Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2012
ОФ╤Ц╤ЙНО ОПРИЛЮДНЕН╤ РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОР╤В ДО ВЕРХОВНО╥ РАДИ УКРА╥НИ

Результати голосування на виборах до Верховно╖ Ради опубл╕кували у в╕второк, 13 листопада, парламентська газета «Голос Укра╖ни» ╕ оф╕ц╕йне видання орган╕в виконавчо╖ влади «Урядовий кур’╓р». Таким чином, списки обраних у парламент народних депутат╕в в╕дпов╕дно до закону були оф╕ц╕йно оприлюднен╕, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.

«Кра╖на отримала 445 парламентар╕╖в, оск╕льки на п’яти округах, вочевидь, доведеться вдатися до перевибор╕в. А сьогодн╕ (не п╕зн╕ше як на п’ятий день ╕з дня встановлення результат╕в вибор╕в) наша газета, в╕дпов╕дно до згаданого вище плану, вже друку╓ наданий ╖й Центрвиборчкомом список народних депутат╕в Верховно╖ Ради сьомого скликання, обраних на виборах 28 жовтня 2012 року», — пише, зокрема, «Урядовий кур’╓р».
За ╕нформац╕╓ю газет орган╕в влади, в ц╕лому по мажоритарних округах обрано 220 депутат╕в, в п’яти округах (№№ 94, 132, 194, 197, 223) ЦВК визнав неможливим встановити результати вибор╕в. Зг╕дно з остаточними даними Парт╕я рег╕он╕в набрала 30% голос╕в виборц╕в (╖╖ п╕дтримали 6 116 746 громадян), Об’╓днана опозиц╕я «Батьк╕вщина» — 25,54% (5 209 090 голос╕в), парт╕я «УДАР В╕тал╕я Кличка» — 13,96% (2 847 979 голос╕в). Комун╕стична парт╕я набрала 13,18% (2 687 269 голос╕в), ВО «Свобода» — 10,44% (2 129 933 голоси).
Кр╕м того, ЦВК визнала обраними 220 депутат╕в по мажоритарних округах. Отже, в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в у парламент обрано 185 депутат╕в, в╕д «Батьк╕вщини» — 101, «УДАРу» — 40, в╕д «Свободи» — 37, Компарт╕╖ — 32, а також 43 самовисуванц╕ й 7 представник╕в ╕нших парт╕й.
Нагада╓мо, п’ять член╕в ЦВК при п╕дписанн╕ протоколу про результати вибор╕в за пропорц╕йною системою висловили особливу думку ╕ в╕дзначили недол╕ки п╕д час голосування, як╕, на ╖хн╓ переконання, могли вплинути на результати. Зокрема, зауваження до проведення вибор╕в висловили Валер╕й Шелудько, ╤гор Жиденко, Юл╕я Швець, Жанна Усенко-Чорна та Андр╕й Магера.
* * *
Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни, голова Парт╕╖ рег╕он╕в Микола Азаров пропону╓ л╕дерам пол╕тичних сил, яким вдалося подолати прох╕дний бар’╓р на парламентських виборах, розпочати переговори про формування велико╖ коал╕ц╕╖.
«Я звертаюся до кер╕вник╕в тих пол╕тичних парт╕й, як╕ представлен╕ у Верховн╕й Рад╕ сьомого скликання, з пропозиц╕╓ю розпочати переговори щодо формування серйозно╖ велико╖ коал╕ц╕╖. Масштаб завдань, як╕ сьогодн╕ стоять перед кра╖ною у непростих умовах св╕тово╖ економ╕ки, потребу╓ консол╕дац╕╖, а не конфронтац╕╖. Я абсолютно в╕дпов╕дально про це заявляю, ╕ ми готов╕ до серйозних обговорень ус╕х проблемних питань», — зазначив Микола Азаров.
Глава уряду зауважив, що прийняття конкретних р╕шень ╓ значно важчим за розмови про хороше життя в ток-шоу. «Дехто почина╓ злословити: н╕бито Парт╕я рег╕он╕в заявляла про подолання ру╖ни. Так, ру╖на подолана, але ПР н╕коли не говорила про подолання св╕тово╖ економ╕чно╖ кризи», — п╕дкреслив М. Азаров. За його словами, зараз Укра╖на перебува╓ у набагато кращих умовах, н╕ж, наприклад, у березн╕ 2010 року, ╕, тим не менше, т╕ виклики, як╕ зараз стоять перед економ╕кою, дуже серйозн╕.
* * *
12 листопада Всеукра╖нське об’╓днання «Батьк╕вщина», Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» ╕ пол╕тична парт╕я «УДАР В╕тал╕я Кличка» опубл╕кували заяву про сп╕льн╕ д╕╖ опозиц╕йних сил, в╕дпов╕дно до яко╖ залишають за собою право на д╕╖, методи й засоби парламентсько╖ та позапарламентсько╖ боротьби, включаючи дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни.
У ц╕й заяв╕ ВО «Батьк╕вщина», ВО «Свобода» ╕ «УДАР» зазначають, що парламентськ╕ вибори 28 жовтня 2012 року не в╕дпов╕дали м╕жнародним стандартам, були недемократичними, нечесними й непрозорими. «Оголошен╕ п╕дсумки вибор╕в не в╕дображають реального волевиявлення укра╖нц╕в н╕ щодо кандидат╕в у депутати за списками пол╕тичних парт╕й, н╕ щодо кандидат╕в у одномандатних округах», — переконан╕ парт╕╖.
«Батьк╕вщина», «Свобода» ╕ «УДАР» вкотре вимагають в╕д ЦВК реал╕зувати ╖╖ законн╕ повноваження та встановити д╕йсн╕ результати вибор╕в у тих виборчих округах, де ориг╕нали протокол╕в засв╕дчили перемогу опозиц╕йних кандидат╕в. В ╕ншому раз╕ опозиц╕я висловить недов╕ру членам ЦВК, як╕ самоусунулися в╕д виконання сво╖х конституц╕йних обов’язк╕в, ╕ вимагатиме зм╕ни складу ком╕с╕╖.
Парт╕╖ об╕цяють докласти вс╕х зусиль для «позбавлення судд╕вських мант╕й та притягнення до в╕дпов╕дальност╕ судд╕в, що виносили св╕домо неправосудн╕ р╕шення». Кр╕м того, опозиц╕онери вимагають притягнення до в╕дпов╕дальност╕ кер╕вник╕в правоохоронних орган╕в, як╕ видавали св╕домо злочинн╕ накази про застосування сили до мирних людей ╕ про втручання правоохоронц╕в у виборчий процес.
У новому парламент╕ «Батьк╕вщина», «Свобода» ╕ «УДАР» об╕цяють спрямувати сво╖ зусилля на забезпечення виключно особистого голосування народних депутат╕в; на ухвалення закону про ╕мп╕чмент Президента; на ухвалення виборчого кодексу, що передбачатиме проведення парламентських вибор╕в за пропорц╕йною виборчою системою з в╕дкритими списками; на в╕дставку уряду Миколи Азарова, м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ, кер╕вник╕в правоохоронних структур, генерального прокурора; на зв╕льнення екс-прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко, колишнього м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Юр╕я Луценка та ╕нших пол╕тичних в’язн╕в.
* * *
Вища рада юстиц╕╖ отримала звернення в╕д низки суб’╓кт╕в виборчого процесу з проханням притягнути до в╕дпов╕дальност╕ 27 судд╕в за порушення ними судд╕всько╖ присяги п╕д час розгляду справ, пов’язаних ╕з порушеннями на парламентських виборах. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ Вищо╖ ради юстиц╕╖.
«Станом на сьогодн╕ призначено 7 перев╕рок, що стосуються д╕й 27 судд╕в. З них 13 судд╕в – м╕сцевих суд╕в ╕ 14 – апеляц╕йних», — зазначили у прес-служб╕ ВРЮ, зауваживши, що п╕сля проведення вс╕х необх╕дних процедур матер╕али перев╕рок будуть розглянут╕ на зас╕данн╕ Вищо╖ ради юстиц╕╖ ╕ будуть ухвален╕ в╕дпов╕дн╕ р╕шення.
При цьому у прес-служб╕ не уточнили, в╕д кого саме над╕йшли звернення ╕ яких виборчих округ╕в вони стосуються. Проте зауважили, що серед ╕нших звернень ╓ матер╕али щодо д╕й судд╕в, як╕ розглядали скаргу про результати вибор╕в у виборчому окруз╕ № 94 Ки╖всько╖ област╕, де перемогу було в╕ддано Тетян╕ Засус╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11018

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков