Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЙДЕН П╤ДПИСАВ ЗАКОН ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤
В╕н п╕дкреслив, що це посилить безпеку Америки ╕ св╕ту, а також п╕дтвердить глобальне л╕дерство...


СЕНАТ США УХВАЛИВ ЗАКОНОПРО╢КТ ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤, ╤ЗРА╥ЛЮ Й ТАЙВАНЮ
Документ п╕дтримала переважна б╕льш╕сть американських законодавц╕в…


ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 25.10.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 25.10.2019
«ПАЛАЛА» ХАТА ГОНТАР╢ВО╥, А ЗГОР╤ЛА РЕПУТАЦ╤Я ХОРУ ╤М. ВЕРЬОВКИ

Про те, як почувають себе нин╕ колектив ╕ кер╕вництво всесв╕тньов╕домого Хору, а також про ц╕ну несмаку

«Пересп╕в» в╕домо╖ укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕ сп╕льними зусиллями «Студ╕╖ 95-й квартал» ╕ Нац╕онального Хору ╕м. Г. Верьовки Укра╖ну, зв╕сно, не перевернув, але глибоко вразив. Соцмереж╕ киплять в╕д обурення: не пригаду╓ться останн╕м часом тако╖ одностайност╕ в оц╕нках. ╤ п╕д╜рунтя для тако╖ реакц╕╖ – ц╕лком беззаперечне. Бо ми, як би там не глузували, за «пар╓бр╕ком», не рад╕╓мо, коли в сус╕да корова здохла, а те, щоб глузувати щодо чи╓╖сь згор╕ло╖ хати – то взагал╕ за межею. А ще укра╖нц╕ незгодн╕, що участь у цьому «концертному номер╕» взяв Нац╕ональний Хор – один з символ╕в укра╖нства, який до того ж ф╕нансу╓ться з державного бюджету.

Про що кажуть, пишуть, пл╕ткують
В несприйнятт╕ жарт╕в щодо «згор╕ло╖ хати» Валер╕╖ Гонтар╓во╖ об’╓дналися дуже р╕зн╕ люди. Кр╕м топ-блогер╕в укра╖нського ╕нету, д╕яч╕в культури, народних депутат╕в – колишн╕х ╕ нин╕шн╕х - серед них ╓ ╕ члени д╕ючого уряду, зокрема, м╕н╕стр культури, молод╕ та спорту Володимир Бородянський та м╕н╕стр економ╕ки Тимоф╕й Милованов.
Спливли ╕ подробиц╕ скандалу. Зокрема, кер╕вник колективу, Зенов╕й Кор╕нець, в коментар╕ УП назвав ╕м’я посередника, через якого було досягнуто домовленост╕ про «сп╕льний виступ». Ним виявився народний депутат в╕д фракц╕╖ «Слуга народу» Юр╕й Корявченков – теж вих╕дець з «95-го кварталу». Н╕бито директор погоджуватися не хот╕в, але депутат його переконав: н╕чого страшного, це стьоб, ми вс╕х ст╕бемо… Ну а соцмереж╕ п╕дкинули неперев╕рен╕ цифри щодо вартост╕ оборудки: 30 тисяч. Щоправда, нев╕домо чого…
Микола П╕двезяний, головний редактор ресурсу «Главком» додав ╕нсайду про те, н╕бито в колектив╕ чекали, «що буде шкандаль, але не чекали "щоб такий", а також - про настро╖ в Хор╕ та пл╕тки, як╕ там поширюються:
- Хор в╕дмовлявся все це сп╕вати, але аргументи були такими: "нас н╕де не братимуть;
- Кер╕вника можуть пом╕няти ╕ хор скоротити";
- На те, що Квартал в╕зьме на себе вину, чекати не варто;
- Наступного тижня в еф╕р╕ ма╓ бути (але чи буде?) продовження.

Поганий смак? Це б╕льше н╕ж просто погано…
Тут варто було б звернути увагу ще на одну деталь – вельми неспод╕вану. Славетний Хор ╕м. Верьовки «з сол╕стом ╢вг╓н╕╓м Кошевим» сп╕ва╓ ганебно погано - глухо, аби як, в як╕йсь "не т╕й" тональност╕ (Див. в╕део нижче). Виходить, що не розум спочатку в╕дбира╓ Бог, а Св╕й, тобто, Божий дар…

Вт╕м, головний "герой" вс╕╓╖ ц╕╓╖ ╕стор╕╖ - катастроф╕чно поганий смак. А це - 100%-ий маркер творчо╖ неспроможност╕. Коли в с╕чн╕ 2014-го, у розпал бо╖в на Грушевського, хтось (уже не згада╓ться хто) пересп╕вав ту ж п╕сню з рефреном "гор╕ла шина-палала, там барикада стояла", - це було точне попадання в сутн╕сть, це було до сл╕з талановито. А 95-т╕ продемонстрували, що не розум╕ють - не в╕дчувають укра╖нського п╕дтексту та укра╖нських мотивац╕й.
Чого точно зараз можна оч╕кувати, то це чергово╖ хвил╕ вимог «пок╕нчити, нарешт╕, з сов╓тцьким спадком», з ус╕ма цими рел╕ктами стал╕нщини – творчими сп╕лками, заслуженими д╕ячами та «всенародними» колективами…Власне, вона уже п╕днялася, ця хвиля – почитайте соцмереж╕. ╤ н╕бито все правильно – адже нема н╕чого такого й близько у «цив╕л╕зованому св╕т╕» (ТМ), куди ми намага╓мося йти. Було би правильно, якби не час, в якому Укра╖н╕ щодня й щогодини треба жити, в╕дстоювати свою ╕дентичн╕сть в жорсток╕й борн╕ з рос╕йською ╕мпер╕╓ю. ╤ в ц╕й битв╕ якраз добре гарантовано мати так╕ соб╕ «опорн╕ стовпи» нац╕онально╖ культури, нехай й ф╕нансован╕ з державного бюджету. Але ж не треба ╖х – ц╕ еталони профес╕йно╖ мистецько╖ якост╕ – використовувати на «корпоративчиках», тобто у власних ╕нтересах. ╤ розбиратися – як╕ це ╕нтереси, чи╖ вони – не ма╓ жодного практичного сенсу. Це в принцип╕ дискредиту╓ укра╖нську державу, п╕дкреслюючи ╕ «п╕дсв╕чуючи» ╖╖ давню ╕ загальнов╕дому «ол╕гарх╕чну» проблему.
Тут залиша╓ться лише додати, що в ╕нформац╕йному пол╕ дня 21 жовтня 2019 року чи не ╓дине пов╕домлення про те, що сп╕льн╕ сп╕ви «95-го кварталу» ╕ «Хору ╕м. Г. Верьовки» комусь таки сподобались, мало на «Укра╖нськ╕ правд╕» промовистий заголовок: «Коломойський про номер "Кварталу" про п╕дпал будинку Гонтарево╖: "Дуже сподобався". Ну, якщо Коломойському сподобалося…
╤ насамк╕нець – новина: 95 квартал вибачатися не збира╓ться. Це виявля╓ться «гостра пол╕тична сатира, так було, ╓ ╕ буде. Нав╕ть, якщо це не подоба╓ться деяким пол╕тикам». Ну, власне, де знайти краще п╕дтвердження тому, що написане вище?

Дов╕дка Укр╕нформу: Укра╖н╕ це щороку кошту╓ п╕д 30 млн. гривень
Хор ╕м. Г. Верьовки був заснований у 1943 роц╕. Статус нац╕онального отримав у кв╕тн╕ 1997 року. На сьогодн╕ Хор нал╕чу╓ понад 150 учасник╕в, ╕ ма╓ три групи: хорову, оркестрову, хореограф╕чну.
Щороку колектив да╓ 70 концерт╕в. План до 2021 — 100 концерт╕в. Репертуар хору — це весь музичний Всесв╕т – в╕д укра╖нських народних п╕сень та колядок – до Рекв╕╓ма Моцарта та укра╖нсько╖ л╕тург╕╖. З 2015 — раз, а то й два на р╕к — колектив регулярно виступа╓ на Сход╕ кра╖ни. А в Рос╕╖ п╕сля 2012 року не були, хоч до того виступали регулярно, особливо там, де живе чимало укра╖нц╕в: на Кубан╕, на Смоленщин╕, у Воронезьк╕й област╕.
Багатьох нин╕ дуже ц╕кавлять грош╕ – тобто, ск╕льки витрача╓ держава на утримання Хору ╕м. Верьовки. Колектив ф╕нансу╓ться за рахунок загального фонду державного бюджету за програмою «Ф╕нансова п╕дтримка нац╕ональних художн╕х колектив╕в, концертних орган╕зац╕й та ╖х дирекц╕╖, нац╕ональних ╕ державних циркових орган╕зац╕й» (код програми 1801120). У бюджет╕ 2019 року за ц╕╓ю програмою вид╕лено 642 952 500 грн, в проект╕ бюджету-2020 вказана така ж сума. Але це – загалом, на вс╕х. У с╕чн╕ 2017 року був опубл╕кований аудиторський зв╕т, де був зазначений обсяг ф╕нансування Хору. На 2016 р╕к в╕н склав 27 152 600 грн
Зг╕дно Статуту, Хор зд╕йсню╓ свою д╕яльн╕сть як неприбутковий заклад у сфер╕ культури, основна д╕яльн╕сть якого не направлена на отримання прибутку.
В ╕нтерв'ю Укр╕нформу кер╕вник Нац╕онального хору ╕м. Г. Верьовки Зенов╕й Кор╕нець наголошував, що “Колектив працю╓ на ╕деолог╕чному фронт╕”. Митець також зауважив, що хор давно вийшов за меж╕ оф╕ц╕йних “паркетних” заход╕в, активно по╓днуючи “оф╕ц╕оз” ╕з довол╕ неформатними виступами: артисти хору виступають не т╕льки у концертних залах, але й у церквах, районних клубах ╕ нав╕ть на вес╕ллях. “Ми заробля╓мо, як можемо”, - констату╓ пан Кор╕нець.
Щодо державного ф╕нансування, то тут теж не все так просто: “Держава да╓ кошти на зарплату ╕ частково — на утримання прим╕щення, де м╕ститься так звана творча база колективу... Нам цих кошт╕в вистача╓ частково – на чоботи, ми купу╓мо 41 пару, ╕ на пошиття сорочок”.
Про владу: “Влада за вс╕х час╕в завжди нас патронувала. Ми ж державний колектив з центром управл╕ння у М╕н╕стерств╕ культури. Але воно не втруча╓ться безпосередньо в нашу творчу роботу та господарську д╕яльн╕сть”.
П╕дготували Св╕тлана Карабань, Серг╕й Тихий
(Укр╕нформ)

Оксана Забужко про хор ╕м. Верьовки: ЦЕ БУВ СТРИПТИЗ НА ГРОБКАХ.
ВОНИ ЦЕ ЗРОБИЛИ ЩЕ Й П╤Д Р╤ЧНИЦЮ CМEРТ╤ ПАТРОНА ГРИГОР╤Я ВЕРЬОВКИ
Про колективне самогубство хору Верьовки ╕ “гламурний стал╕н╕зм по-московськи” я, як буде час, напишу окремо, – нараз╕ нагадаю т╕льки, що, до вс╕╓╖ моторошност╕ сюжету, вони це зробили ще й п╕д р╕чницю смерти патрона: Григор╕й Верьовка помер р╕вно 55 рок╕в тому – 21 жовтня 1964 року.
Так що це був, у певному сенс╕, стриптиз на гробках.
Хоча – на в╕дм╕ну в╕д стал╕нських час╕в, коли треба було сп╕вати “по-корчемному”, щоб не розстр╕ляли, – тут н╕хто ж ╕ не змушував: сам╕-сам╕...
Ось це – найжахлив╕ше, так…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 25.10.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21660

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков