Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФЕОДОРА ОС╤НЬ П╤ДТИНА╢...
24 вересня — свято преподобно╖ Феодори.


ХОВАЙ ВИЛА НА ВАВИЛА!...
Наш╕ традиц╕╖


ЗАП╤ЗН╤Л╤ ЛАСТ╤ВКИ
З фенолог╕чного щоденника


СТРОГИЙ П╤СНИЙ ДЕНЬ
11 вересня — Ус╕кновення Голови пророка, Предтеч╕ та Хрестителя Господнього ╤вана.


ПОДАРУНОК ╤З КРИМУ
╤м’я нашого земляка, прекрасного поета-л╕рика, перекладача, журнал╕ста Данила Кононенка...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2012
В╤НЕЦЬ УС╤Х Ц╤ННОСТЕЙ – С╤М’Я!

В╕дродження родинних ц╕нностей, розум╕ння ╖х як джерела любов╕, поваги, толерантност╕ червоною ниткою пронизували вс╕ заходи, що в╕дбулися у Криму в рамках Дня родини. В╕н в╕дзнача╓ться зг╕дно з Указом Президента Укра╖ни щор╕чно 8 липня. Корен╕ свята пов’язан╕ з Днем святих князя Петра ╕ княгин╕ Феврон╕╖. Це подружжя здавна вважа╓ться покровителем с╕м’╖. Князювали вони, за ╕сторичними даними, на Муромському престол╕ в Х╤╤╤ стол╕тт╕. У похилому в╕ц╕ зд╕йснили постриг у ченц╕, померли в один день ╕ одну годину. Вони вт╕лювали риси, як╕ завжди пов’язували з ╕деалом подружнього життя: вза╓мну любов ╕ в╕рн╕сть, милосердя ╕ турботу про близьку людину.

С╤М’Я – ЦЕ ТЕ, ЩО З ТОБОЮ ЗАВЖДИ

У с╕м’╖ ми народжу╓мося. В н╕й черпа╓мо мудр╕сть, досв╕д ╕ знання. Це той фундамент, без якого не може ╕снувати людина, на якому форму╓ться будь-яке цив╕л╕зоване сусп╕льство. В останн╕ п╕встол╕ття ╕нститут шлюбу, як стверджують соц╕ологи, почав послаблюватися: зб╕льшу╓ться к╕льк╕сть людей, як╕ п╕зно вступають у шлюб або н╕коли не були в ньому, вони легко ╕ часто розлучаються, зб╕льшу╓ться к╕льк╕сть неповних с╕мей ╕ цив╕льних шлюб╕в, зменшу╓ться р╕вень народжуваност╕ д╕тей. На подолання ц╕╓╖ кризи, пропаганду с╕мейних ц╕нностей спрямована прийнята в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим програма розвитку осв╕ти ╕ науки, ф╕зично╖ культури ╕ спорту, п╕дтримки с╕м’╖ на 2012-2016 роки.
Цьому теплому святу рад╕ють у кожн╕й с╕м’╖, яка ╓ не лише союзом двох закоханих, а й союзом в╕рност╕, чуйност╕, уваги. В ╖╖ ╓дност╕ народжу╓ться в╕чне ╕ прекрасне почуття, яке назива╓ться справжн╕м щастям. ╤ завжди присутн╕ у цих складових «с╕м «я» наймолодш╕ члени родини – д╕ти, внуки. Тож не випадково в╕дзначення свята с╕м’╖, яке тривало з 5 до 9 липня, розпочалося в дитяч╕й установ╕ – Республ╕канськ╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. В. Орлова. Тут в╕дбулося в╕дкриття на кошти гранту Посольства Корол╕вства Н╕дерланд╕в в Укра╖н╕ за активно╖ п╕дтримки М╕н╕стерства культури автоном╕╖ ╕нтернет-центру «РОБИК».
Наступного дня представники республ╕канських ╕ м╕сцевих орган╕в влади, соц╕альних служб побували в с╕м’ях Валентина Павловича ╕ Людмили Семен╕вни Щербин, В╕ктора Андр╕йовича та ╤зи Михайл╕вни Ак╕мових, як╕ б╕льше п╕вв╕ку прожили в шлюб╕. Цього ж дня у С╕мферопольському вищому профес╕йному училищ╕ ресторанного серв╕су ╕ туризму в╕тали з╕ святом представник╕в багатод╕тних ╕ прийомних с╕мей, дитячих будинк╕в с╕мейного типу, матер╕в-геро╖нь, батьк╕в, кожен з яких вихову╓ д╕тей сам.
На 1 липня в Криму нал╕чу╓ться 12836 багатод╕тних с╕мей, в яких вихову╓ться понад 23 тисяч╕ д╕тей. З початку нин╕шнього року ╖хня к╕льк╕сть зб╕льшилася на п’ять в╕дсотк╕в. Почесне звання Укра╖ни «Мати-геро╖ня» присво╓но 1243 ж╕нкам. Функц╕ону╓ 41 дитячий будинок с╕мейного типу, а 513 д╕тей виховуються в 115 прийомних с╕м’ях.
За програмою «В╕дродження духовних с╕мейних традиц╕й», яку С╕мферопольська ╕ Кримська ╓парх╕я вже другий р╕к зд╕йсню╓ сп╕льно з органами влади, установами осв╕ти ╕ культури, широкою громадськ╕стю, духовенство ╕ в╕руюч╕ зустр╕чали в Петро-Павл╕вському кафедральному собор╕ Хресний х╕д з ╕коною та мощами святих Петра ╕ Феврон╕╖, який вийшов у суботу 23 червня з храму Святого праведного ╤оанна Кронштадтського в с. Морському, м╕сц╕ ╖х пост╕йного знаходження ╕, пройшовши через Алушту, Ялту, Севастополь, Саки, ╢впатор╕ю, Бахчисарай, завершився 6 липня в С╕мферопол╕.
Вранц╕ 7 липня в собор╕ в╕дбулося святкове богослуж╕ння за участ╕ Нац╕онального заслуженого академ╕чного укра╖нського народного хору ╕м. Г. Верьовки ╕ камерного хору «Тавр╕йський благов╕ст», а в друг╕й половин╕ дня на площ╕ перед Кримським академ╕чним укра╖нським музичним театром зд╕йснено молебень цим святим покровителям православно╖ с╕м’╖, в якому взяв участь зведений хор храм╕в С╕мферополя.
У Дитячому парку С╕мферополя в╕дбувся концерт дитячих колектив╕в з проведенням р╕зноман╕тних конкурс╕в, а с╕м’╖, що взяли участь в ╕грах «Тато, мама, я – дружна с╕м’я» ╕ карооке «Улюблен╕ п╕сн╕ с╕м’╖», отримали призи, в╕дв╕дали виставку дитячих роб╕т дошк╕льних навчальних заклад╕в. Д╕ти зустр╕лися з людьми ╕ ляльками в образах казкових персонаж╕в на центральн╕й але╖ «Галявина казок», весело потанцювали в мильних бульбашках на дискотец╕.
У нед╕лю 8 липня в центрах з пропаганди здорового способу життя та активного проведення с╕мейного в╕дпочинку в двох паркових зонах С╕мферополя свято досягло свого апогею. У парку ╕м. Ю. Гагар╕на за результатами конкурс╕в «Св╕т мо╓╖ с╕м’╖» та «╤стор╕я з с╕мейного фотоальбому» для багатод╕тних с╕мей було оформлено експозиц╕ю двадцяти кращих фотороб╕т. ╥х переможц╕в, а також переможц╕в фотоквесту «С╕м’я в об’╓ктив╕», одного з вид╕в ╕нтелектуальних ╕гор на вулицях м╕ста ╕ за його межами, нагороджено призами. С╕мейн╕ команди змагалися на катамаранах «На гребен╕ хвил╕». Психолог╕чн╕ та п╕знавальн╕ л╕нгв╕стичн╕ ╕гри, творч╕ майстер-класи з живопису проводили представники Центру дозв╕лля для д╕тей ╕ дорослих «Айя».
Для с╕мей – переможц╕в конкурс╕в кримськ╕ п╕дпри╓мц╕ передбачили сво╖ ╕менн╕ нагороди: в╕д Олега Зубкова – можлив╕сть безплатно в╕дв╕дати сафар╕-парк «Тайган», а в╕д Володимира Голованя – аквапарк «Бананова республ╕ка». Велику програму з с╕мейними ╕грами, в╕кторинами ╕ дискотекою для найменших громадян провела адм╕н╕страц╕я Дитячого парку. А концерт, в якому виступили пров╕дн╕ артисти, ансамбл╕ та творч╕ колективи п╕вострова, завершився фе╓рверком.
У с╕мейних в╕тальнях, як╕ д╕яли п╕д час свята в ус╕х б╕бл╕отечних закладах, проводилися духовн╕ години про с╕м’ю як основу сусп╕льства, л╕тературн╕ в╕кторини з казковими персонажами «Ми чита╓мо вс╕╓ю с╕м’╓ю», ╕гри-конкурси «Ми разом, тому сильн╕».

СВ╤ТЛО У В╤КНАХ Р╤ДНОГО ДОМУ

На св╕т╕ нема╓, мабуть, важлив╕шого ╕ прекрасн╕шого союзу м╕ж двома людьми, н╕ж с╕мейний. Якщо перефразувати в╕доме англ╕йське присл╕в’я, то можна сказати, що с╕м’я – фортеця. ╤ це буде ╕стинна правда. А як ╖╖ побудувати, як знайти св╕й ключ до щастя, можна було д╕знатися в нед╕лю з виставки, оформлено╖ в хол╕ Кримсько╖ республ╕кансько╖ ун╕версально╖ науково╖ б╕бл╕отеки ╕м. ╤. Франка.
Перш за все в с╕мейному житт╕, за словами укра╖нського педагога Василя Сухомлинського, треба зважати на думки, переконання, почуття ╕ прагнення р╕дних людей. Для цього необх╕дно читати ун╕версальн╕ книги на все життя: енциклопед╕╖, словники, зб╕рники перших знань про св╕т науки, техн╕ки, тварин ╕ птах╕в, загадок ╕ фокус╕в, як╕ можна узагальнити одним висловом: не фонетика – п╕сня! ╢ книги для обов’язкового прочитання в юн╕ роки, щоб дитяч╕ душ╕ лел╕яти в св╕т╕ краси, гри, казки, музики, малюнка, фантаз╕╖ творчост╕. Серед них я побачила обкладинки знайомих мен╕ з власно╖ домашньо╖ б╕бл╕отеки назв ╕ пр╕звищ автор╕в: «Два кап╕тани» В. Кавер╕на, «Сталеве к╕льце» К. Паустовського, «Дика собака Д╕нго» Р. Фра╓рмана, все про Електрон╕ка, казки «Коник-Горбоконик», «Золотий ключик, або Пригоди Бурат╕но» та ╕нш╕.
До цих яскравих поличок з виставленими на них у барвистих кольорових обкладинках книгами ╕ придивлялися найменш╕ читач╕, як╕ прийшли разом з батьками на л╕тературну годину «Кра╖на с╕м’╖ – велика кра╖на». ╥╖ орган╕зував ╕ пров╕в сп╕льно з прац╕вниками б╕бл╕отеки Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр.
Сценограф╕я с╕мейного портрета на фон╕ б╕бл╕отеки в зал╕ мистецтв розпочалася з╕ знайомства з б╕бл╕отекарем Св╕тланою та ╢вгеном Загуменними, для яких зовс╕м недавно звучав вес╕льний вальс Мендельсона, а фоторяд заф╕ксував ╖хню першу п╕сляшлюбну подорож на морське узбережжя. ╥м бажали кохання, злагоди ╕ вза╓моповаги на довг╕ роки, а ╖хн╕й поц╕лунок п╕д оплески «Г╕рко!» став в╕дпов╕ддю для присутн╕х: щастя в ╖хн╕х руках.
Про це, як н╕хто ╕нший, добре зна╓ Тетяна Гук, мама восьми д╕тей.
— Кожна с╕м’я зароджу╓ться з любов╕, поваги, в╕рност╕ чолов╕ка ╕ ж╕нки, — говорить вона. – З появою д╕тей у мене з’явилася не лише любов до них, перетворивши наш д╕м у велику кулю, а й велика в╕дпов╕дальн╕сть за ╖хню долю, розвиток ╖хн╕х талант╕в.
Вона, за ╖╖ словами, спочатку ╕ не думала, що стане багатод╕тною мат╕р’ю. Працювала пров╕дницею по╖зда, пот╕м – у дитсадку. Коли ж у не╖ народилося вже п’ять д╕тей, створила в 1988 роц╕ у С╕мферопол╕ першу на той час у колишньому Союз╕ сп╕лку багатод╕тних матер╕в, щоб разом вир╕шувати вс╕ проблеми таких с╕мей. Про не╖ писали в газетах, зн╕мали ф╕льми ╕ сюжети для телепередач. ╤ п╕шли до них люди, як╕ мають в╕д 3 до 13 власних д╕тей. Ск╕льки доброти ╕ тепла в ╖хньому житт╕! Який пром╕нь любов╕ струмен╕╓ з ╖хн╕х очей! У цьому сп╕лкуванн╕ виросли ╕ ╖╖ д╕ти. Син Серг╕й уже працю╓ тренером, вс╕ дочки здобули профес╕╖. Недавно наймолодша Св╕тлана з в╕дзнакою зак╕нчила С╕мферопольське вище училище № 38, осво╖вши майстерн╕сть з пошиття одягу.
╤ сама Тетяна Гук у цей пер╕од працювала ╕ навчалася на курсах соц╕альних прац╕вник╕в при Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. В. Вернадського, три рази побувала в Н╕меччин╕ з питань с╕м’╖, охорони материнства та дитинства ╕ в себе вдома приймала гостей з Хайдельберга, як╕ на приклад╕ ╖╖ родини ознайомлювалися з с╕мейними традиц╕ями, звичаями та обрядами укра╖нського народу. А присутн╕ на зустр╕ч╕ в б╕бл╕отец╕ подивилися ╖х у слайд-шоу, який прокоментувала ж╕нка ╕ на екран╕, ╕ в зал╕. Його зм╕нили малюнки ╖╖ дочки Св╕тлани, на фон╕ слайд-шоу яких вона виконала сучасний спортивний танець, а пот╕м – сх╕дну хореограф╕чну композиц╕ю. З цими та ╕ншими сцен╕чними номерами вона неодноразово перемагала на всекримських творчих конкурсах багатод╕тних с╕мей. Так само, як ╕ ╕нш╕ учасники свята: Майре Паша╓ва — у вокальному сп╕в╕, Фер╕де Веджат – за декламування в╕рш╕в. А у сестер ╤рини та Св╕тлани Осадченко, як╕ виконали дуетом укра╖нськ╕ веснянки, перемоги ще попереду. Вони хоч ╕ новачки на п╕дмостках сцени, але оплески за автентичний народний сп╕в уже заслужили.
У вокально-поетичн╕й моза╖ц╕ з вступним духовним словом отця ╤оанна про с╕мейн╕ ц╕нност╕, та╖нство в╕нчання, любов ╕ в╕рн╕сть в╕ддзеркалено с╕м’ю як основний елемент сусп╕льства, що ╓ хранителем людських надбань, культури та ╕сторично╖ спадко╓мност╕ покол╕нь. Завдяки ╖й м╕цн╕╓ ╕ розвива╓ться держава, зроста╓ добробут людей. У с╕м’╖ – наша опора та захист. ╤ будувати ╖╖ кожному потр╕бно самому, щоб не було порожнеч╕, щоб св╕тлом щастя св╕тилися в╕кна р╕дного дому.

Валентина НАСТ╤НА

УКРА╥НЦ╤В ПРИВ╤ТАЛИ З ДНЕМ РОДИНИ

Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Микола Азаров прив╕тав укра╖нц╕в з Днем родини, який цьогор╕ч уперше в╕дзнача╓ться в кра╖н╕. Про це пов╕домля╓ Департамент ╕нформац╕╖ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Секретар╕ату Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
У прив╕танн╕ наголошу╓ться, що Уряд докладатиме максимум зусиль для п╕дтримки ╕ зм╕цнення с╕м’╖, в╕дновлення с╕мейних ц╕нностей, створення умов для виховання та всеб╕чного розвитку п╕дростаючого покол╕ння.
«Нова соц╕альна пол╕тика, що ╕н╕ц╕йована Президентом Укра╖ни, спрямована на п╕двищення р╕вня доступу до соц╕альних послуг, надання адресно╖ допомоги тим, хто ╖╖ потребу╓, покликана п╕дтримувати вразлив╕ с╕м’╖, що перебувають у складних житт╓вих обставинах. Водночас, наша мета — створити вс╕ можливост╕ для розвитку, усп╕шно╖ д╕яльност╕ тих, хто власними силами буду╓ свою долю!», — йдеться у прив╕танн╕. Глава Уряду побажав ус╕м укра╖нським родинам м╕цного здоров’я та щасливо╖ дол╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10498

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков