Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
СТУДЕНТИ З КРИМУ ОТРИМАЛИ П╤ЛЬГОВ╤ БЮДЖЕТН╤ М╤СЦЯ В УКРА╥НСЬКИХ ВНЗ

Як уже пов╕домлялося в «КС», Уряд Укра╖ни розпорядився вид╕лити студентам з Криму додатков╕ бюджетн╕ м╕сця. Зг╕дно з Постановою Кабм╕ну № 450, вчитися за рахунок держави зможуть нав╕ть т╕ першокурсники з п╕вострова, як╕ не потрапили на бюджет за конкурсом. Також, за ухваленою постановою, на безкоштовне навчання претендують т╕ студенти, як╕ перевелися в материков╕ ВНЗ, але на п╕востров╕ навчалися на комерц╕йн╕й форм╕. Однак, за словами самих студент╕в, ця норма поки що ╕сну╓ т╕льки на папер╕ ╕ з них продовжують брати плату.
Чи отримають кримськ╕ аб╕тур╕╓нти об╕цян╕ п╕льги, залишалося незрозум╕лим аж до останнього часу. Закон «Про забезпечення прав ╕ свобод громадян на окупован╕й територ╕╖» м╕стив норму, зг╕дно з якою навчатися у ВНЗ безкоштовно мають право вс╕ кримчани. Однак, як зазначалося, цей закон був ухвалений посп╕хом ╕ в╕дпов╕дна стаття була прописана з помилками. У зв’язку з цим М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки не мало правових п╕дстав для вид╕лення додаткових бюджетних м╕сць аб╕тур╕╓нтам ╕ студентам, як╕ ви╖хали з п╕вострова.
У червн╕ Верховна Рада виправила неточност╕ в закон╕, однак ухвалений парламентом законопроект був ветований президентом. В╕дмову п╕дписувати документ Петро Порошенко мотивував тим, що надання додаткових бюджетних м╕сць обходиться держав╕ дуже дорого – на переведення п╕втори тисяч╕ студент╕в з Криму були витрачен╕ близько 3,5 м╕льйона гривень. Однак у серпн╕ парламент повторно проголосував за цей законопроект, ╕ п╕льги кримчанам таки були надан╕.
Постанова Каб╕нету М╕н╕стр╕в, яка пропису╓ механ╕зм вид╕лення додаткових бюджетних м╕сць, була ухвалена т╕льки 17 вересня, коли навчальний р╕к уже розпочався. Зг╕дно з ухваленим документом, вчитися за рахунок держави можуть вс╕ кримськ╕ аб╕тур╕╓нти, що вступили на бакалаврат чи у маг╕стратуру, а також студенти-переселенц╕, як╕ перевелися з «п╕востр╕вних» ВНЗ у материков╕.

Додатков╕ м╕сця отримали 400 кримчан

Поки нема╓ ясност╕ з приводу того, чи буде ця постанова дотримуватися в повному обсяз╕, але в М╕н╕стерств╕ осв╕ти ╕ науки Укра╖ни запевняють, що вчитися за рахунок бюджету зможуть вс╕ студенти, як╕ подали документи в материков╕ ВНЗ.
«У закон╕ ч╕тко сказано, що вс╕, хто зм╕г пройти за конкурсом на державне замовлення, навчаються за кошти держбюджету. Тут нема╓ н╕яко╖ двозначност╕, сто в╕дсотк╕в кримчан отримають бюджетн╕ м╕сця», – пов╕домив у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖» директор департаменту вищо╖ осв╕ти М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Юр╕й Коровайченко.
За його словами, загалом близько чотирьохсот аб╕тур╕╓нт╕в з Криму, як╕ не змогли потрапити на бюджет за конкурсом, отримають додатков╕ м╕сця держзамовлення.
У Ки╖вському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. Т. Г. Шевченка п╕дтвердили, що в ╖хньому ВНЗ готов╕ перевести кримських студент╕в з комерц╕йно╖ форми навчання на бюджетну. «Ми подали в м╕н╕стерство в╕дпов╕дну заявку ╕ тепер чека╓мо вид╕лення ц╕льових кошт╕в. Я думаю, що найближчими днями все це буде реал╕зоване», – пов╕домив проректор КНУ з науково-педагог╕чно╖ роботи Володимир Бугров.
Також в╕н додав, що в ун╕верситет╕ Шевченка п╕льгов╕ м╕сця держзамовлення д╕стануться 48-ми першокурсникам ╕ ще 36-ти кримчанам, як╕ вступили на бюджет за конкурсом. Кр╕м того, за словами В. Бугрова, в КНУ продовжують переводитися студенти, як╕ навчалися в кримських ВНЗ до анекс╕╖. Для цього ╖м не потр╕бно складати вступн╕ ╕спити – вони просто подають документи ╕ здають академ╕чну р╕зницю.
П’ятнадцять студент╕в отримають п╕льгов╕ бюджетн╕ м╕сця в Льв╕вському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. ╤. Франка. Про це кореспонденту «Крим.Реал╕╖» пов╕домив в╕дпов╕дальний секретар приймально╖ ком╕с╕╖ ЛНУ Богдан Стельмахович. «Додатков╕ м╕сця вид╕лен╕ десяти першокурсникам, ╕ ще п’ять м╕сць отримали т╕, хто вступав на квал╕ф╕кац╕йний р╕вень спец╕ал╕ст ╕ маг╕стр», – зазначив в╕н.
У Нац╕ональному техн╕чному ун╕верситет╕ «КП╤» також п╕дтвердили, що перевели вс╕х кримчан з комерц╕йно╖ форми навчання на бюджет. За словами першого проректора ВНЗ Юр╕я Якименка, те, що постанова про вид╕лення п╕льгових м╕сць з’явилася вже п╕д час навчального семестру, не викликало жодних труднощ╕в. «Першокурсники, як╕ вступили на контракт, ще не встигли оплатити навчання. Процедура переведення з контрактно╖ форми на бюджет у нас в╕дпрацьована, тому що ми ╖╖ зд╕йсню╓мо щор╕чно в перш╕й декад╕ вересня», – сказав Ю. Якименко.

П╕льги не для вс╕х

Якщо норма про надання додаткових бюджетних м╕сць першокурсникам у ки╖вському «Пол╕теху» викону╓ться безв╕дмовно, то з переведенням студент╕в з кримських ВНЗ справи там йдуть г╕рше. Перший проректор КП╤ в коментар╕ кореспонденту «Крим.Реал╕╖» розпов╕в, що ╖хн╕й ВНЗ стягу╓ плату з тих, хто навчався на п╕востров╕ на комерц╕йн╕й форм╕. Хоча ╕ в закон╕ «Про окупован╕ територ╕╖», ╕ в Постанов╕ Кабм╕ну № 450 сказано, що вс╕ студенти, як╕ переводяться в укра╖нськ╕ навчальн╕ заклади, навчаються за рахунок держави.
Ця норма порушу╓ться не т╕льки в КП╤, а й в ╕нших ВНЗ. Студент Одеського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Мечникова Олександр, який ран╕ше навчався в ТНУ ╕м. Вернадського, в розмов╕ з кореспондентом «Крим.Реал╕╖» пов╕домив, що з нього вимагають плату за навчання. «У С╕мферопол╕ я навчався на факультет╕ управл╕ння за в╕с╕м тисяч гривень. В ОНУ мене погодилися взяти за умови, що я платитиму ту ж суму. Я говорив адм╕н╕страц╕╖, що на п╕дстав╕ законодавства мене мають навчати безкоштовно, але мен╕ сказали, що у них нема╓ в╕льних м╕сць», – поскаржився кримчанин.
У М╕н╕стерств╕ осв╕ти ╕ науки Укра╖ни п╕дтвердили, що вс╕ державн╕ ВНЗ мають приймати кримських студент╕в на бюджет незалежно в╕д того, на як╕й форм╕ навчання вони були в Криму. «Проте в цьому випадку д╕╓ ╕нша технолог╕я. Ви розум╕╓те, в якому складному ф╕нансовому становищ╕ ми перебува╓мо, ╕ додатков╕ кошти навряд чи хтось дасть. Але у нас ╓ кошти, як╕ залишилися в╕д Криму. В╕дпов╕дно з цих кошт╕в ми в╕зьмемо грош╕ на навчання тих, хто перев╕вся», – зазначив директор Департаменту вищо╖ осв╕ти М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Юр╕й Коровайченко.
В╕н порадив ус╕м кримчанам, з яких вимагають оплатити навчання при переведенн╕ в материков╕ ВНЗ, звертатися з╕ скаргами до м╕н╕стерства.

 Олекс╕й АРУНЯН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14106

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков