Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2015
21 ЛЮТОГО — М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ Р╤ДНО╥ МОВИ

Мова про мову

21 лютого представники вс╕х нац╕й ╕ народностей можуть в╕дзначати М╕жнародний день р╕дно╖ мови. Це свято було проголошене на Генеральн╕й конференц╕╖ ЮНЕСКО, яка в╕дбулася 17 листопада 1999 року.
Головна декларована мета М╕жнародного дня р╕дно╖ мови — сприяння мовн╕й р╕зноман╕тност╕ св╕ту ╕ стимулювання вивчення ╕ноземних мов населенням р╕зних кра╖н. Кр╕м того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур ╕ ╖хню активну вза╓мод╕ю, зокрема, в мовних питаннях, оск╕льки саме мови вважаються важливим ╕нструментом розвитку духовно╖ спадщини планети.
М╕жнародний день р╕дно╖ мови можуть в╕дзначати нос╕╖ 6000 мов, як╕ на сьогодн╕ заф╕ксован╕ в св╕т╕. Р╕дна мова для кожно╖ людини ╓ важливим елементом культурно╖ св╕домост╕. Вона накопичу╓ традиц╕╖ й досв╕д попередн╕х покол╕нь ╕ дозволя╓ передати ╖х нащадкам. Однак багато мов сьогодн╕ перебувають на меж╕ повного зникнення. У деяких мов не залиша╓ться живих нос╕╖в, тому одним з метод╕в порятунку л╕нгв╕стичного багатства планети експерти називають вивчення ╕ноземних мов.
Як сказав генеральний директор ЮНЕСКО, пан Ко╕х╕ро Мацуура: «Р╕дна мова дорога кожному з нас. Р╕дною мовою ми вимовля╓мо наш╕ перш╕ слова ╕ найкраще висловлю╓мо наш╕ думки. Вона ╓ базою, на як╕й ус╕ люди розвивають свою особист╕сть з моменту свого першого подиху, ╕ вона ╓ тим, що п╕дтриму╓ нас протягом усього життя. Вона ╓ засобом навчати поваз╕ до самого себе, до сво╓╖ ╕стор╕╖, до сво╓╖ культури ╕, головне, до ╕нших людей з ус╕ма ╖хн╕ми особливостями».
Укра╖нська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри вс╕ перешкоди, для багатьох м╕льйон╕в людей вона була ╕ ╓ р╕дною, ╓ мовою ╖хн╕х д╕д╕в, батьк╕в ╕ буде також мовою ╖хн╕х д╕тей. Ми щиро в╕римо, що краса ╕ сила укра╖нсько╖ мови пригорне до себе серця м╕льйон╕в ╕нших людей.
В Укра╖н╕ це свято ╕сну╓ з 2002 року, коли з метою зм╕цнення державотворчо╖ функц╕╖ укра╖нсько╖ мови, сприяння в╕льному розвитку ╕ використанню ╕нших мов нац╕ональних меншин Укра╖ни Президент Укра╖ни п╕дписав в╕дпов╕дне розпорядження про в╕дзначення М╕жнародного дня р╕дно╖ мови.
За даними Всеукра╖нського перепису населення, станом на 2001 р╕к укра╖нську мову вважали р╕дною 67,5% населення Укра╖ни. Рос╕йську мову визначили як р╕дну 29,6% населення. Частка «╕нших мов», як╕ були вказан╕ як «р╕дна», становила 2,9%.
Саме ми заради прийдешн╕х покол╕нь повинн╕ збер╕гати ╕ шанувати мову, як це робили наш╕ славн╕ предки. Люб╕мо свою р╕дну мову, бо з нею наше майбутн╓ ╕ майбутн╓ Укра╖ни!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14764

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков