Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
ЩЕ НЕ ВМЕРЛА В УКРА╥Н╤ Н╤ СЛАВА, Н╤ ВОЛЯ!

Точка зору

Завтра – референдум. Можна додати – так званий. Можна назвати його клоунадою ╕ фарсом. Але в╕н все одно стане п╕дставою для тих, хто його проводить, аби в╕д’╓днати Крим в╕д Укра╖ни ╕ передати його до складу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
По ус╕х рос╕йських телеканалах, на як╕ тепер зам╕нено в Криму укра╖нське телебачення, говорять про «в╕дкрит╕сть ╕ прозор╕сть» цього заходу, хоча насправд╕ в╕н не в╕дпов╕да╓ конституц╕йним нормам Укра╖ни, та ╕ чи може бути «в╕дкритим» референдум у закритому Криму, очепленому ╕ноземними в╕йськами, куди не пробратися н╕ з моря, н╕ з суш╕, н╕ з пов╕тря? Як вже зауважувалося, не проникнути сюди ╕ з телееф╕ру, а найб╕льше потерп╕лих у ц╕й московськ╕й спецоперац╕╖ серед нос╕╖в ╕нформац╕╖ – журнал╕ст╕в.
 Про спецоперац╕ю можна говорити з повною в╕дпов╕дальн╕стю – сьогодн╕ Рос╕я стоголосо вола╓ про фашистську хунту ╕ давно не залиша╓ться сумн╕ву, за чи╖м сценар╕╓м ╕ з якою метою близько року в Криму в╕дбува╓ться полювання на м╕ф╕чних фашист╕в.
 Отже, нин╕ Рос╕я ма╓ нам╕р захистити кримчан в╕д «чумы киевского беспредела», оск╕льки «бандеровско-фашистские бандиты» вир╕шили «наказать и поставить Крым на колени». А ще «с завтрашнего дня заставить всех говорить по-украински». На под╕бн╕ цитати можна роз╕брати ус╕ рос╕йськ╕ новини, а також «анал╕тичн╕» виступи, що транслюються в Криму.
Та найб╕льше мене зачепило те, що, на в╕дм╕ну в╕д ╕нших колишн╕х республ╕к Радянського Союзу, як╕ мають свою оф╕ц╕йну назву, лише Укра╖на на 23-му роц╕ свого ╕снування й дос╕ для Рос╕╖ не ╓ Укра╖ною, вона ╓ просто «н╓зал╓жною», й цим все сказано. ╤ нехай би так дражнилася якась невихована дитина, але ж не поважн╕ ведуч╕ ╕нформац╕йних програм.
А т╕, хто не використову╓ евфем╕зм╕в, обов’язково вживають присл╕вник «на» ╕, якщо з╕рветься з вуст «в Укра╖н╕», негайно поправляються, н╕бито припустилися дез╕нформац╕╖, отже, нав’язують думку, що Укра╖на насправд╕ ╓ не державою, а просто якоюсь н╕чийною територ╕╓ю, що п╕дляга╓ «розпаюванню». Ось ╕ розпайовують, починаючи з Криму.
Але, як заявля╓ пан Константинов, це лише початок «великого похода России на Украину». Соромно слухати цього горе-д╕яча, який в╕дверто ма╓ сп╕вв╕тчизник╕в за дурн╕в. Особливо щодо соц╕альних гарант╕й, «на порядок вищих» зарплат ╕ пенс╕й тощо. А на перех╕дний пер╕од в╕н об╕ця╓ збереження вс╕х соц╕альних виплат за рахунок кримського бюджету. У всякому раз╕, саме це джерело назива╓ оф╕ц╕йна Москва, не посп╕шаючи брати на себе як╕сь соц╕альн╕ зобов’язання. А тепер подив╕мося правд╕ в оч╕: Крим завжди був дотац╕йним рег╕оном, здатним забезпечувати лише половину сво╖х потреб. Курортний сезон цього року можна вважати проваленим, а прогнози перес╕чних пенс╕онер╕в щодо цього, якими радують кримськ╕ ЗМ╤, ╓ не реальн╕шими, н╕ж прогнози бабак╕в щодо погоди.
Тож утримувати кримчан, а передовс╕м арм╕ю тих самих пенс╕онер╕в буде просто н╕ за що. А припущення нов╕тн╕х кримських керманич╕в, що Укра╖на «никуда не денется» ╕ буде, як ╕ ран╕ше, постачати сюди електроенерг╕ю ╕ воду, могло б викликати лише ╕рон╕чну посм╕шку, якби не погрожувало катастроф╕чними насл╕дками. Даючи такий прогноз, кримськ╕ високопосадовц╕ явно не враховують, що плювати в колодязь, з якого, можливо, ще доведеться напитися, не варто. ╤ плюють туди невпинно. Вт╕м, «фашистська» держава з «нелег╕тимним» урядом, голову якого «обрала Америка», зрештою, може ╕ образитися. Тим б╕льше, що «нелег╕тимному» Арсен╕ю Яценюку саме цей пост к╕лька раз╕в пропонував ╕ дос╕ «лег╕тимний» В╕ктор Янукович.
Тож, п╕дсумовуючи сказане, мушу зауважити: блаженний, хто в╕ру╓. А «паломники» таки д╕йсно потягнуться дружними рядами до виборчих д╕льниць, одурманен╕ безсоромною безальтернативною аг╕тац╕╓ю, ╕ потягнуть за собою решту пом╕ркованих громадян у безпрецедентну авантюру.
А щоб н╕хто ╕ н╕що не заважало кле╖ти з людей дурн╕в, у сусп╕льств╕ було проведено «зачистку» в╕д тих, хто активно доносив свою в╕дм╕нну позиц╕ю до кримчан. Серед викрадених — ╓вромайдан╕вц╕ батько ╕ син Ковальськ╕ та Андр╕й Щекун. ╤ дай, Боже, щоб п╕сля голосування вони повернулися живими ╕ здоровими.
Напередодн╕ референдуму, як ╕ щодня п╕сля 9 березня, б╕ля пам’ятника Тарасов╕ Шевченку збираються люди, вимагаючи свободи для укра╖нських актив╕ст╕в. Те, що викор╕нити ╕дею не так просто, як ╕золювати в╕д сусп╕льства людину, показав ╕ нин╕шн╕й м╕тинг. На зм╕ну Серг╕ю Ковальському та Андр╕ю Щекуну прийшли ╕нш╕, молод╕ рос╕йськомовн╕ хлопц╕, вони п╕дхопили жовто-блакитний прапор, який хтось вже бачив затоптаним у багнюку. Молодь виступала проти референдуму ╕ за збереження ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Вона говорила про те, що укра╖нський Крим – це ╖хня Батьк╕вщина, ╕ тут н╕хто н╕кого не ображав за мовною чи нац╕ональною ознаками.
— Двадцять рок╕в ми жили в сп╕льн╕й дом╕вц╕, ╖ли один хл╕б ╕ не знали, що хтось трима╓ за пазухою кам╕нь! – наголошував один ╕з м╕тингуючих, серед яких було багато випускник╕в с╕мферопольсько╖ Укра╖нсько╖ г╕мназ╕╖.
А якби держава вчасно подбала про сво╓ майбутн╓ ╕ така г╕мназ╕я була не одна, ╖╖ боронити вийшло б тепер людей в рази б╕льше.
Д╕вчата в укра╖нських в╕ночках сп╕вали п╕сню «Я молюсь за Укра╖ну». А серед тих, хто виступав, як ╕ в кол╕ мого сп╕лкування, дедал╕ голосн╕ше лунала думка, що, окр╕м Господа, нам вже над╕ятися н╕ на кого. Бо коли перемага╓ кривда ╕ вс╕ навкруги, зда╓ться, сл╕п╕ ╕ глух╕, до кого ж апелювати?
— Я люблю Укра╖ну! Мо╖ думки ╕ почуття завжди будуть з нею. Ми н╕коли не здамося! – луна╓ з м╕крофона. А дал╕ — патр╕отичн╕ в╕рш╕ севастопольських юнак╕в та д╕вчат.
— Я – кримська татарка. Я люблю Укра╖ну ╕ хочу в н╕й жити. Давайте в╕рити, що трапиться диво…
Хтось обурю╓ться тим, що сьогодн╕ в Криму у вжитку суто нов╕тн╕й документ – тимчасове посв╕дчення громадянина Укра╖ни, хтось – тим, що на референдум запрошують давно померлих, а проголосують зам╕сть них – жив╕. В мене – особистий досв╕д: виголошуючи, що нем╕чн╕ стар╕ люди до безтями прагнуть проголосувати ╕ вже багато таксист╕в жада╓ безкоштовно розвозити урни по дом╕вках, кримськ╕ керманич╕ через соц╕альн╕ служби зобов’язали п╕д розписку стареньких та ╕нвал╕д╕в посприяти передач╕ Криму Рос╕╖.
А виб╕р серед запропонованих в бюлетен╕ вар╕ант╕в д╕йсно не великий: це Крим як суб’╓кт Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ або ж «самост╕йна держава» у склад╕ Укра╖ни. А чому ж не в╕дображена позиц╕я тих, кого влаштову╓ нин╕шн╕й статус Криму або хто хот╕в би бачити його рядовою укра╖нською областю? Та тому, що не для того ж город городився…
Ще недавно В. Константинов, намагаючись в╕дпов╕сти на запитання, в чому утискаються рос╕йськомовн╕ кримчани, пояснював, що ╖м незручно листуватися з ки╖вською владою, ╕ншо╖ сфери обмеження ╖хн╕х ╕нтерес╕в, як не старався, просто не знайшов. А вже сьогодн╕, розраховуючи й надал╕ пити укра╖нську воду та користуватися укра╖нською електроенерг╕╓ю, в╕н заявля╓ про дв╕ державн╕ мови в Криму: рос╕йську ╕ кримськотатарську, для укра╖нц╕в не залишаючи абсолютно н╕чого.
Тож для свого народу — все ╕ нав╕ть державна зрада, море об╕цянок й для кримських татар, як╕ ╓ орган╕зованою силою, що може примусити рахуватися з╕ сво╓ю позиц╕╓ю, для укра╖нц╕в же лише образи ╕ приниження.
А вони, м╕ж ╕ншим, у переважн╕й б╕льшост╕ роблять вигляд, що цього не пом╕чають ╕ що увесь негатив кримських пол╕тик╕в спрямований лише на соратник╕в ╤рини Фар╕он та представник╕в «Правого сектора». ╤ в це пов╕рили не лише в Криму, а нав╕ть у Львов╕. Така вже в укра╖нц╕в ментальн╕сть. Вт╕м, чим б╕льше вони виняться ╕ каються, тим б╕льше ╕ усп╕шн╕ше на цьому спекулюють вороги Укра╖ни.
А як же т╕ хлопц╕ з «Небесно╖ сотн╕», що дивляться сьогодн╕ на нас з вами згори, як же т╕, хто з останн╕х сил продовжу╓ свою боротьбу за життя в л╕карнях? За кого ╕ ради кого ц╕ люди св╕домо п╕шли на голгофу?
Вони зробили це ╕ ради нас, кримчан, що под╕ляють з ними сп╕льн╕ ц╕нност╕, але залишаються сьогодн╕ чужими серед чужих ╕ вже стають чужими серед сво╖х.
╤ не така страшна Рос╕я, як атмосфера, що в н╕й пану╓, до яко╖ далеко нав╕ть тотал╕тарному режимов╕ час╕в Януковича. Там нема╓ м╕сця н╕ слову правди, н╕ людськ╕й г╕дност╕, н╕ загальнолюдським, н╕ християнським ор╕╓нтирам. Варто лише пригадати зустр╕ч на ток-шоу рос╕ян з кримськими «беркут╕вцями», як╕ катували людей ╕ яких рос╕яни зустр╕чали стоячи тривалими оплесками.
13 березня м╕тинг, под╕бний с╕мферопольському, в╕дбувся ╕ в Ялт╕. Про це пов╕домив один ╕з його ведучих Мирослав Мисяк. На учасник╕в з╕брання, що виступали за мир ╕ за ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни, напали пророс╕йськ╕ т╕тушки. Потрощили апаратуру, покал╕чили людей.
Невже, щоб елементарно – не били, нам знову доведеться в╕дмовитися ╕ в╕д р╕дного слова, ╕ в╕д власного св╕тобачення, ╕ в╕д сво╓╖ ╕стор╕╖ та геро╖чних предк╕в, а натом╕сть муситимемо лащитися до нових господар╕в ╕ на догоду ╖м «кусати» сво╖х, бо ╕накше – не вижити?
Под╕бне мо╓ покол╕ння вже проходило за радянських час╕в, але пор╕вняно з ситуац╕╓ю в нин╕шн╕й Рос╕╖ то були лише кв╕точки. Та мен╕ шкода не себе, а оцю патр╕отичну молодь, яка вже вдихнула пов╕тря свободи, а тому н╕коли не вважатиме духовне рабство за норму.
Зам╕сть того, щоб йти на референдум, юн╕ орган╕затори м╕тингу запропонували у нед╕лю л╕пити ╕ варити вареники. Н╕бито, перечекавши один день, можна буде повернутися в свою кра╖ну ╕ жити звичним життям.

Тамара ФЕДОРЕНКО

P. S. Референдум в╕дбувся. Дива не сталося...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13006

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков