Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...


У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 04.06.2021 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 04.06.2021
ЗУСТР╤Ч БАЙДЕН–ПУТ╤Н: САМ╤Т КАРДИНАЛЬНИХ ПРОТИЛЕЖНОСТЕЙ

Пут╕н прагне самоствердитися й позбутися ярлика к╕лера, Байден – переконати вбивцю припинити розхитувати ситуац╕ю
За два тижн╕ до запланованого сам╕ту президент╕в Байдена й Пут╕на рос╕йський МЗС раптом виступив ╕з заявою, що порядок денний двох кра╖н абсолютно не зб╕га╓ться, але в Кремл╕ поблажливо готов╕ вислухати американську сторону. Тим часом, М╕ноборони РФ гучно оголосило про нам╕р розгорнути в зах╕дн╕й частин╕ Рос╕╖ 20 нових в╕йськових з’╓днань ╕ частин – для посилення противаги силам НАТО.
У тому, що кремл╕вський режим не зац╕кавлений у зближенн╕ в╕дносин з Америкою, нема╓ жодного сюрпризу. Ц╕л╕ Вашингтона й Москви кардинально р╕зняться: у США прагнуть стаб╕льност╕ й передбачуваност╕, у Рос╕╖ ж навпаки – дестаб╕л╕зац╕╖ в Укра╖н╕, Сир╕╖, на Близькому Сход╕ та в самих Штатах ╕ блоц╕ НАТО. Отже, якими можуть бути оч╕кування в╕д зустр╕ч╕ Байдена з Пут╕ним у таких умовах?
МОСКВА ГОТУ╢ «НЕКОМФОРТН╤» СИГНАЛИ
П╕дготовка США й Рос╕╖ до сам╕ту трива╓ ╕з середини кв╕тня, в╕дколи Байден запропонував Пут╕ну зустр╕тися попри те, що публ╕чно визнав його «к╕лером». Президент США тод╕ переступив через себе й погодився на переговори з убивцею в умовах, коли Рос╕я створила масштабну загрозу ново╖ в╕йни, перекинувши десятки тисяч в╕йськ до кордон╕в з Укра╖ною ╕ в окупований Крим. Байдену вдалося тимчасово знизити градус напруження, принаймн╕, до заплановано╖ зустр╕ч╕.
П╕сля цього американська й рос╕йська сторони почали працювати над п╕дготовкою сам╕ту. У травн╕ нав╕ть в╕дбулися контакти глав зовн╕шньопол╕тичних в╕домств Бл╕нкена й Лаврова, а також радника з питань нацбезпеки Салл╕вана й глави рос╕йського Радбезу Патрушева. Сторони узгоджували порядок денний запланованого сам╕ту, аж поки Москва не об╕рвала п╕дготовку сво╖ми заявами.
У понед╕лок заступник глави рос╕йського МЗС Серг╕й Рябков заявив, що порядок денний стор╕н абсолютно не зб╕га╓ться, а також, що Сполучен╕ Штати повинн╕ оч╕кувати з боку РФ численних «некомфортних» сигнал╕в уже впродовж найближчих дн╕в. Водночас глава М╕ноборони Рос╕╖ Серг╕й Шойгу оголосив про нам╕ри створити два десятки нових див╕з╕й та полк╕в у Зах╕дному в╕йськовому окруз╕ Рос╕╖. При цьому в Москв╕ дали зрозум╕ти, що ц╕ невдоволення пов’язан╕ з заявою президента Джо Байдена про стан прав людини в Рос╕╖, з якою в╕н виступив напередодн╕.
Але що такого сказав глава Б╕лого дому?
«Я зустр╕нуся з президентом Пут╕ним через к╕лька тижн╕в у Женев╕ й дам зрозум╕ти, що ми не будемо стояти осторонь ╕ дозволяти йому порушувати ц╕ права», – заявив у суботу Байден. В╕н п╕дкреслив, що Сполучен╕ Штати заснован╕ на ╕деалах р╕вност╕ й «зобов'язан╕ в╕дкрито виступати, коли бачать порушення прав людини».
╤ншими словами, Байден повторив посл╕довну позиц╕ю США за дотримання цив╕л╕зованих прав ╕ свобод в усьому св╕т╕, у тому числ╕ в Рос╕╖ – про це було сказано не раз. Тож нав╕що Москв╕ влаштовувати демарш?
СПРАВА В МОТИВАЦ╤╥
Ключ до в╕дпов╕д╕ сл╕д шукати в особист╕й мотивац╕╖ Пут╕на. Йому зустр╕ч ╕з Байденом ╓ конче необх╕дною. По-перше, Пут╕ну треба рятувати ╕м╕дж сво╓╖ парт╕╖ «╢дина Рос╕я» перед виборами до Держдуми ц╕╓╖ осен╕, й картинка з Байденом на рос╕йському ТБ буде кращою рекламою його «велич╕». Тут можна не сумн╕ватися, що пропагандисти Кремля швидко затруть ярлик убивц╕ й зам╕нять його як м╕н╕мум на л╕дера, р╕вного американському президентов╕ за впливом ╕ можливостями.
По-друге, Кремль розц╕ню╓ пропозиц╕ю Байдена про сам╕т як щедрий подарунок, щоби Пут╕н м╕г знову самоствердитися на м╕жнародн╕й пол╕тичн╕й арен╕. Адже глава Б╕лого дому, мовляв, сам прагне домовлятися з президентом Рос╕╖.
Через це демарш рос╕йського МЗС про н╕бито незац╕кавлен╕сть Москви у сам╕т╕, а також нов╕ бряцання збро╓ю спрямован╕ на те, щоби посилити ╕ внутр╕шн╕й, ╕ зовн╕шн╕й ╕м╕дж кремл╕вського вождя. У Москв╕ прагнуть зробити вигляд, що йдуть назустр╕ч бажанням Байдена посп╕лкуватися з Пут╕ним.
Однак у Б╕лому дом╕ вважають зовс╕м по-╕ншому.
«Ми не розгляда╓мо зустр╕ч ╕з рос╕йським президентом як винагороду (для Кремля – ред.); ми розгляда╓мо це як важливу частину захисту ╕нтерес╕в Америки», – висловила ч╕тку позиц╕ю з цього приводу речниця Б╕лого дому Джен Псак╕.
Вона п╕дкреслила, що дипломат╕я так ╕ працю╓: «Ми не зустр╕ча╓мось лише з тими людьми, з ким погоджу╓мося, насправд╕ – важливо зустр╕чатися з л╕дерами, коли у нас ╓ розб╕жност╕, як це й в╕дбува╓ться з рос╕йськими л╕дерами».
Псак╕ також зауважила, що сам╕т у Женев╕ стане змогою «висловити занепоко╓ння там, де вони ╕снують, та рухатися до б╕льш стаб╕льних ╕ передбачуваних в╕дносин ╕з рос╕йським урядом».
У переклад╕ з дипломатично╖ мови це означа╓, що у Вашингтон╕ вважають Пут╕на нестаб╕льним ╕ непередбачуваним. А Байден погодився на зустр╕ч ╕з ним не для того, щоби поговорити на р╕вних, а щоби попередити про неминуч╕ насл╕дки в раз╕, якщо в╕н не заспоко╖ться. ╤ оск╕льки саме Пут╕н б╕льше зац╕кавлений у зустр╕ч╕ з Байденом, йому доведеться вислухати все в╕д американського президента.
ДВА ПАКЕТИ ДЛЯ ПУТ╤НА
У Байдена опрацьовують конкретн╕ переговорн╕ позиц╕╖ по ц╕лому перел╕ку тем та не приховують, що оч╕кують «складно╖ розмови» з Пут╕ним. Загалом у Б╕лому дом╕ готують два пакети питань для обговорення. До першо╖ категор╕╖ належать т╕, де США й Рос╕я мають кардинальн╕ розб╕жност╕, до друго╖ – т╕, де ╕нтереси обох кра╖н перетинаються.
Укра╖нське питання знаходиться в першому пакет╕, й Сполучен╕ Штати вже заявили свою ч╕тку позиц╕ю по ньому – з акцентом на захист суверен╕тету й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. А це означа╓, що Байден особисто розкаже Пут╕ну про те, що чека╓ Рос╕ю в раз╕, якщо Кремль почне знову загострювати ситуац╕ю.
До першого пакету, очевидно, також ув╕йдуть питання останнього розвитку под╕й навколо Б╕лорус╕, Nord Stream 2, п╕дтримки Рос╕╓ю кривавого режиму в Сир╕╖ – принаймн╕ ц╕ теми вже п╕дтвердили в Б╕лому дом╕. Але найб╕льш важливим для Пут╕на ма╓ стати особисте попередження в╕д Байдена щодо хакерських атак проти Америки та ╖╖ союзник╕в, а також ╕нш╕ спроби рос╕ян п╕д╕рвати зах╕дн╕ демократ╕╖.
Другий пакет тем для обговорення, де ╕нтереси обох кра╖н перетинаються, ╓ не таким уже й великим. В╕н стосу╓ться контролю над ядерними озбро╓ннями, переговор╕в по ╕ранськ╕й ядерн╕й програм╕ та ╕нших окремих тем.
Зв╕сно ж, у Б╕лому дом╕ тверезо оц╕нюють ситуац╕ю та враховують, ╕з ким мають справу. Адже Джо Байден особисто знайомий з пол╕тикою Кремля ще з к╕нця 1970-х рок╕в, коли в╕н уперше очолив делегац╕ю Сенату п╕д час в╕зиту до тод╕шнього Лен╕нграда, ╕ з того часу пост╕йно перебува╓ в тем╕. Такий пол╕тичний досв╕д позбавля╓ главу Б╕лого дому будь-яких ╕люз╕й в╕дносно того, чим ╓ сучасна Рос╕я, а також правлячий режим у Кремл╕.
Отже, незважаючи на р╕зк╕ дипломатичн╕ випади Москви, сам╕т у Женев╕ ма╓ вс╕ шанси в╕дбутися, оск╕льки обидв╕ сторони глибоко зац╕кавлен╕ у зустр╕ч╕. Щоправда, фокус ╕нтерес╕в Б╕лого дому й Кремля при цьому в╕добража╓ кардинальн╕ протилежност╕. Пут╕ну потр╕бне чергове рейтингове шоу, щоби в╕дмитися в╕д ярлика к╕лера та утвердити свою пол╕тичну лег╕тимн╕сть як у Рос╕╖, так ╕ на св╕тов╕й арен╕. Байден же ма╓ нам╕р переконати вбивцю припинити розхитувати ситуац╕ю й розпов╕сти йому тет-а-тет про конкретн╕ насл╕дки.
Однак усе це ма╓ потенц╕йний прямий зв’язок з Укра╖ною, навколо яко╖ Кремль продовжу╓ зосереджувати масштабний в╕йськовий контингент. Нараз╕ така ескалац╕я ╓ одним ╕з основних важел╕в впливу пут╕нського режиму на Зах╕дний св╕т на чол╕ з╕ США. ╤ Сполучен╕ Штати дос╕ збер╕гають посл╕довну позиц╕ю на захист укра╖нського суверен╕тету.
Ярослав Довгопол, Вашингтон
(www.ukrinform.ua)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 04.06.2021 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23304

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков