Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕСПАЛИМА. З ГЛИБИНИ СТОЛ╤ТТЯ. НЕЗБОРИМА
У столиц╕ в╕дкрилася художня виставка ╕сторично╖ картини.


ПЕРШИЙ КОРОВАЙ
Наш╕ традиц╕╖


СКУЛЬПТУРА ╤ КРИМСЬК╤ ПЕЙЗАЖ╤
Нин╕ козацьк╕ нащадки захищають Укра╖ну в╕д орди. Як ╕ предки колись…


СВЯТЕ ХРЕЩЕННЯ РУС╤
Деяк╕ аспекти ╕стор╕╖


ТРО╥ЦЯ ПРЕСВЯТАЯ
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 14.08.2009
СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ. ЯКА ВОНА?

ДОРОГА ДО ХРАМУ

Щоб в╕дпов╕сти на це запитання насамперед зверн╕мось до божественно╖ мудрост╕. Сказано-бо: коли ви ╖сте, чи коли п’╓те, або коли ╕нше що робите – усе на славу Божу роб╕ть. Слава ж ╕ присутн╕сть Божества – то слова-синон╕ми, “без Бога – н╕ до порога”.
Зрозум╕ло, що в молод╕ роки в житт╕ людини б╕льше дом╕нують т╕лесний та душевний р╕вн╕, тому в першу чергу справа батьк╕в прищеплювати сво╖й дитин╕ духовн╕сть. Адже саме через брак духовного знання насамперед ми й ма╓мо проблеми, ╕ надто – в молодому в╕ц╕. “Погине народ М╕й за те, що не ма╓ знання”, – попереджа╓ Господь, – “тому, що знання ти в╕дкинув, в╕дкину й тебе” (Книга пророка Ос╕╖). Слово ж Боже ч╕тко вказу╓ нам на ознаки ╕стинно╖ любов╕.
В╕дкриймо Перше послання святого апостола Павла до коринфян, 13 розд╕л, ╕ прочитаймо з першого в╕рша:
“Коли я говорю мовами людськими й ангольськими, та любов╕ не маю, то став я як м╕дь та дзв╕нка або бубон гудячий!
╤ коли маю дара пророкувати, ╕ знаю вс╕ та╓мниц╕ й усе знання, ╕ коли маю всю в╕ру, щоб нав╕ть гори переставляти, та любов╕ не маю, то я н╕що!
╤ коли я роздам ус╕ ма╓тки сво╖, ╕ коли я в╕ддам сво╓ т╕ло на спалення, та любов╕ не маю, то пожитку не матиму жодного!
Любов довготерпить, любов милосердству╓, не заздрить, любов не велича╓ться, не надима╓ться, не поводиться нечемно, не шука╓ свого, не рветься до гн╕ву, не дума╓ лихого, не рад╕╓ з неправди, але т╕шиться правдою, усе зносить, в╕рить у все, спод╕ва╓ться всього, усе терпить!
Н╕коли любов не переста╓!..”
Як бачимо, тут виписан╕ чотирнадцять правдивих прикмет любов╕. ╤ коли дво╓ молодих людей приймають р╕шення ступити на вес╕льний рушничок щастя – то я рекомендую: перш за все, в╕дкрийте означене Послання, ╕ прочитайте цей божественний г╕мн про любов. Уважно прочитайте!
“Любов – довготерпить...” Уяв╕ть соб╕ майбутн╕ с╕мейн╕ стосунки. Чи т╕льки безхмарними вони будуть? Безперечно, попереду вас чекатиме чимало ус╕ляких проблем, неминуч╕ декотр╕ тертя. Зрозум╕ла р╕ч, ви, як подружжя, будете дивитись на вир╕шення певних питань з р╕зних точок зору. Одразу зважте: як ви реагуватимете на майбутн╕й дискомфорт? Чи готов╕ до компром╕с╕в? Чи ладн╕ розум╕ти одне одного? Поступатися власним? Терп╕ти? Милосердствувати? Чи ма╓те д╕йсно миле серце? Чи готов╕ з милим серцем ставитися до свого любого (любо╖)? Не заздрити, не величатися, не надиматися, не поводиться нечемно, не шукати свого, не рватися до гн╕ву, не думати лихого, не рад╕ти з неправди, усе зносити, в╕рити у все... У тебе виникають сумн╕ви, але ти в╕дкида╓ш ╖х, ти в╕риш кохан╕й людин╕, спод╕ва╓шся на краще, усе терпиш... ╤ що найголовн╕ше: ознака ╕стинност╕ любов╕ – вона “н╕коли не переста╓”! Чи д╕йсно не перестане?..
Ц╕ ознаки, ц╕ якост╕ любов╕ в╕дкрит╕ нам Самим Богом. Тож перед тим, як приймати р╕шення про зам╕жжя, в╕дкрийте означене б╕бл╕йне послання, ╕ зважте на терезах ╤стини: чи те почуття, яке в вас, то д╕йсно любов? Надто вже часто ми плута╓мо любов з бажанням волод╕ти, х╕ттю, жалем або просто з симпат╕╓ю.
“Мамо, в╕н мен╕ подоба╓ться, я виходжу зам╕ж!..”. Перепрошую, але подобатись може й бутерброд з ╕крою, любов же – це зовс╕м ╕нше. Любов – над усе! Любов – це союз досконалост╕. Любов за природою сво╓ю жертовна, альтру╖стична, вона не шука╓ свого за визначенням. Любов завжди готова в╕ддати себе. Це треба розум╕ти серцем: “блаженн╕ше давати, ан╕ж брати”. ╤ якщо нема╓ в нас ц╕╓╖ жертовност╕ – то це не любов. Просто уяв╕ть соб╕, чи готов╕ ви за свою половинку в╕ддати життя – не т╕льки-но поступитися в др╕бн╕й суперечц╕, але серйозно, по-дорослому? Чи ви готов╕ на це? Якщо не готов╕, якщо нема хоча б одн╕╓╖ з тих чотирнадцяти ознак, то це не любов! В усякому випадку – не глибока, не досконала любов. Вт╕м, це може бути симпат╕я, яка згодом й переросте у любов справжню, але потребуватиме в╕д вас неабияких зусиль. На жаль, це не те дороге, чисте, добре “вино”, яке явив людству Христос на вес╕льному бенкет╕ в Кан╕ Гал╕лейськ╕й.
Сьогодн╕ ми бачимо тривожну статистику, коли с╕м з десяти шлюб╕в – розпада╓ться. Причина цього насамперед у тому, що в сусп╕льств╕ нараз╕ нема╓ н╕ ч╕ткого розум╕ння справжньо╖ ╕де╖ життя – ╕де╖ вдосконалення, н╕ любов╕, як вищо╖ якост╕ його. Тому й належить найперше хоча б вичитати, що таке любов, а взнавши, зважити, чи те почуття, яке ма╓те до свого хлопця (д╕вчини), ╓ д╕йсно любов’ю, чи н╕? Чи буде в╕н (вона) справд╕ вам парою?
Дуже гарний текст чита╓ться п╕д час зд╕йснення та╖нства шлюбу – уривок з ╢вангел╕я в╕д ╤вана, 2 розд╕л, про перетворення води на вино у Кан╕ Гал╕лейськ╕й. Насправд╕ ця под╕я перш за все – притча духовна, вона ╓ т╕нню духовних речей. Треба знати, що Б╕бл╕я – це книга насамперед духовно-символ╕чна, пророцька, ╕ за кожним словом Святого Письма лежить глибокий внутр╕шн╕й зм╕ст. Вино в б╕бл╕йн╕й мов╕ ╓ символом вчення. Вчення ж Христове – суть вчення смирення й любов╕, ╕дея милосердя, яка покликана ув╕йти в наше життя, в нашу кров, – стати кров’ю Христовою в нас. Задум досягнення любов╕ через смирення, себто через невипром╕нювання зла, ма╓ проходити червоною ниткою через усе наше життя, стати основою його. Якщо ж нема╓ ╖╖, ц╕╓╖ вищо╖ ╕де╖ Божо╖, – то будуватимемо наш╕ с╕мейн╕ стосунки не на камен╕, а на п╕ску. Тод╕ даремно працюють буд╕внич╕...
Коротко нагадаю цю ╓вангельську опов╕дь. Одного разу запросили Господа з мат╕р’ю Його на вес╕лля, що в╕дбувалося в Кан╕ Гал╕лейськ╕й. Та сталася прикр╕сть – не вистачило в дом╕ вина. Що робити, чим зарадити? Христос наказав наповнити посудини, як╕ стояли для вмивання, водою, та перетворив цю воду на вино. Коли ж принесли те вино до розпорядника вес╕лля, аби той скуштував його на смак, то в╕н, спробувавши, здивувався дуже, та й каже: Кожна людина перше добрим вином часту╓, а як уп’ються гост╕ – тод╕ вже г╕ршим, а Ти добре вино збер╕г аж дос╕. Ось такий початок чудесам Сво╖м поклав Господь на бенкет╕ вес╕льному, ╕ явив учням славу Свою...
За цим трапунком, як я уже казав, лежить прихований зм╕ст духовний. Йдеться тут насамперед про духовне вино любов╕, про “вес╕льний бенкет” життя людського. Якщо говорити про подружн╕ стосунки м╕ж чолов╕ком та дружиною, то зазвичай добре, ╕скристе вино н╕жност╕, прихильност╕, любов╕ бува╓ саме на початку. Дво╓ зустр╕чаються, тримаються за руки, ходять по парку, задивляючись на зор╕ та одне на одного. Мр╕ють, ц╕луються, любляться... Н╕би – добре вино. Але наск╕льки воно насправд╕ добре, наск╕льки як╕сне, чи не перетвориться згодом на оцет – покаже лише час. Ось, молод╕ побралися, почали жити разом. Свято першопочутт╕в зм╕ню╓ться буденн╕стю сп╕льного життя... ╤ тепер т╕льки бачимо, що “добре вино” почина╓ потроху зм╕нювати св╕й смак.
Зазвичай перш╕ три роки ╓ визначальними, вони показують, чи добре вино було закладене, та чи готове подружжя, за словом Христовим, терп╕нням, смиренням, самозреченням збер╕гати й примножувати це вино любов╕. Щаслив╕ т╕ с╕м’╖, як╕, будучи навчен╕ мудр╕стю Божою, по-перше, заклали в погребиц╕ сво╖х сердець вино вищого ╜атунку, ╕, по-друге, пильнують збер╕гати його до к╕нця свого життя добрим. Т╕, у кого вино це не зак╕нчиться, ан╕ не скисне, але завдяки витримц╕ стане давн╕м, ц╕нним, добрим вином. Хто наприк╕нц╕ щасливого подружнього життя свого зможе почути в╕д Бога ╕ в╕д людей оц╕, сказан╕ 2000 рок╕в тому, слова: “Кожна людина пода╓ перше добре вино, а як понапиваються, тод╕ г╕рше; а ти добре вино аж дос╕ збер╕г...”
Прото╕╓рей
Олег Ведмеденко.
* * *
НАПИШ╤ТЬ, ╕ ми по╕нформу╓мо Вас, як отримати матер╕али Б╕бл╕йно╖ школи прото╕╓рея Олега Ведмеденка. У лист вклад╕ть порожн╕й конверт з╕ зворотною адресою.
НАША АДРЕСА: Прото╕╓рею Олегу Ведмеденку, Б╕бл╕йна школа духовного вдосконалення, а/с 18, Луцьк-21, Укра╖на, 43021.
(
www.vedmedenko.org)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7636

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков