Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП П╤ДПИСАВ УКАЗ ПРО САНКЦ╤╥ ПРОТИ ╤НОЗЕМЦ╤В ЗА ВТРУЧАННЯ У ВИБОРИ
Державний департамент та м╕н╕стерство ф╕нанс╕в США приймуть р╕шення про в╕дпов╕дн╕ санкц╕╖ для...


СУРК╤С УСЛ╤Д ЗА РОС╤╢Ю ОБУРИВСЯ ЧЕРЕЗ НАПИС «СЛАВА УКРА╥Н╤» НА ФУТБОЛКАХ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ЗБ╤РНО╥
На думку Григор╕я Сурк╕са, Федерац╕я футболу ╕ нац╕ональна зб╕рна повинн╕ "керуватися спортивними...


РПЦ ПОГРОЖУ╢ РОЗ╤РВАТИ В╤ДНОСИНИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ, ЯКЩО УПЦ ОТРИМА╢ АВТОКЕФАЛ╤Ю
Як пов╕домив представник В╕дд╕лу зовн╕шн╕х церковних зв'язк╕в РПЦ митрополит ╤лар╕он, "засоби...


РОС╤╥ У ДЕНЬ ТАНК╤СТА НАГАДАЛИ ПРО ГУЧНУ ПОРАЗКУ 500-Р╤ЧНО╥ ДАВНОСТ╤
Начальник Генерального штабу ЗСУ В╕ктор Муженко з нагоди Дня танк╕ста, який в╕дзначався минуло╖...


МОЗ ОПРИЛЮДНИЛО РЕКОМЕНДАЦ╤╥ У ЗВ’ЯЗКУ З Х╤М╤ЧНИМ ВИКИДОМ У КРИМУ
В МОЗ рекомендують по можливост╕ герметизувати прим╕щення, захищати органи дихання ватно-марлевою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 06.10.2017
«ЦЕЙ ДОКУМЕНТ МА╢ СТОСУВАТИСЯ ╤ КРИМУ…»

Сп╕кер ВР Андр╕й Паруб╕й закрив у четвер зас╕дання Ради, не розглянувши законопроекти щодо ре╕нтеграц╕╖ Донбасу. В╕н нагадав, що наступне зас╕дання розпочнеться в п'ятницю о 10.00.
Через блокування презид╕╖ ВР не було розглянуто президентськ╕ законопроекти, як╕ стосуються Донбасу (№№7163 та 7164). Ц╕ законопроекти були обговорен╕, але не в╕дбулося голосування щодо них. В╕дпов╕дно до Регламенту Верховно╖ Ради, у так╕й ситуац╕╖ парламент не ма╓ права переходити до розгляду ╕нших питань, доки не завершено розгляд цих законопроект╕в.
Як пов╕домляв УН╤АН, Верховна Рада на початку веч╕рнього зас╕дання почала розгляд законопроект╕в щодо державно╖ пол╕тики ╕ забезпечення суверен╕тету Укра╖ни над тимчасово окупованими територ╕ями в Донецьк╕й ╕ Луганськ╕й областях. Це три законопроекти: президентський - №7163 та два депутатських - 7163-1, 7163-2. Авторами одного з альтернативних законопроект╕в ╓ депутати в╕д “Самопомоч╕”, ╕ншого - депутати в╕д ВО «Свобода». П╕зн╕ше к╕лька десятк╕в народних депутат╕в, зокрема в╕д “Самопомоч╕” та позафракц╕йних, з╕бралися в презид╕╖ парламенту та б╕ля трибуни ╕ намагалися блокувати роботу. Так, депутати в╕д “Самопомоч╕” ╢гор Собол╓в та В╕ктор╕я Войцицька, коли голови ВР не було на його робочому м╕сц╕, почали викручувати м╕крофони з його робочого м╕сця. Паруб╕й повернувся до свого робочого м╕сця, але його не пускали. Б╕ля презид╕╖ в╕дбулась штовханина. Також позафракц╕йний депутат Над╕я Савченко вирвала м╕крофон у Турчинова, коли в╕н говорив про спроби заблокувати роботу парламенту ╕ його р╕шення щодо визнання Рос╕╖ агресором.

НАРДЕПИ НАЗВАЛИ НЕПРИПУСТИМИМ ПРИХОВАНЕ УЗАКОНЕННЯ М╤НСЬКИХ УГОД

Президентський проект закону про створення необх╕дних умов для мирного врегулювання ситуац╕╖ в окремих районах Донецько╖ та Лугансько╖ областей передбача╓ приховану лег╕тим╕зац╕ю М╕нських домовленостей. Про це п╕д час бриф╕нгу у Верховн╕й Рад╕ заявив голова пол╕тради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко. «Ми вважа╓мо неприпустимим, коли М╕нськ╕ угоди, попри волю парламенту, не виносять на ратиф╕кац╕ю, а прописують одразу укра╖нською правовою нормою в рамках чинного законодавства», – зазначив в╕н.
Нардеп п╕дкреслив, що М╕нськ╕ домовленост╕ суперечать м╕жнародним договорам ╕ Конституц╕╖ Укра╖ни та св╕дчать про нам╕ри вищого кер╕вництва кра╖ни узурпувати владу. Зокрема, взят╕ в╕д ╕мен╕ Укра╖ни зобов'язання надати особливий статус тимчасово окупованим територ╕ям в╕дносяться до питань конституц╕йного устрою, право на зм╕ну якого належить виключно народов╕. Кр╕м того, у президентському законопроект╕ не передбачен╕ положення, як╕ б забороняли торг╕влю з терористами у будь-який спос╕б. Також у документ╕ н╕як не згаду╓ться Автономна Республ╕ка Крим, що практично узаконю╓ окупац╕ю п╕вострова Рос╕╓ю. Фактично Укра╖на в╕дмовля╓ться в╕д Криму та бере на себе виконання соц╕ально-економ╕чних зобов'язань лише щодо громадян з окупованих територ╕й Донецько╖ та Лугансько╖ областей, не враховуючи жител╕в АРК. Водночас Тарас Батенко наголосив, що законопроект н╕велю╓ статус укра╖нського парламенту, адже забира╓ в нього право визначати меж╕ окупованих територ╕й, передаючи цю функц╕ю М╕н╕стерству оборони. З╕ свого боку, народний депутат з УКРОПу В╕тал╕й Купр╕й акцентував увагу на тому, що узаконення М╕нських домовленостей – це шлях до кап╕туляц╕╖ Укра╖ни. За словами нардепа, документ передбача╓ легал╕зац╕ю бойовик╕в та надання особливих гарант╕й п╕дписантам М╕нських угод, зокрема терористам Олександру Захарченку та ╤горю Плотницькому. «Парт╕я УКРОП вимага╓, щоб ц╕ пункти були вилучен╕ з в╕дпов╕дного законопроекту», – п╕дкреслив В╕тал╕й Купр╕й. Також в╕н зауважив, що на законодавчому р╕вн╕ необх╕дно заборонити торг╕влю з окупантами ╕ припинити «п╕дживлювати» терорист╕в.

СЮМАР ПРО ЗРИВ РОЗГЛЯДУ ЗАКОН╤В ПРО ДОНБАС: ЦЕ РОБОТА НА ДОГОДУ РОС╤╥ ТА ЗАРАДИ ПОЛ╤ТИЧНИХ АМБ╤Ц╤Й

Зрив роботи парламенту п╕д час розгляду законопроекту щодо ре╕нтеграц╕╖ Донбасу пов'язаний ╕з пол╕тичними амб╕ц╕ями окремих пол╕тичних сил та в╕двертим небажанням Рос╕╖ аби Укра╖на могла орган╕зувати ефективний захист ╕ зв╕льнення окупованих територ╕й. Про це заявила заступник голови фракц╕╖ "Народний фронт" В╕ктор╕я Сюмар. "Були домовленост╕, що будь-як╕ згадки про М╕нськ╕ угоди будуть вилучен╕. В╕дпов╕дна рекомендац╕я була у проф╕льного ком╕тету (нац╕онально╖ безпеки та оборони - ред.) Пашинського. Не було жодних шанс╕в узаконити сьогодн╕ у будь-який спос╕б М╕нськ╕ угоди в укра╖нському законодавств╕. Зам╕сть цього в╕дбува╓ться зрив критично важливого законопроекту", - сказала вона. "Якщо ми згада╓мо, що говорила Рос╕я про цей законопроект, то рос╕яни говорили фактично, що цей законопроект р╕вня╓ться оголошенню в╕йни Рос╕╖, бо в╕н передбача╓ можлив╕сть введення во╓нного стану на Сход╕ кра╖ни ╕ ефективний захист та зв╕льнення цих територ╕й. ╤ ви бачите, хто сьогодн╕ зрива╓ у зал╕ парламенту прийняття цього важливого законопроекту", - зауважила народний депутат.
В╕ктор╕я Сюмар також заявила, що повед╕нку представник╕в "Самопомоч╕" та "Свободи", як╕ заблокували презид╕ю та влаштували б╕йку з народними депутатами, не можна виправдати. "╢дине, з цим я можу пов'язати вс╕ ц╕ реч╕ - це бажання в╕дкрити якось старт виборчо╖ кампан╕╖, почати на радикальних гаслах сво╖ виборч╕ тури", - зазначила Сюмар. Представник "Народного фронту" не виключа╓, що це св╕доме розбурхування пол╕тично╖ ситуац╕╖ напередодн╕ 14 жовтня та акц╕й, анонсованих Саакашв╕л╕. "Все це плани повно╖ дестаб╕л╕зац╕╖ кра╖ни. Хто в цьому зац╕кавлений? В них Рос╕я зац╕кавлена. Чому вона хоче з себе зняти санкц╕╖? У раз╕ неголосування за другий законопроект, який мав дуже ч╕тк╕ обмеження, ╕з Рос╕╖ санкц╕╖ можуть зняти фактично. ╤ мен╕ дуже прикро, що накручування вандал╕зму ╕ радикал╕зму в╕дбува╓ться саме в цей день, коли зруйнували пам'ятник Небесн╕й Сотн╕, коли зруйнували деяк╕ реч╕ ╕ на вулиц╕ Шовковичн╕й. Мен╕ дуже прикро, що цей вандал╕зм став трендом, ╕ це не прикраша╓ Укра╖ну як в очах наших закордонних партнер╕в, так ╕ в очах укра╖нц╕в", - п╕дсумувала народний депутат.
www.unian.ua

У БПП РОЗПОВ╤ЛИ, ПРО ЩО ДОМОВИЛИСЯ НА ЗАС╤ДАНН╤ З ПОРОШЕНКОМ

Президент Петро Порошенко на зас╕данн╕ фракц╕╖ БПП заявив про необх╕дн╕сть ухвалити законопроект про забезпечення суверен╕тету над тимчасово окупованими територ╕ями Донбасу ╕ погодився з тим, що до другого читання цей документ ма╓ стосуватися ╕ Криму. Про це "╤нтерфакс-Укра╖на" розпов╕ли члени фракц╕╖ п╕сля завершення зас╕дання.
"Найголовн╕ше, що було сказано, - цей закон ми ма╓мо ухвалити", - сказав член фракц╕╖ Вадим Денисенко п╕сля зустр╕ч╕ нардеп╕в ╕з президентом Укра╖ни, яка в╕дбувалася у четвер в буд╕вл╕ Верховно╖ Ради.
У свою чергу народний депутат Рефат Чубаров розпов╕в: "Я у нього (Порошенка) запитав щодо (законопроекту) №7163 ╕ сказав, що якщо ми прийма╓мо його за основу, то в другому читанн╕ в╕н ма╓ бути доповнений Кримом. Президент ╕з цим погодився".
Кр╕м того, Чубаров додав, що на зустр╕ч╕ фракц╕╖ та Порошенка знову було озвучено позиц╕ю, що "БПП" п╕дтриму╓ ухвалення законопроекту №7164, який продовжу╓ д╕ю закону про особливий порядок м╕сцевого самоврядування в ОРДЛО.
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19109

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков