Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХАЙ ЛИНЕ УКРА╥НСЬКА П╤СНЯ ╤ ОЖИВА╢ НЕВМИРУЩА СПАДЩИНА ПЛАТОНА МАЙБОРОДИ
як св╕тлий спомин зберегла Тетяна Майборода ╕стор╕ю створення «П╕сн╕ про рушник», яку...


НА ПРОХОРА БАБА ОХКАЛА
ВЛАС ЩЕ ПОВЕРНЕ МОРОЗИ


«МИ — Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
ГАЗЕТА «КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ОГОЛОШУ╢ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ Л╤ТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ...


ТРИПОВЕРХОВИЙ ГЛЕЧИК ╤ ЗАБОРОНЕНИЙ ОРНАМЕНТ. НАШ╤ НА ТУРЕЦЬК╤Й ВИСТАВЦ╤
У Анкар╕ представлено керам╕чн╕ витвори укра╖нки та кримського татарина


СТР╤ТЕННЯ ГОСПОДН╢
15 лютого - велике церковне свято Стр╕тення Господн╓. У народ╕ кажуть, що на Стр╕тення зима йде...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 13.04.2018
МИСТЕЦЬКИЙ М╤СТОК ДО КРИМУ

Колеги – про наш конкурс

П╕д час Великодн╕х свят в╕дбулася церемон╕я нагородження переможц╕в третього Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського укра╖нського поета ╕ журнал╕ста Данила Кононенка. Вже традиц╕йно под╕я в╕дбулася у Ки╖вському академ╕чному драматичному театр╕ на Подол╕.
Цього року на церемон╕ю нагородження запросили 25 кращих юних автор╕в з Ки╓ва, Черкас, Львова, Житомира, Кропивницького, Кам’янець-Под╕льського, Харкова, Микола╓ва, а також населених пункт╕в Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Льв╕всько╖, Черкасько╖, ╤вано-Франк╕всько╖ областей, Криму. Всього ж до участ╕ в конкурс╕ зголосилося майже 200 учн╕в з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни. Найб╕льше – близько 130 заявок над╕йшло в╕д юних поет╕в, решта – проза╖к╕в ╕ публ╕цист╕в.
Конкурс заснували двадцять рок╕в тому в Криму. 1998-го в╕дбувся перший л╕тературний конкурс «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!». Б╕ля його виток╕в стояли голова Кримсько╖ «Просв╕ти» Алла Петрова, тележурнал╕ст Олександр Польченко та голова Кримського в╕дд╕лення НСПУ, редактор в╕дд╕лу л╕тератури газети «Кримська св╕тлиця» Данило Кононенко. В╕дтод╕ Данило Андр╕йович став незм╕нним головою жур╕, а «Кримська св╕тлиця» та дитячий додаток до не╖ «Джерельце» – пост╕йними творчими майданчиками для юних л╕тератор╕в. Конкурс усп╕шно проводили впродовж десяти рок╕в, згодом в його ╕стор╕╖ була велика перерва, а п╕сля смерт╕ Данила Кононенка колеги письменника прийняли р╕шення в╕дродити конкурс вже на всеукра╖нському р╕вн╕ ╕ в знак пам’ят╕ про Дмитра Даниловича присво╖ти конкурсу його ╕м’я.
Орган╕затори конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка працюють на волонтерських засадах, призовий фонд форму╓ться за рахунок благод╕йних пожертвувань. Жодно╖ гривн╕ державно╖ допомоги, так само, як ╕ хоча б орган╕зац╕йного сприяння в╕д представник╕в укра╖нсько╖ влади, конкурсу дос╕ не надавалося. Тим не менш, ось уже три роки посп╕ль понад два десятки юних талановитих автор╕в щороку отримують грошов╕ прем╕╖, призи, дипломи та ╕нш╕ в╕дзнаки. Цього року вдова Д. Кононенка Н╕на Микола╖вна передала з Криму для вручення к╕лька десятк╕в прим╕рник╕в його книжок. За результатами двох попередн╕х конкурс╕в, також за благод╕йн╕ кошти, видали дв╕ книжки, що були укладен╕ з кращих твор╕в юних конкурсант╕в.
До участ╕ в конкурс╕ приймаються твори написан╕ укра╖нською мовою в╕д учн╕в 8-11 клас╕в. Конкурсанти подають заявки у ном╕нац╕ях «Поез╕я», «Проза», «Публ╕цистика» ╕ «Драма». До складу компетентного жур╕ входять ╕ кол╕шн╕ переможц╕ конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!», серед яких ╓ письменники ╕ журнал╕сти. Цього року серед член╕в жур╕ переважно кримськ╕ л╕тератори. Також у 2018-му конкурсантам вперше вручали в╕дзнаку «За в╕рн╕сть кримськ╕й тем╕», адже укра╖нський конкурс з кримським кор╕нням покликаний залишатися одним з м╕стк╕в духовного ╓днання Криму з ус╕╓ю Укра╖ною.
Заступник голови оргком╕тету Олександр Польченко розпов╕в про ╕стор╕ю конкурсу та його сьогодення, представив присутн╕м член╕в жур╕.
– Це благословенна справа, яку ми з вами разом вс╕ робимо. Духовне ╓днання ╕снуватиме доти, доки ми цього хот╕тимемо ╕ робитимемо для цього все можливе у складних ╕, нав╕ть критичних умовах. Велика подяка вс╕м, хто несе нашу духовн╕сть, нашу культуру, нашу пам'ять, – наголосив голова оргком╕тету конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!», головний редактор газети «Кримська св╕тлиця» В╕ктор Качула.
– Коли читаю в╕рш╕ конкурсант╕в, то хочеться сказати: «як╕ ви вс╕ молодц╕». Ви добре мислите, пишете про те, що вас хвилю╓. Це ваше перше слово донесене до людей через поез╕ю, прозу ╕ публ╕цистику.
Ми теж у Криму були першими. Разом з Данилом Кононенком в╕дкривали перш╕ укра╖нськ╕ класи на п╕востров╕. Було нелегко, нав╕ть страшно. А як рад╕ли, коли в╕дкрили перший такий клас. Наступного року ще один, вже в ╕ншому к╕нц╕ С╕мферополя. Так намагалися охопити все м╕сто. Згодом постала укра╖нська г╕мназ╕я. Не б╕йтесь ворога. В╕ра трима╓ вс╕х нас. В╕ра в те, що хочемо ╕ що зобов’язан╕ зробити, – п╕дкреслила заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, колишня артистка Кримського укра╖нського театру Алла Петрова.
– Для мене велика честь бути присутн╕м на цьому конкурс╕. Величезна подяка вс╕м, хто взяв участь в його орган╕зац╕╖ ╕ проведенн╕. Конкурс «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ма╓ вже ма╓ велику ╕ славну ╕стор╕ю. Головне, що на ньому формуються особистост╕, на як╕ спиратиметься укра╖нська держава. Тут вихову╓ться любов до укра╖нсько╖ мови ╕ укра╖нсько╖ культури.
У 90-т╕ роки минулого стол╕ття у Криму почалося нац╕онально-культурне в╕дродження до якого долучилося чимало укра╖нських ╕ кримськотатарських письменник╕в. Впевнений, що воно матиме продовження. А з багатьма учасниками конкурсу ми разом повернемося до укра╖нського Криму, – зазначив голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Також пан Рефат вручив учасникам конкурсу юв╕лейн╕ монети, що розпов╕дають про ╕стор╕ю Криму.
– Я вперше долучився до кримсько╖ культури, коли ще навчався в школ╕. Вже тод╕ прийшло усв╕домлення того, що Укра╖на ╕ Крим завжди мають бути ╓диним ц╕лим. Але в той же час п╕востр╕в повинен мати автоном╕ю як культурне середовище. Я пов'язаний з кримськотатарським народом ╕ родинними зв’язками – моя дружина належить до ц╕╓╖ нац╕╖.
Сьогодн╕ весь цив╕л╕зований св╕т сто╖ть на боц╕ Укра╖ни. В╕рю, що сп╕льними зусиллями ми повернемо Крим наш╕й держав╕, – упевнений народний депутат Укра╖ни Леон╕д ╢мець.
Центральною частиною вс╕х урочистостей стало нагородження переможц╕в фестивалю. У ном╕нац╕╖ «За в╕рн╕сть Кримськ╕й тем╕» перемогу здобула ╤лона Котовщик, с. Сухол╕си Б╕лоцерк╕вського району, що на Ки╖вщин╕. У ном╕нац╕╖ «Поез╕я» перше м╕сце вибороли Роман Баб╕й (смт П╕дбуж Льв╕всько╖ област╕) та ╤лона Котовщик (с. Сухол╕си Ки╖всько╖ област╕); у ном╕нац╕╖ «Проза» – ╤лона Котовщик (с. Сухол╕си Ки╖всько╖ област╕) та Роман Баб╕й (смт П╕дбуж Льв╕всько╖ област╕); у ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика» – Володимир Дацько (с. Чижит╕в, Льв╕всько╖ област╕).
Едуард ОВЧАРЕНКО
http://i-ua.tv/index.php?newsid=13397

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19867

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков