Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАТАЛКА ФУРСА: СИЛЬН╤ША ЗА СМЕРТЬ
Сьогодн╕ на л╕тературн╕й стор╕нц╕ «КС» дебюту╓ в╕дома письменниця, поетеса,...


НАД╤Я СЕМЕНА: ХМАРИ В Б╤РЮЗ╤
Сьогодн╕шня л╕тературна стор╕нка «КС» представля╓ читачев╕ поез╕╖ ки╖всько╖ поетеси з...


НА ВВЕДЕННЯ — ТОВСТЕ ЛЕДЕННЯ...
4 грудня в╕дзнача╓мо велике церковне свято Введення у храм Пресвято╖ Богородиц╕


ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ГОЛОСИЛА ТИША
╫валт стояв над селом. Прокльони, голос╕ння розривали морозне пов╕тря. Виганяли з хат родини...


ВАСИЛЬ ЛАТАНСЬКИЙ: У СНИ ПРИХОДИТЬ ЗНОВУ ПОЛЕ
На уроц╕ мене спитали, що таке голод, чи зм╕г би я пережити те, що було в тридцять третьому. Я...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
ОБР╤╥ «ТРЕТЬОГО ГОРИЗОНТУ»

Лютий 2008 року — час заснування у Червоноград╕ л╕тературно-мистецького об'╓днання “Трет╕й горизонт”. ╤н╕ц╕атор ╕ натхненник його створення — письменник, видавець ╤гор Дах. Назву обрали не випадково. Перший горизонт — географ╕чне поняття, ми ще назива╓мо його обр╕╓м. Другий горизонт — шахтний, п╕дземний, про який добре знають г╕рники Червонограда. Трет╕й горизонт — мистецький, духовний. Що не каж╕ть, а назва таки влучна!
Створення нового л╕тоб'╓днання аж н╕як не означало, що у Червоноград╕ стався якийсь “розкол” м╕ж м╕сцевими письменниками. Кожен митець ма╓ право перебувати у р╕зних творчих сп╕лках. ╤ дехто з третьогорозинт╕вц╕в одночасно належить до л╕тоб'╓днання ╕м. Василя Бобинського, що також д╕╓ у Червоноград╕, чи ╓ членом Сокальського “Колосу”. Навпаки, це не конкуренц╕я, а т╕сна сп╕впраця, вза╓мозбагачення на нив╕ л╕тератури, вза╓модопомога у видавнич╕й справ╕. Один з популярних актор╕в сказав, що для потужн╕шого творчого розвитку, самореал╕зац╕╖, пошуку нових шлях╕в для не╖ час в╕д часу необх╕дно зм╕нювати театри, на сцен╕ яких виступа╓ш, в╕дгукуватися на запрошення ╕нших театральних труп та режисер╕в, самому збагачуватися (брати все найкраще з попереднього досв╕ду) ╕ збагачувати ╕нших. Погодьтесь, це стосу╓ться ╕ л╕тературно╖ творчост╕.
“Трет╕й горизонт” (тепер його очолю╓ поетеса, п╕сняр, автор п'яти зб╕рок Ольга Голузинець) п╕дтриму╓ т╕сн╕ зв'язки з л╕тературними об'╓днаннями ╕м. Василя Бобинського, “Обер╕г”, “Колос” (а деяк╕ заходи проводять сп╕льно), з л╕тературною студ╕╓ю “Радуниця” МАН Старосамб╕рського району, Укра╖нською асоц╕ац╕╓ю письменник╕в Зах╕дного рег╕ону, Всеукра╖нським об'╓днанням “Письменники Бойк╕вщини”, з творчими особистостями з Червонограда, Сокаля, Жовкви, Рави-Русько╖, Дрогобича, Самбора, Львова, Ки╓ва, Р╕вного, ╤вано-Франк╕вська, Тернополя, Закарпаття.., нав╕ть з Луганщини та Донеччини. Адже п╕д ег╕дою л╕тоб'╓днання у Червоноград╕ проходить щор╕чний Всеукра╖нський л╕тературний конкурс ╕м. Володимира Дроцика. Таких акц╕й в╕дбулося вже ш╕сть. Книги учасник╕в конкурсу й член╕в “Третього горизонту”, в т.ч. колективн╕ видання, передан╕ б╕бл╕отекам Червонограда, а останн╕м часом й на передову — б╕цям-учасникам АТО. При╓мно, що серед автор╕в ╓ й школяр╕ (наше майбутн╓) — Олена Федюра, Ольга Бучек, Дарина Пупко, Марк╕ян Лехман...
╤ хоча “Трет╕й горизонт” - наймолодша сп╕льнота у Червоноград╕, все ж вона зайняла достойне м╕сце у культурно-мистецькому житт╕ нашого Прибузького краю. Членами л╕тературного об'╓днання ╓ тридцять автор╕в. У б╕льшост╕ з них — не одна видана зб╕рка. А в поетеси Людмили Ржегак ╖х уже три десятки. За цей час членами Укра╖нсько╖ асоц╕ац╕╖ письменник╕в стали Ольга Голузинець, Мар'яна Правдолюбенко, Людмила Ржегак, Ганна Кузьмак, Над╕я Олемар, Мар╕я Лобай, Натал╕я К╕чун-Лемех, Богдан Демчук. Тут завжди пам'ятають про тих, хто в╕д╕йшов у В╕чн╕сть: Любомира Петрусь, Михайло Щурко-В╕гор. Вони також стояли б╕ля виток╕в створення “Третього горизонту”.
Ч╕льне м╕сце у видавнич╕й справ╕ займа╓ газета “Л╕тературний Червоноград”, журнал “М╕сцевий ЧАСопис” (редактор ╕ видавець ╤гор Дах), альманахи “Трет╕й горизонт” (вийшло друком чотири зб╕рки, одна з них присвячена 200-л╕ттю в╕д дня народження Тараса Шевченка), “Л╕хтарик” - перший дитячий (!) часопис у нашому кра╖. Видали окрему зб╕рку, присвячену Лес╕ Укра╖нц╕. Це — результат по╖здки у Колодяжне. Один прим╕рник подарували музею. Третьогоризонт╕вц╕ ставали переможцями ╕ призерами багатьох л╕тературних конкурс╕в. Вони регулярно друкуються у газетах “Благов╕ст”, “Панорама”, в ╕нших часописах та ╕нтернет-виданнях.
Окрема тема розмови — робота з д╕тьми. Члени л╕тоб'╓днання пост╕йно вишукують юн╕ таланти, запрошують до себе на зас╕дання слухач╕в Червоноградського в╕дд╕лення М╕жнародно╖ (Мало╖) Академ╕╖ л╕тератури у журнал╕стики, залюбки слухають ╖хн╕ твори — поез╕ю, прозу, авторськ╕ п╕сн╕. А поетеса Мар╕я Лобай ╓ куратором учн╕вського л╕тературного гуртка “Джерельце” у с. С╕лець Сокальського району.
Л╕тератори-третьогоризонт╕вц╕ мають на сво╓му рахунку сотн╕ виступ╕в, творчих вечор╕в у навчальних закладах, б╕бл╕отеках, трудових колективах, в Укра╖нськ╕й асоц╕ац╕╖ письменник╕в... З Р╕дним Словом ╕дуть до людей!

Тарас ЛЕХМАН,
прес-секретар Червоноградського л╕тоб'╓днання “Трет╕й горизонт”

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17725

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков