Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА Н╤МЕЧЧИНУ ПРОТИД╤ЯТИ РОС╤ЙСЬК╤Й М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ
У в╕дпов╕дь посол ФРН наголосила, що н╕мецька позиц╕я щодо п╕дтримки територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕...


УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА ╢ВРОПАРЛАМЕНТ ЗАСУДИТИ В╤ЗИТ ФРАНЦУЗЬКИХ ╢ВРОДЕПУТАТ╤В ДО КРИМУ
Представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕ Микола Точицький заклика╓ ╢вропейський парламент...


У РАД╤ РОЗРОБЛЯЮТЬ ЗАКОНОПРО╢КТ ЩОДО КРИМ╤НАЛЬНО╥ В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ ЗА П╤ДТРИМКУ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це Ясько розпов╕ла в еф╕р╕ ток-шоу "Свобода слова Сав╕ка Шустера" на телеканал╕ "Укра╖на"


СК╤ЛЬКИ РОС╤Я ЩОР╤ЧНО ВИТРАЧА╢ НА КРИМ ╤ ОРДЛО?
про це пов╕домив в╕це-прем'╓р-м╕н╕стр - м╕н╕стр з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих...


РАДА ╢С ОПРИЛЮДНИЛА Р╤ШЕННЯ ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥
Санкц╕╖ також стримують подальший доступ Рос╕╖ до певних чутливих технолог╕й, що можуть бути...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 26.01.2018
ВОЛОДИМИР БАЛУХ: УКРА╥НО, НЕ ЗДАВАЙСЯ!

К╕лька факт╕в з процесу у "справ╕ Балуха", про як╕ варто пам'ятати.
16 с╕чня укра╖нський патр╕от Володимир Балух отримав терм╕н – три роки ╕ с╕м м╕сяц╕в колон╕╖ загального режиму, а також штраф у розм╕р╕ десять тисяч рубл╕в – за громадянську позиц╕ю, за укра╖нський прапор, за см╕лив╕сть чинити оп╕р режиму. Терм╕н за г╕дн╕сть, за те, що у будь-як╕й цив╕л╕зован╕й кра╖н╕ св╕ту вважа╓ться справою чест╕ ╕ показником високих моральних якостей. Все, що зробив Балух, – насм╕лився пов╕сити на даху свого будинку укра╖нський прапор, а коли зажадали його зняти, встановив ще й табличку – вулиця "Геро╖в Небесно╖ Сотн╕, 18".
Той, хто уважно стежив за пересл╕дуванням Рос╕╓ю Володимира Балуха, напевно зна╓ його справу у найдр╕бн╕ших подробицях. Наведемо ключов╕ факти б╕ограф╕╖ простого, перес╕чного, як кажуть, укра╖нського патр╕ота ╕ найб╕льш кричущ╕ факти беззаконня та несправедливост╕, як╕ стали помстою за те, що в╕н не прийняв окупац╕ю Криму.

ЗВИЧАЙНИЙ-НЕЗВИЧАЙНИЙ ФЕРМЕР
Життя Володимира Балуха – яскравий приклад того, як Рос╕я, окупувавши Крим, сама виростила для Укра╖ни не г╕бридних, а справжн╕х геро╖в.
Балух народився ╕ все життя працював у сел╕ Серебрянка, 8 лютого 2018-го йому виповниться 47 рок╕в. Маючи диплом С╕мферопольського агроун╕верситету, в╕н працював у м╕сцевому колгосп╕, а пот╕м почав вирощувати пшеницю на двох сво╖х земельних д╕лянках. Так, в╕н звичайний фермер, який вирощував хл╕б, але не перес╕чний обиватель, який "плив за теч╕╓ю" ╕ н╕чим не ц╕кавився. Прим╕ром, у 2006 ╕ 2010 роках Володимир Балух балотувався у Верховну Раду АРК в╕д Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в. ╤ якби не екстремальна ситуац╕я з окупац╕╓ю Криму, Балух, можливо, так ╕ залишався б все життя фермером.
Але обставини склалися так, що в╕н став геро╓м, проти якого у Рос╕╖ кр╕м ФСБ ╕ в'язниц╕ нема╓ н╕яко╖ збро╖. ФСБ не змогла змусити його в╕дмовитися в╕д громадянства Укра╖ни, в╕д прапора сво╓╖ кра╖ни, а в'язниця – не вплинула на його переконання.

ХТО ЗА БАЛУХА, ТОЙ ПРОТИ "ВЛАДИ"
Про те, що Володимир Балух п╕сля приходу Рос╕╖ в Крим став ╕зго╓м ╕ вселенським злом, раптом зрозум╕ли в окупац╕йн╕й "адм╕н╕страц╕╖" Серебрянсько╖ с╕льсько╖ ради. Сл╕дство запросило, а кер╕вництво села ╕ м╕сцевий д╕льничний не в╕дмовили у негативн╕й характеристиц╕ на фермера. Його посп╕шно представили алкогол╕ком, дебоширом ╕ аморальним типом. Проте у "суд╕" знайшлися см╕ливц╕ серед св╕дк╕в-односельц╕в, як╕ спростували цю брехливу характеристику.
Св╕дчити на користь Балуха погодилися ш╕сть людей, але у п╕дсумку до "суду" змогли прийти т╕льки четверо (╕нших не в╕дпустили з роботи, а зм╕нювати час зас╕дання суд в╕дмовився). Односельц╕ заявили, що в╕домост╕ з характеристик д╕льничного та адм╕н╕страц╕╖ села Серебрянка про те, що Балух зловживав спиртним, застосовував насильство до член╕в с╕м'╖ ╕ не брав участ╕ у громадському житт╕ села, не в╕дпов╕дають д╕йсност╕. А ще св╕дки розпов╕ли, що вх╕д на територ╕ю домоволод╕ння Балуха, де були "виявлен╕" бо╓припаси, через як╕ його ╕ судили, не був огороджений парканом ╕ не охоронявся собаками, тобто туди м╕г в╕льно зайти хто завгодно ╕ з якою завгодно метою.
ПРИЙШЛИ ЗА ТИМ, ЩО САМ╤ П╤ДКИНУЛИ
Зброя та бо╓припаси, виявлен╕ на горищ╕ будинку Балуха, були виготовлен╕ на Барнаульському патронному завод╕. Про те, що ц╕ предмети – не "голка в стоз╕ с╕на" ╕ провести мон╕торинг ╖хнього руху неважко, знають ╕ судд╕, ╕ звинувачення. 12 с╕чня 2018 року захисту Балуха п╕д час зас╕дання Роздольненського окупац╕йного "райсуду" в╕дмовили у проханн╕ в╕дправити запит на Барнаульський патронний завод, в╕дхилили клопотання про досл╕дження факту: коли, куди ╕ кому направлялися бо╓припаси.
За словами одного з адвокат╕в Балуха – Тараса Омельченка, "нема╓ жодного доказу того, що ц╕ патрони та бо╓припаси належать мо╓му дов╕рителю". Експерти не виявили нав╕ть в╕дбитк╕в пальц╕в Балуха, а у справ╕ вони значаться, як набут╕ невстановленою особою у невстановлений час при невстановлених обставинах.
Сам Балух каже, що патрони та ╕нш╕ бо╓припаси йому п╕дкинули, ╕ доказ цього – знайден╕ предмети оперативники шукали т╕льки у певному м╕сц╕.
"Найпрост╕шим доказом того, що я не маю до цього н╕якого в╕дношення, ╓ те, що обшук проводився за двома адресами. Однак у тому будинку, де я проживаю разом з мат╕р'ю, жодне горищне прим╕щення не було обстежено. Хоча ╖х там чотири. А у будинку мо╓╖ цив╕льно╖ дружини обшук зак╕нчився в╕дразу, як т╕льки вони знайшли щось на горищ╕. Подальше обстеження ╕нших прим╕щень не проводилося. Це яскравий приклад того, що прийшли за тим, що ран╕ше п╕дкинули", – сказав Балух.
Кр╕м того, заявив Балух, його неодноразов╕ св╕дчення про те, що силовики не раз погрожували п╕дкинути йому вс╕ ц╕ предмети, н╕хто не вивчав.

СПОЧАТКУ ОБШУК – ПОТ╤М ДОЗВ╤Л
Захист Балуха вир╕шив клопотати про допит так званого глави ФСБ Палаг╕на ╕ ще двох "оперативних прац╕вник╕в" – Леонова та Забари. Вони повинн╕ пояснити, як вийшло, що запит до "суду" на обшук у будинку Балуха, датований 8 грудня 2016 року, робиться з посиланням на оперативну ╕нформац╕ю в╕д 9 грудня 2016 року".
"Суд" не перешкоджав допиту "високих ос╕б", але на неявку до "суду" як самого Палаг╕на, так ╕ двох його п╕длеглих, н╕як не в╕дреагував. Для з'ясування причин нестикування у датах захист Балуха, який вважа╓, що п╕д документами стоять п╕дписи р╕зних людей, вир╕шив ╕н╕ц╕ювати почеркознавчу експертизу. Однак "суд" клопотання адвокат╕в без пояснення причин в╕дхилив.
Як заявив адвокат Балуха Дмитро Д╕нзе, держобвинувач "систематично ╕гнору╓ факти порушення чинного законодавства" протягом п╕вроку, а суддя Теде╓ва "вже дв╕ч╕ виносила р╕шення, як╕ у подальшому в╕дм╕няв Верховний суд Криму".

КРИМ ЧЕКА╢ ДОПОМОГИ В╤Д КИ╢ВА
Арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський УПЦ КП Климент, який пост╕йно п╕дтримував в судах Балуха, п╕сля винесення остаточного вироку "судом" вибухнув критикою на адресу уряду Укра╖ни. В╕н вважа╓, що влада у Ки╓в╕ повинна в╕дпов╕сти на запитання: "Що вони зробили для в╕рян Ки╖вського патр╕архату в Криму, що зробили для захисту Балуха. ╤ це стосу╓ться також кримських татар, тому що коли йдуть погроми у мечетях, пану╓ мовчання, наче мечетей не ╕сну╓. Коли "беруть" в╕рян, як╕ спов╕дують ╕слам, – мовчання... Через це мовчання тут просто гинуть люди".
За словами Климента, "все, що вимага╓ться в╕д нас, ми робимо, але ми теж не всесильн╕, ╕ нам потр╕бна допомога".
"Потр╕бна п╕дтримка с╕м'╖ Балуха, його матер╕, яка ледве ходить, його дружини. У мене запитання до М╕н╕стерства тимчасово окупованих територ╕й: "Де п╕дтримка вс╕х, кого сьогодн╕ судять, де грош╕ на п╕дтримку ╖хн╕х с╕мей?"
Втративши свого часу таких людей, як Балух, сьогодн╕ Укра╖на може остаточно втратити ╕ Крим, ╕ вс╕х людей в Криму, як╕ в╕рять в Укра╖ну. Сам Балух, звертаючись до народу Укра╖ни, просить не здаватися.
"Я хочу побажати Укра╖н╕ не здаватися ╕ вести свою боротьбу, народу Укра╖ни, боротьбу за те, за що вже ст╕льки житт╕в поклали, причому кращ╕ люди ц╕╓╖ кра╖ни", – говорить в╕н в ╕нтерв'ю п╕сля оголошення йому вироку.

БУТИ ГЕРО╢М – НЕ СТРАШНО
У тому ж ╕нтерв'ю Володимир Балух просить не робити з нього героя, адже не на смерть ╕де.
"Хлопц╕, та все нормально, це ж не на смерть йдемо. Я думаю, що незабаром все вир╕шиться... Тому, якщо те, що з╕ мною в╕дбува╓ться – це жертва якась, я не вважаю... Все одно ми переможемо, все буде Майдан", – сказав Володимир.
Ц╕ слова в╕н вимовля╓ спок╕йно ╕ без пафосу, знаючи, що вдома залишилася с╕м'я, де в╕н був опорою, що маму свою стареньку в╕н може так ╕ не побачити, що його арешт ╕ ув'язнення – це навантаження насамперед на с╕м'ю.
Але знаючи, як його п╕дтримують прост╕ укра╖нц╕ – як на материков╕й Укра╖н╕, так ╕ в Криму – ╕ спостер╕гаючи, як ст╕йко ╕ впевнено в╕н трима╓ться, розум╕╓ш: залишатися укра╖нцем в Криму ╕ висловлювати свою думку – можна.
╤ якщо думка кожного з нас про те, що в╕н сьогодн╕ зробив для визволення Криму, стане сильн╕шою за страх, тод╕ Балух виявиться правим. ╤ в той же час, поки люди живуть у страху, укра╖нський актив╕ст самотн╕й, слабкий ╕ н╕ким не зрозум╕лий.

ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРА╥НИ МА╢ СТАТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ЗАНЯТТЯМ ДЛЯ ОКУПАНТ╤В
До провадження справи Балуха у Криму причетн╕ близько 30-ти кримських силовик╕в. Двох з них Кримська прокуратура вже оголосила в розшук.
Варто зазначити, що крим╕нальн╕ справи, як╕ порушуються проти кримських колаборант╕в, сильно вражають ╕ нервують ╖х. Крим╕нальн╕ справи проти представник╕в окупац╕йно╖ влади, включення ╖х до списк╕в "Миротворця", оголошення проти них санкц╕й часто стають ╕нформац╕йним приводом для розмови на цю тему ╕ в Криму, ╕ в Рос╕╖, хоча часто ╕ з ноткою гордовитого знущання.
Тим не менш, бути ф╕гурантами крим╕нальних справ, безумовно, не дуже затишно, тому обличчя "силовик╕в" ховаються за масками, а суди проходять у закритому режим╕.
А значить, ╕нформац╕я про те, хто п╕дпису╓ санкц╕╖ на арешти та обшуки, хто прийма╓ т╕ чи ╕нш╕ судов╕ р╕шення, хто хова╓ться за маскою силовика – дуже важлива, ╕ ╖╖ необх╕дно максимально використовувати. Причетн╕сть до погром╕в, обшук╕в, викрадення людей, несправедливих суд╕в ╕ арешт╕в повинна стати небезпечним заняттям для окупант╕в ╕ колаборац╕он╕ст╕в, повинна сприйматися ними як те, за що можна серйозно поплатитися, а не т╕льки отримати п╕двищення з Москви. Тод╕ через якийсь час вона обов'язково буде вважатися ╕ ганебною.
Зера Аширова, Ки╖в
www.ukrinform.ua

ПРЕЗИДЕНТА ПРОСЯТЬ ПРИСВО╥ТИ БАЛУХУ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРА╥НИ

Актив╕сти та правозахисники на прес-конференц╕╖ "Справжн╕ та фальшив╕ геро╖: яких кримчан насправд╕ ма╓ вшановувати Укра╖на" оприлюднили звернення до Президента Укра╖ни з проханням присво╖ти звання "Герой Укра╖ни" Володимиру Балуху. Про це пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"В цей день, День Соборност╕ Укра╖ни, заклика╓мо надати звання Героя Укра╖ни кримському селянину Володимиру Балуху, який отримав 3 роки ╕ 7 м╕сяц╕в за те, що на сво╓му будинку вив╕сив укра╖нський прапор", - заявила голова Центру ╕нформац╕╖ про права людини Тетяна Печончик.
У зверненн╕ актив╕сти перепов╕дають ╕стор╕ю справи кримського фермера, обставини його арешту та обгрунтовують необх╕дн╕сть надання звання Герой Укра╖ни саме ц╕й особ╕.
"Ми вважа╓мо, що позиц╕я та д╕╖ Володимира Балуха ╓ прикладом жертовност╕ заради п╕дтримки Укра╖ни на територ╕╖, яка контролю╓ться ворогом - у надзвичайно небезпечних умовах, що в╕дпов╕да╓ критер╕ю "геройський вчинок заради становлення та розвитку незалежно╖ Укра╖ни", зг╕дно з указом Президента Укра╖ни "Про звання Герой Укра╖ни", - йдеться у текст╕ звернення.
П╕д зверненням п╕дписи збирають до 25 с╕чня, а наступного дня, 26 с╕чня 2018 року, текст звернення актив╕сти планують над╕слати Президенту.
"Володимир Балух - один з тих, хто заважа╓ знищувати Рос╕╖ Укра╖ну в Криму. Щонайменше, що може сьогодн╕ зробити укра╖нська влада, - надати це почесне звання", - додала кер╕вник Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19602

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков