у Пазл-б╕бл╕отец╕ кожен знайде заняття за власним уподобанням. Особливо наголошу╓ на тому, що займатися з маленькими читачами (майбутн╕ми книголюбами) варто починати якомога ран╕ше. Зв╕сно, що двор╕чний малюк самост╕йно не прочита╓ книжечку, проте прищеплювати культуру читання варто якомога ран╕ше. До Пазл-б╕бл╕отеки охоче приходять письменники, адже тут ус╕ залюблен╕ в книжку – ╕ маленьк╕ читайлики, ╕ доросл╕ книголюби. Леся ╤льницька разом з колегами завжди готов╕ до творчих пошук╕в та експеримент╕в. Б╕бл╕отекар╕ вигадують квести, змагання, конкурси, пов’язан╕ з книжками. «У сучасн╕й б╕бл╕отец╕ ╓ м╕сце для творчих ╕дей та неспод╕ваних р╕шень, - говорить пан╕ Леся, - проте головною д╕йовою особою тут лиша╓ться ╖╖ Величн╕сть Книга». Нещодавно тут провели зах╕д «Х-фактор: б╕бл╕оремейк» та с╕мейний квест до дня народження Василя Сухомлинського. Тож сучасна б╕бл╕отека – це м╕кс творчо╖ енерг╕╖, книжкових новинок та бажання п╕знавати нове.
Форум залишив присмак кави, творчого неспокою та трошечки ностальг╕╖. Льв╕в. Вересень. ╥╖ Величн╕сть Книга. Тож нехай так буде завжди.
Натал╕я ОСИПЧУК,
письменниця, член НСПУ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 28.09.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20424

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков