Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НЕ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕ ВОДОЮ РОС╤ЙСЬК╤ БАЗИ У КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯ╢ ПРО В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ТИХ, ХТО «ЗДАВ КРИМ»
Про це в╕н заявив у Посланн╕ до Верховно╖ Ради про внутр╕шн╓ ╕ зовн╕шн╓ становище Укра╖ни


М╤НРЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ ЗАКЛИКА╢ НЕ НАЗИВАТИ КРИМ АНЕКСОВАНИМ - ЛИШЕ ОКУПОВАНИМ
"Тобто, громадяни Укра╖ни в Криму позбавляються сво╖х прав як громадяни, як╕ п╕дпадають п╕д...


МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ НОВУ УМОВУ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРА╥Н╤ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ
Про це в╕н сказав в ╕нтерв'ю чотирьом укра╖нським телеканалам
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2012
ПРЕЗИДЕНТ ПРИЙНЯВ В╤ДСТАВКУ УРЯДУ

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович прийняв в╕дставку Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Миколи Азарова, задовольнивши його заяву.
3 грудня Прем’╓р-м╕н╕стр звернувся до Глави держави ╕з заявою про в╕дставку. «У зв’язку з обранням мене народним депутатом Укра╖ни, в╕дпов╕дно до частини друго╖ статт╕ 115 Конституц╕╖ Укра╖ни, статт╕ 15 Закону «Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни» заявляю про свою в╕дставку», — зазначено в заяв╕ кер╕вника уряду.
Оск╕льки за статтею 115 Конституц╕╖ в╕дставка Прем’╓р-м╕н╕стра ма╓ насл╕дком в╕дставку всього складу Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Президент прийняв також в╕дставку уряду держави.
Водночас Глава держави, керуючись нормою частини п’ято╖ статт╕ 115 Конституц╕╖, доручив Каб╕нету М╕н╕стр╕в продовжувати виконувати сво╖ повноваження до початку роботи новосформованого уряду.
В╕дпов╕дно до частини третьо╖ статт╕ 17 Закону «Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни» вс╕ члени уряду, як╕ перебувають у в╕дставц╕, зв╕льняються з╕ сво╖х посад з початку роботи новосформованого Каб╕нету М╕н╕стр╕в. Таким чином, ус╕ чинн╕ члени уряду продовжують працювати на сво╖х посадах ╕ зд╕йснювати покладен╕ на них повноваження до зв╕льнення в установленому Конституц╕╓ю порядку.
За чинним законодавством, призначення Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни зд╕йсню╓ться Президентом за згодою б╕льш н╕ж половини в╕д конституц╕йного складу Верховно╖ Ради; письмове подання про надання згоди на призначення на посаду Прем’╓р-м╕н╕стра вноситься Президентом до ВР п╕сля прийняття р╕шення про в╕дставку Каб╕нету М╕н╕стр╕в, припинення повноважень Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни; парламент розгляда╓ подання Глави держави не п╕зн╕ше, н╕ж у п’ятиденний строк з дня внесення такого документа до ВР (пункт 12 частини першо╖ статт╕ 85, пункт 9 частини першо╖ статт╕ 106, частина друга статт╕ 114 Конституц╕╖, стаття 8 Закону «Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни», стаття 205 Регламенту Верховно╖ Ради, затвердженого Законом «Про Регламент Верховно╖ Ради Укра╖ни»).

Прес-служба Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича

***

Уряд продовжу╓ працювати у звичайному робочому напруженому режим╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це виконуючий обов’язки Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Микола Азаров заявив у середу, в╕дкриваючи зас╕дання уряду.
«Сьогодн╕ треба говорити в першу чергу про те, що належить ще зробити. Таким чином, н╕яких «в╕дпускних настро╖в» зараз бути не може. Робота уряду трива╓ у звичайному робочому напруженому режим╕. Ситуац╕я в Укра╖н╕ ╕ св╕т╕ вимага╓ в╕д уряду профес╕йних, виважених, але р╕шучих д╕й», — сказав Микола Азаров.

***

Президент В╕ктор Янукович може подати кандидатуру нового Прем’╓р-м╕н╕стра на затвердження чинного складу Верховно╖ Ради. Таке припущення зробив у ексклюзивному коментар╕ для кореспондента УКР╤НФОРМу професор права В╕ктор Мус╕яка.
«До 12 грудня 2012 року Президент може подати до Верховно╖ Ради кандидатуру, яку в╕н вважа╓ г╕дною на посаду Прем’╓р-м╕н╕стра, скаж╕мо, того ж Миколу Азарова, а Верховна Рада проголосу╓ щодо надання згоди на його призначення на цю посаду. ╤ все. А дал╕ формування нового Кабм╕ну йде т╕льки за участ╕ Прем’╓ра та Президента», — сказав Мус╕яка. При цьому в╕н зауважив, що нин╕шня Верховна Рада втрача╓ сво╖ повноваження в день першого зас╕дання новообрано╖ Верховно╖ Ради. «Наск╕льки мен╕ в╕домо, це буде 12 грудня, а до цього дня Верховна Рада ма╓ вс╕ повноваження, зокрема й щодо призначення нового Прем’╓р-м╕н╕стра», — наголосив професор права.
На уточнююче запитання щодо якихось обмежень у виконанн╕ повноважень нин╕шн╕м складом уряду п╕сля в╕дставки Азарова Мус╕яка в╕дпов╕в, що весь уряд у повному обсяз╕ продовжу╓ виконувати сво╖ повноваження. «П╕сля в╕дставки уряд продовжу╓ виконувати сво╖ повноваження до формування нового уряду. Члени уряду не мають н╕яких там «виконуюч╕ обов’язки». В╕н — Прем’╓р-м╕н╕стр, вони — м╕н╕стри, вони продовжують функц╕онувати в межах тих повноважень, як╕ у них ╓ в╕дпов╕дно до Конституц╕╖ ╕ Закону про Каб╕нет М╕н╕стр╕в. Тут нема╓ жодних обмежень або, скаж╕мо, якогось «дефекту» в ╖хньому статус╕», — резюмував правознавець.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11117

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков