Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3544)
З потоку життя (6791)
Душі криниця (3657)
Українці мої... (1498)
Резонанс (1566)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ ВЕРХОВНОГО КОМ╤САРА ОБС╢ В╤ДРЕАГУВАТИ НА УТИСКИ В КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ОКУПАНТИ В КРИМУ ЗАСНУВАЛИ МЕДАЛЬ ЗА "ЗБЕРЕЖЕННЯ МИРУ" З УКРА╥НОЮ
У так зван╕й «укра╖нськ╕й громад╕ Криму» заснували медаль «Переяславська...


СУД РФ ВИСУНУВ ОБВИНУВАЧЕННЯ В "ТЕРОРИЗМ╤" ЩЕ ТРЬОМ КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ
Про це в Facebook пов╕домля╓ Кримська сол╕дарн╕сть.


КПВВ НА АДМ╤НМЕЖ╤ З ОКУПОВАНИМ КРИМОМ ПРАЦЮЮТЬ В ОБМЕЖЕНОМУ РЕЖИМ╤
Про це у Faceboоk пов╕домля╓ Херсонський прикордонний заг╕н Держприкордонслужби.


КНИГА ПРО ОЛЕГА СЕНЦОВА
У Харков╕ ще до визволення мужнього громадянина Укра╖ни було видано книгу Олександра Мимрука...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
СИМИРЕНКО ПОВЕРТА╢ТЬСЯ

Перша мемор╕альна дошка видатному укра╖нському вченому-сад╕вников╕ з╕ св╕товим ╕м’ям Левков╕ Платоновичу Симиренку встановлена в парку «Салгирка» на будинку Кримського наукового центру, колишньому л╕тньому ма╓тку князя Михайла Воронцова в С╕мферопол╕. Поруч ╕з пам’ятними дошками не менш ╕менитих учених – Володимира Вернадського, Серг╕я Б╕б╕кова. Саме тут Левко Симиренко в пер╕од з 1888 до 1917 року займався вивченням м╕сцевих сорт╕в плодових та яг╕дних культур, працював над створенням сво╓╖ ун╕кально╖ книги «Кримське промислове плод╕вництво». Ця книга, як зазначалося, стала наст╕льним пос╕бником для сад╕вник╕в ус╕х час╕в ╕ народ╕в. Тут з 1913 року до б╕льшовицького перевороту працювала створена ним перша досл╕дна станц╕я сад╕вництва. У церемон╕╖ в╕дкриття мемор╕ально╖ дошки взяли участь учен╕ та студенти Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету, Кримського агротехнолог╕чного ун╕верситету, представники пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, аматори-сад╕вники. Сама дошка виготовлена з ╕н╕ц╕ативи в╕домого симиренкознавця, академ╕ка УАЕН Петра Вольвача.
Як сказав заступник Пост╕йного Представника Президента в Криму Валер╕й Пробий-Голова, те, що зробив Левко Симиренко, н╕кому не вдавалося н╕ ран╕ше, н╕ п╕зн╕ше. Саме в╕н уперше в св╕т╕ розробив методику промислового плод╕вництва й за це його шанують на вс╕х континентах. На жаль, як зауважив Петро Вольвач, радянська влада робила все можливе, щоб замовчати його заслуги. Сам в╕н по-зв╕рячому був убитий чек╕стами в р╕дн╕й хат╕ у сел╕ Мл╕╓в╕ на Черкащин╕ в 1920 роц╕ на Р╕здво.
Його син Володимир, продовжувач справи батька, розстр╕ляний енкаведистами в 1938 роц╕ й теж на р╕здвян╕ свята. ╤ взагал╕ були знищен╕ вс╕ Симиренки по чолов╕ч╕й л╕н╕╖.
Комун╕сти, як справжн╕ окупанти, що дорвались до влади, знищували кращих син╕в ╕ дочок Укра╖ни, а решту перетворювали у безсловесних раб╕в, яких морили голодом, розстр╕лювали без суду та сл╕дства. Нав╕ть сорт яблука Ренет Симиренка був перейменований у Зеленку Вуда. А все, що написав Левко Платонович, п╕ддавалося вогню та забуттю. Уц╕л╕ло лише к╕лька прим╕рник╕в «Кримського промислового плод╕вництва».
╤ т╕льки зараз його досл╕дження повертаються сусп╕льству. В основному, як зазначила заступник директора Кримсько╖ досл╕дно╖ станц╕╖ сад╕вництва Ра╖са Баб╕на, завдяки старанням Петра Вольвача та його однодумц╕в у вс╕й Укра╖н╕. Це за його наполяганням перевидано перший тому «Кримського промислового плод╕вництва», опубл╕кований ще за життя Левка Симиренка. По крихтах, на п╕дстав╕ матер╕ал╕в, що, незважаючи на пересл╕дування, залишилися в арх╕вах Укра╖ни та Рос╕╖, у родич╕в сад╕вника, був укладений та надрукований другий том «Кримського промислового плод╕вництва» – це колосальна робота сьогодн╕шн╕х учених. За ╖╖ словами, в╕д замовчування його праць багато втратили в╕тчизнян╕ фах╕вц╕, а плод╕вництво, як галузь, довгий час практично не розвивалося. ╤ т╕льки тепер наукове надбання Левка Симиренка почало в╕дкриватися для Криму й Укра╖ни. Вона пов╕домила, що колектив досл╕дно╖ станц╕╖ ма╓ нам╕р присво╖ти цьому закладу ╕м’я його творця. А доцент кафедри плод╕вництва Кримського агротехнолог╕чного ун╕верситету Володимир Бурлак зазначив, що прац╕ Левка Симиренка ще й нин╕ актуальн╕, бо вказують шляхи, як сл╕д в╕дроджувати сад╕вничу справу на п╕востров╕. ╤ взагал╕, як сказав голова Кримського в╕дд╕лення географ╕чного товариства Укра╖ни професор Василь ╢на, ус╕м нам треба вчитися жити й працювати по-симиренк╕вськи – любити свою справу, бути в╕дданим ╖й ╕ не на словах, а на д╕л╕ дбати про блага для людей. Житт╓вий ╕ творчий шлях Левка Симиренка – приклад для насл╕дування нин╕шнього покол╕ння укра╖нц╕в.
В╕ктор СТУС.

На фото: мемор╕альна дошка, яка була в╕дкрита за сприяння народного депутата Укра╖ни Андр╕я Сенченка та п╕дпри╓мця Володимира Кунцова.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков