Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Переконайтеся сам╕, шановн╕ читач╕, як усе серйозно ╕ зовс╕м не по-дитячому, як╕ доросл╕ теми...


ГР╤Х ТОПТАТИ ВЕРБУ
За тиждень до Великодня, у день славного входу ╤суса Христа до ╢русалима, ми святку╓мо Кв╕тну або...


МИСКУ БОРЩУ СПОРОЖНИЛА...
14 кв╕тня у церквах сх╕дного обряду вшановують святу Мар╕ю ╢гиптянку.


ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Це в╕рш одн╕╓╖ з учасниць цьогор╕чного л╕тконкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!»...


НАВ╤ТЬ ПТИЦЯ ГН╤ЗДА НЕ В'╢...
Свято Благов╕щення (7 кв╕тня) у народ╕ ма╓ св╕й особливий “статус”, ╕ не т╕льки з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2016
ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ Л╤ТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ — Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╤МЕН╤ КРИМСЬКОГО ПОЕТА ДАНИЛА КОНОНЕНКА ВИЙШОВ НА Ф╤Н╤ШНУ ПРЯМУ!

Таланти, в╕дгукн╕ться!

22 с╕чня цього року, в День Соборност╕ Укра╖ни, газета «Кримська св╕тлиця» оголосила Всеукра╖нський л╕тературний конкурс «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка. Конкурс проходить в трьох ном╕нац╕ях «Поез╕я», «Проза», «Публ╕цистика». Оц╕нюватиме творч╕сть учасник╕в компетентне письменницьке жур╕, до складу якого ув╕йшли, зокрема, й колишн╕ переможц╕ конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!».
П╕дсумкову частину конкурсу редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця» за домовлен╕стю з адм╕н╕страц╕╓ю Ки╖вського академ╕чного драматичного театру на Подол╕ проводитимуть сп╕льно. Переможц╕в першого Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка на сцен╕ театру на Подол╕ в╕татимуть з╕рки укра╖нського театру ╕ к╕но. На переможц╕в конкурсу чекають дипломи, подарунки (ексклюзивне фото з з╕рками театру та к╕но). Плану╓ться видання зб╕рки твор╕в молодих автор╕в-переможц╕в та учасник╕в конкурсу.
Нагородження переможц╕в в╕дбудеться напередодн╕ Великодн╕х свят, 29 кв╕тня 2016 року, о 13 годин╕, за адресою: м. Ки╖в, Андр╕╖вський узв╕з, 20-Б, Ки╖вський академ╕чний драматичний театр на Подол╕.
Хто ж зустр╕чатиме юних поет╕в, проза╖к╕в, публ╕цист╕в у Ки╓в╕? Хто оц╕нюватиме творч╕ роботи, як╕ продовжують надходити до редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця», ╕ вручатиме заслужен╕ нагороди талановитим д╕тям Укра╖ни?
До орган╕зац╕йного ком╕тету Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка ув╕йшли:
1. В╕ктор Качула, головний редактор Всеукра╖нсько╖ громадсько-пол╕тично╖ та л╕тературно╖ газети «Кримська св╕тлиця», член НСПУ, заслужений журнал╕ст Укра╖ни (м. С╕мферополь).
2. ╤рина Кононенко, кандидат ф╕лолог╕чних наук, донька поета Д. А. Кононенка (м. С╕мферополь).
3. Олександр Польченко, актор, журнал╕ст, громадський д╕яч, лауреат прем╕╖ ╕м. Д. Нитченка (м. С╕мферополь).
4. В╕тал╕й Малахов, народний артист Укра╖ни, художн╕й кер╕вник Ки╖вського академ╕чного драматичного театру на Подол╕, лауреат Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕м. Т. Г. Шевченка (м. Ки╖в).
До складу жур╕ Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка в ном╕нац╕╖ «Поез╕я» ув╕йшли:
Василь Марсюк (голова жур╕), поет, член НСПУ, автор багатьох поетичних зб╕рок, серед яких роман у в╕ршах «Донецька прелюд╕я», зб╕рки поез╕й «Променева естафета» та зб╕рка публ╕цистичних статей «Крик волаючого на Майдан╕» (м. Ки╖в).
В. Марсюк народився 21 березня 1938 року (користуючись нагодою, сердечно здоровимо Василя Андр╕йовича з днем народження!) в селищ╕ Мар’╖нка на Донеччин╕ в шахтарськ╕й с╕м’╖, виростав без батька, який за пол╕тичними звинуваченнями був репресований ╕ загинув на радянськ╕й тюремн╕й каторз╕.
Василь Марсюк зак╕нчив педагог╕чне училище, Ки╖вський державний ун╕верситет. Працював у Черкаському пед╕нститут╕, але змушений був п╕ти зв╕дти за поширення самвидавсько╖ л╕тератури ╕ за дружн╕ стосунки ╕з репресованим письменником Андр╕╓м Хименком (Химко). Пере╖хавши 1986 року до Ки╓ва, майже десятил╕ття працював на р╕зних редакторських посадах у видавництв╕ л╕тератури для д╕тей «Веселка».
В╕ктор Качула (член жур╕), журнал╕ст, поет-п╕сняр, член НСПУ. П╕сн╕ п╕д г╕тару почав складати ще в юност╕. У 2007 роц╕ було записано  перший диск авторських п╕сень з назвою «Може, мамо, я хоч трохи кращим св╕т зроблю!». У 2013 роц╕ вийшла зб╕рка в╕рш╕в та п╕сень «Небо — вище там, де ми!» з другим п╕сенним диском.
В. Качула у 1987 роц╕ зак╕нчив факультет журнал╕стики Ки╖вського державного ун╕верситету ╕м. Т. Г. Шевченка. За розпод╕лом потрапив до Криму, працював кореспондентом та в╕дпов╕дальним секретарем у кримськ╕й обласн╕й молод╕жн╕й газет╕. З 1998-го до 2000-го працював на посад╕ заступника головного редактора у газет╕ «Кримська св╕тлиця», з 2000 року — головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕».
Анастас╕я Дмитрук — найпопулярн╕ша поетеса сучасност╕! Здобула значно╖ слави п╕д час ╢вромайдану завдяки в╕ршу «Никогда мы не будем братьями!». Видала зб╕рку поез╕й «Верните нам наше небо!».
Анастас╕я Дмитрук народилась 31 с╕чня 1991 року в м. Н╕жин Черн╕г╕всько╖ област╕. В 10 рок╕в пере╖хала з батьками до Ки╓ва. Зак╕нчила ф╕зико-техн╕чний ╕нститут Ки╖всько╖ пол╕техн╕ки, працювала в одн╕й з ф╕рм ╕з захисту ╕нформац╕╖ та комп’ютерних систем. В╕рш╕ почала писати в 12 рок╕в.
Анастас╕ю Дмитрук овац╕ями зустр╕чали у Париж╕, Берн╕, Гамбурз╕, В╕льнюс╕, Риз╕, у школах та ╕нститутах, б╕бл╕отеках, на фестивалях, у в╕йськових шпиталях та на передов╕й. З 2015 року Анастас╕я Дмитрук також виступа╓ на мал╕й сцен╕ Палацу «Укра╖на» з поетичною виставою режисера В╕тал╕я Малахова — «Св╕тлом будь» за участ╕ актор╕в театру на Подол╕ та музиканта Тараса Яницького.
До складу жур╕ Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ Д. Кононенка в ном╕нац╕╖ «Проза» ув╕йшли:
1. В╕ктор Стус (член жур╕), письменник, член НСПУ та НСЖУ, заслужений журнал╕ст Укра╖ни, заслужений журнал╕ст АРК. Автор дев’яти книг, серед яких три романи «Помста атлант╕в. Стр╕ла для мудреця», «Ар╕йський Спас», «Зловити характерника». Нагороджений ср╕бною медаллю Нестора Л╕тописця (2000), Золотою медаллю укра╖нсько╖  журнал╕стики (2011), лауреат Всеукра╖нсько╖ л╕тературно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Степана Руданського (2013). До 1997 року був редактором газети «Судацький в╕сник» у Криму. Б╕льше десяти рок╕в працював редактором в╕дд╕лу «Кримсько╖ газети». У 2008 роц╕ в республ╕канському творчому конкурс╕ став переможцем у ном╕нац╕╖ «Журнал╕ст року».
2. Олександр Гаврош (член жур╕), член Асоц╕ац╕╖ укра╖нських письменник╕в. Переможець «Коронац╕╖ слова» 2007 року та лауреат 2008 року. Автор поетичних зб╕рок, публ╕цистичних книжок, дитячих пов╕стей.
О. Гаврош народився 26 березня 1976 року в Ужгород╕ (невдовз╕ будемо в╕тати з круглою датою!). Зак╕нчив факультет журнал╕стики Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ ╤. Франка. Працював у закарпатських та всеукра╖нських ЗМ╤. Засновник ╕ сп╕вголова журнал╕стського клубу «Не та╓мна вечеря». Упорядник гумористичних альманах╕в «Карпатський словоблуд» та «Карпатський блудослов». Лауреат журнал╕стсько╖ прем╕╖ ╕м. Йосипа Терел╕ (2010). (У сьогодн╕шньому номер╕ «КС» на 10-й стор. читайте ╕нтерв’ю з О. Гаврошем!).
3. Олена Сайчук (член жур╕), журнал╕стка, письменниця, лауреат л╕тературного конкурсу для школяр╕в Криму «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» (1999-2000 рр.) в ном╕нац╕╖ «Проза» та «Публ╕цистика». Середню осв╕ту здобула в Укра╖нськ╕й г╕мназ╕╖ С╕мферополя у числ╕ перших випускник╕в першого укра╖номовного шк╕льного закладу в Криму. Вищу осв╕ту теж здобула на п╕востров╕, в Кримському ╕нститут╕ ╕нформац╕йно-пол╕граф╕чних технолог╕й Укра╖нсько╖ академ╕╖ друкарства. Працювала в газет╕ «Кримська св╕тлиця», на кримському телебаченн╕ репортером у новинах, автором програм «Наукова паралель», «Р╕зн╕ дол╕». П╕сля анекс╕╖ залишила Крим ╕ разом з батьками та д╕тьми пере╖хала на материк. Нараз╕ мешка╓ у м╕ст╕ Харк╕в.
До складу жур╕ Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ Данила Кононенка в ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика» ув╕йшли:
1. Валентина Самар (член жур╕), в╕дома кримська теле- ╕ рад╕ожурнал╕стка, член НСЖУ, власний кореспондент тижневика «Дзеркало тижня» в АРК, директор Центру журнал╕стських розсл╕дувань. Валентина Самар ма╓ профес╕йн╕ нагороди: «Золота медаль укра╖нсько╖ журнал╕стики» (НСЖУ), прем╕я «Телекритики» за профес╕йну етику (2014), лауреат м╕жнародно╖ прем╕╖ «В╕льна преса Сх╕дно╖ ╢вропи» (2015).
В. Самар 1989 року зак╕нчила факультет журнал╕стики Нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Г. Шевченка. З 1992 року працювала в ДТРК «Крим» редактором теле- ╕ рад╕опрограм, керувала творчим об’╓днанням «Остр╕в Крим», яке подавало новини ш╕стьма мовами етн╕чних громад Криму. Працювала у недержавн╕й ТРК «Чорноморська». У 2014 роц╕ змушена була покинути п╕востр╕в ╕ пере╖хала до Ки╓ва, в╕дновила журнал╕стськ╕ розсл╕дування кримського ЦЖР, як╕ виходять в еф╕р на ТРК «Чорноморська» та на Громадському ТБ.
2. Олександр Польченко, актор, журнал╕ст, громадський д╕яч. Лауреат прем╕╖ ╕мен╕ Дмитра Нитченка (за пропаганду укра╖нського друкованого духовного слова, 2011 р╕к). ╤н╕ц╕атор створення в Криму першого укра╖нського класу (1991 р.) та укра╖номовно╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» (1993 р.).
О. Польченко з 1972 до 1976 року навчався в Ки╖вському державному театральному ╕нститут╕ ╕м. ╤. Карпенка-Карого на акторському факультет╕. П╕сля зак╕нчення ╕нституту працював у Волинському музично-драматичному театр╕, в Дн╕пропетровському академ╕чному рос╕йському театр╕ ╕м. М. Горького, в Кримському театр╕ драми та музично╖ комед╕╖ та Кримському академ╕чному рос╕йському драматичному театр╕ ╕м. М. Горького. З 1994 до 2014 року — редактор укра╖номовних програм ДТРК «Крим». Автор та ведучий телепрограм «Р╕дна хата», «Млин», «Чар╕вний кужелик», «Земле моя р╕дна». Лауреат дитячих всеукра╖нських телефестивал╕в «Кришталев╕ джерела» та «Золоте Курча». Один ╕з засновник╕в Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Д. Кононенка.
3. Ольга Лещенко (член жур╕), театрознавець, редактор, сценарист, учений секретар Нац╕онального центру театрального мистецтва ╕м. Л. Курбаса, лауреат л╕тературного конкурсу для школяр╕в Криму «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» (1999 р.).
Неодноразово була експертом ╕ членом жур╕ у Всеукра╖нському конкурс╕ «Коронац╕я слова». Працювала редактором в╕дд╕лу «Драматург╕я» в л╕тературно-художньому журнал╕ «Дн╕про», публ╕кувалась у газетах та журналах «День», «Укра╖на молода», «Ки╖впост», «Спудей» та ╕нших.
О. Лещенко народилась у кримському сел╕ Курортне Б╕лог╕рського району. П╕сля зак╕нчення Ароматн╕всько╖ ЗОШ у 1999 роц╕ вступила на театрознавчий факультет ╤нституту театрального мистецтва ╕ к╕но ╕м. ╤. Карпенка-Карого. Працювала зав╕дувачкою л╕тературно-драматично╖ частини Нац╕онального академ╕чного театру оперети та Ки╖вського театру «Атель╓ 16», шеф-редактором ранкового еф╕ру програми «Прокидайся з Укра╖ною» на телеканал╕ «Укра╖на», випусковим редактором ранково╖ програми «Ранок з ╤нтером», редактором-сценаристом сер╕алу «Реальна м╕стика» на ТРК «Укра╖на».


УВАГА! ТЕРМ╤Н ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРС «МИ — Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ЗАК╤НЧУ╢ТЬСЯ 10 КВ╤ТНЯ!

УМОВИ КОНКУРСУ:
— Мова конкурсу — укра╖нська.
— В╕к учасник╕в — учн╕ 8-11 клас╕в.
— Ном╕нац╕╖ конкурсу — «Поез╕я», «Проза», «Публ╕цистика».
— У ном╕нац╕ю «Поез╕я» конкурсант ма╓ над╕слати 5-8 в╕рш╕в.
— У ном╕нац╕╖ «Проза» та «Публ╕цистика» надсилаються роботи на в╕льну тему обсягом 4-8 стор╕нок.
Учасники конкурсу повинн╕ вказати повн╕стю сво╓ пр╕звище, ╕м’я та по батьков╕, в╕к, адресу, навчальний заклад, телефон та електронну адресу.
Терм╕н подач╕ конкурсних роб╕т — з 1 лютого до 10 кв╕тня 2016 року на електронну адресу газети «Кримська св╕тлиця» — kr_svit@meta.ua
Твори учасник╕в Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка публ╕куватимуться в газет╕ «Кримська св╕тлиця».
Оц╕нюватиме творч╕сть учасник╕в компетентне письменницьке жур╕, до складу якого ув╕йшли, зокрема, й колишн╕ переможц╕ конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!».
П╕дбиття п╕дсумк╕в конкурсу та нагородження переможц╕в в╕дбудеться в м. Ки╓в╕ напередодн╕ Великодн╕х Свят. На переможц╕в чекають дипломи, подарунки та зб╕рка твор╕в молодих автор╕в — переможц╕в та учасник╕в конкурсу.
Оргком╕тет


Дитячий конкурс п╕дтримали сво╖ми солдатськими гр╕шми б╕йц╕ з АТО Костянтин ПЛАХОТНЮК та Дмитро ЯРИГ╤Н. Щиро дяку╓мо вам, лицар╕! Спод╕ва╓мось, що ваш приклад надихне й ╕нших справжн╕х чолов╕к╕в на п╕дтримку талановитих д╕тей Укра╖ни!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16852

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков