Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...


У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 18.10.2013 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 18.10.2013
Леон╕д НОВОХАТЬКО: «КУЛЬТУРНИМ БУТИ ПРЕСТИЖНО!»

10 жовтня у Канев╕ в╕дбулося розширене зас╕дання колег╕╖ М╕н╕стерства культури Укра╖ни. У розширеному зас╕данн╕ колег╕╖ на чол╕ з м╕н╕стром культури Леон╕дом Новохатьком взяли участь радник Президента Укра╖ни – кер╕вник Головного управл╕ння з питань гуман╕тарного розвитку Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Юр╕й Богуцький, в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр з гуман╕тарних питань Костянтин Грищенко, голова ком╕тету ВР з питань культури ╕ духовност╕ В’ячеслав Кириленко, голова Черкасько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Тулуб. Загалом у робот╕ колег╕╖ взяли участь 60 ос╕б, серед яких – голови Нац╕ональних сп╕лок, представники м╕н╕стерств, громадських орган╕зац╕й, заступники гол╕в облдержадм╕н╕страц╕й з гуман╕тарних питань з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни.
На зас╕данн╕ розглядалася низка важливих питань, а саме: про стратег╕ю розвитку культури в Укра╖н╕ на найближч╕ роки. Презентац╕я проекту «Ярмарок ╕дей для культури»; про х╕д п╕дготовки до в╕дзначення 200-р╕ччя в╕д дня народження Т. Г. Шевченка; про виконання Указу Президента Укра╖ни «Про заходи у зв’язку з в╕дзначенням 70-╖ р╕чниц╕ визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в та 70-╖ р╕чниц╕ Перемоги у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕ 1941-1945 рок╕в».
Пропону╓мо уваз╕ читач╕в виступ м╕н╕стра культури Укра╖ни Леон╕да Новохатька на зас╕данн╕ розширено╖ колег╕╖ М╕нкультури у Канев╕.

Шановний в╕це-прем’╓р-м╕н╕стре Укра╖ни, шановний голово Ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни, шановн╕ члени колег╕╖, запрошен╕ та гост╕ зас╕дання!
Важливо, що наша зустр╕ч в╕дбува╓ться саме зараз, коли активно йде процес планування нашо╖ подальшо╖ роботи, визначення пр╕оритет╕в ╕ напрям╕в концентрац╕╖ зусиль. Поки що в стад╕╖ формування ╕ план роботи м╕н╕стерства. Тож ми ма╓мо можлив╕сть обм╕нятися думками, сп╕льно визначити головн╕ напрямки нашого подальшого руху.
Наступн╕ роки юв╕лейн╕ – 200-р╕ччя Тараса Шевченка, 70-р╕ччя визволення Укра╖ни та 70-р╕ччя Перемоги. Це, звичайно, ставить перед галуззю конкретн╕ й дуже в╕дпов╕дальн╕ завдання.
Але план роботи – м╕н╕стерства чи обласного департаменту культури – не повинен бути просто набором заход╕в. В основ╕ плану ма╓ бути стратег╕я гуман╕тарного розвитку, а кожен зах╕д повинен слугувати досягненню соц╕ально значущо╖ ц╕л╕.
Не випадково ми запросили до участ╕ в зас╕данн╕ колег╕╖ заступник╕в гол╕в облдержадм╕н╕страц╕й, як╕ ведуть питання гуман╕тарного розвитку. Адже сьогодн╕ роль культурно-мистецько╖ сфери ма╓ бути значно ширшою, виконувати виховну ╕ соц╕альну функц╕╖. Але на практиц╕ кер╕вники обласних п╕дрозд╕л╕в культури не завжди мають для цього достатн╕ ресурси.
Тому сьогодн╕ я хочу зупинитися на тих напрямах, як╕ необх╕дн╕ для забезпечення п╕двищення рол╕ культури у сусп╕льств╕, гуман╕тарного ╕ гуман╕стичного розвитку сусп╕льства ╕ кра╖ни в ц╕лому, розвитку нац╕онально╖ культури як нев╕д’╓мно╖ складово╖ св╕тового культурного процесу.
Насамперед я б хот╕в звернути вашу увагу на щор╕чне послання Президента Укра╖ни до Верховно╖ Ради, де ч╕тко зазначено, що базовою передумовою усп╕шно╖ модерн╕зац╕╖ кра╖ни ╓ гуман╕зац╕я сусп╕льного життя. Дозволю соб╕ навести цитату: «У сучасних умовах суверен╕тет можуть зберегти лише кра╖ни, здатн╕ перетворити потенц╕ал культури, науки та осв╕ти в основний ресурс розвитку. ╤ншими словами, головною руш╕йною силою розвитку ╓ людина з╕ сво╖м св╕тоглядом, ц╕нностями ╕ творчим потенц╕алом. Це ор╕╓нтир для будь-яко╖ стратег╕╖, спрямовано╖ на сталий та ╕нновац╕йний розвиток».
Отже, роль культури зроста╓. Вона перетворю╓ться з окремо╖ галуз╕ на одну з головних руш╕йних сил сусп╕льного розвитку. Стратег╕чну мету нашо╖ д╕яльност╕ я б визначив таким гаслом — «Культурним бути престижно». Ми повинн╕ усв╕домити цю в╕дпов╕дальн╕сть ╕ будувати свою роботу по-новому.
Що це означа╓?

В╕дкрит╕сть пол╕тики

В план╕ орган╕зац╕йному ми проголошу╓мо, по-перше, в╕дкрит╕сть до ╕нновац╕й та реформ.
Сл╕д усв╕домити, що форми художнього самовираження, творчо╖ реал╕зац╕╖ активно зм╕нюються. Сьогодн╕ багато форм дозв╕лля молод╕ ╕снують на перетин╕ мистецтва, спорту, нов╕тн╕х матер╕ал╕в ╕ технолог╕й.
Наш шлях – або активно контактувати з цим творчим середовищем, п╕дтримувати й запроваджувати сучасн╕ досягнення ╕ технолог╕╖ у «традиц╕йн╕» сфери, або опинитися на узб╕чч╕ цив╕л╕зац╕йного розвитку.
Давайте нарешт╕ звернемо увагу на той факт, що культурне середовище форму╓ться не лише людьми, як╕ працюють у державних або комунальних закладах.
З ц╕╓ю метою ми оголосили про проведення «Ярмарку ╕дей для культури». Ми хочемо залучити до формування плану роботи на 2014 р╕к ╕н╕ц╕ативи громадських орган╕зац╕й, фонд╕в, пров╕дних ЗМ╤, незалежних культуролог╕в. М╕н╕стерство готове вид╕лити наступного року до 2 млн. грн. на п╕дтримку таких ╕н╕ц╕атив. «Ярмарком ╕дей» плану╓ться започаткувати серйозну дискус╕ю в сусп╕льств╕, результати яко╖ будуть врахован╕ у формуванн╕ стратег╕╖ розвитку укра╖нсько╖ культури.
Проекти обиратиме експертна рада. Це люди, знаков╕ для сусп╕льства; фах╕вц╕, як╕ допоможуть нам, чиновникам, краще зор╕╓нтуватися у розма╖тт╕ ╕дей, п╕дкажуть вектор розвитку, п╕дтримуватимуть дискус╕ю у сусп╕льств╕ щодо реал╕зац╕╖ запланованого.
Ми розум╕╓мо, що вир╕шити водночас увесь комплекс проблем, як╕ ╕снують у галуз╕, неможливо. Але можна ╕ дуже потр╕бно створити пост╕йний майданчик для обм╕ну ╕деями, думками. ╤ почати широко на державному р╕вн╕ п╕дтримувати ╕ реал╕зовувати найкраще.
Говорячи про в╕дкрит╕сть пол╕тики, ми не можемо оминути стосунки з громадськ╕стю та так званою «четвертою владою» – ЗМ╤.
Склада╓ться парадоксальна картина, коли про найвидатн╕ш╕ досягнення наших митц╕в, усп╕хи творчих колектив╕в, талановиту молодь преса пов╕домля╓ дуже скупо ╕ н╕би неохоче, натом╕сть помилки ╕ проблеми митт╓во потрапляють на перш╕ шпальти й тривалий час привертають увагу громадськост╕.
Ви вс╕, безумовно, пам’ята╓те т╕ скандали, пов’язан╕ з об’╓ктами нац╕онально╖ спадщини, деякими кадровими р╕шеннями, що збурювали протягом минулого року ╤нтернет-сп╕льноту та засоби масово╖ ╕нформац╕╖. Зв╕сно, це аж н╕як не п╕дносить авторитет н╕ культури, н╕ ╖╖ кер╕вник╕в. («Одна така поразка закреслю╓ стонадцять перемог». Л. Костенко).
Вт╕м, така активн╕сть профес╕йно╖ сп╕льноти та ЗМ╤, по-перше, св╕дчить про високий ╕нтерес громадськост╕ до ц╕╓╖ сфери. По-друге, вона реально да╓ можлив╕сть тримати «руку на пульс╕», в╕дчувати ставлення сусп╕льства до тих чи ╕нших проблем, под╕й, в╕дпов╕дно реагувати.
Бути в╕дкритими перед ЗМ╤, йти на контакт, у тому числ╕ з опозиц╕йними, в╕дверто обговорювати проблеми, визнавати помилки, сп╕льно шукати р╕шення – на мою думку, без цього неможливо зм╕нити роль культури у сусп╕льств╕ ╕ п╕днести ╖╖ на належний р╕вень.
Другий важливий аспект в орган╕зац╕╖ нашо╖ д╕яльност╕ – це перех╕д до програмно-ц╕льового планування.
Тобто ми визнача╓мо стратег╕чн╕ ц╕л╕ та за участ╕ широких к╕л культурно-мистецько╖ громадськост╕ розробля╓мо програми, спрямован╕ на ╖х досягнення. Як╕ ж завдання ╓ для нас пр╕оритетними на наступн╕ два роки? Над чим буде працювати м╕н╕стерство ╕, спод╕ваюсь, рег╕ональн╕ департаменти культури.

Забезпечення доступност╕ культурних благ

Це завдання як одне з головних було визначено на конференц╕╖ м╕н╕стр╕в культури кра╖н ╢вропи у Москв╕. Незалежно в╕д р╕вня економ╕чного ╕ демократичного розвитку держави це питання сьогодн╕ ╓ одним з головних для вс╕х ╓вропейських орган╕в культури.
У проблем╕ доступу до культури ╓ два аспекти.
По-перше, йдеться про людей з обмеженими можливостями – ╕нвал╕д╕в по слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, ╕ншими ф╕зичними проблемами.
По-друге, в б╕льш широкому сенс╕ доступ до культурних благ людей, що живуть у в╕ддаленн╕ в╕д культурних центр╕в або не мають достатн╕х ф╕нансових можливостей для того, щоб купити квиток у театр або на концерт; не мають в м╕сц╕ свого проживання осередку, де могли б реал╕зовувати сво╖ творч╕ зд╕бност╕. Це питання забезпечення сусп╕льно╖ р╕вност╕, яка ╓ нев╕д’╓мною частиною демократичного сусп╕льства.
Що ми повинн╕ зробити в цьому напрямку?
М╕н╕стерство визначило пр╕оритетом на найближч╕ роки два нац╕ональних проекти:
«Доступ до культури»;
«Культура без околиць».
Вони складатимуться з к╕лькох окремих напрямк╕в.
1. Техн╕чне забезпечення доступност╕ – пандуси, кондиц╕онери, звук, дороги, транспорт ╕ т. д.
Будемо в╕двертими: сьогодн╕ ситуац╕я з ф╕нансуванням ╕ вир╕шенням проблем буд╕вництва, ремонт╕в, техн╕чного переоснащення ╓ складною. Але ж ми плану╓мо нашу роботу на перспективу. Тож при визначенн╕ сво╖х пр╕оритет╕в давайте не будемо забувати про забезпечення доступу до наших заклад╕в ╕ культурних ц╕нностей. (А то ми ╕нколи, витрачаючи сотн╕ тисяч на ремонт, забува╓мо про елементарне – побудувати пандус ╕ передбачити можлив╕сть скористатися туалетом ╕нвал╕ду-в╕зочнику або незряч╕й людин╕. Давайте про це пам’ятати).
У стад╕╖ завершення – розробка меморандуму м╕ж М╕н╕стерством культури та М╕н╕стерством ╕нфраструктури про першочерговий ремонт дор╕г до нац╕ональних пам’яток культури ╕ культурних центр╕в.
Сл╕д подбати про пересувн╕ форми культурного обслуговування – зокрема, населених пункт╕в, де нема╓ або недоц╕льно утримувати заклад культури, але жител╕ яких теж мають право на забезпечення сво╖х культурних потреб. (Понад третина с╕льських б╕бл╕отек (41%) не опалюються, а 3% не мають осв╕тлення!).
2. ╤нтеграц╕я людей з особливими потребами у культурний процес. Варто згадати, ск╕льки таких людей ставали переможцями найпопулярн╕ших телев╕з╕йних талант-шоу.
Ми плану╓мо активн╕ше залучати ╖х до участ╕ в культурному та сусп╕льному житт╕. Громадськ╕ орган╕зац╕╖ ╕нвал╕д╕в не повинн╕ бути для нас небажаними прохачами. Вони мають стати повноправними партнерами орган╕в ╕ заклад╕в культури. Кращ╕ колективи мають брати участь у загальнодержавних заходах – оглядах, конкурсах, фестивалях. (Згадайте, чи хоча б в одному оф╕ц╕йному концерт╕ ви бачили сл╕пого сп╕вака, якого зна╓ вся кра╖на, ╕ яким могла б пишатись область?!).
Мен╕ при╓мно в╕дзначити, що у нас вже ╓ ц╕кав╕ проекти — «Барви життя» ╕ «В╕дчинилося життя», у яких зад╕ян╕ як профес╕йн╕ митц╕, так ╕ талановит╕ люди з обмеженими можливостями. Це в╕дпов╕да╓ св╕товим тенденц╕ям (проект Серг╕я Безрукова для сл╕пих, перемоги наших парал╕мп╕йц╕в), працю╓ на п╕двищення авторитету кра╖ни. А за великим рахунком працю╓ на вищу мету – гуман╕зац╕ю сусп╕льства.
3. Проведення загальнонац╕ональних заход╕в, як╕ б об’╓днали мистецьк╕ сили, д╕яч╕в культури, творчу ╕нтел╕генц╕ю та якнайширш╕ маси аматор╕в. Насамперед це всеукра╖нський фестиваль мистецтв з заключними зв╕тами областей у Нац╕ональному палац╕ «Укра╖на».
╤, звичайно ж, юв╕лейн╕ заходи до 200-р╕ччя з дня народження Шевченка та 70-р╕ччя Перемоги ╕ визволення Укра╖ни мають стати не лише об’╓днуючим чинником для нашого сусп╕льства, а й створити умови для творчо╖ реал╕зац╕╖ кожно╖ людини.
Творча спадщина поета, художника, громадського д╕яча ╓ наст╕льки багатогранною, а його ф╕гура – наст╕льки символ╕чною для вс╕╓╖ Укра╖ни, що святков╕ заходи, присвячен╕ його юв╕лею, можуть справити вплив на кожного громадянина та мати великий консол╕дуючий ефект. Слово поета ма╓ пролунати в кожному населеному пункт╕ нашо╖ В╕тчизни, об’╓днавши представник╕в р╕зних в╕кових груп, соц╕альних прошарк╕в, пол╕тичних сил, мешканц╕в багатьох рег╕он╕в Укра╖ни та укра╖нц╕в за кордоном. Ми сьогодн╕ ретельно обговоримо це питання.
4. Використання нов╕тн╕х технолог╕й.
Вже понад десять рок╕в ми живемо у ХХ╤ стор╕чч╕, але, на жаль, досить часто живемо ╕ д╕╓мо за старими уявленнями й звичками, не звертаючи уваги на зм╕ни, що в╕дбуваються у св╕т╕. Ми подекуди просто ╕гнору╓мо нов╕тн╕ досягнення ╕ можливост╕ цифрових технолог╕й. А вт╕м, саме вони можуть в╕д╕грати сутт╓ву роль в оновленн╕ культурного життя ╕ модерн╕зац╕╖ нашого сусп╕льства.
Завдяки сп╕впрац╕ з Радою м╕жнародних наукових досл╕джень та обм╕н╕в (IREX) у рамках програми «Б╕бл╕ом╕ст» комп’ютеризовано понад п╕втори тисяч╕ с╕льських б╕бл╕отек. Програма завершу╓ться наступного року, але процес обладнання с╕льсько╖ б╕бл╕отечно╖ мереж╕ сучасними техн╕чними засобами не повинен зупинитися. Тепер це вже наша з вами в╕дпов╕дальн╕сть – насамперед, м╕сцево╖ влади.
Комп’ютеризац╕я с╕льських б╕бл╕отек – це забезпечення широкого доступу до культури, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ прац╕вник╕в, розширення послуг, у т. ч. – ╕нформац╕йних. Це зростання соц╕ально╖ рол╕ с╕льсько╖ б╕бл╕отеки ╕, в╕дпов╕дно, культури.
Ц╕лий пласт культурного життя сьогодн╕ в╕дбува╓ться у в╕ртуальному св╕т╕. Ми не повинн╕ ╕гнорувати ц╕ процеси, тому плану╓мо провести всеукра╖нський огляд-конкурс сайт╕в заклад╕в культури, а використання нов╕тн╕х технолог╕й – один з пр╕оритет╕в нашого «Ярмарку ╕дей».

Соц╕альна активн╕сть заклад╕в культури та розвиток рег╕онального сп╕вроб╕тництва

Ми повинн╕ ч╕тко усв╕домити, що активна участь заклад╕в культури у житт╕ м╕сцевих громад – потужний ресурс соц╕ально-економ╕чного розвитку рег╕ону.
Кожен рег╕он Укра╖ни ма╓ свою самобутню й неповторну ╕стор╕ю (ексклюзивн╕ под╕╖, факти, явища, ╕сторичн╕ персонал╕╖). Це може стати п╕дставою для вироблення в╕дпов╕дного типу культурного продукту. Будь-який феномен ╕стор╕╖ та культури можна зробити ц╕кавим, комерц╕йно усп╕шним, туристично затребуваним.
Потр╕бн╕ потужн╕ культурн╕ бренди, зм╕ст яких спроможний викликати в сусп╕льства горд╕сть за свою ╕стор╕ю.
Нам сл╕д звернути особливу увагу на розвиток ╕ п╕дтримку пам’яткоохоронно╖ справи ╕ кра╓знавства як засобу патр╕отичного виховання молод╕ та формування у громадян нац╕онально-державно╖ св╕домост╕.
Необх╕дно переглянути режими ╕ оновити форми роботи в╕дпов╕дно до потреб громад. (Продовження роботи музею до 21.00 години зб╕льшило в╕дв╕дуван╕сть на 30%).
Нам сл╕д активн╕ше ознайомлювати культурний загал з д╕йсно ц╕кавими ╕ значущими рег╕ональними ╕н╕ц╕ативами ╕ заходами. Повернути у практику культурного життя гастрол╕ театр╕в ╕ творчих колектив╕в. Це не лише наше бажання, а й завдання державно╖ пол╕тики, яке ч╕тко сформульоване у щор╕чному посланн╕ Президента: «Необх╕дно б╕льш активно використовувати р╕зноман╕тн╕ форми м╕жрег╕онального культурного обм╕ну, впроваджувати сп╕льн╕ культурн╕ програми. Це сприятиме зм╕цненню самобутност╕ рег╕он╕в та гармон╕зац╕╖ м╕жрег╕ональних в╕дносин».

Кадри ╕ усп╕шний менеджмент

Але вс╕ ц╕ завдання можуть залишитися нереал╕зованими, якщо ми не забезпечимо нашу галузь квал╕ф╕кованими кадрами, насамперед, – кер╕вник╕в. Можливо, сьогодн╕ це найголовн╕ша наша проблема.
Час ставить нов╕ вимоги до профес╕онал╕зму людей, причетних до пол╕тики у сфер╕ культури. Компетенц╕я кер╕вництва культурною сферою пост╕йно розширю╓ться. Щоби бути усп╕шними, кер╕вники у сфер╕ культури повинн╕ бути ф╕нансово ╕ юридично грамотними, волод╕ти комп’ютерними технолог╕ями, прийомами маркетингу й п╕ару, дбати про туристичну приваблив╕сть ╕ соц╕ально-економ╕чний ефект. А що ми ма╓мо в реальност╕?
– Стар╕ння кер╕вних кадр╕в.
– Випадков╕ люди на кер╕вних посадах.
– Споживацьк╕ настро╖, що залишилися в╕д радянських час╕в.
– Невм╕ння ╕ часом небажання шукати позабюджетн╕ джерела ф╕нансування та нов╕ п╕дходи в менеджмент╕.
Ви зна╓те, що протягом липня 2013 року було проведено 5 рег╕ональних ярмарк╕в та конференц╕й «Б╕бл╕отечн╕ ╕нновац╕╖ для громад. Створю╓мо майбутн╓». Учасниками ярмарк╕в були не т╕льки б╕бл╕отечн╕ прац╕вники, а й представники ЗМ╤, орган╕в виконавчо╖ влади, громадських орган╕зац╕й. У рамках м╕жрег╕ональних ярмарк╕в учасники проанал╕зували вс╕ перешкоди, що ╕снують та обмежують розвиток б╕бл╕отечно╖ галуз╕. ╤, як виявилось, одн╕╓ю з основних проблем ╓ нав╕ть не ф╕нансування, а кадрове забезпечення. Старе «форматне» мислення.
Воно поляга╓ у переконанн╕, що утримувати заклад – обов’язок виключно держави. ╤ таке мислення, на жаль, притаманне значн╕й частин╕ наших прац╕вник╕в. А пошуки сучасних менеджер╕в ╕нколи приводять на кер╕вн╕ посади людей, для яких нема╓ р╕зниц╕ м╕ж музе╓м ╕ рестораном, театром ╕ магазином. Така кадрова пол╕тика шкодить ╕ галуз╕, ╕ сусп╕льству в ц╕лому.
Нам необх╕дно сп╕льно вибудувати механ╕зм п╕дготовки кадр╕в. Можливо, ми присвятимо ц╕й проблем╕ окреме розширене зас╕дання колег╕╖, проанал╕зу╓мо навчальн╕ програми, ╕н╕ц╕ю╓мо атестац╕ю кер╕вник╕в, конкурси на кращого кер╕вника музею, б╕бл╕отеки тощо.
Т╕льки через вир╕шення кадрово╖ проблеми ми зможемо досягти нашо╖ мети – п╕днести престиж культури у сусп╕льств╕, а отже, й виконати поставлене Президентом завдання перетворити потенц╕ал культури, науки та осв╕ти в основний ресурс розвитку.
Зрозум╕ло, це завдання складне ╕ не одного року. Але як сказав метр нашо╖ л╕тератури Борис Ол╕йник: «На те й дорога, щоб ╕ти». Тож йдемо ц╕╓ю дорогою разом!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 18.10.2013 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12427

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков