Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ВАН П╤СНИЙ — ОСЕН╤ БАТЬКО ХРЕСНИЙ
На ╤вана Хрестителя журавл╕ потягнулися на п╕вдень - до ранньо╖ зими.


ДОПОМОЖ╤ТЬ ВИДАТИ ЗБ╤РКУ ПЕРЕМОЖЦ╤В КРИМСЬКО-УКРА╥НСЬКОГО Л╤ТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ ШКОЛЯР╤В «МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА!
П╕дготовлена до друку зб╕рка з кращими творами переможц╕в 4-го Всеукра╖нського л╕тературного...


Л╤ТЕРАТУРНА ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Прем╕я ╓ творчою в╕дзнакою, якою нагороджуються л╕тератори Укра╖ни за високохудожн╕ твори...


ДОПОМОЖ╤ТЬ ВИДАТИ ЗБ╤РКУ ПЕРЕМОЖЦ╤В КРИМСЬКО-УКРА╥НСЬКОГО Л╤ТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ ШКОЛЯР╤В «МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА!
П╕дготовлена до друку зб╕рка з кращими творами переможц╕в 4-го Всеукра╖нського л╕тературного...


МУС╤Й, МУС╤Й, ЛИСТОМ ПОС╤Й!
10 вересня - свято Мус╕я. У давнину цього дня завершували збирати конопл╕ ╕ перевозити ст╕жки до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2007
У ТЕАТРУ ╢ МАЙБУТН╢!
Юл╕я КОВАЛЕНКО.


6 березня було п╕дбито п╕дсумки щор╕чного конкурсу "Шк╕льн╕ п╕дмостки" в С╕мферопол╕. Понад тисяча кримських учн╕в взяли участь у конкурс╕. ╤ ось настав урочистий та в╕дпов╕дальний момент назвати кращих з кращих.
Цього ранку б╕ля Центру творчост╕ д╕тей та юнацтва в С╕мферопол╕ було особливо багатолюдно, автобуси та маршрутн╕ такс╕ з номерами ялтинськими, ╓впатор╕йськими, сакськими, бахчисарайськими, керченськими, нижньог╕рськими, красноперекопськими, феодос╕йськими. Зал був переповнений, ус╕ чекали на свято!
Настала тиша, заграла музика, на сцену вийшли дво╓ хлопц╕в, незвично вбраних у давньоримський одяг, та спов╕стили про початок святкового д╕йства. За ними одна за одною вийшли дев'ять д╕вчат, що уособлювали дев'ять Муз, тобто богин╕ Ол╕мпу, покровительки поез╕╖, науки, танцю тощо... ╤ серед них господарка свята Мельпомена - покровителька театру. Учениц╕ театрально╖ студ╕╖ "Св╕танок", вони ж Музи - в╕тали ус╕х присутн╕х та презентували колективи.
На сцен╕ ми побачили театральну студ╕ю "Рампа" ЦДЮТ Бахчисарайського району, вони виконали уривок ╕з вистави "Пригоди Бурат╕но", ╕ славного "П╕тера Пена" Д. Берр╕ у виконанн╕ колективу "Секрет" ╕з с. Желябовки Нижньог╕рського району. Театральний колектив "Контраст" ╕з Феодос╕╖ дарував глядачам виставу "Скупий" Моль╓ра французькою мовою, ╕ цим вони були в╕дм╕нн╕ в╕д ╕нших. Уривок з вистави "Стенька Раз╕н" (за ╢. ╢втушенком) на високому художньому р╕вн╕ виконали учасники театрально╖ студ╕╖ "Факел" Кримського республ╕канського позашк╕льного навчального закладу "Центр дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕" (кер╕вник Н. Барскова).
Три години свята пролет╕ли, як одна мить. Такими р╕зними, ц╕кавими були запропонован╕ виступи колектив╕в. ╤грова майстерня - клуб "Т╕м" Керченського будинку дитячо╖ творчост╕ - став цього року першим та одержав найвищу нагороду - Гран-пр╕. Колектив запропонував ╕нсцен╕зовану байку ╤вана Крилова "П╕дщипа" в гротесковому стил╕. Глядач сприйняв керчан на б╕с! Молод╕ актори вперше при╖хали з колективом до С╕мферополя, до "Мельпомени" готувалися трохи б╕льше м╕сяця. Розпов╕да╓ головна геро╖ня вистави (Принцеса) - 15-р╕чна Валер╕я Серг╓╓ва:
- Основна заслуга нашого усп╕ху, звичайно, режисера Романа Валентиновича Рогози. Але, пов╕рте, ми вкладали всю душу в цю виставу! Викладалися на 200%! Тож при╖хали до С╕мферополя лише за перемогою!
Ми дуже любимо театр, заняття. Для нас кожна репетиц╕я - рад╕сна под╕я. Ми не приходимо сюди, аби просто "в╕дсид╕ти" й п╕ти. Займа╓мося трич╕ на тиждень, репетиц╕я трива╓ чотири години. Перед виступами зустр╕ча╓мося кожного дня! Наш колектив - це наша с╕м'я. Ми тут - брати ╕ сестри, й батьки у нас тут ╓ - наш╕ кер╕вники. Ми це дуже ц╕ну╓мо! Якщо хтось одержу╓ головну роль, а хтось н╕ - нема╓ образ, ми н╕коли не конкуру╓мо, в нас ус╕ - "один за одного!"
Валер╕я розпов╕ла, що дуже хот╕ла одержати головну роль ╕ була страшенно рада, коли пройшла кастинг. П╕сля школи вона мр╕╓ вступити до Московського театрального училища ╕мен╕ Щук╕на.
- Ви не уявля╓те, яке це щастя - чути вдячн╕ оплески глядача! Цей стан неможливо просто передати словами, це треба в╕дчути! - говорить Валер╕я.
Ганна Луданова, ще одна талановита майбутня акторка, плану╓ вступати до Харк╕вського театрального ╕нституту, про св╕й колектив говорить з неприхованою любов'ю:
- Ми, як одна с╕м'я, у нас ╓ сво╖ традиц╕╖. Ус╕ свята, дн╕ народження святку╓мо разом. Дв╕ч╕ на р╕к обов'язково беремо напл╕чники, намети та на к╕лька дн╕в йдемо в гори, в л╕с. А 1 червня, у День захисту д╕тей, купу╓мо величезний торт з морозива та по колу його ╖мо.
В╕ктор╕╖ Григоров╕й лише 14, але сво╓ майбутн╓ вона також пов'язу╓ з театром. Красуня Катя Баранникова - "староста", в клуб╕ вже чотири роки:
- У мене власна думка з цього приводу. Так, це все гарно - оплески, сцена, театр, любов глядача... Але... Талановито╖ молод╕ сьогодн╕ багато, а ось пробитися, на жаль, можуть одиниц╕, ╕ переважно, якщо ╓ п╕дтримка та "зв'язки". Вважаю, що талановитим можна бути не лише в мистецтв╕. Театр - мо╓ хоб╕, без нього я також не зможу!
Катя твердо вир╕шила, що буде менеджером з туризму. Сьогодн╕ ╖╖ також запросили спробувати себе ведучою на м╕сцевому телебаченн╕ у дитяч╕й програм╕.
 Скоромовки, робота над мовою, психолог╕чн╕ ╕гри - цим з молодими акторами займа╓ться кер╕вник Любов Веричева:
- Нашому клубу вже п'ять рок╕в. Мен╕ дуже при╓мно, що д╕ти сам╕ отримують задоволення в╕д прац╕ над собою. Коли дитину не змушу╓ш, вона виклада╓ться на вс╕ 100 в╕дсотк╕в! Нам дуже допомага╓ режисер Роман Рогоза, його д╕ти просто обожнюють. Коли в╕н при╖здить на репетиц╕╖, приходять нав╕ть хвор╕! (см╕╓ться). Ось такий у нас склався союз.
Якось так виходить, що до нас потрапляють активн╕, ╕н╕ц╕ативн╕ д╕ти. У нас в колектив╕ хлопц╕в б╕льше, н╕ж д╕вчат. ╤ переважна б╕льш╕сть приходить просто з вулиц╕. Саша Кул╕да, ╤гор Кириченко, Саша Костенко, Олекс╕й Вовк, Макс Максименко, Коля Клименко, Денис Демо - сьогодн╕ ви ╖х бачили. Часто наш╕ учн╕ приводять сво╖х однокласник╕в. ╤ якщо у дитини ╓ ╕нтерес до всього - це наша дитина, ╕ ми почина╓мо з нею працювати.
З╕знаюся, при╓мно мен╕ було сп╕лкуватися з цим колективом. Ц╕кава молодь, ╕н╕ц╕ативна, талановита, перспективна.
Не менш талановит╕ й учн╕ 11-го класу ╓впатор╕йсько╖ г╕мназ╕╖ № 8, ╕ не лише як актори, а й як режисери!
Випускники г╕мназ╕╖ Рома Бабак та Макс Мороз з першого класу в╕дв╕дують театральний гурток при г╕мназ╕╖ "Золотий ключик", цього року мр╕ють вступити до Ки╖вського театрального ун╕верситету ╕м. ╤. Карпенка-Карого. Для конкурсу "Шк╕льн╕ п╕дмостки" хлопц╕ вперше вир╕шили спробувати себе як режисери.
Вони з╕брали учн╕в г╕мназ╕╖, з якими власними силами, всього за 10 дн╕в, п╕дготували виставу "Федот-стр╕лець" за п'╓сою Леон╕да Ф╕латова. Глядачам, як маленьким, так ╕ старшим, вистава сподобалася, ╕ ми бажа╓мо хлопцям усп╕х╕в та зд╕йснення найзапов╕тн╕шо╖ мр╕╖ - стати профес╕йними акторами та режисерами!
 Переглянувши ус╕ колективи, при╓мно було усв╕домити, як багато талановитих д╕тей ╕ як багато поц╕новувач╕в прекрасного! Театр н╕коли не помре, доки в нас ╓ така молодь.
П╕сля свята режисер керченського театрального колективу "Т╕м" Роман Рогоза п╕днявся до каб╕нету театрально╖ студ╕╖ "Св╕танок" ╕ при вс╕х учнях, батьках та членах жур╕ розчулено сказав:
- "Св╕танок" - ви молодц╕! Вперше побачив ваш виступ - ви наш╕ серйозн╕ конкуренти! Наступного року Гран-пр╕ мусить бути вашим! Мен╕ було дуже при╓мно бачити таку ПРАВДУ на сцен╕ в╕д ваших маленьких актор╕в!
Нагадаю, що театральна студ╕я "Св╕танок" показала виставу "Квата-Куба", за яку отримала лауреатство. Ще один диплом - за декламування в╕рш╕в.
╤, до реч╕, у нас ╓ право прив╕тати св╕танк╕вц╕в не лише за лауреатство. Днями театральн╕й студ╕╖ "Св╕танок" присво╖ли звання "Зразкового дитячого театрального колективу"! Наш╕ в╕тання кер╕внику студ╕╖ Алл╕ Петров╕й та ус╕м ╖╖ учасникам. Ви й справд╕ молодц╕! На вас чека╓ велике мистецьке майбутн╓!
А символом майбутнього кримського молодого театру стала п'ятир╕чна ╤рочка Осадченко, появою яко╖ ╕ завершувалось святкове д╕йство - п╕дбиття п╕дсумк╕в конкурсу "Шк╕льн╕ п╕дмостки".
- Щороку р╕вень п╕дготовки молодих колектив╕в ста╓ кращим ╕ кращим. У театру ╓ майбутн╓! - сказала зав╕дуюча художн╕м в╕дд╕лом Центру дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ Тетяна Б╓лова.
Що ж, будемо чекати наступного року з над╕╓ю, що Мельпомена покличе на сцену нов╕ таланти та засв╕тить нов╕ з╕рочки на театральному небосхил╕ Криму!

На фото: володар╕ Гран-пр╕ - Клуб "Т╕м" (м. Керч).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4558

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков