Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 15.05.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 15.05.2009
НАШ МАЛЕНЬКИЙ МУЗЕЙ

Зовн╕ Нижньог╕рська школа I-III ступен╕в № 2 н╕чим не в╕др╕зня╓ться в╕д ╕нших двох. Але коли ви зав╕та╓те до каб╕нету № 10, будете при╓мно вражен╕ — побачите намальований с╕льський пейзаж: хата п╕д солом’яною стр╕хою, невеличка церква, р╕чка, млинок, мальви ╕ соняшники. Але основне надбання каб╕нету – маленький ╕сторико-етнограф╕чний музей, в якому з╕бран╕ предмети побуту ╕ культури народу з ус╕х куточк╕в Укра╖ни.
Це ╕ баранц╕ з Харк╕всько╖ ╕ Р╕вненсько╖ областей, ╕ глечики, ╕ банячки з Житомирсько╖ област╕, горщики, тар╕лки, куманц╕. У колекц╕╖ представлен╕ вироби як ╕з дерева, так ╕ з глини. Особливо ц╕нний рубель початку Х╤Х стол╕ття з Р╕вненсько╖ област╕. ╢ справжня прядка, подарована м╕сцевою жителькою селища Нижньог╕рського, ╕ веретена. Велика колекц╕я дерев’яних ложок з р╕зних рег╕он╕в. На лавц╕ простелений кольоровий килим з Гуцульщини.
Декоративн╕ вироби з глини прикрашали побут будь-якого селянина, так само, як ╕ наш музей. Це ╕ баклага «Козак», р╕зн╕ статуетки, ╕грашки, свистульки… За кожною р╕ччю — своя ╕стор╕я. Так, мак╕тра початку ХХ стол╕ття потрапила до музею як подарунок Синюка О. П., директора Увар╕всько╖ школи, до 40-р╕чного юв╕лею нашо╖ школи. Але не вс╕ експонати — це подарунки, б╕льша частина ╖х знайдена, привезена з ╕нших областей завдяки гуртк╕вцям.
Що робили укра╖нськ╕ д╕вчата на вечорницях? Вишивали. Вiчною ╓ i буде укра╖нська вишивка. Вона – наш давнiй символ, прадавня традицiя, символ гостинностi i доброзичливостi. I хоч сьогоднi вже не зустрiнеш вишивку в кожнiй оселi, але вона супроводжу╓ нас все життя: з народження до небуття. А яке вес╕лля без вишитого рушника? Перший крок подружнього життя молодята роблять на вес╕льний рушник. У деяких рег╕онах, як вес╕льний обряд, зв’язували рушником руки молодятам. Тому д╕вчина до вес╕лля повинна була вишити не менше 12 вес╕льних рушник╕в.
У нашому музе╖ з╕брана багата колекц╕я вишивок: вишит╕ картини, серветки, скатерт╕, вишит╕ рушники, серед яких ╓ к╕лька вес╕льних. Найстар╕шими ╕ найц╕нн╕шими ╓ рушники Шереметь╓во╖ А. М. з м╕ста Городня Черн╕г╕всько╖ област╕ (1938 р.), Мураховсько╖ М. Ф. з В╕нницько╖ област╕, Сумино╖ З. П. з Полтавсько╖ област╕ (1941 р). Кр╕м вес╕льних, ╓ ще обрядов╕, подарунков╕, покутники, плечов╕, утирач╕. Кожен в╕зерунок на рушнику, кожен кол╕р ма╓ сво╓ символ╕чне значення. Розшифровкою цих значень займаються члени гуртка «Народознавство» п╕д мо╖м кер╕вництвом.
Колекц╕я рушник╕в та ╕нших експонат╕в пост╕йно поповню╓ться. Гуртк╕вц╕ займаються пошуком вишивальниць нашого краю, ознайомлюються з ╕стор╕╓ю та культурою народ╕в Криму.

Св╕тлана Миронюк,
вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Нижньог╕рсько╖ школи № 2.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 15.05.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7265

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков