Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...


У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 01.11.2019
НАТО Р╤ШУЧЕ ЗАСУДЖУ╢ НЕЗАКОННУ АНЕКС╤Ю КРИМУ ТА П╤ДТРИМУ╢ САНКЦ╤╥ ПРОТИ РФ

СП╤ЛЬНА ЗАЯВА КОМ╤С╤╥ УКРА╥НА – НАТО

У Ки╓в╕ пройшло зас╕дання Ком╕с╕╖ Укра╖на – НАТО, за результатами якого була прийнята сп╕льна заява. Повний текст заяви наводить пресслужба МЗС.
Ком╕с╕я Укра╖на-НАТО (КУН) зустр╕лася сьогодн╕ в Ки╓в╕ за присутност╕ Президента Володимира Зеленського та член╕в Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни для обговорення безпеково╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕ ╕ навколо не╖, процесу реформ у кра╖н╕, а також прогресу у партнерств╕ Укра╖на-НАТО. Наша зустр╕ч в╕дбулася у рамках в╕зиту П╕вн╕чноатлантично╖ ради в Укра╖ну. П╕вн╕чноатлантична рада також провела зустр╕ч╕ з членами Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕ представниками громадянського сусп╕льства. Цей в╕зит ╓ потужним сигналом незм╕нно╖ п╕дтримки з боку НАТО суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в.
Сьогодн╕ ми обговорили безпекову ситуац╕ю у сх╕дн╕й Укра╖н╕, яка залиша╓ться предметом значного занепоко╓ння. Кра╖ни-члени НАТО прив╕тали в╕ддан╕сть Президента Зеленського мирному вир╕шенню конфл╕кту на сход╕ Укра╖ни.  Ми п╕дтвердили нашу п╕дтримку вир╕шення конфл╕кту дипломатичними засобами в╕дпов╕дно до М╕нських угод, що мають бути повн╕стю дотриман╕ ус╕ма сторонами; Рос╕я як сторона, що п╕дписала М╕нськ╕ угоди, несе в цьому план╕ особливу в╕дпов╕дальн╕сть. Ми п╕дтриму╓мо зусилля «Нормандського формату», Тристоронньо╖ контактно╖ групи та ОБС╢. Ми заклика╓мо Рос╕ю припинити пол╕тичну, ф╕нансову та в╕йськову п╕дтримку во╓н╕зованим формуванням та припинити зд╕йснення в╕йськового втручання у Донецьк╕й та Луганськ╕й областях, в╕дкликати в╕йська, техн╕ку та найманц╕в з територ╕╖ Укра╖ни та повернутися у Сп╕льний центр з контролю та координац╕╖. Ми п╕дкреслю╓мо важлив╕сть повного, безпечного ╕ безперешкодного доступу Спец╕ально╖ мон╕торингово╖ м╕с╕╖ ОБС╢ до територ╕╖ включно з рос╕йсько-укра╖нським державним кордоном.
Ми в╕та╓мо в╕дведення в╕йськ навколо Станиц╕ Лугансько╖ ╕ п╕дтриму╓мо зусилля ╕з запровадження процедури в╕дведення на ╕нших визначених територ╕ях як частину загальних зусиль ╕з повного виконання М╕нських угод. Кра╖ни-члени НАТО в╕тають триваюч╕ зусилля Укра╖ни щодо процесу розсл╕дування Об’╓днаною сл╕дчою групою збиття рейсу MH17. У питанн╕ збиття рейсу MH17 залиша╓ться важливим встановити ╕стину, в╕дпов╕дальн╕сть та справедлив╕сть, в╕дпов╕дно до Резолюц╕╖ Ради Безпеки ООН 2166.
Ми р╕шуче засуджу╓мо ╕ не визна╓мо незаконну та нелег╕тимну анекс╕ю Криму Рос╕╓ю. Крим ╓ територ╕╓ю Укра╖ни. Ми заклика╓мо Рос╕ю повернути Укра╖н╕ контроль над Кримом. Ми засуджу╓мо пост╕йне ╕ широкомасштабне нарощування в╕йськового потенц╕алу Рос╕╖ в Криму, що ╓ частиною загально╖ модел╕ агресивних д╕й Рос╕╖ у рег╕он╕.  Кра╖ни-члени НАТО глибоко стурбован╕ порушеннями прав людини та зловживаннями з боку рос╕йсько╖ фактично╖ влади в Криму щодо вс╕х громадян Укра╖ни, включаючи кримських татар ╕ член╕в ╕нших м╕сцевих громад. Ми заклика╓мо Рос╕ю надати м╕жнародним мон╕торинговим орган╕зац╕ям доступ до територ╕╖ Криму. Реакц╕я НАТО на незаконн╕ д╕╖ Рос╕╖ в Укра╖н╕ в╕дпов╕да╓ та п╕дтриму╓ загальн╕ м╕жнародн╕ заходи, зокрема запровадження санкц╕й. Ситуац╕я «справи у звичному режим╕» неможлива без ч╕тких, конструктивних зм╕н у д╕ях Рос╕╖, що продемонструють дотримання м╕жнародного права ╕ м╕жнародних зобов’язань та в╕дпов╕дальност╕.
Ми в╕та╓мо факт повернення додому 24 укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в та 11 ╕нших в’язн╕в, як╕ утримувалися у Рос╕╖, в результат╕ одночасного обм╕ну в’язнями, погодженого Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю. Це крок у правильному напрямку. Ми заклика╓мо Рос╕ю повернути заарештован╕ корабл╕ та дотриматися м╕жнародних зобов’язань ╕з забезпечення безперешкодного доступу в порти Укра╖ни в Азовському мор╕ ╕ свободи судноплавства. В╕дпов╕дно до Резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН 73/263 в╕д 22 грудня 2018 року, ми заклика╓мо Рос╕ю негайно зв╕льнити та забезпечити повернення в Укра╖ну, без будь-яких попередн╕х умов, укра╖нських громадян, незаконно затриманих та засуджених без дотримання вимог м╕жнародного права, а також ус╕х тих, хто був перевезений або депортований через м╕жнародно визнаний державний кордон з Криму до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Кра╖ни-члени НАТО високо оц╕нили усп╕шне проведення мирних та конкурентних вибор╕в  в Укра╖н╕ у 2019 роц╕, результати яких в╕дображають волю укра╖нського народу. Укра╖нськ╕ виборц╕ надали новому уряду та парламенту подальшу можлив╕сть продовжувати широкомасштабн╕ реформи, як╕ повинн╕ повн╕стю в╕дпов╕дати м╕жнародним зобов'язанням Укра╖ни. Усп╕х цих реформ, включаючи боротьбу з корупц╕╓ю, матиме вир╕шальне значення для розбудови фундаменту процв╕таючо╖ та мирно╖ Укра╖ни, м╕цно закр╕плено╖ пом╕ж ╓вропейських демократ╕й, в╕дданих загальним ц╕нностям, принципам поваги до прав людини, меншин та верховенства права. У зв'язку з цим Кра╖ни-члени НАТО заохочують Укра╖ну якнайкраще використовувати ╕нструменти, наявн╕ в рамках Ком╕с╕╖ Укра╖на-НАТО, зокрема Р╕чну Нац╕ональну Програму, задля досягнення мети, що поляга╓ у виконанн╕ принцип╕в та стандарт╕в НАТО. У тому, що стосу╓ться Закону про осв╕ту, прийнятого Верховною Радою у вересн╕ 2017 року, кра╖ни-члени НАТО закликають Укра╖ну повн╕стю запровадити рекомендац╕╖ та висновки Венец╕ансько╖ ком╕с╕╖. Укра╖на висловлю╓ готовн╕сть це виконати.
Кра╖ни-члени НАТО в╕тають вже здобут╕ досягнення та спод╕ваються на подальший прогрес у реформуванн╕ сектору безпеки та оборони Укра╖ни, включаючи ╕мплементац╕ю Закону про нац╕ональну безпеку 2018 року. Положення закону про цив╕льний контроль та демократичний нагляд за сектором безпеки та оборони ╓ ключовою ╓вроатлантичною нормою. Кра╖ни-члени НАТО закликали Укра╖ну прийняти та впровадити вторинне законодавство, що забезпечу╓ запровадження Закону про нац╕ональну безпеку, у тому числ╕ закони про Службу безпеки Укра╖ни, про новий ком╕тет з парламентського нагляду, про розв╕дку, про державну та╓мницю та про оборонн╕ закуп╕вл╕. Кра╖ни-члени НАТО залишаються в╕дданими подальшому наданню  пост╕йно╖ п╕дтримки порядку денного реформ в сектор╕ безпеки та оборони, в тому числ╕ за допомогою Комплексного пакету допомоги (КПД), щоб Укра╖на могла краще забезпечити власну безпеку. Сьогодн╕ ми схвалили трет╕й Огляд КПД, надал╕ приводячи його у в╕дпов╕дн╕сть з ц╕лями реформ, спрямованих на запровадження  ╓вроатлантичних принцип╕в, кращих практик та стандарт╕в ╕ посилення оперативно╖ сум╕сност╕ з НАТО. У цьому план╕ внески кра╖н-член╕в Альянсу у ц╕льов╕ фонди НАТО в╕д╕грають значну роль.
Чорноморський рег╕он ма╓ стратег╕чне значення для Альянсу та його партнер╕в. Кра╖ни-члени НАТО в╕тають розвиток д╕алогу ╕ сп╕впрац╕ м╕ж НАТО та Укра╖ною щодо безпеки в Чорноморському рег╕он╕. В╕дпов╕дно до р╕шення м╕н╕стр╕в закордонних справ НАТО у кв╕тн╕ 2019 року, кра╖ни-члени НАТО посилили свою практичну п╕дтримку Укра╖ни, включаючи сп╕впрацю з ╖╖ в╕йськово-морським флотом, ситуац╕йну об╕знан╕сть, портов╕ в╕зити, навчання та обм╕н ╕нформац╕╓ю. Вчора ми зустр╕лися з пост╕йними в╕йськово-морськими силами НАТО, як╕ зд╕йснили портовий в╕зит до Одеси, та з членами укра╖нських В╕йськово╖ та В╕йськово-морсько╖ академ╕й, двох установ, як╕ отримують п╕дтримку в╕д НАТО. Кра╖ни-члени НАТО продовжуватимуть п╕дтримувати зусилля Укра╖ни щодо посилення ╖╖ ст╕йкост╕ до г╕бридних загроз, в тому числ╕ шляхом ╕нтенсиф╕кац╕╖ д╕яльност╕ в рамках Платформи Укра╖на-НАТО з протид╕╖ г╕бридн╕й в╕йн╕.
Кра╖ни-члени НАТО високо ц╕нують ╕стотний внесок Укра╖ни в операц╕╖ Альянсу,  та у Сили реагування НАТО ╕ навчання НАТО. Ми в╕та╓мо ц╕ зусилля, що демонструють  в╕ддан╕сть ╕ спроможн╕сть Укра╖ни зробити внесок у ╓вроатлантичну безпеку. Цей внесок також п╕двищу╓ р╕вень нашо╖ оперативно╖ сум╕сност╕. Держави-члени Альянсу визнали зац╕кавлен╕сть Укра╖ни розвивати можливост╕ поглибленого сп╕вроб╕тництва у рамках ╤н╕ц╕ативи оперативно╖ сум╕сност╕ партнерства, ╕ НАТО розглядатиме це у контекст╕ р╕шень, ухвалених на Уельському, Варшавському ╕ Брюссельському сам╕тах Альянсу.
У св╕тл╕ п╕дтверджених Укра╖ною прагнень до членства в Альянс╕, ми дотримуватимемося наших р╕шень, ухвалених на Бухарестському сам╕т╕ ╕ подальших сам╕тах. Ми будемо разом працювати задля розвитку та адаптац╕╖ нашого особливого партнерства п╕д ег╕дою Ком╕с╕╖ Укра╖на – НАТО, що зробить внесок у забезпечення стаб╕льно╖, мирно╖ ╕ непод╕льно╖ ╢вропи. Незалежна, суверенна ╕ стаб╕льна Укра╖на, неухильно в╕ддана демократ╕╖ ╕ верховенству права, ма╓ першорядне значення для безпеки на ╓вроатлантичному простор╕.
Кра╖ни-члени НАТО висловили вдячн╕сть за теплу гостинн╕сть Укра╖ни п╕д час в╕зиту.
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21688

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков