Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ольга Мусаф╕рова, власний кореспондент «Новой газеты»: ЗАПОРУКА УСП╤ХУ УКРА╥НИ В ТОМУ, ЩОБ НЕ МАТИ СПРАВУ З РОС╤ЯНАМИ
Ольга Мусаф╕рова журнал╕ст, власкор «Новой газеты» в Укра╖н╕. З нею – ми на ти,...


"ПУТ╤Н ОТРИМА╢ НЮРНБЕРГ, А СЕНЦОВ "НОБЕЛЬ"
Верховна Рада звернулася ╕з заявою до Нобел╕вського ком╕тету щодо висунення кандидатури...


ЛЕРАНЕ ХАЙБУЛЛА╢ВА: «ЧЕТВЕРО НАС СПАСУТЬ»
Леране Хайбулла╓ва – кримська татарка. Вона ви╖хала з Криму ╕ утриму╓ в м╕ст╕ ╤рпен╕ на...


ПРИЙНЯТО ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАНОСТ╤ ЧИ ПРО ПОДАЛЬШЕ ЗАТЯГУВАННЯ З ТИМ?
Андр╕й Паруб╕й побажав ком╕тету усп╕шно╖ роботи над законопроектом.


Володимир Буткевич, заступник голови Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖: КОНСТИТУЦ╤Я – ТО НЕ ╢МН╤СТЬ ДЛЯ ВС╤Х «ХОТ╢ЛОК»
Зустр╕тися з Володимиром Григоровичем не так вже й просто.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 06.07.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 06.07.2018
ТРАМП ГОВОРИТЬ ПРО КРИМ СЛОВАМИ ПУТ╤НА…

К╕лька дн╕в тому репортери запитали Дональда Трампа про те, чи визна╓ в╕н рос╕йську незаконну анекс╕ю Криму. ╤ у них були причини поставити президенту США це запитання. На тл╕ п╕дготовки зустр╕ч╕ президент╕в Америки ╕ Рос╕╖, з’явилися певн╕ ознаки, що Трамп роздуму╓ над укладенням певно╖ «велико╖ угоди», яка може зак╕нчитися визнанням посягань Москви. Про це пише Washington Post, додаючи, що, здавалося б, питання про Крим легке. Володимир Пут╕н окупував суверенну територ╕ю Укра╖ни за допомогою в╕йськово╖ сили, заразом порушивши ц╕лу купу м╕жнародних угод, п╕дписаних його урядом. М╕жнародна сп╕льнота засудила цей його злочин, який можна пор╕вняти з╕ збройним пограбуванням. До моменту рос╕йського вторгнення на укра╖нську територ╕ю жодна кра╖на в ╢вроп╕ не присвоювала соб╕ земл╕ сус╕д╕в з час╕в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Б╕льш╕сть заяв президента США щодо Криму були дуже непевними ╕ слизькими. Але нещодавно з’явилися репортаж╕ про його коментар, який, в╕рог╕дно, розкрива╓ його справжн╕ погляди.
П╕д час вечер╕ на сам╕т╕ G7, як пов╕домив табло╖д BuzzFeed, Трамп сказав ╕ншим л╕дерам, що Крим рос╕йський, тому що населення в рег╕он╕ говорить рос╕йською мовою. Видання пише, що у питанн╕ мови американський президент ма╓ рац╕ю. В Криму д╕йсно б╕льш╕сть людей користу╓ться рос╕йською, хоча на етн╕чних рос╕ян припада╓ близько 65% населення. Ще 12% - кримськ╕ татари, а решта – укра╖нц╕. Дом╕нування рос╕ян на п╕востров╕ в╕добража╓ той факт, що Крим був частиною Рос╕йсько╖ ╤мпер╕╖ з 1783 року. Москва в╕д╕йшла в╕д управл╕ння п╕востровом лише в 1954 роц╕, коли генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов передав його п╕д контроль УРСР. Лог╕ка Пут╕на, а заодно ╕ Трампа, досить проста: якщо люди в якомусь м╕сц╕ говорять рос╕йською ╕ якщо цей рег╕он хоч колись був п╕д контролем Рос╕╖, тод╕ у Москви ╓ повне право забрати цю територ╕ю соб╕ знову.
Але Washington Post наголошу╓, що це дуже помилкове спрощення. У св╕т╕ дуже багато м╕сць, де населення говорить рос╕йською мовою. Казахстан, Молдова, Б╕лорусь, вс╕ колишн╕ республ╕ки СРСР у Центральн╕й Аз╕╖ ╕ на Кавказ╕ п╕дпадають п╕д цю категор╕ю. Але вс╕ вони – суверенн╕ кра╖ни ╕ повноправн╕ члени ООН. Так само як ╕ три кра╖ни Балт╕╖, як╕ тепер члени НАТО ╕ ╢вросоюзу. «Чи ма╓ право Пут╕н в╕д╕брати територ╕ю цих кра╖н, коли йому заманеться? А що робити з Брайтон-б╕ч в Нью-Йорку, де теж рос╕йську мову можна почути част╕ше, н╕ж англ╕йську? Чи що робити з ╤зра╖лем?», - пише видання. Дональд Трамп не вперше повторю╓ рос╕йськ╕ виправдання для анекс╕╖. Ще п╕д час сво╓╖ передвиборчо╖ кампан╕╖ вл╕тку 2016 року в╕н заявив, що «люди в Криму хот╕ли бути разом з Рос╕╓ю». Пут╕н теж виправдову╓ захоплення укра╖нського п╕вострова так званим «референдумом», який був влаштований п╕сля вторгнення рос╕йських в╕йськових. Президенти Рос╕╖ ╕ США, вочевидь, забувають, що це так зване «голосування» в╕дбулося за дуже недемократичних умов.
Видання не виключа╓, що частина населення в Криму д╕йсно могла б бажати стати громадянами Рос╕╖, хоча ╕ п╕д укра╖нським контролем у них вже була широка автоном╕я. Але це зовс╕м не перекреслю╓ той факт, що Москва вкрала територ╕ю в Укра╖ни, створивши небезпечний ╕ руйн╕вний прецедент для вс╕х принцип╕в, на яких трима╓ться м╕жнародний закон п╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Св╕т кишить р╕зними етн╕чними групами, як╕ живуть в прикордонних рег╕онах, сп╕рними проблемами використання мов ╕ територ╕альними суперечками. Не можна вир╕шувати так╕ проблеми грубою силою. ╤накше св╕т охопить хаос. Законно ╕ пол╕тично Крим – дос╕ частина Укра╖ни. ╤ Зах╕д повинен наполягати на цьому до тих п╕р, поки Рос╕я не в╕дступить. Кр╕м того, на к╕н поставлене ще й серйозне моральне питання. Посягання Москви на Крим ╕ ╕нш╕ рег╕они Укра╖ни, де трива╓ в╕йна, базуються на токсичному твердженн╕, що н╕бито у Рос╕╖ ╓ право втручатися у дол╕ сво╖х сус╕д╕в, тому що вони входять в уявну «рос╕йську сферу впливу». ╤ це суперечить сучасному св╕товому порядку, в якому прийнято поважати права кра╖н не залежно в╕д ╖хнього розм╕ру. Вт╕м, багато заяв Трампа вказують на те, що в╕н под╕ля╓ так╕ погляди Рос╕╖ ╕ не проти повернутися до порядк╕в 19 стол╕ття, коли велик╕ кра╖ни диктували умови меншим. Сама ╕дея про те, що американський президент ╕ Пут╕н можуть обговорювати долю укра╖нсько╖ територ╕╖ за спиною у 44 м╕льйон╕в укра╖нц╕в, вже скандальна. Про це неодноразово говорили ╕ варто повторити ще раз: Крим належить Укра╖н╕. ╤ Трамп не може його комусь в╕ддати.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 06.07.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20156

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков