Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Серг╕й Пономаренко, Герой Укра╖ни: ЦЯ В╤ЙНА НАГАДУ╢ ПАРТ╤Ю В ШАХИ М╤Ж РОЗУМНОЮ ЛЮДИНОЮ ╤ КЛ╤Н╤ЧНИМ ╤Д╤ОТОМ
«Друга арм╕я св╕ту?! Та вас прост╕ менеджери б’ють, як мух на п╕дв╕конн╕!»


ПРО ЩО МИ ЗГАДУ╢МО В МИТЬ, КОЛИ УКРА╥Н╤ СКАЗАЛИ «YES» ЩОДО СТАТУСУ КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢С
Уже оф╕ц╕йно! Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢ВРОСОЮЗУ
Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕ статусу...


ТА╢МН╤ В’ЯЗНИЦ╤ ДОНБАСУ
У ц╕й книз╕ 22 ╕стор╕╖ з вуст колишн╕х бранц╕в «ЛДНР»…


КАТУЮЧИ МЕНЕ, РОС╤ЯНИ ГОВОРИЛИ: «НУ ТИ ЗРОЗУМ╤В, ЩО ТВ╤Й ХРИСТОС - Ф╤ГНЯ?..»
Через три м╕сяц╕ п╕сля того арешту отець Серг╕й розпов╕да╓ ╕стор╕ю ╕ свою власну, ╕ зраненого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 26.02.2021 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 26.02.2021
╢С У Р╤ЧНИЦЮ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ РОС╤╢Ю ЗАКЛИКАВ РОЗСЛ╤ДУВАТИ ЗЛОЧИНИ ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ

Напередодн╕ 7-х роковин окупац╕╖ Криму високий представник ╢С Жозеп Боррель оприлюднив заяву в╕д ╕мен╕ вс╕х 27 кра╖н-член╕в, в як╕й засуджуються д╕╖ кра╖ни-агресора та м╕ститься заклик до Рос╕╖ припинити системн╕ порушення прав людини на окупован╕й територ╕╖. Як пов╕домля╓ Укр╕нформ, заяву оприлюднено на сайт╕ ╢вропейсько╖ ради.
«Через с╕м рок╕в в╕д насильницько╖ та незаконно╖ анекс╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь Рос╕йською Федерац╕╓ю ╢вропейський Союз непохитно в╕дстою╓ суверен╕тет та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни в межах ╖╖ кордон╕в, визнаних м╕жнародною сп╕льнотою. ╢вропейський Союз знову повторю╓, що не визна╓ ╕ продовжу╓ засуджувати це порушення м╕жнародного права. Таке порушення залиша╓ться прямим викликом м╕жнародн╕й безпец╕, ма╓ серйозн╕ насл╕дки для м╕жнародного правопорядку, який захища╓ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть, ╓дн╕сть та суверен╕тет ус╕х держав», - йдеться у документ╕.
Як зазнача╓ться, таку пол╕тику невизнання анекс╕╖ Криму ╢С реал╕зу╓ шляхом застосування обмежувальних заход╕в в рамках м╕жнародних майданчик╕в. ╢вропейський Союз ще раз закликав держави-члени ООН розглянути под╕бн╕ заходи щодо невизнання у в╕дпов╕дност╕ до резолюц╕╖ Генерально╖ асамбле╖ ООН 68/262 в╕д 27 березня 2014 року.
В╕дпов╕дно, ╢вропейський Союз заявив про те, що не визна╓ ╕ не визнаватиме проведення Рос╕йською Федерац╕╓ю вибор╕в на територ╕╖ Кримського п╕вострова.
«Посилена м╕л╕таризац╕я Кримського п╕вострова Рос╕йською Федерац╕╓ю, включно ╕з проведенням численних в╕йськових навчань ╕ буд╕вництвом в╕йськових корабл╕в, продовжу╓ негативно впливати на безпекову ситуац╕ю в Чорноморському рег╕он╕. Порушуючи м╕жнародне гуман╕тарне право, Рос╕я нав’язала громадянство та зд╕йсню╓ призов жител╕в Криму до лав ╖╖ збройних сил», - йдеться у документ╕.
У заяв╕ ╢С нагадав про положення резолюц╕╖ Генасамбле╖ ООН 75/29 в╕д 7 грудня 2020 року, яка констату╓ негативний вплив окупац╕╖ Криму на стаб╕льн╕сть усього рег╕ону, що п╕дтверджу╓ться необ╜рунтованим використанням Рос╕╓ю в╕йськово╖ сили проти Укра╖ни 25 листопада 2018 року. Як зазнача╓ться, Рос╕йська Федерац╕я повинна припинити зм╕нювати демограф╕чний склад п╕вострова шляхом переселення власного населення на окуповану територ╕ю.
╢вропейський Союз засудив буд╕вництво Керченського мосту ╕ в╕дкриття д╕лянки зал╕зничного сполучення без згоди Укра╖ни.
«Ц╕ д╕╖ ╓ подальшими спробами насильницько╖ ╕нтеграц╕╖ анексованого п╕вострова до Рос╕╖ та подальшим порушенням суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. ╢С оч╕ку╓, що Рос╕я забезпечить безперешкодний ╕ в╕льний прох╕д ус╕х суден через Керченську протоку до Азовського моря в обох напрямках у в╕дпов╕дност╕ до м╕жнародного права. Незаконн╕ обмеження на такий прох╕д тривають ╕ дос╕, а також мають негативний вплив на економ╕чний стан укра╖нських порт╕в в Азовському мор╕ та всього рег╕ону в ц╕лому», - наголошу╓ться у заяв╕.
Високий представник ╢С окремо зазначив, що п╕сля окупац╕╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю ситуац╕я у сфер╕ прав людини в Криму сутт╓во пог╕ршилася. На основ╕ р╕шення ╢вропейського суду з прав людини в╕д 14 с╕чня 2021 року ╢вропейський Союз закликав Рос╕ю до повного дотримання м╕жнародного гуман╕тарного права, м╕жнародних стандарт╕в прав людини та в╕дпов╕дних резолюц╕й Генасамбле╖ ООН, включаючи резолюц╕ю 75/192 в╕д 16 грудня 2020 року.
«Жител╕ п╕вострова зазнають систематичних обмежень основоположних свобод, таких як свобода волевиявлення, свобода в╕роспов╕дання, свобода участ╕ в об'╓днаннях, а також право на мирн╕ з╕брання. Журнал╕сти, правозахисники та судов╕ адвокати з╕штовхуються ╕з залякуванням та втручанням у свою д╕яльн╕сть. Кримськ╕ татари п╕ддаються неприйнятним пересл╕дуванням, утискам та зазнають грубих порушень сво╖х прав», - йдеться у документ╕.
╢С закликав окупац╕йну владу надати можлив╕сть кримським татарам, укра╖нцям та ╕ншим етн╕чним та рел╕г╕йним групам на п╕востров╕ п╕дтримувати та розвивати власну культуру, осв╕ту, ╕дентичн╕сть, традиц╕╖ культурно╖ спадщини, що нараз╕ перебувають п╕д загрозою через окупац╕ю. Повинна припинитися д╕яльн╕сть, спрямована на руйнування культурно╖ спадщини п╕вострова, зокрема археолог╕чних скарб╕в, витвор╕в мистецтва, музе╖в чи ╕сторичних пам’яток.
Як наголошу╓ться у заяв╕ високого представника ╢С, резолюц╕я Генасамбле╖ ООН 75/192 в╕д 16 грудня 2020 року визнача╓ як вкрай важливе надання рег╕ональним та м╕жнародним механ╕змам мон╕торингу прав людини, а також неурядовим правозахисним орган╕зац╕ям безперешкодного доступу до Криму та Севастополя.
╢С закликав ретельно розсл╕дувати ус╕ нерозкрит╕ випадки порушень прав людини та зловживань, таких як насильницьк╕ зникнення, катування, вбивства, насильство, пол╕тично мотивован╕ пересл╕дування, дискрим╕нац╕я ╕ приниження, закликав негайно зв╕льнити ус╕х затриманих на Кримському п╕востров╕ та ув’язнених з порушенням м╕жнародного права, включаючи Ем╕ра-Усе╖на Куку ╕ п’ятьох ╕нших звинувачуваних, засуджених за т╕╓ю ж справою, Олега Приходька, а також нещодавно ув’язнених Енвера Омерова, Р╕зу Омерова та Айдера Джаппарова.
В документ╕ окремо наголошу╓ться на неприпустимост╕ заборони д╕яльн╕сть Меджл╕су, органу самоврядування кримських татар. Також Рос╕я ма╓ вжити заходи для покращення еколог╕чно╖ ситуац╕╖, яка сутт╓во пог╕ршилася на п╕востров╕ п╕сля окупац╕╖.
«╢С в╕та╓ дипломатичн╕ зусилля, спрямован╕ на в╕дновлення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ кордон╕в, визнаних м╕жнародною сп╕льнотою, ╕ розгляне конкретн╕ ╕де╖ Укра╖ни в цьому напрямку у в╕дпов╕дност╕ до запроваджено╖ пол╕тики невизнання. Цю заяву зроблено до 7-х роковин анекс╕╖ Криму та м╕ста Севастополя Рос╕йською Федерац╕╓ю, яка буде в Укра╖н╕ 26 лютого 2021 року», - йдеться у документ╕.
Як пов╕домлялося, спланована збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася наприк╕нц╕ лютого 2014 року з в╕йськово╖ операц╕╖ ╕з захоплення Кримського п╕вострова. Згодом рос╕йськ╕ регулярн╕ в╕йська та керован╕ РФ бойовики окупували окрем╕ райони Донецько╖ та Лугансько╖ областей.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 26.02.2021 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23037

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков