Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 02.04.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 02.04.2004
Новини Криму та України
журналісти, агенції

ЩЕ ОДНА ПРОВОКАЦІЯ

У Сімферополі вночі здійснено спробу підпалу приміщення Меджлісу кримськотатарського народу. З трьох кинутих ще не встановленими зловмисниками пляшок із запалювальною сумішшю дві потрапили у сусідні вікна другого поверху. Пожежу погасили вчасно, постраждалих немає. Порушено кримінальну справу. На місці події побували голова ВР АРК Борис Дейч і начальник міліцейського главку автономії Микола Паламарчук. Працює слідча група. Представники Меджлісу не виключають зв'язку інциденту з провокаційним змістом листівок, розповсюджених у місті напередодні. Коментуючи загальну ситуацію на півострові, начальник главку повідомив: підстав вважати, що вона погіршується, немає, все знаходиться під контролем. Міліція працює у посиленому режимі. Особливу увагу звернено на відпрацювання неформальних молодіжних організацій на предмет наявності скінхедів та інших агресивних угруповань. Робиться все, щоб оздоровити обстановку.

ПРОФІЛАКТИКА ТРИВАЄ

 6,5 тисячі співробітників міліції і військовослужбовців внутрішніх військ задіяно у проведенні оперативно-профілактичного відпрацювання півострова. Міліцейська акція проводиться з 25 березня згідно з вимогою Президента і міністра внутрішніх справ України. Для участі в профілактиці залучені підрозділи міліції з південних регіонів країни. З початку заходу зареєстровано 882 заяви і повідомлення про злочини і події. Правоохоронцям вдалося розкрити 675 тяжких злочинів, зокрема розбійні напади минулих років. По гарячих слідах встановлено 636 зловмисників. 22 особи арештовано за кримінальними справами. Всього за час "чистки" півострова з 25 березня розкрито 2 вбивства, 15 пограбувань, 22 бешкети, 168 крадіжок, а також 40 злочинів минулих років. Затримано понад 40 злочинців, які ховалися від суду і слідства. З незаконного обороту вилучено 31 одиницю вогнепальної зброї. Виявлено 94 факти кримінального обороту наркотиків, вилучено 37 кілограмів наркотичних речовин. Встановлено 430 порушень паспортно-візових правил, 56 нелегальних мігрантів.

ДАВНО Б ТАК!

Президент України Леонід Кучма заявляє, що олігархи не повинні працювати в уряді й парламенті, оскільки вони лобіюють лише власні інтереси. "Того, хто має власний бізнес, не можна брати в уряд, і в парламенті олігархи також не потрібні", - наголосив він, виступаючи 26 березня на нараді з питань добудови енергоблоків Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій на Рівненській АЕС.
 Леонід Кучма зазначив, що той, хто хоче бути народним депутатом, повинен займатися політикою. "Я ніколи не повірю у те, що коли людина прийшла з великого бізнесу, вона буде займатися, насамперед, державними справами", - наголосив він. "Усі лобіюють власні інтереси, а потім, що залишиться, - державі", - додав Президент.
 Як приклад Леонід Кучма навів ситуацію з олігархами в Росії. У Російській Федерації, за його словами, олігархи займаються бізнесом, а не сидять у Думі. У нас же, зауважив Леонід Кучма, олігархи будь-якою ціною намагаються потрапити до парламенту. "Для цього є дві причини: захиститися від закону і лобіювати свої власні інтереси", - сказав Президент.
Леонід Кучма вважає, що питання про недопущення олігархів до роботи в уряді і в парламенті мало б бути визначене на законодавчому рівні.
(УКРІНФОРМ).


ЕВРИКА!
ПРЕЗИДЕНТ ЗРОЗУМІВ, ЩО ВСІ ВЖЕ ДАВНО ВСЕ РОЗУМІЮТЬ...

 Президент України Леонід Кучма вважає, що пікетування Кабінету Міністрів опозиційними силами є свідченням того, що вони розуміють суть політичної реформи. Таку думку він висловив 31 березня на спільній прес-конференції з Президентом Польщі Александером Квасьнєвським, коментуючи акцію протесту опозиції. "Я так розумію, - сказав Леонід Кучма, - що вони прийшли з певними економічними вимогами. Я можу тільки підтвердити, що, слава Богу, і "Наша Україна" зрозуміла, що зміни до Конституції - незворотні". Президент зауважив, що за новим проектом Закону про внесення змін до Конституції "адреса щодо економіки абсолютно вірна - Кабінет Міністрів". "Я це розцінюю як великий прогрес у розумінні політичними силами тих процесів, які відбуваються в Україні", - підкреслив він.
(УКРІНФОРМ).


ЛИШЕ ТРИ КРОКИ, ЗАТЕ ЯКІ!

Більше 15 тисяч представників Української народної партії взяли участь в акціях протесту "Борімося за соціальні права", які відбулися в Києві 31 березня 2004 року. Учасники акцій протесту вимагали повернути народу приховані 10 мільярдів гривень.
 Під час мітингу - місця збору членів та активістів УНП, біля пам'ятника Михайлу Грушевському - голова Української народної партії Юрій Костенко зазначив, що "сьогодні ми маємо довершити те, що розпочали наприкінці 80-х. Українська народна партія завжди була лідером національно-визвольних змагань. Українська народна партія, тоді ще УНР, започаткувала другий етап національно-визвольної революції. У 2001 році ми із НРУ розпочали формування національно-демократичної коаліції - блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". Ми отримали політичну перемогу, але не стали владою."
 "Сьогодні маємо зробити ще три кроки до української заможної демократичної держави. Перший крок. Перемогти на президентських виборах 2004 року і обрати президентом України Віктора Ющенка.
 Другий крок. Українська народна партія, в блоці з іншими національно-демократичними силами, має перемогти на парламентських виборах 2006 року і сформувати на всіх рівнях влади патріотичну демократичну більшість.
 Третій крок. Маємо сформувати демократичну владу на всіх рівнях, яка зробить Україну українською, заможною, європейською державою, з європейськими економічними та соціальними стандартами. Тоді ми, нарешті, реалізуємо мрію наших прадідів та батьків, нашу з вами мрію - жити в своїй державі і бути господарем в своїй країні", - зазначив Юрій Костенко.
 Прес-служба УНП.


ПОМ'ЯНУЛИ В. ЧОРНОВОЛА

 28 березня в храмі св. рівноапостольних Володимира та Ольги УПЦ КП після літургії відбулася поминальна панахида по В'ячеславу Чорноволу, який загинув в автокатастрофі п'ять років тому. Панахида відправлялася за ініціативи проукраїнських сил Криму. Зокрема, безпосередньо перед початком відправи перед прихожанами виступив Леонід Пілунський, голова Кримської організації НРУ, підкреслюючи, що "В'ячеслава Чорновола було усунуто від політичної боротьби напередодні президентських виборів навмисним вбивством, та в пам'ять про цю видатну людину ми повинні прийняти свідоме, правильне для України, рішення, обираючи президента". Вшанувати пам'ять видатного сучасника прийшли не тільки офіційні особи, зокрема Валерій Пробий-Голова - лідер Кримської організації блоку "Наша Україна", але й звичайні люди, українці, яким не байдуже, що відбувається в нашій державі. Поминальний стіл для усіх присутніх в цей день в храмі був організований, за словами Л. Пілунського, "нашими друзями, кримськими татарами".
 Юлія ДОРОФЕЙ.


РІК ПОЧАВСЯ З КРИТИКИ

Україна розраховує, що вступ Польщі в Європейський Союз не спричинить витіснення українців з польського ринку, а навпаки - відкриє їм нові перспективи. На цьому наголосив 30 березня Президент України Леонід Кучма, виступаючи на урочистому зібранні з нагоди відкриття Року Польщі в Україні.
 Леонід Кучма зазначив, що відкриття Року Польщі в Україні - не та нагода, щоб було доречно вдаватися до критики і самокритики. "Однак я все ж таки мушу сказати, що Польща посідає тільки одинадцяте місце серед країн-інвесторів України. А українські інвестиції в Польщі ледве перевищують мільйон доларів". "Ми просто зобов'язані збільшити зусилля для реалізації спільних економічних проектів", - наголосив Леонід Кучма.


СКЛАДНОЮ ДОРОГОЮ ДЕМОКРАТІЇ

Президент Польщі Александер Квасьнєвський переконаний, що президентські вибори в Україні проходитимуть із дотриманням усіх демократичних процедур. "Переконаний, що вибори в Україні відбудуться з пошануванням усіх демократичних принципів, так буде і з цьогорічними виборами", - заявив він 30 березня на спільній прес-конференції з Президентом України Леонідом Кучмою.
 Александер Квасьнєвський також висловив переконання, що у передвиборній президентській кампанії "українські кандидати матимуть можливість представити себе, матимуть доступ до ЗМІ і це будуть серйозні передвиборні дебати".
 Нинішні політичні протистояння в Україні Президент Польщі назвав "складною дорогою демократії від моменту здобуття незалежності". У Польщі, за його словами, також демократичні процеси "не є легкими". "Таку кризу останніми днями ми мали також у Польщі", - сказав Александер Квасьнєвський.


ЩОБ ПРИВІТАТИ, ТРЕБА СПИТАТИ?

Я не розумію, чому український парламент вітав просування НАТО на схід, сказала в інтерв'ю власному кореспондентові Укрінформу в РФ перший заступник Голови Держдуми Російської Федерації Любов Сліска. Коментуючи прийняту Держдумою заяву у зв'язку зі вступом до НАТО нових семи країн, зокрема, колишніх союзних республік Литви, Латвії та Естонії, Любов Сліска підкреслила, що наближення НАТО до кордонів Росії її країні "ні до чого".
Якщо НАТО не візьме до уваги занепокоєність Росії, Державна Дума рекомендуватиме Президентові та уряду РФ вжити необхідних заходів з надійного забезпечення безпеки, включаючи визначення доцільності подальшої участі Російської Федерації у міжнародних договорах у сфері контролю над звичайними озброєннями і перегляд принципів розбудови Збройних Сил Російської Федерації у бік зміцнення їх ядерного потенціалу стримування.


У Bерховній Pаді АРК

АВТОНОМІЇ - ПРАВОВУ СТАБІЛІЗАЦІЮ

 Кримські депутати на позачерговій сесії ВР АРК закликали всі громадські й політичні об'єднання до діалогу і недопущення ескалації міжетнічної напруженості в регіоні. На засіданні розглянуто питання забезпечення прав і свобод громадян, міжнаціональної злагоди, сприяння охороні правопорядку і громадської безпеки.
 Перед початком сесії, скликання якої спонукали останні події в Сімферополі, що стали причиною соціальної напруги на півострові, перед приміщенням парламенту відбувся несанкціонований мітинг біля сотні представників партії "Русский блок".
 Голова ВР АРК Борис Дейч назвав їх серед тих, хто і в нинішній непростій ситуації розхитує "кримського човна". Та проросійськи налаштовані депутати і в сесійній залі продовжували пророкувати безрадісне майбутнє півострова, традиційно вимагали розпуску Меджлісу. Кримські татари закликали покарати провокаторів, якої б національності вони не були. Це стосується і Куртсеіта Абдулаєва, арештованого за звинуваченням в організації погрому в барі "Коттон". "На своєму екстреному засіданні Меджліс категорично засудив вияви будь-якого насильства, з чиєї б сторони і по відношенню до кого б вони не демонструвалися, та заявив про готовність вжити усіх заходів, щоб залагодити збурення ситуації на півострові", - нагадав народний депутат Рефат Чубаров.
 Присутні звернулися до Леоніда Кучми з пропозицією змінити принцип формування Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України. Бо сьогодні вона складається лише з представників Меджлісу. Депутати заявили про необхідність оперативнішого і рішучішого реагування з боку правоохоронних органів на будь-які порушення і розбишацькі дії. Картали правоохоронців за те, що вони "досі не поставили крапку з приводу штурму Судацького міськвідділу, побиття журналістів під Сімеїзом, масового безчинства в Сімферополі, що призвело до політичної ескалації в Криму". Керівники кримської міліції і прокуратури, відзначивши серйозні проблеми, викликані серією несанкціонованих мітингів і пікетів, вважають, що ситуація знаходиться під контролем. Порушено кримінальні справи, триває розслідування, винних невдовзі притягнуть до відповідальності. Міф про міжнаціональну ворожнечу на півострові створити не вдасться.
Кримські депутати відзначили у своїй заяві, що застосування силового тиску, висунення ультимативних вимог породжує штучний розподіл населення за етнічною ознакою, елементи ксенофобії, нетерпимості, а в ряді випадків і відкритого насильства. Вони звернулися до всіх регіональних відділень політичних партій, громадських рухів і організацій з пропозицією утриматися від передчасних висновків і емоційних оцінок подій, що відбуваються на півострові, закликали їх до конструктивного діалогу з метою недопущення подальшої ескалації міжетнічної напруженості в регіоні. "Верховна Рада АРК спільно з урядом автономії та органами місцевого самоврядування зроблять все можливе, щоб 60-річчя насильницької депортації з Криму кримських татар, вірменів, болгар, греків і німців стало фактором зміцнення громадянського миру і міжнаціональної злагоди, а не посилювало розділення кримчан за національною ознакою", - наголошено в заяві.
 ...У цей же час відомий американський фінансист і філантроп Джордж Сорос про-
тягом свого одноденного візиту в Крим особисто проінспектував роботу фонду "Відродження", провів ряд зустрічей з лідерами Меджлісу, відвідав кримськотатарську бібліотеку ім. Ісмаїла Гаспринського та взяв участь у роботі міжнародного форуму з проблем толерантності і прав людини, що відбувся в Лівадійському палаці за участю представників недержавних організацій. Учасники обговорили можливості запобігання міжнаціональним конфліктам у Криму і відзначили, що політика української держави на практиці поки що не надає рівних прав усім етносам, що живуть у країні. "Позбавлені можливості легальним шляхом користуватися правами, вони змушені адаптувати ситуацію до себе і адаптуватися в ній самі". Джордж Сорос очікує чітких проектів від кримських репатріантів, втілювати які готовий і надалі.
 Щоправда, приміщення для засідання "круглого столу" знайшлося не відразу: в Таврійському національному університеті, який отримав понад півмільйона доларів від соросівських грантів, не виявилося вільних аудиторій, проти використання Лівадійського палацу заперечували пожежники. Приміщення надали після втручання Президента. Перед вильотом у Київ містер Сорос заявив, що на його ставлення до України скандал не вплине, фінансова підтримка ЗМІ і неурядових організацій залишаться незмінними. Він додав, що не збирається давати оцінки політичній ситуації в Україні та втручатися у її внутрішні справи.
Віктор ХОМЕНКО.


ДЕ Ж ПРОЙДЕ КОРДОН?

На 18-му раунді українсько-російських переговорів щодо азовсько-керченської проблематики й розмежування континентального шельфу в Чорному морі було чітко й ясно заявлено, що між Росією та Україною має бути дотриманий баланс інтересів. Про це заявив на прес-конференції заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик, який очолює українську сторону на переговорах. Він ще раз підтвердив, що в Азовському морі й Керченській протоці буде проведено лінію держкордону, яка розділить сушу, море й повітря.
 Відповідаючи на запитання журналістів, Олександр Моцик і заступник міністра закордонних справ Росії Віктор Калюжний, який очолює російську сторону на переговорах, відзначили, що сторони поки не дійшли єдиної думки про те, де саме пройде лінія держкордону.

 

НОВИЙ ДІМ ДЛЯ ПОРОДІЛЬ

 У Білогірську урочисто відкрито нове пологове відділення районної лікарні. За три місяці тут облаштували залу з усією необхідною медтехнікою для екстрених пологів, 6 палат інтенсивної терапії, процедурні. Серед подарунків на новосілля 40 нових післяопераційних ліжок, столи з підігрівом, інкубатор для немовлят вартістю 29 тис. грн. Райдержадміністрація, яка на реконструкцію будівлі для породіль витратила 300 тис. грн., пообіцяла вже днями придбати і апарат УЗІ та побільше пелюшок. Бо за останній тиждень тут з`явилося на світ 25 малюків.


РОБОТА НАД ПОМИЛКАМИ...
НЕБЛАГОПОЛУЧНИМ СІМ'ЯМ - СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД

 У Кримському республіканському центрі соціальних служб для молоді пройшов республіканський семінар-практикум "Організаційно-методичне забезпечення соціального супроводу неблагополучних родин" для керівників спеціалізованих служб соціальної підтримки сімей "Родинний дім" ЦССМ Автономної Республіки Крим.
 У роботі семінару брали участь директори ЦССМ автономії, фахівці, які працюють з різними категоріями родин, наукові співробітники провідних ВНЗ Сімферополя.
 Нині соціальний супровід неблагополучних родин є пріоритетним напрямком діяльності ЦССМ, хоча наявний досвід у цій галузі в Україні і Криму вимагає узагальнення, теоретичного обґрунтування і розробки технології його здійснення.
 Під соціальний супровід беруться родини, члени яких (діти або батьки) перебувають на обліку в органах внутрішніх справ, порушують морально-правові норми держави, права членів родини внаслідок зловживання спиртними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами; ведуть аморальний спосіб життя, чинять психічне чи фізичне насильство над членами родини; родини, які перебувають в несприятливих умовах для життя, захисту і розвитку дітей і не виконують свою функцію в суспільстві.
 На семінарі обговорювалися сучасні підходи до здійснення соціального супроводу неблагополучних родин у системі ЦССМ, педагогічні та психологічні аспекти соціального супроводу, шляхи здійснення спільної діяльності фахівців ЦССМ і педагогів галузі освіти з цієї проблеми. Під час тренінгів учасники семінару освоїли навики розв'язання конфліктів у родинах, які опинилися в кризових ситуаціях, і дійшли одностайної думки, що соціальний супровід аж ніяк не повинен нашкодити родині, призвести до погіршення стосунків між її членами і має ґрунтуватися на поважанні духовного світу людини, родини, її традицій, віросповідання, інтересів.
 Галина БЕХТЯНОВА.


УРЯД СКАЗАВ: "ПОРНОГРАФІЇ - НІ!"

31 березня у Великому залі Ради міністрів АРК відбувся науково-практичний семінар "Науково-методичне і судово-експертне забезпечення протидії обороту порнографічної продукції на території Автономної Республіки Крим". Ініціатором проведення заходу, що відбувся в рамках роботи міжвідомчої комісії із захисту моральності та утвердження здорового способу життя при Раді міністрів Криму, став Кримський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.
 Як відзначила у своєму виступі віце-прем'єр кримського уряду Віталіна Дзоз, головна мета семінару - розробка методичних рекомендацій з виявлення порнографії для всіх республіканських служб, що забезпечують захист моральності. При цьому на порядку денному - найширший спектр питань, пов'язаних з даною проблемою, - від мистецтвознавчої експертизи порнографії до дослідження соціокультурних коренів цього явища.
 У свою чергу, директор Кримського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін'юсту України Віра Шерстюк підкреслила, що семінар має велике значення для підготовки фахівців, здатних дати грамотну експертну оцінку порнографії. За її словами, з появою Закону України "Про захист суспільної моралі", що містить чітке визначення порнографії, і розробкою українськими фахівцями методик визначення порнографії, правоохоронні органи півострова отримали реальну можливість боротьби з цим явищем. На даний момент в КНДІСЕ надійшло вже близько 120 заявок на подібні експертизи, проведення яких ускладнене відсутністю в Криму фахівців, які мають досвід оцінки еротичної і порнографічної продукції.
 Крім того, В. Дзоз повідомила, що в майбутньому відбудеться ряд науково-практичних семінарів, де розглядатимуться проблеми міжнаціональних стосунків, зокрема розпалення міжнаціональної і релігійної ворожнечі, військових конфліктів та інші актуальні питання півострова.
 Прес-служба Ради міністрів АРК.

ШАНОВНІ УКРАЇНЦІ!
 Ми, учні 9-го "д" класу разом із класним керівником Валентиною Петрівною Коваленко, звертаємось до всіх, хто може допомогти нам вишиванками та іншими предметами українського побуту для створення шкільного музею українського народознавства.
 Контактний телефон: 25-62-71
В. П. КОВАЛЕНКО, "Школа-ліцей" № 3 ім. А. С. Макаренка.
 м. Сімферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 02.04.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1881

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков