Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВИВЕЗЕН╤ В РОС╤Ю УКРА╥НСЬК╤ В’ЯЗН╤ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА БАТЬК╤ВЩИНУ
Рос╕яни пропонували колишн╕м укра╖нським в’язням рос╕йськ╕ паспорти й аг╕тували воювати...


╤СТОР╤Я БОЙОВОГО СОКОЛА
В ки╖вськ╕й книгарн╕ «╢» в╕дбулася презентац╕я книги А. Харука «Бойовий...


ПОГОДА НА МОКРИНИ
Наш╕ традиц╕╖


МИТЦ╤ ВОЮЮТЬ МИСТЕЦТВОМ
В╕дображення спадко╓мност╕ геро╖чних традиц╕й укра╖нського народу в живопису Марини Соченко…


ХРЕСТИТЕЛЬ
15 липня – День Хрещення Укра╖ни-Рус╕ й вшанування пам'ят╕ Святого р╕вноапостольного князя...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 04.09.2009
А ЩО ТАКЕ «ЛЕЛЕКА»?

Таке запитання до вчительки прозвучало п╕д час уроку «Я ╕ моя р╕дна школа» в╕д першокласника першого укра╖нського класу в загальноосв╕тн╕й школ╕ № 49. Тетяна ╤ван╕вна Бог╕нська пояснила д╕тям ╕ це. Урок виявився ц╕кавим ╕ для к╕лькох присутн╕х дорослих. Д╕ти познайомились одне з одним та з класною ляльковою собакою, яка подорожувала партами.
Директор школи Тетяна Борис╕вна Бород╕нова рад╕╓ в╕д того, що вдалось задовольнити заяви батьк╕в. До 32 укра╖нських костюм╕в для хлопц╕в та д╕вчат додались ще два – ╖х подарувала класов╕ голова Союзу укра╖нок Севастополя Богдана Процак. Вона принесла ще й книги та пов╕домила про зд╕йснення передплати для класу газет «Кримська св╕тлиця», «Журавлик» та журналу «Св╕т дитини» ╕ пов╕домила, що допомогу д╕тям зробили меценатка Мар╕я Ф╕шер-Слиж з Канади, Союз укра╖нок Австрал╕╖ та Оксана Салдит з Нью-Йорка (США). П╕сля зак╕нчення уроку до класу зайшли щаслив╕ батьки. Ось як вони об╜рунтували бажання в╕ддати сво╖х д╕тей до укра╖нського класу: «Ми живемо в Укра╖н╕. Хай наша дитина волод╕╓ державною мовою», «Ми — кор╕нн╕ севастопольц╕ ╕ хочемо, щоб дитина в╕льно почувалась у сво╖й держав╕», «Ми сам╕ — укра╖нц╕ ╕ хочемо, щоб дитина знала р╕дну мову», «Я сама вчилась в укра╖нськ╕й школ╕ ╕ вважаю, що знати укра╖нську мову в Укра╖н╕ треба».
Наш╕ с╕мнадцятеро першокласник╕в вже знають, що таке «лелека». У Севастопол╕ цього року в╕дбувся наб╕р у десять перших клас╕в з укра╖нською мовою навчання. За ╕нформац╕╓ю заступника управл╕ння осв╕ти ╕ науки Жанни Валер╕╖вни Слюсар, рекорд за к╕льк╕стю заяв щодо укра╖нсько╖ мови навчання цього року встановлено у ЗОШ № 37, де у першому клас╕ навчатимуться 29 д╕точок. Сл╕д додати, що 70% ╖хн╕х батьк╕в – рос╕яни.
А решта батьк╕в та педагог╕в Севастополя мр╕ють про укра╖нську школу-колег╕ум, завершення буд╕вництва яко╖ у 2010 роц╕ за п╕дтримки уряду об╕ця╓ м╕ська державна адм╕н╕страц╕я.
М. ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.


МОЛИТВА УЧНЯ

М╕й любий ╤сусе! В╕д усього серця дякую Тоб╕ за ласку, що можу ходити до школи. З вдячн╕стю за це постановляю добре вчитися.              
Постановляю завжди бути уважним (уважною) ╕ послушним (послушною) мо╖м учителям, бо знаю, що ╕ Ти, любий ╤сусе, зростаючи в Назарет╕, був уважним ╕ послушним.
Благослови ж мене, любий Спасителю! Тво╓ю ласкою допоможи мен╕, щоб я виконав (виконала) мо╖ постанови, щоби я добре вчився (вчилася) ╕ тим приносив (приносила) Тоб╕ б╕льшу славу, батькам — ут╕ху, укра╖нському народов╕ — честь, а соб╕, як для душ╕, так ╕ для т╕ла користь.

МОЛИТВА ПЕРЕД НАВЧАННЯМ

Милосердний Господи, пошли мен╕ ту благодать Духа Святого, що дару╓ людин╕ ╕ розум, ╕ зм╕цню╓ духовн╕ сили, щоб я, уважно сприймаючи науку, вир╕с (виросла) Тоб╕, Боже, на славу, родичам на вт╕ху, Церкв╕ ╕ народов╕ Тво╓му на користь.
 
МОЛИТВА П╤СЛЯ НАВЧАННЯ

Дякую Тоб╕, Боже, що Ти дарував мен╕ можлив╕сть вислухати науку. Благослови мо╖х учител╕в, що ведуть мене до п╕знання правди, пошли ╖м сили викладати науку. Тоб╕, Боже, на славу, а Церкв╕ ╕ народов╕ Тво╓му на користь.
Ам╕нь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7749

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков