Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2013
ПОЕЗ╤Я ДУШ╤ МО╢╥

Л╕тература

Поез╕я почина╓ться з почутт╕в ╕ спостереження, — сказав в╕дпов╕дальний секретар Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, кандидат ф╕лолог╕чних наук Михайло Вишняк, в╕дкриваючи веч╕р сучасно╖ укра╖нсько╖ поез╕╖ «Поез╕я душ╕ мо╓╖», орган╕зований Кримською республ╕канською ун╕версальною науковою б╕бл╕отекою ╕м. ╤. Франка сп╕льно з Всеукра╖нським ╕нформац╕йно-культурним центром у рамках святкування Дн╕в укра╖нсько╖ писемност╕ та мови в Криму.
Сам в╕н, за його словами, н╕коли не виходить з дому без записно╖ книжки ╕ ручки, бо в поетичн╕ рядки можуть перетворитися в його л╕тературн╕й обробц╕ будь-як╕ побачен╕ ситуац╕╖ чи предмети з навколишнього середовища, усм╕шки перехожих або зм╕ни в природ╕. Т╕льки встигай ╖х записувати! Нин╕ в Криму нал╕чу╓ться близько ста член╕в Сп╕лки, як╕ пишуть л╕тературн╕ твори трьома мовами — укра╖нською, рос╕йською та кримськотатарською. Укра╖нське об’╓днання, наприклад, днями поповнилося ще одним, 25-им за рахунком, членом. Ним стала поетеса з ╢впатор╕╖ Ольга Бондаренко.
А на цьому вечор╕ першою до читач╕в б╕бл╕отеки вийшла з╕ сво╖ми поетичними творами Галина Литовченко. Джерело ╖╖ натхнення, як вона сама сказала, — ╖╖ р╕дна Ки╖вщина, Закавказзя, де перебувала в к╕нц╕ 80-х рок╕в з чолов╕ком-в╕йськовослужбовцем, ╕ Крим, де живе нин╕.
В╕ктор Стус, заслужений журнал╕ст Укра╖ни, у сво╓му виступ╕ зд╕йснив ╕сторичний екскурс у минуле укра╖нсько╖ мови, яка в╕ками була падчеркою в сусп╕льств╕ ╕ лише нин╕, в умовах Укра╖нсько╖ держави, отримала вс╕ умови для повноц╕нного функц╕онування в ус╕х сферах життя. З-п╕д його пера вийшло друком два романи, с╕м пов╕стей, б╕льше двадцяти опов╕дань, 70 байок у проз╕, доб╕рка в╕рш╕в. К╕лька з них ╕з книги «П╕сня амазонки» прозвучали в авторському виконанн╕, а також байки, в яких, на його думку, можна висловити в алегоричн╕й форм╕ те, чого не скажеш у звичайному постановочному твор╕.
Як л╕рика представив М. Вишняк любителям художнього слова Аркад╕я Вакуленка, якого знають як поета-гумориста, пост╕йного ведучого «Л╕тературно╖ в╕тальн╕ на вулиц╕ Павленка, 48», ╕ в╕н, заслужений артист Автономно╖ Республ╕ки Крим, г╕дно захистив честь мундира сво╓╖ профес╕╖ в╕ршованими текстами, що стали п╕снями ╕ звучать з╕ сцени, по рад╕о ╕ телебаченню. Серед них — поез╕╖ про Чорне море, «Зацв╕та╓ соняшник» та ╕нш╕.
Таке ж музично-п╕сенне продовження мають багато поез╕й Михайла Вишняка: «Стежина до отчого дому», «В боргу ми перед мат╕р’ю сво╓ю», «Мамина вишня»... В╕д першого, опубл╕кованого в 1956 роц╕ в╕рша «Упала зоря», в╕н у слов╕ живе, милу╓ться кв╕тучою яблунею, жене в╕д себе ос╕нн╕й сум, заклика╓ до кохання в ╕нтимн╕й л╕риц╕. Будь-яке мистецтво, ╕ слова в тому числ╕, — це рух людини ╕ в╕чна боротьба за нов╕ й нов╕ в╕двертост╕.
А гумористичн╕ твори М. Вишняка, перемежован╕ з дотепними ╕ ком╕чними ситуац╕ями, в як╕ потрапляють персонаж╕ байок та парод╕й А. Вакуленка, викликали веселий см╕х у зал╕.
— Завдяки таким яскравим ╕ неповторним поетичним образам, драматург╕чним емоц╕ям, що мають особист╕сне авторське звучання, ╕ збагачу╓ться наша писемн╕сть, — сказав генеральний директор В╤КЦ Микола Кузьм╕н. — А л╕тературна мова розвива╓ться, ста╓ б╕льш в╕домою в св╕т╕.

Валентина ВАСИЛЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12609

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков