Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 27.03.2015
КРИМСЬКА ВЕСНА, ЯКА ПОСТУПОВО ПЕРЕЙШЛА В ЗИМУ...

(ПОРУШУЮЧИ ВС╤ ЗАКОНИ ПРИРОДИ ╤ ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ…)

╤ л╕то, схоже, теж не настане в Криму, бо тут тепер все по-новому – за новими законами, все з дозволу Кремля (це тут називають розширенням прав ╕ свобод громадян), все наперек╕р «гнилому» Заходу ╕ конкретно Обам╕… А в╕н живе там соб╕ на краю св╕ту в далек╕й Америц╕ ╕ не в╕да╓, що ╓ головним опудалом на давно неораному, порослому бур’яном пустир╕, який в народ╕ (чи то в кремл╕вських палатах) прозвали «русским миром».
Так-от, прекрасна кримська земля поступово стала перетворюватися на такий же пустир – занедбаний, дороги в ямах ╕ вибо╖нах (все п╕дганя╓ться п╕д рос╕йський стандарт), малий б╕знес закрива╓ться ╕ вт╕ка╓ з невизнано╖ територ╕╖, а рос╕йськ╕ п╕дпри╓мц╕ не йдуть в Крим, бо бояться зах╕дних санкц╕й. В╕дсутн╕сть ╕нвестиц╕й, як в╕домо, призводить до занепаду. Люди активно╖ житт╓во╖ позиц╕╖ вимушен╕ визнати, що для нормального цив╕л╕зованого життя ╖м доведеться покинути цю землю. А сюди прибувають рос╕йськ╕ в╕йськов╕ ╕ бюджетники, щоб «п╕дтримати» це божев╕лля п╕д назвою «русский мир».
Мешканц╕ п╕вострова нарешт╕ починають розум╕ти, яке «щастя» прийшло до них р╕к тому. Але п╕д впливом щоденного передозування роспропагандою вони все ще за ╕нерц╕╓ю продовжують рад╕ти ╕ викрикувати: «Крим – Рос╕я!!!». ╤нш╕ тихенько мовчать, бо бояться. Вже ст╕льки народу затягали на допити, що висловити свою незгоду з д╕ями «визволител╕в» стало небезпечним для життя.
Для мене зараз ╓диним зовн╕шн╕м проявом укра╖нського походження ╓ те, що я з д╕тьми сп╕лкуюся укра╖нською. Донька ходить в садочок, ╕ так засмучу╓ться, що ╖╖ вихователька (яка родом з Ки╖вщини) перестала з нею розмовляти р╕дною мовою. З╕ мною теж вона бо╖ться в присутност╕ ╕нших користуватися укра╖нською (ще б пак — на ст╕н╕ висить портрет «царя», а в╕д нього ж не схова╓шся)… Старший син у коледж╕ вчиться. Стипенд╕я стала меншою в 4 рази пор╕вняно з укра╖нською. Проте вс╕ (кр╕м двох в ╖хн╕й груп╕) рад╕ють за «кримнаш». Хто не розд╕ля╓ радост╕, – мовчить, як риба. На уроках деяк╕ викладач╕ полюбляють обговорити останн╕ новини, просв╕тити молодь на тему «╕сторично╖ справедливост╕» — про укра╖нських «фашист╕в» ╕ про «щастя» кримчан, як╕ раптом опинилися в склад╕ РФ. На вс╕ заходи (типу антимайдану, р╕чниц╕ «кримсько╖ весни») студенти ходять в обов’язковому порядку – для масовост╕. Н╕хто т╕льки не каже д╕тям про в╕дсутн╕сть перспектив в умовах ╕золяц╕╖ в╕д всього св╕ту. Наказ зверху – р╕внятися на Рос╕ю (н╕чого, що вона в╕дстала в науково-техн╕чному розвитку рок╕в на 10-15). Розумна, мисляча, передова молодь не потр╕бна цьому тотал╕тарному режиму. Взагал╕, найкраще керувати ╕нертною, затурканою, безд╕яльною б╕омасою, на що ╕ спрямована внутр╕шня пол╕тика Кремля.
Чолов╕к розпов╕в про випадок з╕ знайомим, який працю╓ страховим агентом. Робота його зобов’язу╓ завжди мати елегантний зовн╕шн╕й вигляд – костюм, галстук, французьк╕ парфуми. Одного разу, коли в╕н йшов увечер╕ з╕ сво╖м шефом через центральну площу С╕мферополя, ╖х зупинили сп╕вроб╕тники ФСБ з вимогою пред’явити документи. Добре, що були при соб╕ паспорти, а то б забрали до в╕дд╕лка для встановлення особи. Коли хлопець запитав ╖х про причину зупинки, – в╕дпов╕дь вразила. Виявилося, що зовн╕шн╕й вигляд на тл╕ ╕нших (в куртках, старих джинсах, спортивних костюмах) сильно нагадував ╕ноземц╕в. Так що одягайтеся прост╕ше – ви ж тепер живете в РФ! Культура та етикет — це прояви буржуаз╕╖!
Таких безглуздих ╕ тупикових випадк╕в щодня трапля╓ться багато в «кримнаш╕», але ж найголовн╕ше, що раду╓ кримчан, – «в нас не стр╕ляють!». От так тепер живе п╕востр╕в ╕ його мешканц╕. Це якщо не торкатися матер╕ально╖ складово╖ нашого життя. Подорожчало все – товари, послуги, серв╕с. Як╕сть життя впала, роботи нема╓, туристи не ╖дуть, кругом черги, вс╕м потр╕бн╕ як╕сь дов╕дки, папери, дозволи, штучний аж╕отаж з переоформленням документ╕в на рос╕йськ╕. ╤ люди годинами стоять, а ╕нколи доводиться ╕ вноч╕ не спати, а йти в якусь контору, щоб чергу не пропустити. От так╕ реал╕╖ зараз у Криму. ╤ вс╕ мовчки виконують наказ «ново╖» влади, бо критика тут може дорого коштувати, а ╕н╕ц╕атива точно буде покарана. Так-от, якщо таке життя ╕ було мр╕╓ю кримчан, то будь-яка дитина скаже: вони, мабуть, несповна розуму. Бо людина народжу╓ться на св╕т для того, щоб в╕льно дихати, розвиватися, вчитися, в╕льно пересуватися в потр╕бному напрямку, сп╕лкуватися будь-якою мовою, висловлювати свою думку ╕ не боятися за це бути покараним. Це все людською мовою назива╓ться – СВОБОДА. Х╕ба ╓ щось дорожче в╕д не╖? ╤ чи можна рад╕ти, коли ╖╖ втрача╓ш? Колись ╕ мешканц╕ п╕вострова знайдуть в╕дпов╕д╕ на ц╕ запитання. Сон пройде ╕ т╕, хто ма╓ оч╕, побачать, а т╕, хто ма╓ вуха, почують… Головне, щоб не було надто п╕зно…

Галина ЛЕЛЕКА
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14968

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков