Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
"ЗАРАЗ ВИР╤ШУ╢ТЬСЯ, ЧИ БУДЕ ВЗАГАЛ╤ XXII СТОЛ╤ТТЯ"
Укра╖нський ╕сторик заявив, що св╕т входить у десятил╕ття во╓н…


ЗАХИСТ ЖИТТЯ ПОВИНЕН МАТИ ╤НСТРУМЕНТИ, ЩОБ ПЕРЕМАГАТИ ТЕРОРИСТ╤В
Потр╕бно б╕льше зусиль, б╕льше р╕шучост╕ – р╕шучост╕ л╕дер╕в св╕ту, – щоб рос╕йський...


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2024 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 19.04.2024
ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ

Под╕╖ у Черн╕гов╕ в╕дображають нашу ключову потребу зараз – потребу у ППО.

Про це зазначив Президент Укра╖ни Володимир Зеленський  п╕д час звернення до л╕дер╕в кра╖н ╢С в режим╕ телеконференц╕╖, переда╓ Укр╕нформ.

 

Дорогий Шарлю, пане Президенте!

Дорога Урсуло, пан╕ Президентко!

Дорог╕ колеги!

Дякую за вашу увагу до Укра╖ни.

Цей ранок в Укра╖н╕ почався з чергового удару рос╕йських терорист╕в. По нашому м╕сту Черн╕гову. Крилат╕ ракети проти звичайно╖ цив╕льно╖ забудови. Пошкоджено багато будинк╕в, л╕карню, повн╕стю зруйновано готель. Люди були п╕д завалами. Загалом понад 60 поранених, серед них д╕ти. На жаль, 17 людей загинули. Мо╖ сп╕вчуття вс╕м, хто втратив р╕дних ╕ близьких. ╤ так в╕дбува╓ться щодня. Це в╕добража╓ нашу ключову потребу зараз – потребу в ППО.

У нас тут, в Укра╖н╕, у наш╕й частин╕ ╢вропи, на жаль, нема╓ такого р╕вня захисту, який ми ус╕ побачили днями на Близькому Сход╕. Коли завдяки об’╓днан╕й сил╕ союзник╕в вдалося збити майже вс╕ ракети й дрони, якими був атакований ╤зра╖ль. Ми лише перекону╓мо, що потр╕бно так само захищати ╢вропу в╕д бал╕стики та «шахед╕в», в╕д крилатих ракет ╕ бомб, як це в╕дбулось у неб╕ ╤зра╖лю та ╕нших кра╖н рег╕ону. Наше, укра╖нське небо, небо наших сус╕д╕в заслугову╓ на таку ж безпеку. ╤ я дякую вс╕м, хто так само сприйма╓ нашу потребу в безпец╕ – як потребу в р╕вн╕й безпец╕ для вс╕х, бо вс╕ життя однаково ц╕нн╕ й р╕вн╕.

Водночас Збройним Силам Укра╖ни сьогодн╕ вдалось уразити важливий в╕йськовий об’╓кт окупанта, який був розташований у Криму. Завдяки знищенню там рос╕йсько╖ техн╕ки ми можемо в╕дчути б╕льше впевненост╕ для наших во╖н╕в на П╕вдн╕ Укра╖ни – на передов╕й. ╤ це в╕добража╓ не першу, але й не другу ключову р╕ч у ц╕й в╕йн╕: що б╕льш╕ наш╕ ударн╕ можливост╕, то швидше рос╕йський окупант буде змушений залишити суверенну територ╕ю Укра╖ни й завдяки цьому буде змушений дати спок╕й кожному ╕з сус╕д╕в, ус╕й ╢вроп╕.

Наша спроможн╕сть захищатися в╕д рос╕йського терору та зброя в руках наших во╖н╕в – це те, що працю╓ не лише заради Укра╖ни, а й заради вс╕х вас. ╤ я дякую кожному з вас, хто це розум╕╓ ╕ д╕╓ на основ╕ цього.

Зараз ми ма╓мо терм╕нове р╕шення Н╕меччини про постачання Укра╖н╕ додаткового «петр╕ота» й ракет для ППО. Це справд╕ допоможе. Я дякую тоб╕, Олафе, за оперативн╕сть.

Ут╕м, ма╓мо б╕льшу потребу. Рос╕я вже знищила майже всю нашу теплову електрогенерац╕ю. П╕д ударами терорист╕в – дамби та обладнання г╕дроелектростанц╕й, а також газова ╕нфраструктура. Ми бачимо також, що Рос╕я не в╕дмовля╓ться в╕д рад╕ац╕йного шантажу ╕, зокрема, продовжу╓ по-дикунськи гратися з безпекою Запор╕зько╖ атомно╖ станц╕╖. Ми не виключа╓мо, що п╕д загрозою в╕д рос╕йського терору також ╕нфраструктура ╕нших наших атомних станц╕й та мереж розпод╕лу. Це можна зупинити т╕льки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Системами, як╕ ╓ зокрема у вашому розпорядженн╕. Вони потр╕бн╕ в Укра╖н╕ просто зараз. Вони потр╕бн╕, щоб Пут╕н був позбавлений звички покладатися на терористичн╕ методи, ╕ це, зокрема, ╕ ваша безпекова потреба.

Дал╕. Зброя для наших во╖н╕в. Снаряди для нашо╖ артилер╕╖. Техн╕ка. Дрони. Все, щоб тримати фронт. Зараз рос╕йська арм╕я в╕дчува╓ свою силу майже в усьому, що стосу╓ться збройно╖ складово╖. ╤ саме завдяки ц╕й ╖хн╕й переваз╕ – в артилер╕╖, у техн╕ц╕, у можливост╕ д╕яти в неб╕ – вони тиснуть на нас на фронт╕ й поступово рухаються. Пут╕н зараз спод╕ва╓ться, що йому вдасться його контрнаступ, ╕ ╓дине кор╕ння такого спод╕вання – деф╕цит збро╖ у наших во╖н╕в. Ма╓мо вирвати це кор╕ння загрози.

Ми активно працю╓мо з╕ Сполученими Штатами, щоб отримати в╕дпов╕дне р╕шення Конгресу щодо американського пакета п╕дтримки. Прошу кожного з вас долучитися до комун╕кац╕╖ з американськими партнерами, щоб ╖хня п╕дтримка справд╕ була. Також ми розрахову╓мо, що ╓вропейське л╕дерство в питаннях безпеки буде теж не менш визначальним ╕ для Укра╖ни, ╕ загалом – глобально. Зараз такий час у св╕т╕, коли вс╕м частинам св╕ту варто проявляти л╕дерство заради сп╕льно╖ безпеки, ╕ програ╓ та частина св╕ту, чи╓ ╓днання, чи╓ л╕дерство, чи╖ виробнич╕ спроможност╕ з погляду оборони виявляться недостатн╕ми. ╢вропа повинна виграти цього разу.

Я дякую кожному з вас за ╕н╕ц╕ативи та участь у коал╕ц╕ях заради п╕дтримки Укра╖ни, наших Сил оборони й безпеки. Я дякую вс╕м, чи╖ зусилля справд╕ результативн╕. Вт╕м, на жаль, ми дос╕ не побачили м╕льйона артилер╕йських снаряд╕в в╕д ╢вросоюзу, про який ст╕льки говорили. Також поки не заповнен╕ зм╕стом на сто в╕дсотк╕в деяк╕ ╕нш╕ ╕н╕ц╕ативи, ╕ це в╕дчува╓ться передус╕м у тому, чим можуть розпоряджатися зараз на фронт╕ наш╕ во╖ни та що вони дос╕, на жаль, змушен╕ оч╕кувати.

Я прошу вас прискорити реал╕зац╕ю наших ╕з вами домовленостей – ╕ щодо постачання, ╕ щодо сп╕льних виробництв збро╖ та снаряд╕в, ╕ щодо ф╕нансування в╕дпов╕дних про╓кт╕в.

Потребу╓мо зараз також особливо╖ п╕дтримки з погляду нашо╖ енерг╕╖ – в ус╕х сенсах цього слова. Звичайно, передус╕м у сенс╕ енергетичного сектору. Щоб в╕дновити нормальну генерац╕ю та розпод╕л електрики п╕сля рос╕йських удар╕в. Ц╕ну╓мо реальну допомогу кожного з вас обладнанням та ф╕нансами. Також потребу╓мо ц╕лком конкретно╖ п╕дтримки енерг╕╖ нашого сусп╕льства – енерг╕╖ духу, енерг╕╖ ст╕йкост╕. Це те, що належить до сфери пол╕тики. Ми потребу╓мо того, щоб ╢вросоюз справд╕ виконував те, що об╕цяв, ╕ щоб наш╕ люди бачили, як Укра╖на наближа╓ться до повноправного членства. Червень – вдалий час для фактичного початку перемовин з Укра╖ною щодо членства. В╕дпов╕дно, потребу╓мо ухвалення переговорно╖ рамки та проведення першо╖ м╕журядово╖ конференц╕╖. Не забува╓мо про енерг╕ю справедливост╕ – те, що ╓ в основ╕ нашо╖ ╢вропи, якою ми ╖╖ ц╕ну╓мо, якою ми ╖╖ хочемо зберегти. Санкц╕╖ проти Рос╕╖ за терор повинн╕ зм╕цнюватися. Це справедливо. Рос╕йськ╕ активи, як╕ зараз заморожен╕, повинн╕ запрацювати на захист життя в╕д рос╕йського терору. Це теж справедливо. ╤, будь ласка, працюйте над обмеженням рос╕йських зароб╕тк╕в… ╢вропа може забезпечити нульову толерантн╕сть до всього, що да╓ Рос╕╖ прибуток на терор ╕ дестаб╕л╕зац╕ю. Це буде теж справедливо й д╕╓во. Кожна кра╖на, яка обмежу╓ торг╕влю з Рос╕╓ю, кожне мито, яке не да╓ завозити рос╕йськ╕ товари, кожен ваш б╕знес, який ╕де з Рос╕╖, забезпечу╓ мир ╕ стаб╕льн╕сть у ╢вроп╕.

Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до справедливого зак╕нчення.

Я в╕рю в мир ╕ впевнений у сил╕ нашо╖ ╢вропи.

Дякую вс╕м вам за п╕дтримку! Дякую за силу ╢вропи! Дякую, Шарлю!

Слава Укра╖н╕!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2024 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25981

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков