Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 25.06.2004
Новини Криму та України
журналісти та агенції

Конституційна реформа: ПРОЦЕС ПІШОВ?

Народні депутати ухвалили 23 червня законопроект "Про внесення змін до Конституції України" за номером 4180, внесений народними депутатами Степаном Гавришем, Раїсою Богатирьовою, Катериною Ващук та іншими. За схвалення цього законодавчого акта проголосували 276 народних депутатів.
Як повідомив співголова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з опрацювання проектів законів про внесення змін до Конституції України Степан Гавриш, пропоновані зміни залишають у силі статтю, якою регламентується кількість конституційного складу Верховної Ради України. Тобто кількість народних депутатів залишиться попередньою, 450 чоловік. На виборах 2006 року вони обиратимуться на основі загального рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Але у прикінцевих положеннях міститься норма про проведення наступних виборів до Верховної Ради уже на пропорційній основі.
Серед новацій пропонується продовжити термін повноважень Верховної Ради України до п'яти років. Пропонується також внести положення про те, що народні депутати не можуть мати іншого представницького мандата, перебувати на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, крім посад членів Кабінету Міністрів України, а також глави уряду. Це теж є нововведенням, оскільки нині сумісництво неприпустиме.
Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України відповідно до Конституції України вносить пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем'єр-міністра, а також щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів. Пропонуються також нові засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді.
Пропоновані зміни до Конституції передбачають передачу права на призначення міністра оборони України, міністра закордонних справ Верховній Раді за поданням Президента України, а за поданням Прем'єр-міністра - призначення інших членів Кабінету Міністрів України, голови Антимонопольного комітету, голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України, голови Фонду держмайна України. Пропонується передати Верховній Раді й право звільняти зазначених осіб з посад, вирішувати питання про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України.
Ці положення значно розширюють права Верховної Ради щодо відставки керівників уряду, яких нині парламент не мав.
Верховна Рада також має намір взяти на себе повноваження призначення на посаду та звільнення з посади за поданням Президента України голови Служби безпеки України. Верховна Рада планує залишити за собою право призначення на посади та звільнення з посад половини складу Ради Національного банку України, призначення на посади та звільнення з посад половини Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також призначення на посади та звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії за поданням Президента України.
У законопроекті також зазначається, що Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом одного місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 Конституції. Також Президент має право припинити повноваження парламенту, якщо протягом 60 днів після відставки Кабінету Міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України або протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися. Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України пропонується приймати Президенту після консультацій з Головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій у Верховній Раді України.
Законопроект передбачає, що у разі дострокового припинення повноважень Президента виконання обов'язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового глави держави покладається на Голову Верховної Ради України.
Кабінет Міністрів залишається вищим органом у системі органів виконавчої влади. Він відповідальний перед Президентом України і, за новою редакцією, перед Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених новими змінами до Конституції України. Передбачено також, що Кабінет Міністрів України, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою України, або відставку якого прийнято Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів.
За Президентом України пропонується залишити право підписувати закони, ухвалені Верховною Радою України. Глава держави також має право вето щодо ухвалених Верховною Радою України законів, крім законів про внесення змін до Конституції України, чого раніше не було серед повноважень Президента України.
Новий законодавчий акт також вносить деякі зміни щодо судової системи, зокрема, підвищує вік суддів, які зможуть виконувати свої обов'язки значно довше, ніж нині.


Олександр Мосіюк: "Це акт агонії..."

"Ухвалення у першому читанні проекту змін до Конституції №4180 є певним інструментом тиску на учасників виборчої кампанії - як Януковича, так і Ющенка", - вважає голова Аналітичної ради Української народної партії, член Центрального Проводу  УНП Олександр Мосіюк, коментуючи  попереднє схвалення проекту закону "Про внесення змін до Конституції України" №4180, запропонований депутатами парламентської більшості.
Голова Аналітичної ради зазначив, що "подальші спроби "проштовхнути" так звану політичну  реформу робляться з метою відволікти сили учасників виборчих перегонів від виборчої кампанії, і та ж "Наша Україна", крім того, що боротиметься за свого кандидата на президентських виборах, буде змушена боротися й проти антиконституційного перевороту". "Не виключено, що владна каральна машина буде продовжувати здійснювати тиск на депутатів з метою "дотягнути" до 300 голосів", - вважає аналітик.
З іншого боку, вважає Олександр Мосіюк, "спроба в будь-який спосіб "пропхнути" зміни до Конституції - це акт агонії Адміністрації Президента, оскільки в глави АП Віктора Медведчука немає іншого виходу, як продовжувати гру під назвою "зміни до Конституції".
Прес-служба УНП.


МОРОЗ УПЕВНЕНИЙ...

Лідер фракції Соцпартії Олександр Мороз упевнений, що законопроект про внесення змін в Конституцію 4180 буде ухвалений парламентом восени.
В середу в інтерв'ю журналістам, розповідаючи про перспективи політичної реформи,
О. Мороз відзначив, що восени, розглядаючи законопроект 4180 по суті, в нього необхідно буде внести зміни, зокрема, в перехідні положення, і наблизити його до "ідеології 3207-1", вилучивши деякі норми, щоб можна було
"ухвалити той варіант, який краще відповідатиме вимогам суспільства".
"До цього часу з'являться додаткові аргументи для учасників засідання, які залежать від політичної кампанії, її ходу і перспектив, щоб проголосувати необхідні зміни і ухвалити закон про внесення змін в Конституцію.
Я вважаю, що це - прагматичний сценарій", - сказав він.

...ТИМОШЕНКО - НІ

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що восени законопроект по політреформі 4180 не буде підтриманий Верховною Радою.
"Реформи в такому контексті восени не відбудеться, тому що 276 голосів (стільки депутатів заздалегідь схвалили цей законопроект в середу. - ІФ) - це не 300. Реформа шансів не має. Я упевнена, що законопроект не набере голосів", - сказала вона в інтерв'ю журналістам в середу після голосування у Верховній Раді з цього питання. Через це Юлія Тимошенко вважає, що "конституційний переворот" зазнав повного краху.
(Інтерфакс-Україна).


А Крим - уже відзначив
 
- Україні потрібна конституційна реформа. А після неї Криму доведеться міняти деякі важливі положення власного Основного Закону, - заявив голова Верховної Ради автономії Борис Дейч на урочистих зборах в Сімферополі з нагоди Дня Конституції України, який святкується в нашій державі 28 червня.
Лейтмотивом виступів багатьох громадських діячів півострова стала думка про те, що нинішня Конституція країни, восьмиріччя якої святкуємо, успішно виконала своє призначення в державному будівництві і вимагає змін.
- Основний закон життя держави в умовах недостатньо сформованої законодавчої бази демократичних перетворень успішно виконав роль дороговказу громадського розвитку України на стадії її перехідного періоду. Попереду нові рубежі політичної й адміністративно-територіальної реформи та демократизації країни у процесі її подальшого зміцнення, русі до європейської спільноти, - наголосили промовці.
На заході з вшанування Конституції було зачитано привітання від Президента і Прем'єра держави, відзначено особисті професійні досягнення кращих трудівників різних галузей виробництва, яким присвоєно звання заслужених працівників України, вручено Почесні грамоти за підписом Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, премії АРК.
Віктор ХОМЕНКО.


У ЯЛТІ ВІДКРИВСЯ ФОРУМ "УКРАЇНА - ПОЛЬЩА"

У Ялті 24 червня відкрився VII економічний форум "Україна - Польща" та ІІІ зустріч голів обласних державних адміністрацій, обласних рад України та воєвод і маршалків воєводств Республіки Польща.
Як повідомили кореспондентові Укрінформу в прес-службі Президента України, на форумі обговорюватимуться питання банківсько-фінансового, енергетичного, транспортного, інвестиційного співробітництва, а також питання євроінтеграції України з огляду на розширення Європейського Союзу.
На зустрічі керівників регіонів України та Польщі йтиметься про міжрегіональне та транскордонне співробітництво у зв'язку з вступом Польщі до Євросоюзу. Учасники зустрічі ставлять за мету налагодити контакти, які б відповідали формату стратегічного партнерства між Україною і Польщею, виробити механізми залучення українських та польських регіонів до реалізації "Європейської політики сусідства".
Планується, що 25 червня президенти України Леонід Кучма та Польщі Александер Квасьнєвський візьмуть участь у спільному заключному засіданні VII економічного форуму "Україна - Польща" та ІІІ зустрічі регіональних керівників.


ДЕКОМУ  ПОЛІПШАЛО...

Близько чверті населення України вважає, що за останні 5 років їхнє життя поліпшилося, а 42% українських громадян прогнозують покращання ситуації в країні протягом найближчих 10 років. Такими є презентовані сьогодні результати опитування громадської думки, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" за сприяння Програми розвитку ООН в Україні. У ході дослідження було опитано близько 3 тисяч українських громадян віком понад 18 років в усіх областях України, АР Крим та Києві.
Згідно з висновками авторів дослідження, абсолютна більшість українців вважає родину найбільшою цінністю в своєму житті, хоча робота й самореалізація поза роботою також займають значне місце. Причому досить важливою є "негрошова" мотивація діяльності мешканців України: 70 відсотків висловили готовність витрачати вільний час на досягнення цілей, які пов'язані з вірою. Автори дослідження вважають, що це свідчить про великий потенціал для залучення громадян до громадського життя.


ЦЕ ВЖЕ ПІДВИЩЕНА?

На сьогоднішній день середній розмір пенсії в Автономній Республіці Крим складає 193 гривні. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в АРК Микола Ткаченко на нараді в Раді міністрів Криму, - передає прес-служба Ради міністрів.
За інформацією М. Ткаченка, мінімальну пенсію в розмірі 102,82 грн. у Криму одержують близько 10% пенсіонерів.
За даними Пенсійного фонду, в Криму мешкає понад 500 тис. громадян пенсійного віку.


ПОВЕРНІТЬ БОРГИ ХОЧ ВЕТЕРАНАМ!

Кримські нашоукраїнці вимагають відновити справедливість стосовно ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни і спрямувати з прихованої урядом доходної частини Держбюджету 1 млрд. гривень на відшкодування вкладів в Ощадний Банк СРСР ветеранам і учасникам Великої Вітчизняної війни. Про це говориться у зверненні до народних депутатів, уряду і Президента України, ухваленому 22 червня на жалобному мітингу в Сімферополі, присвяченому Дню скорботи і пам'яті загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.
На  жалобному заході були присутні кримські прихильники Молодіжної партії України, Української народної партії, партій "Яблуко", Християнсько-Демократичного Союзу, "Батьківщини", громадського об'єднання "За Україну! За Ющенка!", Російського земляцтва Криму та ін.
У заяві відзначається, що "дотепер більшість ветеранів не мають гідних пенсій і медичного обслуговування, телефонів". "У той час як уряд може розв'язати насущні проблеми ветеранів, прихована владою частина державних доходів розбазарюється по кабінетах депутатів-"більшовиків", - констатують автори заяви. "Якщо держава не може забезпечити гідну старість нашим захисникам, то нехай хоча б поверне їм чесно зароблене, тим більше, що кошти на ці виплати у влади є", - говориться в заяві.
Учасники мітингу вимагають негайно вивести з бюджетної "тіні" 5 млрд. грн. і спрямувати 1 млрд. гривень на  відшкодування вкладів в Ощадбанк СРСР захисникам Вітчизни. "Відновивши справедливість, українське суспільство покаже своє ставлення до людей, що дали нам можливість жити, трудитися і виховувати наших дітей", - переконані автори документа.
"Контекст-медіа".


22 червня - День скорботи і пам'яті жертв війни...

Президент України Леонід Кучма з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни в Україні поклав 22 червня квіти до пам'ятника Невідомому солдату.
У церемонії взяли також участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк, перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров, віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник, міністр оборони Євген Марчук, Київський міський голова Олександр Омельченко, народні депутати, громадськість, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у війні з фашизмом. На їх честь пролунав салют. Урочистим маршем пройшла почесна варта.


Державна пожежна охорона закликає...

Шановні сімферопольці та гості столиці!
З довгоочікуваними літніми днями розпочався сезон відпусток і канікул. Наш півострів з радістю приймає всіх відпочиваючих з різних регіонів України, Росії, інших держав. Однак для служби "01" це період додаткових турбот і тривог за нашу з вами землю і здоров'я.
Крим - унікальний та єдиний на земній кулі куточок дивовижної природи. Але якщо ми і надалі будемо поводитися з природою та її багатствами так, як сьогодні, то вже через декілька десятків років від цієї дивовижної краси нічого не залишиться. За останні 15 років в лісах Криму сталося близько 5 000 пожеж, які завдали непоправних збитків. Халатність, безпечність, невиконання та незнання елементарних правил пожежної безпеки - ось істинна причина виникнення пожеж в лісах, житлових будинках, на підприємствах.
З болем у серці ми змушені нагадати вам про трагічні події минулого року, коли в селищі Морське Судацького району в пансіонаті "Алкон" виникла пожежа, яка забрала життя шести людей, зруйнувавши вщент дерев'яний корпус пансіонату розміром 200 кв. метрів.
Державна пожежна охорона закликає усіх сімферопольців та гостей столиці! Дотримуйте правил пожежної безпеки! Не паліть в заборонених місцях. Не кидайте непогашені недопалки та сірники! Виходячи з лісу, гасіть після себе вогнища. Бережіть наш край!
Роман МІЩЕНКО,
інспектор ДПН Залізничного району Сімферополя.


ДЕНЬ ГІРКОЇ ПАМ'ЯТІ

24 червня вірмени, греки, болгари спільно провели траурні заходи, присвячені 60-річчю депортації з Криму. За участю представників багатьох народів півострова відбулася велелюдна церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку на залізничному вокзалі Сімферополя, звідки депортованих відправляли на Урал, в Сибір, Таджикистан й інші віддалені регіони СРСР.


У КРИМСЬКИХ НІМЦІВ - ЮВІЛЕЙ
 
У Криму стартували офіційні заходи масштабного відзначення 200-річчя поселення на півострові німців і заснування перших їхніх селищ - так званих колоній. У широкій програмі ювілею, організованого німецькими культурними товариствами автономії за участю німецької сторони, представницькі фестивалі німецької культури, виставки, міжнародні науково-практичні конференції, які триватимуть до осені. Відзначено буде і День пам'яті жертв депортації, який у кримських німців припадає на 18 серпня.


Просто вандалізм

15 червня у Севастополі на площі Повсталих невідомі зловмисники скоїли акт вандалізму, знявши барельєф з меморіальної дошки, встановленої на честь лідера кримськотатарського народу Номана Челебіджихана. Правоохоронними органами проводиться слідство.


Багатшаємо?

На сьогодні на території півострова у бюджети всіх рівнів зібрано прибутків на суму понад мільярд гривень. Це на 23,5% більше, ніж за відповідний період торік.


Заради майбутнього

Мер міста Євпаторії відзначив, що нинішній День медичного працівника вперше за багато років євпаторійські медики зустріли з повністю виплаченою їм заробітною платнею. Сьогодні медичну еліту міста представляють 842 лікарі, що мають вищу кваліфікаційну категорію, 5 докторів медичних наук і 17 кандидатів у доктори. 15 медиків Євпаторії мають звання "Заслужений лікар України", 28 - "Заслужений лікар Автономної Республіки Крим".
У переддень професійного свята міська дитяча лікарня одержала в подарунок сучасний апарат ультразвукового обстеження. Придбання дорогого устаткування стало можливим завдяки соціальній угоді, укладеній міською владою з кондитерським концерном "АВК" і торговельною фірмою "Еллада". Новий сучасний апарат вартістю 35 тисяч гривень дозволить значно розширити спектр діагностичного обстеження населення.


ВСЕСВІТНЯ СПАДЩИНА

У Національному заповіднику "Херсонес Таврійський" буде  створено археологічний парк.  Про це йшлося на першому засіданні міжнародної робочої групи, котра цього місяця працювала на території заповідника. Під парком мається на увазі створення музею під відкритим небом, туристичної інфраструктури та наукової бази.  Допомогти Україні у збереженні унікального історичного пам'ятника за попередніми домовленостями намагається Фонд "Гуманітарний інститут Паккарда" (США). На переконання експертів, Херсонес має неодмінно увійти до всесвітнього спадку ЮНЕСКО.


Жертви кримських доріг

Останніми з них стали смертельно травмовані дитина й дві жінки та ще дев'ять скалічених російських туристів, пасажирів рейсового автобуса на трасі Джанкой - Феодосія. Біля села Кіндратове за Джанкоєм серед дня (23.06 2004) на повороті двоповерховий автобус "Сетро" злетів із мокрого після дощу шосе, перевернувся й упав на дах. Поставити його на колеса, звільнити затиснених пасажирів другого поверху вдалося лише співробітникам МНС, які відправили вцілілих туристів й двох водіїв із різними травмами в центральну джанкойську лікарню.
До уваги курортників: із понад 6 245 кілометрів доріг півострова найнебезпечніші вкрай розбиті сільські (а це біля
1 600 км), районні (2 859 км) та територіальні (715 км) шляхи, які давно не бачили ремонту. Більш-менш придатні до обачного повільного пересування лише магістральні траси на Харків, Херсон, Керч, Ялту, Севастополь. У Криму 2,5 тисячі державних доріг. Щоліта вони перевантажені. Лише торік тут побувало
1,5 млн. мобільних туристів. З початком курортного сезону за добу в середньому трапляється 10 ДТП. За півроку їх уже сталося більше тисячі, 127 учасників руху загинуло, 1 216 травмовано.
(За повідомленнями інформагенцій та власних кореспондентів).


УВАГА: ЗУСТРІЧАЙТЕ ЛЬВІВСЬКИЙ "ДЕСАНТ"!

Для проходження практики в м. Сімферополь прибуває група студентів (20 чоловік) факультету журналістики Львівського держуніверситету.
Всіх, хто може допомогти з їхнім розташуванням в сім'ях кримчан, просимо підійти 27 червня (неділя) на 11-ту годину до Української православної церкви КП (звернутися до владики Климента) або зателефонувати за номером 25-00-37.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2123

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков