Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥Н╤ СЛ╤Д ЗБЕР╤ГАТИ СВОЮ ПОЛ╤ТИКУ ЩОДО ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО КРИМУ
Про це заявив експосол США в Укра╖н╕ Джон Гербст п╕д час онлайн-конференц╕╖ на тему "Укра╖на в...


КОРОНАВ╤РУС В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
близько 30% в╕д загального числа ╕нф╕кованих коронав╕русом у св╕т╕ заф╕ксували у Сполучених Штатах.


Хакан Киримли: НИН╤ШНЯ СИТУАЦ╤Я В КРИМУ МОЖЕ МАТИ ЩЕ Б╤ЛЬШ ТРАГ╤ЧН╤ НАСЛ╤ДКИ, Н╤Ж ДЕПОРТАЦ╤Я 1944 РОКУ
Про ╕сторичний аспект окупац╕╖ та сучасн╕ реал╕╖, про схож╕сть ╕ в╕дм╕нн╕сть, про боротьбу,...


УКРА╥НА ПОКАЗАЛА В ООН ЛЮДСЬК╤ ОБЛИЧЧЯ ТРАГЕД╤╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ
представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця наголосив, що м╕жнародна сп╕льнота ма╓ актив╕зувати...


Р╤К ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Узагальню╓мо в╕дпов╕д╕ на запитання учасник╕в пресконференц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2018
КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ ПРИЗВ╤В ДО НАРОЩУВАННЯ ЗАГРОЗИ З П╤ВДНЯ

Зведення Рос╕╓ю моста через Керченську протоку в окупований Крим створило низку серйозних загроз ╕ метод╕в тиску на Укра╖ну, ключовим з яких ╓ загроза нац╕ональн╕й безпец╕. Про це заявив в ╕нтерв’ю агентству “╤нтерфакс-Укра╖на" секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Олександр Турчинов.
"Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значн╕ сили Сухопутних в╕йськ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операц╕й на п╕вдн╕ Укра╖ни", - сказав в╕н.
При цьому секретар РНБО зазначив, що окупований Крим ╕ так максимально м╕л╕таризований Рос╕╓ю.
"Там створено потужний 22-й арм╕йський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Ракетн╕ комплекси, розм╕щен╕ в Криму, можуть завдавати удар╕в по наших позиц╕ях у глибокому тилу. Зен╕тн╕ комплекси С-400 можуть уразити будь-яку пов╕тряну ц╕ль в центральн╕й частин╕ Укра╖ни. Все це становить для нас серйозну загрозу", - п╕дкреслив в╕н.
У контекст╕ загроз безпец╕ Укра╖ни на п╕вденному напрямку Турчинов наголосив на створенн╕ Рос╕╓ю за останн╕ м╕сяц╕ в Азовському мор╕ флотил╕╖, для чого прикордонн╕ в╕йська ФСБ були посилен╕ додатковими кораблями, а також перекинут╕ корабл╕ в╕йськового флоту з Касп╕йського моря.
"Тепер для проведення в╕йськових операц╕й в Азовському мор╕ вони можуть використовувати значну к╕льк╕сть десантних корабл╕в, а також корабл╕ класу "Буян-М", що мають на озбро╓нн╕ крилат╕ ракети", - зазначив в╕н.
За словами секретаря РНБО, нарощування десантних можливостей ЗС РФ в Азовському мор╕ дозволить зд╕йснювати перекидання на укра╖нське узбережжя сил ╕ засоб╕в арм╕й П╕вденного в╕йськового округу, як╕ зараз загрожують Укра╖н╕ з╕ сходу.
"В результат╕ ма╓мо потужну в╕йськову ╕нфраструктуру вздовж усього укра╖нсько-рос╕йського кордону. ╤ кр╕м загрози з╕ сходу, ма╓мо значне нарощування загрози з п╕вденного напрямку, при цьому з п╕вноч╕ над нами нависають дв╕ арм╕╖ Зах╕дного в╕йськового округу - 20-та ╕ перша танкова, як╕ також можуть бути зад╕ян╕ в будь-який момент", - заявив Турчинов, наголосивши, що все це ставить перед Укра╖ною серйозн╕ завдання.
В╕н також п╕дкреслив, що, побудувавши Керченський м╕ст, Рос╕я отримала можлив╕сть зд╕йснювати незаконний контроль над суднами, як╕ перетинають Керченську протоку, ╕ блокувати в будь-який момент укра╖нськ╕ порти в Азовському мор╕.
"Укра╖на ма╓ можлив╕сть затримувати рос╕йськ╕ судна, як╕ сво╖ми д╕ями порушують наше законодавство... Але якщо ми д╕╓мо адекватно, в рамках м╕жнародного законодавства, то Рос╕я, як завжди, грубо порушу╓ норми м╕жнародного права, проводячи незаконний огляд суден, що йдуть в укра╖нськ╕ порти. Це фактично продовження г╕бридно╖ в╕йни в економ╕чн╕й площин╕, демонстрац╕я готовност╕ зд╕йснити блокаду наших порт╕в на Азовському мор╕", - сказав Турчинов.
У цьому контекст╕ в╕н зазначив, що теоретично у влади Укра╖ни ╓ можлив╕сть переспрямувати транспортн╕ потоки з порт╕в на узбережж╕ Азовського моря в ╕нш╕, але це ускладнить лог╕стику, ╕ тод╕ продукц╕я тих же мар╕упольських металург╕йних завод╕в подорожча╓, що вплине на ╖╖ конкурентоспроможн╕сть.
"Складн╕сть ще й у тому, що одразу п╕сля конфл╕кту навколо острова Тузла (к╕нець 2003 року — ред.) Укра╖на п╕д тиском Рос╕╖ п╕дписала угоду, зг╕дно з якою Азовське море визначено як внутр╕шн╓ море двох держав. ╤ цей статус не дозволя╓ ч╕тко ф╕ксувати л╕н╕ю морського кордону ╕ да╓ можлив╕сть для ╕нтенсиф╕кац╕╖ провокац╕й з боку РФ", - додав секретар РНБО.
«Укр╕нформ»

В РФ ПОХВАЛИЛИСЯ В╤ЙСЬКОВИМ УГРУПУВАННЯМ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

М╕н╕стр оборони РФ Серг╕й Шойгу заявив, що угруповання в╕йськ в окупованому Криму дозволя╓ Рос╕╖ дати гарантовану в╕дс╕ч будь-якому супротивников╕. Про це в╕н сказав в середу на ви╖зному зас╕данн╕ колег╕╖ М╕ноборони РФ у Севастопол╕, переда╓ ТАСС.
За його словами, на окупованому п╕востров╕ створена ╕ пост╕йно зм╕цню╓ться ун╕кальне м╕жвидове угруповання. "╥╖ сучасн╕ високотехнолог╕чн╕ системи озбро╓ння не залишають жодного шансу потенц╕йному супротивников╕, який наважиться посягнути на споконв╕чно рос╕йську територ╕ю", - заявив Шойгу.
В╕н додав, що зас╕дання колег╕╖ рос╕йського М╕ноборони вперше проходить в Криму, який "завжди мав величезне значення" для Рос╕╖.
За його словами, "сьогодн╕ Крим продовжу╓ в╕д╕гравати важливу роль в забезпеченн╕ в╕йськово╖ безпеки кра╖ни".
Рос╕я окупувала Автономну республ╕ку Крим у 2014 роц╕.
Верховна Рада Укра╖ни оф╕ц╕йно оголосила 20 лютого 2014-го року початком тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Севастополя Рос╕╓ю.
Ключов╕ м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖, в тому числ╕ Генеральна асамблея ООН засудили д╕╖ Рос╕╖ ╕ назвали анекс╕ю ╕ окупац╕ю Криму незаконним. Проти РФ були введен╕ економ╕чн╕ санкц╕╖.
«Укра╖нська правда»

ДЖЕМ╤Л╢В ОЦ╤НИВ, ЧИ П╤ДЕ ПУТ╤Н НА ВО╢ННУ ОПЕРАЦ╤Ю З МЕТОЮ ПРОБИТИ СУХОПУТНИЙ КОРИДОР ДО КРИМУ ЧЕРЕЗ ПОСУХУ

В анексованому Криму посилюються серйозн╕ проблеми з пр╕сною водою. Через посуху стр╕мко зменшу╓ться р╕вень води в м╕сцевих водоймищах. Але президент РФ Володимир Пут╕н, незважаючи на це, не п╕де на во╓нну операц╕ю з метою пробити сухопутний коридор у Крим, оск╕льки п╕востр╕в йому потр╕бен лише як в╕йськова база. А ц╕на, яку Кремль заплатить за операц╕ю проти укра╖нських в╕йськ, буде занадто висока, розпов╕в в ╕нтерв'ю "Апострофу" один з л╕дер╕в кримських татар, уповноважений президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джем╕л╓в.
"Повед╕нка Пут╕на взагал╕ непередбачувана, н╕чого не можна в╕дкинути. Але з боку Пут╕на це (спроба пробити сухопутний коридор у Крим чи ще якось впливати на Укра╖ну - УН╤АН.) буде дуже безглуздо ╕ безперспективно", - зазначив в╕н, додавши, що такий сценар╕й малоймов╕рний. За словами Джем╕л╓ва, питна вода в окупованому Криму буде, просто не для с╕льського господарства: економ╕ка п╕вострова Рос╕ю взагал╕ не ц╕кавить. "Але вони будуть п╕дтримувати там життя: доставляти продукти, якусь електроенерг╕ю, так ╕ воду, щоб люди там не повмирали. Але г╕дного життя там н╕коли не буде, поки трива╓ окупац╕я", - додав один з л╕дер╕в кримських татар. Ран╕ше ЗМ╤ пов╕домляли, що найближчим часом анексований РФ Крим може перейти на погодинне водопостачання через посуху.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20100

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков