Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...


У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 09.09.2005 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 09.09.2005
Заява Президента України
Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Шановні журналісти, друзі, колеги!
Коли я стояв 23 січня цього року на Майдані і проголошував свою інавгураційну промову, я говорив про те, що в Україні буде професійна влада, влада чесна, яка день і ніч працюватиме на інтереси українця і держави, влада, яка буде працювати однією командою, повторюю, чесно, відкрито і професійно.
Для цього я взяв до себе тих людей, які пройшли десятки мітингів, зустрічей із громадою, які стояли поруч зі мною на Майдані Незалежності в Києві, люди, які допомогли відкинути стару корумповану владу і дали змогу створити вільну Україну. Це були віддані люди, без яких наші успіхи, переконаний, восени минулого року були б неможливими.
Повторю, що 9 місяців тому я запропонував українському парламенту на посаду Прем'єр-міністра Юлію Володимирівну Тимошенко, призначив секретарем РНБО Петра Олексійовича Порошенка, призначив Державним секретарем України Олександра Олексійовича Зінченка. Ці люди вели мою виборчу кампанію: хтось прийшов до мене у 2002 році, хтось за декілька місяців до завершення виборчої кампанії або під час виборчої кампанії. Для мене це люди неординарні - це мої друзі і, відверто скажу, про багато речей, про які я нижче говоритиму, буде говорити важко. Але я розумію, що ця розмова назріла, бо зачіпаються не інтереси стосунків з Урядом, РНБО чи Держсекретарем, а бачимо, як згортаються ті процеси, які були самоціллю, власне кажучи, для виборців.
Я знав, що між цими людьми існують певні непорозуміння. Переконаний, що це деталі, епізоди, які зустрічаються у будь-кого, тим більше у таких цікавих і неординарних людей. Переконаний, що у кожної великої людини є проблеми. Ці проблеми я сприймав як явище тимчасове.
Я надіявся на те, що якщо кожен надіне своє ярмо, не вистачатиме часу для взаємних інтриг, на формування піару чи антипіару між певними політичними силами єдиної коаліції. Це були мої надії.
Більше того, хочу сказати, я дав своїм колегам величезні повноваження, які виходять з Конституції України. Переконаний, що ті повноваження, які сьогодні мав чи секретар РНБО, чи Державний секретар, чи Прем'єр-міністр, - це ті повноваження, які не мав до цього ніхто з аналогічних посадовців, починаючи від формування структури, формування апарату, я не пригадую, щоб жодна сторона після того, як була проведена величезна робота з формування основ діяльності того чи іншого інституту, коли були підписані всі базові документи, я не пригадую, щоб хтось був незадоволений. Але, з кожним днем, я все більше і більше ставав свідком того, як між цими інститутами ідуть спочатку протистояння, потім серйозні конфлікти. Потім взаємні закулісні інтриги, що почало передаватись уже на основу державної політики. Я став свідком того, як по суті, кожен день довелося втручатися у конфлікти, які виникають між РНБО і Урядом, між Держсекретарем і РНБО, між Урядом і Верховною Радою, одним словом, ці конфлікти вже стали порядком денним роботи влади. Переконаний, що мої друзі, які були наділені такою унікальною довірою людей і такими небаченими повноваженнями, могли унікально використовувати цей ресурс на благо своєї роботи. Переконаний я також був і в тому, що люди, які перебувають на таких високих державних посадах, розуміють тягар державної відповідальності, і тому вважав, що вони зобов'язані чути одне одного і домовлятися - це їхній обов'язок.
Президент не повинен бути нянькою між ними для того, щоб злагоджувати стосунки. Хоча, я відверто скажу, я робив це охоче, бо розумів, що це питання державної ваги. Хоча мені було шкода витрачати час на речі, які не були конструктивними. Але така дійсність. Повторюю - ці чвари продовжувалися, позиційні війни посилювалися. Причому, ці війни посилювалися за принципом "два українці - три гетьмани". Почала відчуватися атмосфера виборчої кампанії... один захотів на Київ іти, другий захотів на Київ, третій на Львів захотів іти, четвертий зробити перестановку політичних сил, заманити в коаліцію на вибори інших партнерів, одним словом, я став свідком того, що коли я проводжу нараду, довіра серед моїх партнерів нульова. Що після кожної наради, потім, в сторони виходили на якісь інші рівні, домовлялися про основи іншої політики і країна входила у скандал.
Останній скандал на НФЗ. Я пам'ятаю, чим закінчилася моя п'ятниця минулого тижня, коли ми стали свідками того, як на унікальне рішення суду, яке далося нам дуже важко, але на унікальне чесне рішення суду через закулісні інтриги, які велися, причому велися не тільки в Україні, а й, що боляче, поза Україною, справа була доведена до конфлікту, коли люди вийшли на площу. Це при тому, що ми маємо ґрунтовне, глибоко правильне рішення суду. Але фінал історії якраз полягав не в тому, як із рук одної "шайки" підприємство передати державі, а вийшло, як з одної "шайки" передати другій "шайці". І тому люди отримали право на протест. Переконаний, що прийшов момент, коли мої колеги втратили командний дух і віру. Я це кажу з гіркотою. Бо ці люди залишаються моїми друзями незалежно від обставин. Я їх буду цінувати, але я мушу це говорити.
8 місяців Президент України був миротворцем серед цих інституцій. Я про це майже не говорив публічно. Я вважав, що це моя карма, яку я повинен нести. А Україна в той час втрачала темпи, у тому числі економічні. Думаю, що члени моєї команди слухали Президента, але не чули. І сьогодні, як би це не було важко, я повинен цей гордіїв вузол розрубати в ім'я України. На Майдані, 24 серпня, в День незалежності, я пообіцяв колегам-посадовцям при владі... Ми стали свідками того, як у владі з'явилося багато нових облич, але стався парадокс - обличчя влади не змінилося. Країну знову звинувачують у корупції, країну знову звинувачують у тому, що немає публічних процесів в економіці, у тому числі приватизаційних. Ми стаємо свідками того, як процеси, ті, які могли б бути значно демократизованими, входять у вчорашню колію. Подивіться на дію податкової системи, митної системи, ми стаємо свідками зростаючого популізму... З ранку до вечора ми є свідками, знаєте, таких легковажних, солодких обіцянок, які з кожним днем буде виконувати все важче і важче. Рішення, які притаманні цьому року, економічні, соціальні, їх можна робити один раз. Другий раз їх уже не повториш без економічних змін. Але ми стали свідками того, що жоден соціальний пакет не пропонується на 2006 рік - ні у плані соціальних навантажень, ні у плані соціальної реформи, ні в плані освіти, ні в плані медицини. Ми консервуємо ще 12 місяців тої стагнації, яка була в цій галузі. Я це прийняти не можу, друзі. Переконаний, що причиною цього стало нерозуміння значимості державних інтересів. Невміння працювати виключно на громадянина, на державу як найвища преференція для державного службовця. На перший план виконавчої системи влади став як піар себе, чи політичної сили, чи піар політичної позиції.
Переконаний, що з цим треба покінчити. Я бачу, що деякі посадовці захопилися цим піаром настільки, що вже не вистачає часу для продуктивної розмови. Життя без камер вони вже не уявляють. Хоча я завжди виступав і буду виступати за публічну роботу влади: чи то РНБО, чи Кабінету Міністрів, але, друзі, - це робиться після того, як зроблена робота. Нам не треба країну втягувати в небезпечні обіцянки, у небезпечний популізм. Переконаний, шановні друзі, що рік тому я пішов у Президенти не для того, щоб ключові державні інститути не мали порозуміння і не знаходили між собою злагоди і взаємоповаги. Не для того я вже рік ходжу не зі своїм обличчям. Переконаний, що не для цього стояли мільйони людей на Майданах. І робити вигляд, що нічого не відбувається, я не можу. Сьогодні я мушу сказати своїм співвітчизникам, що я мушу зробити радикальні кроки по зміні керівництва Уряду, РНБО і Секретаріату Президента. Повторюю, я хочу віднині бачити найвищі державні інститути в системі роботи єдиної команди, які працюють на те, щоб у людей були робочі місця, кращі зарплати, кращі школи, краща медицина, щоб люди відчували, що влада працює у злагоді й гармонії, а держава - у спокої і стабільності. Тому я підписую Указ про відставку Уряду, про відставку Секретаря РНБО і кілька днів тому на базі поданої Зінченком заяви про відставку я призначив Державним секретарем України Олега Борисовича Рибачука.
Офіційне інтернет-представництво Президента України.
http://www.president.gov.ua

* * *

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ Віктор Ющенко підписав 8 вересня Указ про звільнення Миколи Томенка з посади віце-прем'єр-міністра України. В Указі зазначається, що Миколу Томенка звільнено у зв'язку з поданою ним заявою про відставку, повідомили в прес-службі Президента.

* * *

ВІКТОР ЮЩЕНКО підписав розпорядження про відсторонення Олександра Третьякова від виконання обов'язків першого помічника Президента України - керівника Кабінету Президента. Як зазначається у розпорядженні, Олександра Третьякова відсторонено від виконання його обов'язків у зв'язку з проведенням правоохоронними органами перевірки інформації, викладеної у заявах Михайла Бродського, Олександра Зінченка та Миколи Томенка.

"Якщо сьогодні Президент не відділить владу від бізнесу, то бізнес відділить президента від влади..."
"Усвідомлення того, що сталося, і правильні висновки з цього мають стати головним результатом сьогоднішніх подій для Президента", - вважає представник фракції Української народної партії Валерій Асадчев. "А наслідком цього усвідомлення має стати рішення про чітке дотримання програмної стратегії виборчої кампанії Віктора Ющенка про те, що влада повинна бути відокремленою від бізнесу", - переконаний депутат. Валерій Асадчев наголошує: "Якщо сьогодні Президент не відділить владу від бізнесу, то бізнес відділить Президента від влади".
"У владі повинні бути державники, які працюють на інтереси України", - підкреслює Валерій Асадчев і нагадує, що саме ця теза була головною, на якій наполягали представники Української народної партії відразу після Помаранчевої революції. "До тих пір, поки це питання залишатиметься не вирішеним, гучні скандали неминучі", - переконаний він.

"ВЛАДА БУДЕ ОСТАТОЧНО ОЧИЩЕНА ВІД СТАРИХ І НОВИХ КАДРІВ, ЯКІ ДИСКРЕДИТУЮТЬ ДЕРЖАВУ"
"Я хочу відповісти усім тим, хто зловтішається і радіє з непростої ситуації, що склалася в Україні, і, зокрема, через дії нової влади", - заявив перший заступник голови Української народної партії Іван Заєць. "Українська революція триває. І все те, що було проголошено на Майдані Незалежності, все одно буде реалізовано. Ганебна спадщина старої влади, а також те недобре, що встигла зробити нова влада, буде подолано. Влада буде остаточно очищена від старих і нових кадрів, які дискредитують державу, які продовжують генерувати корупцію, які й далі розкрадають народне майно", - сказав Іван Заєць.

"ВИХІД З ЦІЄЇ СИТУАЦІЇ, БЕЗПЕРЕЧНО, У НЕОБХІДНОСТІ ЗМІНИ СИСТЕМИ ВЛАДИ"
"Сьогодні, по суті, здійснилося те, що було неминучим, адже нинішня влада зберегла в собі всі ті механізми, всі ті ознаки попередньої влади, які безперечно вели до таких конфліктів", - прокоментував голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз журналістам у парламенті рішення Президента України щодо відставки уряду.
Олександр Мороз також підкреслив, що механізми попередньої влади збереглися в новій структурі: "Є залежність і корумпованість, персональна залежність через кругову поруку, а цього бути не повинно, і вихід з цієї ситуації, безперечно, у необхідності зміни системи влади. Це криза не персональна і, навіть, не політична криза. Це криза системи".
Лідер СПУ наголосив, що тут принципово важливо, що "закони про зміни до Конституції, проголосовані 8 грудня 2004 року, з першого січня 2006 року неминуче повинні увійти у силу, і сильний і відповідальний крок Президента сьогодні це ще раз підтверджує".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 09.09.2005 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков