Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: У КРИМ - ПО С╤ЛЬ ╤ НЕ ЛИШЕ - НА ТРАДИЦ╤ЙН╤М ЧУМАЦЬК╤М ВОЗ╤, ЧИ ТАКИ НА УКРА╥НСЬКОМУ МАГЛЕВ╤?
Ран╕ше я добирався з Б╕лоп╕лля до Ки╖ва десь близько шести годин. Сьогодн╕ ф╕рмовим потягом...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ Л╤ТЕРАТОРАМ-ПОЧАТК╤ВЦЯМ
Ви хочете стати письменником? А яка у вас мотивац╕я? Мотивац╕я бува╓ р╕зна.


ВАЛЕНТИН БУТ: ЧИ ПРИЙДЕ П╤СЛЯМАЙДАННЕ ПРОСВ╤ТЛЕННЯ?
Сьогодн╕ мина╓ р╕вно с╕м рок╕в в╕дтод╕, як п╕сля 2001 ╕ 2004 рок╕в я знову опинився на Майдан╕.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ ЧИТАЧАМ СУЧЛ╤ТУ
Нудота – ознака появи критичного мислення ╕ зачаток ╕мун╕тету.


ВАЛЕНТИН БУТ: ТИМ, ХТО НОСИТЬ ШОРИ
Як я те бачу, б╕да нашо╖ пол╕тики в тому, що вона н╕як не вийде з-п╕д впливу злого ╕нтелекту,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 11.09.2020
ВАЛЕНТИН БУТ: НА ПЕРЕЛАМ╤

В р╕чницю зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в побито Володимира Балуха. Побито жорстоко: зламано, руку, ключицю, травмовано голову. Побито не десь на окупованих територ╕ях - у самому серц╕ Ки╖ва. Це як? Нараз╕, ╕нформац╕я про стан постраждалого м╕н╕мальна. Небагатосл╕вн╕ й правоохоронц╕. Воно й зрозум╕ло: ведеться сл╕дство. Щось там лепечуть фр╕куват╕ шкуряки авакович╕, щось невиразне мимрять в ОП, нарешт╕, наприк╕нц╕ другого дня в Мереж╕ з'явля╓ться пов╕домлення про, начебто, заяву пол╕ц╕╖ про те, що вс╕ т╕ травми з'явилися в результат╕ пад╕ння.
Так ╕ сказали: "внасл╕док пад╕ння"? Правда? Зв╕дси, з Криму, не роздивитися, але в╕д то╖ "заяви" чомусь виразно тхне фейком. Бо якщо щось под╕бне й справд╕ було сказано, то воно: а) аж надто в ун╕сон з╕ здогадами тутешн╕х кремлебот╕в; б) дискредиту╓ самих експерд╕в. Насправд╕, на сайт╕ пол╕ц╕╖, окр╕м того, що ведеться сл╕дство в рамках крим╕нально╖ справи за фактом розб╕йних д╕й, н╕чого под╕бного я не побачив. До пол╕ц╕╖, зв╕сно, багато питань, але нав╕шуванням на не╖ дохлих кот╕в справ╕ не зарадиш.
Для тих, хто зна╓ Балуха не з моменту його появи на трап╕ л╕така, що прив╕з кримських бранц╕в до Ки╖ва, хто, бодай, кра╓м вуха чув про нього упродовж к╕лькох останн╕х рок╕в, не кажучи вже про тих, хто зна╓ його особисто, легше пов╕рити в те, що побиття сталося через несприйняття його безкомпром╕сно╖, патр╕отично╖ позиц╕╖.
Що було п╕дставою для конфл╕кту - Володине зауваження московомовн╕й компан╕╖, як про те невиразно кажуть одн╕, чи щось ╕нше - покаже, спод╕ваймось, неупереджене сл╕дство. Але х╕ба для когось секрет, що в Укра╖н╕, в Ки╖в╕ зокрема, посеред ╕нертно╖ маси в╕чнодурених, а в╕дтак, крайньохатих посполитих, серед холуюватих малорос╕в ╕ бездумних какаяразн╕ц ц╕лком комфортно процв╕та╓ пор╕ддя тих, хто упродовж к╕лькох в╕к╕в утверджували на наших теренах ╕мпер╕ю - ╖╖ стовп╕в, п╕дпорок ╕ попихач╕в, вчорашньо╖ партноменклатури, вертуха╖в ╕ конторських? Може хто несв╕домий чи забув, але саме ╖хн╕ батьки та д╕ди доклалися до майже повного винищення нашо╖ ел╕ти - пол╕тично╖, науково╖, культурно╖. Чи ж дивно, що ╖хн╕ нащадки, по╓днавшись з в╕двертим крим╕налом, ставши частиною наднац╕онально╖ постсов╓цько╖ маф╕╖, центр яко╖ сам╕ зна╓мо де, продовжують ╕ дал╕ застоювати ╕нтереси ╖╖ дон╕в у формально незалежн╕й Укра╖н╕, весь час вишукуючи способ╕в повернути Край у лоно "р╕дно╖ гаван╕".
Здан╕ н╕ за понюх табаки Чорноморський флот та ядерна зброя, запоб╕гливо в╕дступлена в 1993-му, дог╕дливо закр╕плена в 2010-му неможлива за Конституц╕╓ю м╕на москов╕йсько╖ в╕йськово-морсько╖ бази у Криму, годинниковий механ╕зм яко╖ цокатиме до 2014 року, зрадницьке нищення озбро╓нь, нищення в╕йськових навчальних заклад╕в, безумне удавлення науки, ц╕леспрямована руйнац╕я одного з найрозвинут╕ших у св╕т╕ економ╕чного потенц╕алу: дика прихватизац╕я завод╕в, фабрик, з ╖х подальшим вир╕занням на металобрухт, кудюк╕н╕зац╕я усп╕шних пароплавств - перел╕к можна продовжувати й продовжувати, бо ж займаються тим ╕ сьогодн╕, упродовж вс╕х рок╕в в╕йни. Зайве казати, що робиться все те далеко не бездумно. Збагачуючись особисто, "наша" маф╕я, водночас, ставить Укра╖ну на кол╕на перед Кремлем, заганя╓ ╖╖ назад, до ╕мперського ст╕йла. В цьому сенс╕ кримська гра в "п╕ддавки-2014" ╕ з╕рваний план "Новорос╕╖" були ц╕лком передбачуваним, сказати б, давно спланованим, етапним кроком. Вектор руху тут ч╕ткий ╕ незм╕нний.
А уможливлю╓ його непереможна ╕нертн╕сть мислення крайньохатих, угодництво холуюватих ╕ тупа байдуж╕сть какаяразн╕ц. В цьому сенс╕, вся та с╕ра маса не ╓ невинною жертвою, але сп╕вучасником злочину нищення укра╖нсько╖ держави. А що процес цей трива╓, не бачить х╕ба що сл╕пий.
Невм╕ння, небажання мислити чи, бодай, дослухатися до думки тих, хто не втратив то╖ здатност╕, бездумно-фанатичне сл╕дування за фарбованими лисами укра╖нсько╖ пол╕тики, при тому, ╕нфантильна нех╕ть брати особисту участь у ╖╖ творенн╕ - ось наша б╕да. В по╓днанн╕ з розпорошен╕стю-роз'╓днан╕стю в╕тчизняно╖ ел╕ти - то╖, справдешньо╖, немаф╕йно╖ - з ╖╖ клятою невпевнен╕стю в соб╕ ╕ блуканнями, вивернувши голову в минуле, з ╖╖ звичкою до рол╕ сльозливо╖ жертви ╕ неготовн╕стю брати на себе в╕дпов╕дальн╕сть в критичний момент - все те над╕йно забезпечу╓ панування нашо╖ маф╕╖, да╓ велику упевнен╕сть Кремлев╕, що рано чи п╕зно, миттям чи катанням, а к╕нечна мета буде досягнута.
Он ╕ знову, як гр╕м серед ясного неба, всл╕д за провокац╕йними заявами М╕жкрапельного та його протеже про необх╕дн╕сть гуман╕тарно-водяно╖ п╕дтримки загарбаного Криму, ми чу╓мо ще б╕льш неймов╕рну новину - про ухвалене на ТКГ р╕шення стосовно допуску в╕йськ самопроголошених елденеер╕й до ╕нспекц╕╖ ЗСУ Укра╖ни на л╕н╕╖ фронту. Хтось каже, мовляв, "у старих маразматик╕в по╖хав дах". Оце навряд чи. Як на мене, тут ╕нше: стар╕ номенклатурники дуже тонко в╕дчувають критичн╕сть ситуац╕╖, в як╕й опинилася Укра╖на, ╕ д╕ють так, аби догодити тому, хто, на ╖хню думку, банкуватиме.
А ситуац╕я у нас, без переб╕льшення, критична. Найперше, ╕ головним чином, в сенс╕ економ╕ки, яка в коронав╕русний р╕к на меж╕ повно╖ втрати св╕домост╕. Не менш небезпечною ╓ ман╕якальна зациклен╕сть нин╕шнього Верховного головнокомандувача на пошуку миру з тим, хто принципово не визна╓ Укра╖ну за незалежну державу, а укра╖нц╕в сприйма╓ не ╕накше, як пок╕рних малорос╕в.
Хто б п╕дказав панов╕ Президенту, що телятко може розраховувати на мир з вовком не ╕накше, як опинившись у нього в шлунку? Хто б зум╕в, в╕дсунувши кудись подал╕ ╓рмак╕в, дуже переконливо п╕дштовхнути його до думки, що пошуки миру будуть значно результативн╕шими, якщо не шаламахкатися, а перш н╕ж пхатися до вовка в зуби, спершу набрати сяко╖-тако╖ ваги та в╕дростити гостр╕ роги.
Якщо ж без алюз╕й, то Укра╖н╕ не зневодненим Кримом, не проблемами елденеер╕й чи Москов╕╖ треба оп╕куватися нин╕, а робити все можливе для оживлення ╕ ефективного функц╕онування в╕тчизняно╖ економ╕ки, для переведення ╖╖ на в╕йськов╕ рейки, аби забезпечити формування сильного модерного в╕йська, з ус╕ма його складовими ╕ компонентами - з сучасним ав╕акрилом, з потужними ракетними п╕дрозд╕лами, з флотом, здатним нейтрал╕зувати будь-як╕ загрози на мор╕, з п╕дготовкою першокласних в╕йськових кадр╕в, в╕д рядового вояка до стратега. Ось цим нам потр╕бно займатися нин╕, а не евробаченнями-фестивалями, не м╕шурними парадами-маршами, не запланованими Кремлем виборами на окупованих територ╕ях. Не забуваймо, що першою ╕ найважлив╕шою функц╕╓ю держави ╓ захист нац╕╖, ╖╖ житт╓вих ╕нтерес╕в.
А ще ма╓мо раз ╕ назавжди затямити соб╕, що допоки Москов╕я зветься Рос╕╓ю, вона не припинить спроб заволод╕ти Укра╖ною. Адже без того вся ╖╖ п╕дтасована ╕стор╕я розвалю╓ться, мов картковий будинок. Загроза вельми серйозна, тим б╕льше, що Кремль, в╕д самого проголошення незалежност╕, н╕ на мить не припиняв зусиль, спрямованих на те, а нин╕ реал╕зу╓ ╖х розв'язавши проти нас в╕йну - в╕йну п╕длу, яку "наша" дог╕длива маф╕я, не менш п╕дло п╕д╕груючи йому, ╕ на сьомому роц╕ вперто не визна╓ в╕йною. Через те позбавля╓мо тих наших вояк╕в, що потрапляють в полон захисного статусу в╕йськовополоненого, дез╕нформу╓мо св╕тову сп╕льноту.
╤ все ж, ми ма╓мо гарний шанс не лише застояти себе, а й повернути загарбане: сьогодн╕ Москов╕я, неадекватними д╕ями сво╓╖ влади, сво╓ю агресивною пол╕тикою, протиставленням себе зах╕дному св╕тов╕, сама опинилася на перелам╕. Але для того треба, щоб хоча б у половини укра╖нських громадян, яких на весь край не б╕льше двадцяти в╕дсотк╕в в╕д усього нас╓л╓н╕я, спала, нарешт╕, з очей полуда ╕ вони почали б, нарешт╕, шукати проводир╕в нац╕╖ не серед клан╕в маф╕╖, хай ╕ вряджених у мил╕ серцю вишиванки, а серед ╕стинно╖ ел╕ти - людей порядних, профес╕йних, патр╕отичних не лише п╕д телекамери. А ще вкрай необх╕дно, аби бодай у половини крайньохатих ╕ какаяразн╕ц прокинувся ╕нстинкт самозбереження ╕ вони, залишивши стан ╕д╕от╕в, поповнили б ряди св╕домих громадян.
Прокидаймося, укра╖нц╕!
Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22631

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков