Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
В НАЙДОВШУ Н╤Ч, У НАЙКОРОТШИЙ ДЕНЬ…

22 грудня у Ки╓в╕, в Будинку письменник╕в, в╕дбулася презентац╕я зб╕рки в╕рш╕в для д╕тей Тетяни Майданович «Кра╖на Укра╖н╕я» (Криниця, 2016). Зустр╕ч розпочала Мар╕я Морозенко, голова творчого об’╓днання дитячих письменник╕в КО НСПУ, зачитавши лист-клопотання про висунення очолюваним нею об’╓днанням та КО НСПУ презентовано╖ книги, разом ╕з зб╕рником «Охоронниця Слова. Казки ╕ казков╕ ╕стор╕╖» (Криниця, 2013) Т. В. Майданович, на прем╕ю ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки 2017 року за твори для д╕тей та юнацтва. Вона ╕ започаткувала розмову колег-письменник╕в та численних гостей про особливост╕ поез╕╖ ╕ прози, яку створила для д╕тей дошк╕льного ╕ шк╕льного в╕ку ця досв╕дчена письменниця, що вже понад тридцять рок╕в трудиться на нив╕ укра╖нсько╖ л╕тератури. У сво╖х виступах про це говорили Тамара Колом╕╓ць, Валер╕й Герасимчук, Тамара Котеля, Стан╕слав Шевченко, Тетяна Тарасова, Над╕я Пол╕щук, Василь Дробот, Людмила Левченко (Бутуханова), Лариса Зязюн, Тетяна Струбчинська, Анатол╕й Ф╕глюк та ╕нш╕ гост╕.
Деяк╕ виступи, скорочено чи повн╕стю, ми наведемо нижче, але хочемо в╕дзначити особливий музично-п╕сенний колорит цього свята виходу «Кра╖ни Укра╖н╕╖» у св╕т, цих «хрестин» ново╖ книжки, для яких Тетяна Майданович вибрала саме 22 грудня: в найдовшу н╕ч ╕ в найкоротший день, як пояснила вона учасникам того д╕йства, необх╕дно з╕гр╕вати небо Укра╖ни дитячими п╕снями, добрими словами, св╕тлою рад╕стю, щоб швидше зникали ╕з людських душ, ╕з р╕дно╖ земл╕ П╕тьма, Зло, Неправда.
Профес╕йно ╕ водночас зворушливо, по-дитячому безпосередньо м╕ж виступ╕в гостей звучали п╕сн╕ на в╕рш╕, вм╕щен╕ у презентован╕й зб╕рц╕ Тетяни Майданович, музику до яких написала Людмила Левченко (Бутуханова), вчителька музики школи-╕нтернату № 17. ╥х виконали учн╕ Ки╖всько╖ ДМШ № 33 ╕м. В. В. Пухальського. Розпочали заглавною п╕снею: «Кра╖ну Укра╖н╕ю» п╕дготував молодший хор «Сяйво», кер╕вник Д╕ана Жданова, концертмейстер Мар╕я Козачище. П╕сля цього п╕днесеного засп╕ву Марина Осадча, учениця 4 класу, просп╕вала «Д╕вчинка ╕ клен», затим Ольга Тарасенко, учениця 5 класу, теж надзвичайно проникливо «озвучила у п╕сн╕» в╕рш «Жовта жоржина»; вокальний ансамбль «Girls band-33», д╕вчата у вишуканих чорних костюмах, – повели у багатоголосся «Колискову для сина», а Д╕ана Тихонюк, учениця 8 класу, одягнена у барвист╕ шати, наче сама весна зав╕тала на свято, представила п╕сенний образ в╕рша, що завершу╓ «Кра╖ну Укра╖н╕ю»: «Небеса над Ки╓вом». Вс╕ назван╕ вище твори готувала з учнями викладач Д╕ана Жданова, супроводжувала концертмейстер Мар╕я Козачище, останн╕й – Юл╕я Петриненко. А старш╕ учн╕, об’╓днан╕ у дитячий хор «Суз╕р’я», яким керу╓ ╤рина Петр╕вна Жданова, заслужений д╕яч культури Укра╖ни, виконали складний тв╕р, сво╓р╕дний сучасний кант: «У Град Святий» (концертмейстер Серг╕й Лукшин), ╕ так само майстерно захопили зал житт╓рад╕сним народним насп╕вом «╤ванку, ╤ванку». П╕д ╖╖ ж кер╕вництвом ╕ в тому ж супровод╕ вокальний ансамбль д╕вчат «Фантаз╕я» нагадав ус╕м присутн╕м пору дзв╕нко╖ юност╕ чудовим виконанням п╕сн╕ «Р╕дна школа», а колишня випускниця Юл╕я Король – наче випустила у наповнений слухачами зал ╕з казкового б╕лого рукава «Калинового птаха» з однойменно╖ кижки п╕сень, що вже десять рок╕в «л╕та╓» на крилах п╕сень по Укра╖н╕ ╕ св╕ту… А ще чудовим подарунком авторц╕ «Кра╖ни Укра╖н╕╖» стала п╕сня «Р╕здвян╕ троянди» в╕д хору «Суз╕р’я» та композитора ╕ водночас акомпан╕атора Серг╕я Лукшина на слова дружини, В╕ктор╕╖ Микитенко, яка була присутня в зал╕. Серед живих троянд, що ╖х принесли на свято гост╕, напередодн╕ Р╕здвяних свят ╕ Нового року ц╕ «музичн╕ троянди» сприймалися особливо прекрасно ╕ натхненно.
Представля╓мо вам уривки ╕з деяких виступ╕в учасник╕в презентац╕╖.
Мар╕я Морозенко зачитала лист до жур╕ прем╕╖ ╕м. Лес╕ Укра╖нки: «Серед твор╕в сучасних автор╕в, як╕ пишуть для д╕тей, творч╕сть Тетяни Майданович виокремлю╓ться особливо чутт╓вим, як струна добре наладнаного музичного ╕нструменту, авторським голосом. Творч╕сть ╖╖ увиразню╓ шляхетн╕сть, глибина, психолог╕зм ╕ любов до ближн╕х. У зб╕рнику «Охоронниця слова» та у сво╖й нов╕й книз╕ «Кра╖на Укра╖н╕я» авторка не омина╓ основно╖ сво╓╖ творчо╖ властивост╕ – зр╕лим художн╕м словом плека╓ майстерно неповторний, багатий, незр╕внянний св╕т Укра╖ни, з його особливою принадою та красою. В╕рш╕, казки, опов╕дання Тетяни Майданович – прост╕, доступн╕ ╕ водночас високохудожн╕. Тематика ╖х р╕зноман╕тна; р╕дна Батьк╕вщина, ╖╖ ╕стор╕я, природа, життя д╕тей, любов до прац╕, висок╕ людськ╕ якост╕. Книга про д╕тей, ╕ книга для д╕тей. У н╕й ╓ гра ╕ мудра розмова, гумор ╕ серйозн╕сть, легк╕сть ╕ глибина, музичн╕сть ╕ ч╕ткий стр╕й поетичних рядк╕в. Книжка, з якою не пристало сумувати чи нудьгувати. Водночас, авторка у н╕й – не осторонь, за межею виписаних в╕рш╕в та опов╕док, а повсякчас в╕дчува╓ться поряд ╕з читачем. Вона допомага╓ йому в╕дкривати св╕т, що оточу╓, веде дбайливо стежиною життя, даруючи дов╕рливо важлив╕ п╕дказки. Це – голос т╕╓╖ небайдужою авторки, яка ╓ порадницею, натхненницею, дбайливою ╕ порядною Людиною. Вона не загра╓ з дитиною-читачем, а природно сп╕лку╓ться з нею, розум╕ючи важлив╕сть промовлених фраз, ╕ розум╕ючи колосальну в╕дпов╕дальн╕сть за промовлене, сказане чи написане.
У творчост╕ Тетяни Майданович перепл╕таються щ╕льно витоки багатющо╖ скарбниц╕ укра╖нсько╖ народно╖ творчост╕ та нов╕тн╕й св╕тоглядний дискурс. Тому книжка «Кра╖на Укра╖н╕я» може слугувати чудовим творчим пос╕бником для навчання, як-от для урок╕в р╕дно╖ мови, л╕тератури, або й для сп╕ву, а чи для позакласного навчання. Цю книжку, за влучним визначенням широко знаного майстра пензля, народного художника Укра╖ни, Шевченк╕вського лауреата Леон╕да Андр╕╓вського, можна назвати справжн╕м «дитячим г╕мном Укра╖ни», наст╕льки ц╕л╕сно авторка пода╓ модель р╕дно╖ кра╖ни, з р╕зними в╕дт╕нками барв почутт╕в та вражень у щоденному житт╕. Сама ж авторка заслугову╓ на високу в╕дзнаку сво╓╖ багатогранно╖ прозово╖ ╕ поетично╖ творчост╕ для д╕тей та юнацтва. Ма╓мо над╕ю, Ком╕тет прем╕╖ Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки дослуха╓ться до нашого клопотання». ╥╖ виступ присутн╕ п╕дтримали схвальними оплесками.
Тамара Мефод╕╖вна Котеля, зав╕дувач в╕дд╕лу орган╕зац╕йно-масово╖ роботи Будинку дитячо╖ творчост╕ Шевченк╕вського району м. Ки╓ва, в╕дм╕нник осв╕ти Укра╖ни – передала прив╕тання Тетян╕ Васил╕вн╕ з виходом ново╖ книжки в╕д колективу БДТ, з яким авторка активно сп╕впрацю╓ вже близько 5-ти рок╕в. Згадала найяскрав╕ш╕ в╕хи сп╕льно╖ прац╕, що розпочалася ще в Ки╖вському в╕йськовому л╕це╖ ╕мен╕ ╤вана Богуна у 2011 роц╕ ╕ продовжувалася у р╕зних формах, а в 2016 роц╕ в╕дзначилася в ст╕нах цього ж навчального закладу проведенням в╕дродженого всеукра╖нського конкурсу в╕йськово-патр╕отично╖ п╕сн╕ «Пам’ять серця». Пов╕домила, що вихованц╕ та виховател╕ ╖хнього Будинку дитячо╖ творчост╕ готуються до презентац╕╖ «Кра╖ни Укра╖н╕╖» в Центральн╕й дитяч╕й б╕бл╕отец╕ м. Ки╓ва ╕м. Т. Г.  Шевченка, яка запланована на 26 с╕чня вже наступного – 2017 року.
Тетяна В╕ктор╕вна Тарасова, старший науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту проблем виховання Нац╕онально╖ академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни, кандидат педагог╕чних наук, – як представник «Нац╕онально╖ ради ж╕нок Укра╖ни» вручила Тетян╕ Майданович найвищу нагороду ц╕╓╖ в╕домо╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ – ср╕бний орден «Поступ миру ╕ любов╕» за № 35, цим в╕дзначивши к╕лькар╕чну сп╕впрацю письменниц╕ у волонтерських та орган╕зац╕йних проектах ц╕╓╖ шановано╖, знано╖ ╕ в Укра╖н╕, ╕ в св╕т╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖ як на Сход╕ Укра╖ни, так ╕ в столиц╕. А книжку «Кра╖на Укра╖н╕я» проанал╕зувала не лише з патр╕отичного та естетичного погляду, але розглянула ╖╖ виховн╕ досто╖нства як педагог, починаючи з найперших стор╕нок (в╕рш «Я гуляла у саду»), ╕ до другого розд╕лу, зачитавши уподобан╕ в «Кра╖н╕ Укра╖н╕╖» л╕чилочки про звуки та букви укра╖нсько╖ абетки та ╕нш╕ твори, та назвавши й ╕нш╕ в╕рш╕ «практичного» застосування.
Людмила Левченко (Бутуханова), композитор, вчителька музики школи-╕нтернату № 17 м. Ки╓ва, авторка музики до п╕сень, як╕ прозвучали у виконанн╕ учн╕в КДМШ № 33 ╕мен╕ В. В. Пухальського, нагадала ╕стор╕╖ створення перших сп╕льних п╕сень, розпов╕ла про те, що саме в╕рш-п╕сня «Кра╖на Укра╖н╕я», що дала назву книжц╕, побачила св╕т значним тиражем (6000 прим╕рник╕в) у часопис╕ «Учитель музичного мистецтва», № 05-06 за травень–червень 2015 року, який видавався за п╕дтримки М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни. В цьому журнал╕ публ╕кувалися й ╕нш╕ п╕сенн╕ тексти, створен╕ нею у сп╕вдружност╕ ╕з Т. В. Майданович.
Пол╕щук Над╕я Михайл╕вна, кандидат ф╕лолог╕чних наук, доцент кафедри ф╕лолог╕╖ Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету театру, к╕но ╕ телебачення ╕м. Карпенка-Карого, под╕лилася також досв╕дом використання ц╕╓╖ нещодавно випущено╖ книжки у власн╕й педагог╕чн╕й практиц╕, особливо засво╓нню студентами евфон╕чних засоб╕в укра╖нсько╖ мови, ╖╖ милозвучност╕, всього обширу укра╖нського св╕тогляду, традиц╕йних ц╕нностей укра╖нського народу, майстерно вт╕лених на стор╕нках «Кра╖ни Укра╖н╕╖». Актори-студенти легко й охоче вивчають тексти, створен╕ Т. Майданович, бо це не просто матер╕ал для вивчення укра╖нсько╖ мови, але високоемоц╕йн╕, ╕сторично вив╕рен╕, морально-естетичн╕ поез╕╖, як╕ важлив╕ для формування, збагачення патр╕отичного св╕тогляду як у д╕тей, так ╕ в дорослих. Адже «Кра╖на Укра╖н╕я» неповторне явище в дитяч╕й л╕тератур╕ тим, що вона пода╓ сво╓р╕дний алгоритм, поступов╕сть розвитку укра╖нсько╖ душ╕, – в╕дзначила Над╕я Михайл╕вна.
Лариса ╤ван╕вна Зязюн, викладач ╤нституту ф╕лолог╕╖ НКУ ╕м. Т. Г. Шевченка, подарувала написану нею книжку про паломництво у Лурд, що на П╕вдн╕ Франц╕╖, у П╕ренеях, до м╕сця чудесного з’явлення Пречисто╖ Д╕ви Мар╕╖. Разом ╕з Тетяною Майданович нагадала присутн╕м про те, що 22 грудня – це ще й (за церковним християнським календарем) день свято╖ Анни, а саме зачаття нею довгождано╖ дитини, об╕товано╖ Богом – Д╕ви Мар╕╖, що народить св╕ту Сина Божого, ╤суса Христа – Спасителя роду людського. В «Кра╖н╕ Укра╖н╕╖» згаду╓ться Вона у п╕сн╕-в╕рш╕ «Пречиста Мати»… Ще в Х╤ стол╕тт╕ князь Ярослав Мудрий, освячуючи церкву Благов╕щення над Золотими Воротами Ки╓ва, передав Русь-Укра╖ну п╕д оп╕ку Божо╖ Матер╕. А Золот╕ Ворота, символ славного розвою Ки╖всько╖ Рус╕-Укра╖ни – на обкладинц╕ зб╕рника «Кра╖на Укра╖н╕я».
Струбчинська Тетяна Михайл╕вна, оч╕льниця ГО «Всеукра╖нська орган╕зац╕я «╤нтелектуальна Укра╖на», розпов╕ла, як використову╓ в╕рш╕ Тетяни Майданович у сво╖й д╕яльност╕, процитувала напам’ять деяк╕ найяскрав╕ш╕ рядки, як-от ╕з в╕рша «Синдром виживання», побажала авторц╕ не зупинятися на досягнутому – написати ╕ видати нов╕ яскрав╕ ╕ зм╕стовн╕ книжки як для д╕тей, так ╕ для дорослих.
Стан╕слав Шевченко, голова творчого об’╓днання поет╕в КО НСПУ, св╕й в╕дгук на зб╕рник «Кра╖на Укра╖н╕я», з яким виступив на презентац╕╖, оформив у вигляд╕ статт╕, пов’язуючи цю книжку ╕з «Охоронницею Слова» та вс╕╓ю творч╕стю авторки. Цими роздумами в╕домого письменника ╕ пропоную читачам доповнити першознайомство ╕з новою зб╕ркою в╕рш╕в для д╕тей Тетяни Майданович.

Зоя КУЧЕРЯВА,
письменниця, заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни

ОХОРОННИЦЯ СЛОВА ╤ ДИТЯЧО╥ ДУШ╤

Пам’ятаю романтичний засн╕жений ╤рп╕нь, нараду молодих укра╖нських л╕тератор╕в – наприк╕нц╕ 70-х рок╕в минулого стол╕ття. Тод╕ 17-р╕чна Тетяна Майданович зачарувала нас в╕ршем «На одн╕й ╕з ущелин-прос╕к», про те, як зустр╕ла «м╕ж сосновими берегами» «живого лося…». Такими трепетними ╕ гарячими були т╕ строфи, що вони дос╕ в╕длунають у мо╖х вухах:
Не сказала б йому н╕чого,
Зазирнула б лише у в╕ч╕.
Там живе чорнота тривоги
В непотьмареному величч╕…
…Остогидло жал╕в стоголосся,
Незначн╕ себелюбн╕ драми.
Хочу бачити справжнього лося
З отакенними-от рогами! 
Нин╕ вона – в╕дома письменниця, автор ряду вдалих художн╕х видань. Серед них: поетичн╕ твори для дорослих, казки ╕ в╕рш╕ для д╕тей. А цей в╕рш ╕з сво╓╖ першо╖ поетично╖ зб╕рочки «Голубий кришталь» (1980) вм╕стила ╕ до третього розд╕лу «Кра╖ни «Укра╖н╕».
Залиша╓ться лиш дивуватись, як ╖й вдавалося так самозаглиблюватись, щоб
написати ╕ наповнену соц╕альним зм╕стом, драматичними реал╕ями, ф╕лософським дискурсом поему «Христос ╕ Прометей», ╕, водночас, казки та вигадан╕ й невигадан╕ житт╓в╕ ╕стор╕╖, поез╕╖ дитяч╕ й поеми, як╕ ув╕шли до справжн╕х фол╕ант╕в «Охоронниця слова» ╕ «Кра╖на Укра╖н╕я».
У поем╕ «Христос ╕ Прометей» (Криниця, 1999) ╓ вражаюч╕ рядки:
Не падаймо на кол╕на,
Зробивши з держави тельця.
Така буде нам Укра╖на,
Як╕ у нас будуть серця.
╤ хоч ц╕ рядки вже стали назвою для важливо╖ п╕слямови Леон╕да Андр╕╓вського до цього видання, хочу до них повернутись. Це ж н╕би ключов╕ рядки для вт╕лення духу укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖, яку так тривожно ╕ бол╕сно шука╓ сусп╕льство впродовж десятил╕ть... Недарма саме цей уривок ╕з згадано╖ поеми вм╕стила Тетяна ╕ в св╕й зб╕рник «Кра╖на Укра╖н╕я», що призначений як для дошк╕льнят, так ╕ для д╕тей молодшого ╕ середнього шк╕льного в╕ку. В╕дпов╕дн╕ розд╕ли «Калиновий птах», «Чорнобривець» ╕ «До Ки╓ва» хоча ╕ мають певну тематичну градац╕ю, але все ж ц╕кав╕ для читач╕в будь-яких в╕кових категор╕й, очевидно, залежно т╕льки в╕д настрою та внутр╕шньо╖ готовност╕, в╕д р╕зних житт╓вих обставин.
А казки з книги «Охоронниця Слова» (яку разом ╕з презентованою зб╕ркою творче об’╓днання дитячих письменник╕в подало на прем╕ю ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за твори для д╕тей та юнацтва, – як щойно зачитала про це лист-клопотання голова цього об’╓днання Мар╕я Морозенко), були б ц╕кавими ╕ на ╓вропейському Заход╕. Якби ╖х достойно перекласти на заруб╕жн╕ мови. ╤ читацький ╕нтерес був би не меншим, н╕ж колись у нашому дитинств╕ до брат╕в Гр╕мм чи Андерсена. Бо дитячу л╕тературу, на в╕дм╕ну в╕д доросло╖, добре ╕люстровану, ще, на щастя, читають скр╕зь.
Але повернемось до нового, щойно презентованого видання «Кра╖на Укра╖н╕я». Нею поетеса глибоко закор╕нена в укра╖нську традиц╕ю, а водночас подарувала чудове словотворення. Це я маю на уваз╕ добре в╕дом╕ рядки Павла Тичини: «Я – кра╖на Укра╖на– на гор╕ калина» (в╕рш «Слово). А символ «калина» у Тетяни Майданович транформувався у назву першого розд╕лу «Калиновий птах», який ╓ сво╓р╕дним ключем до книги. У поетичн╕й м╕н╕атюр╕ вражаюче просто ╕ безпомильно поясню╓ мама синов╕, що таке мир:
Вона пригорта╓ м╕цно
Сво╓ веселе дитя.
– Мир – коли я з тобою!
Мир – це життя!
У так╕й глибок╕й простот╕ найб╕льш╕ сенси нашого ╕снування. Мимовол╕ згаду╓ться рядок в╕рша без назви Василя Симоненка, який стверджу╓: «Найскладн╕ша людина – проста». Ще б╕льше ц╕ рядки западають у пам’ять дорослим у наш╕й кра╖н╕, яка так заждалась повного миру.
У книз╕ багато поетичних вигадливих ╕ реальних для дитячо╖ уяви ╕стор╕й: «Вередлива мавпочка», «╤жачок ╕ жучок», «Борсучок», «Зайц╕», «К╕шка-медсестра» ╕ ряд ╕нших.
Особливо вишуканим ╓ розд╕л «Чорнобривц╕». Тут незвичн╕ форми поез╕й: ╕ в╕рш╕ у проз╕, ╕ л╕чилки, ╕ м╕н╕атюри, ╕ легенди, ╕ казки. Ключовий в╕рш «Кра╖на Укра╖н╕я» ма╓ п╕сенну структуру – ╕з включеними речитативами, а поряд ╕з ним – «укра╖нно-косм╕чний» пейзаж «Барв╕нков╕ зор╕»…
Яка ж у ц╕й книз╕ вигадлив╕сть, н╕жн╕сть, краса ╕ барвист╕сть укра╖нського слова, так вдало по╓днаного з малюнками ╤. Е. Хомчак (Гереги)!
Дуже важлив╕ в ц╕й книжц╕ духовн╕ в╕рш╕, як╕ торкаються тем рел╕г╕йних, як╕ були традиц╕йними в укра╖нськ╕й л╕тер╕, а зараз наче в╕дновлюються на новому грунт╕. ╤ Бог поста╓ не суворим караючим суддею, а добрим, щирим, сердечним, справедливим Отцем, що допомага╓ сво╖м «Д╕тям св╕тла» – людям. Книги «Охоронниця слова» ╕ «Кра╖на Укра╖н╕я» Тетяни Майданович, на мою думку, будуть стояти в першому ряду найвидатн╕ших твор╕в сучасно╖ укра╖нсько╖ дитячо╖ л╕тератури.

Стан╕слав ШЕВЧЕНКО,
заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни,
заслужений д╕яч Польсько╖ культури,
голова творчого об'╓днання поет╕в КО НСПУ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17873

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков