Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 28.09.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 28.09.2018
…╤ ТУТ ВИЯВИЛОСЯ, ЩО ╤СНУЮТЬ ДВ╤ РОС╤╥

Як скандальн╕ вибори у Приморському кра╖ Рос╕╖ можуть створити «ефект дом╕но» для рос╕йського диктаторського режиму…

Власне, «╓диний день голосування», що був у Рос╕╖ 9 вересня, прин╕с неспод╕ванки не з Владивостока – куди ц╕кав╕шими були дан╕ з Хабаровського краю, де висуванець ЛДПР Серг╕й Фургал на «п╕вноса» випередив чинного губернатора-«╓динороса» Вячеслава Шпорта, у Хакас╕╖, де 30-р╕чний комун╕ст Валентин Коновалов випереджав представника влади В╕ктора З╕м╕на б╕льш н╕ж на 10%. У Владивостоц╕ ж теж мала м╕сце ситуац╕я ╕з необх╕дн╕стю другого тура – т.в.о. губернатора, к╕лька м╕сяц╕в тому призначений Пут╕ним, Андр╕й Тарасенко набрав 46,6%, його суперником у другому тур╕ мав стати висуванець КПРФ Андр╕й ╤щенко з 24%. Здавалося б – розрив великий, неспод╕ванок не буде. Але повторне голосування 16 вересня, а точн╕ше – обставини п╕драхунку голос╕в в н╕ч на 17-е збурили спочатку увесь рег╕он, а пот╕м – ╕ усю до того «м╕цно сплячу» пол╕тичну «тусовку» РФ. ╤ почалося…
Сп╕ймай мене, якщо зможеш! – Сп╕ймали!
Укра╖нцям под╕бна ╕стор╕я добре в╕дома. Ще 2004 року, у кв╕тн╕ у закарпатському Мукачевому в╕дбулися достроков╕ вибори мера. Кандидатом в╕д влади був Ернест Нусер (якого п╕дтримувала тод╕ сильна СДПУ(о)), опозиц╕ю з лав «Нашо╖ Укра╖ни» представляв нардеп, колишн╕й мер м╕ста та екс-губернатор Закарпаття В╕ктор Балога. За екз╕т-полом, Балога перем╕г б╕льш, н╕ж впевнено – 62% з хвостиком в╕дсотк╕в, а Нусер – усього 30 %. Але вноч╕, п╕д час п╕драхунку голос╕в – чого т╕льки не бачило старовинне м╕сто: за вс╕ма законами м╕стики у виборчкомах гасло св╕тло, м╕шки ╕з бюлетенями кудись вивозилися м╕цними хлопцями у спортивних штанях, у прим╕щеннях д╕льниць «закладали вибух╕вку», а рятувальники МНС у форм╕ пожежник╕в евакуювали ус╕х з прим╕щень. Ну ╕ зв╕сно – тод╕ вперше кра╖на побачила тих, кого пот╕м прозвали «т╕тушками» - нап╕вбандит╕в, як╕ били ус╕х на кого ╖м вкажуть – в╕д звичайних м╕стян до народних депутат╕в. Ну, «переможцем» оголосили Нусера, однак, дуже скоро в╕н сам подав у в╕дставку. А вже у листопад╕ почалася Помаранчева революц╕я, яка зм╕нила владу в кра╖н╕…
У рос╕йському Примор’╖ чотирнадцять рок╕в потому ╕стор╕я повторилася майже дзеркально: було усе – ╕ неполадки ╕з електроенерг╕╓ю, ╕ «космонавти» МНС, ╕ свав╕лля виборчкому…
Д╕йсно, ╕накше як «дивом» назвати зм╕ни в╕домостей протягом ноч╕ з 16 на 17 вересня не можна. При обробц╕ даних з 95 % д╕льниць кандидат-комун╕ст ╤щенко набирав б╕льше 52% при 45% в╕дсотках у «╓динороса» Тарасенка, але… при «обробц╕» 100% протокол╕в Тарасенко вже вигравав ╕з 49 з лишком в╕дсотк╕в проти 48 у ╤щенка. Суто математично та за наукою такого бути не могло в принцип╕ – але сталося, б╕льше того – к╕льк╕сть голос╕в у ╤щенка зовс╕м «не в╕домо як» (хоча в╕домо – у електронну систему просто стали вводити переписан╕ протоколи) зменшилася на 5 (п’ять!) голос╕в. Ну, зрозум╕ло в╕дсотки зм╕нитися можуть, але як голоси можуть зникати?
Комун╕сти не змовчали – та почали акц╕╖ протесту у Владивостоку одразу зранку понед╕лка. Галас в ╕нтернет╕ був п╕днятий ус╕ма – в╕д КПРФ до «Яблука», Собчак та Навального. Голову всерос╕йсько╖ ЦВК Еллу Памф╕лову, яка мала хоч й аф╕льований ╕з Адм╕н╕страц╕╓ю Пут╕на ╕м╕дж, але вважалася людиною ╕з г╕дн╕стю – закликали до в╕дпов╕д╕. Загалом, влада розгубилася та не знала що робити. Груб╕сть та неяк╕сн╕сть звично╖ «роботи» ╕з фальсиф╕кац╕╖ голосування була наст╕льки очевидною, що обурення приймало загальнодержавний масштаб.
╤ головне – що з’ясувалося. М╕ж першим ╕ другим туром п╕дтримати Тарасенка до Владивостока при╖зжав сам Пут╕н – саме тод╕ в╕дбувся його еп╕чний д╕алог ╕з роб╕тниками одного ╕з оборонних п╕дпри╓мств про зарплату у н╕бито 90 тисяч рубл╕в, коли ВВП це сказав – роб╕тники його одразу поправили – ну що ви, 30-40 тисяч. Чи варто говорити, що запис ц╕╓╖ бес╕ди протримався на сайт╕ Кремля т╕льки 3 години ╕ був прибраний?
Так ось – п╕дтримка Пут╕на не допомогла, Приморський край, що ще з 90-х ╓ одним ╕з головних соц╕ально напружених рег╕он╕в РФ, проголосував протестно – передус╕м проти пенс╕йно╖ реформи та Пут╕на, який ╖╖ в╕дкрито п╕дтримав.
«Балаган» ╕з сумним к╕нцем
╤ що почалося: «╢дина Рос╕я» оц╕нила ситуац╕ю та почала пропонувати ╕ в Примор’╖, ╕ в Хабаровському кра╖, ╕ в Хакас╕╖ суперникам… посади перших заступник╕в (як це схоже на ╕стор╕ю у Мукачево – Нусер там швидко опинився в обладм╕н╕страц╕╖ при В╕ктор╕ Балоз╕-губернатор╕ вже 2005 року, в╕н ╕ зараз – депутат облради в╕д балог╕вського «╢диного центру») – т╕льки б вони не наполягали на сво╓му обранн╕. У Хабаровську це спрацювало – ЛДПР╕вець Фургал погодився – та скор╕ш за все другий тур тут буде формальн╕стю. Кажуть, що голов╕ ЛДПР Володимиру Жириновському запропонували за це «пряник» у вигляд╕ поста губернатора Курсько╖ област╕ для його фаворита Михайла Дегтярьова, тому схема може спрацювати.
╢, зв╕сно, й суто консп╕ролог╕чна верс╕я – що голосування вир╕шили брутально сфальшувати навмисно: було очевидно, що ╤щенко перемага╓ ╕з великим в╕дривом (до 10 % ╕ б╕льше) – ╕ тому, якщо фальшувати, то треба «намалювати» не менше н╕ж 15 % – ╕ це був би взагал╕ повний треш. А тому прост╕ше з╕рвати п╕драхунок, створити скандал та призвести до в╕дм╕ни вибор╕в та перенесення ╖х на три м╕сяц╕. А там – утрамбу╓мо якось.
Як╕ висновки тут можна зробити? По-перше, ц╕каво як вся ця мерзотна ситуац╕я вплине на голосування у Хакас╕╖ та Володимирськ╕й област╕. У перш╕й – старий губернатор "╓динорос" вже в╕дмовився брати подальшу участь, тож 7 жовтня молодий комун╕ст зустр╕неться не з ним, а з представником "Справедливой России". У друг╕й – чинний губернатор Св╕тлана Орлова теж не ма╓ велико╖ популярност╕. ╤ сьогодн╕ може бути усе.
По-друге, у загальному масштаб╕ рос╕йська влада п╕сля прорахунк╕в «зовн╕шн╕х» 2014 року, що насправд╕ ╓ злочинами – анекс╕╖ Криму та початку вторгнення на Донбас – почала робити помилки внутр╕шн╕. ╤ головна з них – незграбна ╕стор╕я з п╕двищенням пенс╕йного в╕ку. Саме ця обставина обвалила рейтинг правлячо╖ парт╕╖ ╕ самого Пут╕на. От виборц╕ й проголосували за кого завгодно – аби не за владу.
Ц╕ вибори виявили ╕снування двох Рос╕й. Перша – сита ╕ вс╕м задоволена – п╕шла та переобрала 70-ма в╕дсотками Серг╕я Собян╕на мером Москви, а от друга – ображена та знедолена – хай виб╕рково, але сказала влад╕ «н╕». ╤ грубе фальшування цього «н╕» у в╕дпов╕дь виявило не смиренне мовчання – а готовн╕сть боротися за чесний виб╕р.
Так, альтернативою Кремлю виступають сьогодн╕ комун╕сти. Але – в Рос╕╖ так╕ умови на тл╕ «зачищено╖» пол╕тично╖ системи. В╕дсутн╕сть справжньо╖ демократично╖ (не л╕берально╖, а саме – демократично╖) альтернативи влад╕ спонука╓ виборц╕в шукати хоч якусь в╕ддушину. Ну, що ж – значить комун╕сти. А КПРФ робить висновки – ╕ почина╓ з висування Павла Груд╕н╕на у президенти,  продовжу╓ л╕н╕ю на «обкатку» молодих обличь – що ╤щенко, що Коновалов з Хакас╕╖ – тому приклад. ╢ цьому ╕ чергове консп╕ролог╕чне пояснення: н╕би до вс╕х цих новаторських кадрових ход╕в з боку традиц╕йно «заскорузлих» комун╕ст╕в, ма╓ в╕дношення Михайло Ходорковський, який став знову ф╕нансувати КПРФ п╕д гаслами «л╕вого повороту».
Щоб п╕дсумувати цей сюжет, треба звернутися до ╕стор╕╖ 100-р╕чно╖ давнини. Самодержавний режим Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ на початку ХХ стол╕ття не бачив глибоко╖ соц╕ально╖ безодн╕ м╕ж собою та сусп╕льством, готовим до трансформац╕╖. Все д╕йшло до 1905 року, коли «вибухнуло» – ╕ режим п╕шов на певн╕ поступки – Держдума, парт╕╖, вибори. Н╕бито пар у свисток вийшов, але режим сам порушив сво╖ ж закони – та 1907-го повернув ситуац╕ю де-факто на стар╕ рейки. Дал╕ ж – п╕д гаслами «нам не потр╕бн╕ велик╕ потряс╕ння, нам потр╕бна велика Рос╕я» – Микола Другий, Столип╕н та ╕нш╕ сво╓ю реакц╕╓ю та глухотою до настро╖в сусп╕льства, фактично сам╕ готували революц╕ю, що й знесла самодержавство нан╕вець у 1917-му.
Зв╕сно, обставини зм╕нилися – але, чим Болотна-Сахарова 2011-2012-го – не под╕╖ сусп╕льного тиску 1905-1906-го? Тандем Пут╕на-М╓дв╓д╓ва тод╕ зробив певн╕ поступки, а пот╕м – почав розправи. А пот╕м – авантюри в Криму, на Донбас╕, Сир╕╖. Тепер – початок напруження всередин╕ кра╖ни. Зв╕сно, в╕щувати революц╕ю на кшталт 1917-го зараз – на╖вно. Але тенденц╕я до саме такого ф╕налу – почала вимальовуватися.
В╕ктор Чопа
«Укр╕нформ»

ТИМ ЧАСОМ…
У РОС╤╥ ЗАГОВОРИЛИ ПРО ПОРАЗКУ ПУТ╤НА

В Рос╕╖ п╕дтримка влади досягла критично м╕н╕мального р╕вня.
Ц╕лком ймов╕рно, що Кремль буде намагатися зд╕йснити нову зовн╕шньопол╕тичну авантюру, щоб в╕двернути увагу громадян. Про це заявив рос╕йський соц╕олог ╕ пол╕толог ╤гор Ейдман в Facebook.
В╕н впевнений, що "╢дина Рос╕я" програ╓ чергов╕ вибори.
"У Хабаровському кра╖ в╕дставання ╖╖ кандидата наст╕льки велике, що нав╕ть п╕дробки ╕ приписки не допомагають. Урапатр╕отична, ксенофобська ╕стер╕я, викликана анекс╕╓ю Криму, ╕нтервенц╕╓ю в Укра╖н╕ та Сир╕╖, вичерпала св╕й ресурс. Вона б╕льше не в змоз╕ п╕дтримувати високий рейтинг влади", - розпов╕в Ейдман.
Соц╕олог вважа╓, що влада спробу╓ в╕двернути увагу громадян новою зовн╕шньопол╕тичною авантюрою.
"Режим приречений на нов╕ зовн╕шньопол╕тичн╕ авантюри, що дозволяють хоч на час в╕двернути увагу людей в╕д пог╕ршення економ╕чно╖ ситуац╕╖, жахливо╖ соц╕ально╖ нер╕вност╕ ╕ ганебних конфуз╕в Кремля", - попередив Ейдман.
https://gazeta.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 28.09.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20413

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков