Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СААКАШВ╤Л╤ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ ЗАХОТ╤В ОБ'╢ДНУВАТИСЬ ╤З ГРИЦЕНКОМ НА ВИБОРАХ ДО ВР
«Я до нього дуже позитивно ставлюся, але я бачив вчора ╖х з'╖зд»


Рефат Чубаров: РОС╤Я ЛИШЕ ╤М╤ТУ╢ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ…
Незабаром у ПАР╢ мають розглянути в╕дновлення повноважень рос╕йсько╖ делегац╕╖ в орган╕зац╕╖.


ПОСЛИ ╢С ПОГОДИЛИ ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦ╤╥ СТОСОВНО ОКУПОВАНОГО КРИМУ
Про це у м╕кроблоз╕ Twitter пов╕домив пост╕йний представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕...


ПАРУБ╤Й П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ТСК ╤З ПРОЦЕДУРОЮ ╤МП╤ЧМЕНТУ ПРЕЗИДЕНТА
Про це йдеться у допис╕ Паруб╕я у Twitter.


ОПРИЛЮДНЕНО ПОДАННЯ У ВР, ДЕ ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗИВА╢ ПРИЧИНУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЛУЦЕНКА З ПОСАДИ ГЕНПРОКУРОРА
Як йдеться в оприлюдненому поданн╕, причиною для зв╕льнення Луценка з посади генерального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 24.02.2017
М╤НКУЛЬТУРИ НАГОЛОШУ╢

М╤НКУЛЬТУРИ НАГОЛОШУ╢
на необх╕дност╕ вжити заход╕в для недопущення реал╕зац╕╖ ╕сторико-археолог╕чного проекту на тимчасово окупованих територ╕ях АР Крим та м╕ста Севастополь

У зв'язку з анонсованими нам╕рами окупац╕йно╖ влади АР Крим ╕ британських вчених-археолог╕в з ун╕верситету м╕ста Бр╕столя та англ╕йського в╕йськово-╕сторичного журналу реал╕зувати сп╕льний ╕сторико-археолог╕чний проект, пов'язаний з под╕ями Кримсько╖ в╕йни 1853-1856 рок╕в, зокрема, проведення сп╕льних археолог╕чних розкопок, видання книг та журнал╕в в╕дпов╕дного спрямування та орган╕зац╕╖ молод╕жних археолог╕чних табор╕в для рос╕йських та британських студент╕в (http://newsyou.info/britanskie-arxeologi-sobirayutsya-realizovat-krupnyj-proekt-v-krymu), М╕нкультури звернулося до МЗС Укра╖ни з листом щодо направлення ноти протесту МЗС РФ та МЗС Сполученого Корол╕вства Велико╖ Британ╕╖ та П╕вн╕чно╖ ╤рланд╕╖.
М╕н╕стерство культури Укра╖ни зверта╓ увагу, що будь-яке втручання у ц╕л╕сн╕сть об'╓кт╕в культурно╖ спадщини, що знаходяться на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь, розц╕нюватимуться Укра╖нською Стороною як порушення Рос╕╓ю сво╖х обов'язк╕в як держави-окупанта з покладенням на не╖ за так╕ д╕╖ м╕жнародно-правово╖ в╕дпов╕дальност╕. А також вимага╓ в╕д РФ як держави, що зд╕йсню╓ тимчасову незаконну окупац╕ю укра╖нських територ╕й, забезпечити виконання сво╖х зобов'язань зг╕дно з м╕жнародним правом.
М╕нкультури просить Сполучене Корол╕вство Велико╖ Британ╕╖ та П╕вн╕чно╖ ╤рланд╕╖ вжити заход╕в для недопущення в╕дв╕дування окуповано╖ територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь громадянами Великобритан╕╖ (у т.ч. британськими археологами з ун╕верситету м╕ста Бр╕столя та англ╕йського в╕йськово-╕сторичного журналу) та наголошу╓ на необх╕дност╕ дотримання режиму в'╖зду на окуповану територ╕ю Укра╖ни, встановленого д╕ючим законодавством Укра╖ни.
М╕нкультури звернулося до Генерального директора ЮНЕСКО ╤рини Боково╖ ╕з закликом засудити протиправн╕ д╕╖ РФ як кра╖ни-окупанта та вжити заход╕в щодо в╕дновлення правового порядку зг╕дно Конвенц╕й ЮНЕСКО.
Наголошу╓мо, що резолюц╕ями Генерально╖ Асамбле╖ ООН 68/262 в╕д 27 березня 2014 року та 71/205 в╕д 19 грудня 2016 року, р╕шеннями 194-╖, 195-╖, 196-╖, 197-╖, 199-╖ та 200-╖ сес╕й Виконавчо╖ Ради ЮНЕСКО «Мон╕торинг ситуац╕╖ в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим (Укра╖на)», ухвалених протягом 2014-2016 рок╕в, п╕дтверджу╓ться суверен╕тет ╕ територ╕альна ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в.
В╕дпов╕дно до статт╕ 3 ╢вропейсько╖ конвенц╕╖ про охорону археолог╕чно╖ спадщини в╕д 16.01.1992 кожна держава-член зобов'язу╓ться запровадити за допомогою д╕ючих у в╕дпов╕дн╕й держав╕ процедур правову систему охорони археолог╕чно╖ спадщини, а саме запровадити процедуру видання попереднього спец╕ального дозволу на розкопки та ╕нш╕ види археолог╕чно╖ д╕яльност╕.
Укра╖на таку процедуру запровадила Законами Укра╖ни «Про охорону археолог╕чно╖ спадщини» та «Про охорону культурно╖ спадщини». Так, в╕дпов╕дно до статт╕ 10 Закону Укра╖ни «Про охорону археолог╕чно╖ спадщини» та статт╕ 35 Закону Укра╖ни «Про охорону культурно╖ спадщини» проведення археолог╕чних розв╕док, розкопок, ╕нших земляних роб╕т на територ╕╖ пам'ятки, охоронюван╕й археолог╕чн╕й територ╕╖, у зонах охорони, в ╕сторичних ареалах населених м╕сць, а також досл╕дження решток житт╓д╕яльност╕ людини, що м╕стяться п╕д земною поверхнею, зд╕йсню╓ться за дозволом, виданим центральним органом виконавчо╖ влади, що реал╕зу╓ державну пол╕тику у сфер╕ охорони культурно╖ спадщини.
Станом на сьогодн╕ М╕нкультури не видавалося жодних дозв╕льних документ╕в на проведення роб╕т на тимчасово окупованих територ╕ях Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь.
Також М╕нкультури приверта╓ увагу, що археолог╕чна спадщина Укра╖ни потребу╓ особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенц╕╖ ЮНЕСКО про охорону всесв╕тньо╖ культурно╖ та природно╖ спадщини 1972 року, Стороною яко╖ ╓ Рос╕йська Федерац╕я.
Кр╕м цього, в╕дпов╕дно до положень Конвенц╕╖ про захист культурних ц╕нностей у випадку збройного конфл╕кту 1954 року держава, що зд╕йсню╓ окупац╕ю, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних ц╕нностей та повагу до них.
Також наголошу╓мо, що в╕дпов╕дно до статт╕ 3 Закону Укра╖ни «Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни», сухопутна територ╕я Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя ╓ тимчасово окупованою територ╕╓ю внасл╕док збройно╖ агрес╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Зг╕дно статт╕ 32 Рекомендац╕й, що визначають принципи м╕жнародно╖ регламентац╕╖ археолог╕чних розкопок в╕д 05.12.1956, у раз╕ збройного конфл╕кту, держави-члени ЮНЕСКО, що окупували територ╕ю т╕╓╖ чи ╕ншо╖ держави, повинн╕ утримуватися в╕д проведення археолог╕чних розкопок на окупован╕й ними територ╕╖.
mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18154

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков