Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2015
СТРАХ ╤ ЛЮТЬ ПУТ╤НА

На тл╕ масштабного в╕дновлення бойових д╕й на сход╕ Укра╖ни в╕дх╕д в╕йськових частин в╕д того, що колись було Донецьким аеропортом, сьогодн╕ зда╓ться лише одним з еп╕зод╕в неск╕нченного протистояння з рос╕йськими в╕йськами та ╖хн╕ми найманцями на Донбас╕. Але, насправд╕, це протистояння ув╕йде в ╕стор╕ю. Протягом довгих тижн╕в невелика, пост╕йно обстр╕лювана, погано озбро╓на, майже оточена ворогом група в╕йськових утримувала у сво╖х руках стратег╕чний об’╓кт, в╕дбиваючись в╕д арм╕╖ ядерно╖ держави, яка пост╕йно одержувала п╕дкр╕плення з╕ сходу. ╤ не важливо, як називали себе атакуюч╕ – арм╕╓ю «ДНР», «в╕дпускниками», збройними силами Новорос╕╖ або якось ще. Ми чудово розум╕╓мо, кому протистояли наш╕ хлопц╕ – Збройним Силам Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. ╤ здолати ╖х вдалося т╕льки п╕сля повного зруйнування залишк╕в буд╕вель Донецького аеропорту.
Пол╕тичн╕ та в╕йськов╕ спостер╕гач╕ ще довго м╕ркуватимуть, нав╕що Москв╕ потр╕бно було витрачати так╕ сили на захоплення зовс╕м марно╖ для не╖ з╕ стратег╕чно╖ точки зору позиц╕╖. Хтось буде говорити про випрямлення л╕н╕╖ фронту, хтось – про «житт╓здатн╕сть» «ДНР» ╕ «ЛНР», хтось про перший етап нового наступу Володимира Пут╕на. Але шукати великого сенсу у д╕ях рос╕йського президента я б не став. Нав╕що йому потр╕бно було захоплювати Крим? Нав╕що потр╕бно було починати в╕йну на Донбас╕? Нав╕що потр╕бно було штурмувати аеропорт? Заради рейтингу? Заради тиску на Укра╖ну? Заради р╕вного становища ╕з зах╕дними л╕дерами? Так рейтинг Пут╕на ╕ до Криму був високий. Важел╕в тиску на Укра╖ну п╕сля втеч╕ Януковича було предостатньо. А р╕вного становища ╕з зах╕дними л╕дерами п╕сля початку в╕йни з Укра╖ною Пут╕н позбувся – його просто виставили за двер╕.
Н╕, причиною всьому – страх ╕ лють Пут╕на. Страх перед можливим зараженням в╕русом громадянсько╖ св╕домост╕ та г╕дност╕ жител╕в власно╖ кра╖ни. ╤ лють через те, що йому не вдалося зберегти на чол╕ Укра╖ни мар╕онеткового правителя, який продався Кремлю за к╕лька м╕льярд╕в долар╕в.
Донецький аеропорт – це теж лють. Скажений Захарченко – це ╕ ╓ лють Пут╕на, яка витягнута з господаря ╕ спрямована ╕стерити в залит╕ кров’ю донецьк╕ степи. Якщо ви хочете знати, що насправд╕ в╕дчува╓ Пут╕н ╕ як в╕н поводиться, коли поруч з ним нема╓ телекамер ╕ нав╕ть Лаврова з Медвед╓вим, просто простежте за тим, що робить ╕ що говорить Захарченко.
Укра╖нськ╕ геро╖ розлютили Пут╕на сво╓ю готовн╕стю чинити оп╕р ╕ стояти на смерть. В╕н просто не може зрозум╕ти – чому? Та й не хоче зрозум╕ти. Боягузливий чиновник, який заслужив владу дог╕длив╕стю ╕ готовн╕стю виконати будь-як╕ побажання свого тод╕шнього господаря Бориса ╢льцина, в╕н нав╕ть не зна╓, що на св╕т╕ ╓ щось важлив╕ше за владу ╕ грош╕ – честь ╕ доблесть. Для Пут╕на це — порожн╕ слова, а для укра╖нських в╕йськових ╕ добровольц╕в це ╕ ╓ ╖хн╓ життя.
Сьогодн╕ Пут╕н балансу╓ не м╕ж в╕йною ╕ миром, а м╕ж страхом ╕ крахом. Дуже важко сказати, який саме сценар╕й подальшо╖ повед╕нки вибере в╕н ╕ що вир╕шить його лють. Але вже сьогодн╕ зрозум╕ло одне: в ╕стор╕╖ людства не залишиться жодного Пут╕на з його в╕чним страхом. А захисники Донецького аеропорту залишаться.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14648

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков