Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО З ПЛУГОМ, А ПАВЛО З ВОЛАМИ...
12 липня - день пам'ят╕ Святих Верховних Апостол╕в Петра ╕ Павла. Це велике церковне свято...


ШУКАЙ ЦВ╤ТУ ПАПОРОТ╤!
7 липня - Р╕здво ╤вана Хрестителя. Однак, з огляду на прадавн╕ в╕рування, у народ╕ ╕ тепер...


СЕРЕДИНА Л╤ТА
Дн╕ народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою л╕та.


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ЗАРУБКИ НА ПАМ’ЯТ╤
Р╤ВНО ТРИ РОКИ ТОМУ, в останню п’ятницю червня 2016 року, журнал╕сти «Кримсько╖...


Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2018
УКРА╥НСЬК╤ НАГОРОДИ ЗНАЙШЛИ КРИМСЬКИХ ПЕРЕМОЖЦ╤В!

Ще на Великодн╕ свята, у кв╕тн╕ цього року в ки╖вському Театр╕ на Подол╕ в╕дбулась урочиста церемон╕я нагородження переможц╕в третього (13-го) Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського укра╖нського поета ╕ журнал╕ста Данила Кононенка. Цього року для участ╕ в л╕тературному конкурс╕ було подано майже 200 заявок практично з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни. ╤з ц╕╓╖ когорти учасник╕в на церемон╕ю нагородження до столиц╕ було запрошено 25 кращих юних автор╕в з Ки╓ва, Черкас, Львова, Житомира, Кропивницького, Кам’янець-Под╕льського, Харкова, Микола╓ва, Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Льв╕всько╖, Черкасько╖, ╤вано-Франк╕всько╖ областей, а також з Криму. Так, дв╕ наш╕ юн╕ талановит╕ кримськ╕ землячки - Л╕л╕я Привалова, учениця 9-Б класу МБОУ «Ялтинська середня школа-л╕цей №9», та Ал╕на Загребельна, учениця 9-Б класу Керченського л╕цею мистецтв, вибороли, в╕дпов╕дно, друге та трет╓ м╕сця в ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика» Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ Данила Кононенка.
Л╕л╕я присвятила свою конкурсну роботу в╕домому нашому кримському укра╖нському земляку, поету ╕ л╕карю Степану Руданському, який похований на Пол╕кур╕вському пагорб╕ у Ялт╕. До слова, цього року, 3 травня, минуло 145 рок╕в в╕д дня смерт╕ С. Руданського, котрий так багато зробив доброго для Ялти ╕ ╖╖ мешканц╕в, про що й розпов╕ла у сво╓му твор╕ Л╕л╕я.
Ал╕на Загребельна написала про укра╖нський в╕ночок – про його ╕стор╕ю ╕ значення, про «мову кв╕т╕в», традиц╕╖, в╕рування, символ╕ку. А поштовхом до написання ц╕╓╖ роботи стало, напевне, те, що вона й сама практично не розлуча╓ться з в╕ночком, бо ╓ учасницею ансамблю народного танцю «Перлина Криму» й часто виступа╓ на сцен╕. Так само, як ╕ Л╕л╕я Привалова не розлуча╓ться з бандурою – гра╓ в ансамбл╕ бандуристок (отому, що веде св╕й родов╕д в╕д ще одного славного ялтинця - Олекс╕я Нирка!) й сп╕ва╓ укра╖нськ╕ п╕сн╕, серед яких – «Пов╕й, в╕тре, на Вкра╖ну!» на слова Степана Руданського. То як же так╕ талановит╕ д╕вчата могли залишитися осторонь нашого укра╖нського л╕тературного конкурсу з «кримським кор╕нням» ╕ не здобути у ньому заслужених нагород!
На жаль, через нин╕шн╕ обставини призери-кримчани (д╕тям непросто нин╕ перетнути «адм╕нмежу») не змогли прибули до Ки╓ва на сво╓ л╕тературно-мистецьке свято. Але, як кажуть, якщо гора не йде до Магомета, то… треба це якось виправляти. ╤ ось, нарешт╕, це сталося: нещодавно Л╕л╕я та Ал╕на отримали дипломи, «з╕рочки» переможц╕в, комплекти книг, сувен╕ри ╕ нав╕ть грошов╕ прем╕╖ - перш╕ л╕тературн╕ гонорари у ╖хньому житт╕! А ╖хн╕ творч╕ доробки невдовз╕ побачать св╕т у майбутн╕й книз╕, до яко╖ ув╕йдуть кращ╕ твори цьогор╕чних лауреат╕в конкурсу.
Оргком╕тет Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ Данила Кононенка в╕д щирого серця в╕та╓ з ц╕╓ю перемогою юних кримських переможниць, ╖хн╕в батьк╕в, наставниць – учител╕в укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Валентину Адам╕вну Овсейчук з Ялтинсько╖ школи №9 та В╕ру Павл╕вну Пальоху з Керченського л╕цею мистецтв. Нових вам творчих усп╕х╕в та перемог - ╕ у нашому, кримсько-укра╖нському конкурс╕ ╕м. Д. Кононенка, ╕ в ус╕х викликах на широк╕й житт╓в╕й дороз╕!

На фото: Л╕л╕я Привалова (л╕воруч) та Ал╕на Загребельна

Б╕льше фото з переможницями – на Фейсбук-стор╕нц╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»:
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia
(Фото В. Качули)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19984

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков