Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 31.10.2003
Новини Криму та України
журналісти

ЗА  СЕРЙОЗНІ НЕДОЛІКИ...

Указом Президента України оголошено догану голові Державної митної служби України Миколі Каленському, а його першого заступника Олександра Єгорова та заступника Павла Пашка звільнено з посад за серйозні недоліки в організації роботи митних підрозділів. Також оголошено догану першому заступнику голови Держмитслужби Віктору Лозку. Указом глави держави пропонується розглянути питання про звільнення ряду голів регіональних митних служб, зокрема, Кримської та Карпатської.
Про це повідомили в Адміністрації Президента України під час прес-конференції, присвяченої результатам перевірки діяльності митних органів, яку за дорученням Леоніда Кучми проводила комісія Ради національної безпеки та оборони України. До перевірки було також залучено органи внутрішніх справ, прокуратури, Службу безпеки, Державну податкову адміністрацію України. 
Як поінформував журналістів голова РНБОУ Володимир Радченко, комісія викрила ряд недоліків і упущень у діяльності митних органів, зокрема, відсутність системної нормотворчої діяльності. За словами Володимира Радченка, "безвідповідальність та низький професійний рівень" окремих працівників призводили до того, що низка нормативних актів діяла лише короткий час, а потім скасовувалася. Наприклад, дві доби дії наказу про посилення контролю за експортом товарів завдали збитків лише ВАТ "Запоріжсталь" на суму понад 5 млн. гривень.
Комісія констатувала також "неаргументовану корекцію" митної вартості  експортно-імпортних вантажів, коли митні органи  без  достатніх правових підстав перебирають на себе функції визначення остаточної вартості товару. Так, прямі втрати державного бюджету внаслідок заниження митної вартості одягу та взуття у 2002 році становили понад 3,3 мільярда гривень. 
Голова РНБОУ окремо зупинився на виявлених фактах правопорушень у митних органах. За наведеними даними,  у кримінальних справах, порушених стосовно працівників митниць, фігурують суми збитків до 10 млн. гривень. Майже кожен злочин, викритий у сфері зовнішньоекономічної діяльності, скоєний за участю митників, стверджує Володимир Радченко, посилаючись на матеріали комісії. Причому, якщо у минулі роки серед порушників переважали інспектори, то тепер - керівники митниць. Найчастіше порушується антикорупційне законодавство, окремі зловмисники підозрюються у "відмиванні" грошових коштів. Незадовільним визнала комісія і стан боротьби з контрабандою. З'ясовано, зокрема, що за сприяння корумпованих працівників митниць  налагоджено стійкі канали переміщення через кордон високоліквідних товарів без належного митного оформлення та контролю. Так, за даними МВС України, обсяг невизначеного імпорту автомобілів у 2001 р. становив  45,4 тис. шт., у 2002 р. - 61,2 тис. шт.
(УКРІНФОРМ).

На порядку денному - тепло

Найгострішим поточним питанням роботи урядовців є початок опалювального сезону 2003 - 2004 року. Таку заяву зробив, відкриваючи 29 жовтня засідання уряду, Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. При цьому він повідомив, що на п'ятницю заплановано нараду, на якій звітуватимуть  керівники регіонів про роботу у цьому напрямку. "Вже до п'ятниці маємо виявити всі недоліки і визначитися, щоб у п'ятницю подивитися, що і як треба зробити, де підставити плече, а де когось поставити на місце", - наголосив Прем'єр-міністр України. За словами Віктора Януковича, сьогодні до уряду надходить багато телеграм від громадян, які свідчать, що не у всіх регіонах усе гаразд.
Водночас, за словами Віктора Януковича, уряд має розглянути стан соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим і заслухати звіт голови Ради міністрів АРК Сергія Куницина. "У нас є спільне бачення, що треба зробити, в чому допомогти, а в чому уряд Криму може впоратися самостійно", - зазначив Прем'єр-міністр.

ХОЛОД "ПІДПИШЕ" НАКАЗ...

Генеральний директор Державного акціонерного об'єднання "Чорноморнафтогаз" Валерій Ясюк може втратити свою посаду, якщо з 29 жовтня в Криму не почнеться опалювальний сезон. Дане питання обговорив голова Верховної Ради АРК Борис Дейч у телефонній розмові з головою правління НАК "Нафтогаз України" Юрієм Бойком, - повідомляє прес-секретар кримського спікера Галина Громик.
За її інформацією, питання стосовно початку опалювального сезону глава парламенту автономії неодноразово обговорював з самим
В. Ясюком. Як уже повідомлялося, на минулому тижні керівництво ДАО "Чорноморнафтогаз" заявило про загрозу зриву опалювального сезону в зв'язку із заборгованістю кримських теплоенергетиків перед "Чорноморнафтогазом".

МІСТО НЕ ХОЧЕ ЗІГРІТИСЯ?!

Котельні, що працюють на газі, здійснили пробні запуски після подачі газу Державним акціонерним об'єднанням "Чорноморнафтогаз". Про це повідомив виконуючий обов'язки генерального директора ДАО "Чорноморнафтогаз" Шалва Сахелашвілі на прес-конференції 29 жовтня.
За словами Ш. Сахелашвілі, регулярне опалення не почалося, тому що житлово-комунальний комплекс Сімферополя виявився не готовим до проведення опалювального сезону. Обсяг поставок газу Сімферополю поки необмежений, але на сьогодні міська система теплопостачання не може освоїти необхідну місту кількість газу.
Ш. Сахелашвілі повідомив, що "Чорноморнафтогаз" почав постачання газу "Кримтеплокомуненерго", незважаючи на борг за вже спожите паливо в розмірі 22 млн. грн.

БОРЖНИКІВ ВИМОРОЖУВАТИМУТЬ?

До вечора 29 жовтня тепло буде подаватися в 95% житлових будинків Сімферополя. Про це заявив журналістам міський голова Сімферополя Валерій Єрмак 29 жовтня.
"Тепло почали подавати ще вчора, але через нічний час працівники житлових об'єднань не скрізь зуміли забезпечити його прийом", - відзначив В. Єрмак. Найближчим часом робота з технічного забезпечення подачі тепла буде завершена і, як відзначив мер, все інше буде залежати від розрахунків населення за теплопостачання.
За словами В. Єрмака, надалі тепло буде подаватися тільки в ті будинки, мешканці яких не мають заборгованості. Він закликав городян терміново погасити борги перед "Кримтеплокомуненерго", загальна сума яких на сьогодні складає більше 21 млн. грн., і надалі вчасно здійснювати поточні платежі.
Сімферопольський голова також підкреслив, що бюджет міста не має "жодної копійки боргу ні за газ, ні за послуги "Кримтепло-комуненерго".

ШКОЛИ Й ДОСІ  НЕ ГОТОВІ

У даний час 24 кримські школи не готові до початку опалювального сезону. Про це повідомила заступник голови Ради міністрів АРК Віталіна Дзоз на селекторній нараді в кримському уряді 24 жовтня.
За її інформацією, не відремонтовані котельні двох шкіл в Алушті, однієї - у Білогірському районі, двох - у Великій Ялті, чотирьох - у Джанкойському, шести - у Красногвардійському, двох - у Нижньогірському, трьох - у Сакському, двох - у Сімферопольському і двох - у Чорноморському районах. Віце-прем'єр рекомендувала керівникам регіонів вирішити проблеми з теплопостачання шкіл до початку опалювального сезону.
За даними Міністерства освіти АРК, у даний час в республіці функціонують 639 загальноосвітніх шкіл, з них 22 - недержавні.                                
"Контекст-медіа".

СХВАЛЕНО СТРАТЕГІЮ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила стратегію допомоги Україні (СДУ) на 2004 - 2007 роки, яка за базовим сценарієм може досягти 2,4 млрд. доларів США, а у разі активного просування держави на шляху реформ дасть змогу отримати до 3 млрд. доларів. Про це 29 жовтня на прес-конференції повідомив голова представництва Світового банку Душан Вуйович.
Він відзначає "стабільний рух України шляхом економічних реформ" і розвитку ринкової системи та послідовне дотримання євроінтеграційного курсу. Такий прогрес, на його думку, відбувається завдяки впровадженню у життя вдосконаленої урядової стратегії. І нова стратегія допомоги Світового банку враховує пріоритетні завдання уряду України, ґрунтується на широкому колі потреб і думок суспільства в Україні.  Обсяг фінансової допомоги та конкретний зміст кредитних і некредитних програм будуть жорстко прив'язані до спроможності уряду України досягти відповідних орієнтовних показників.

КЕРЧІ ПООБІЦЯЛИ НОВИЙ ВОДОВІД

Президент України Леонід Кучма пообіцяв виділити Керчі 60 млн. грн.  для повної заміни двох ниток головного водоводу. Про це повідомила начальник відділу внутрішньої політики Керченського міськвиконкому Ольга Архипенко. За її інформацією, соціально-економічні проблеми Керчі обговорювалися на робочій нараді, яку провів Л. Кучма 23 жовтня в Керченському міськвиконкомі за підсумками своєї поїздки на острів Тузла.
Як повідомила О. Архипенко, глава держави також пообіцяв допомогу в питанні виділення коштів на повну газифікацію Керчі і на завершення будівництва тролейбусного парку, що ведеться вже 25 років.

УКРАЇНСЬКИЙ ФЛОТ СКОРОЧУЄТЬСЯ

Протягом 2004 - 2005 років буде проведена оптимізація структури і чисельності Військово-Морських сил Збройних сил України, чисельність особового складу українського флоту скоротиться з 25 тисяч до 15 тисяч чоловік. Про це повідомив Головнокомандуючий Військово-Морськими силами України контр-адмірал Ігор Князь на нараді в штабі ВМСУ з проблемних питань реформування і повсякденної діяльності флоту.  За словами Головкому, структура і чисельність ВМСУ повинні бути приведені у відповідність з існуючим ресурсним забезпеченням. Серед основних напрямків реформування українського флоту І. Князь також назвав удосконалення структури органів керування і технічного забезпечення військових частин, розвиток військової науки, економічної і господарської діяльності, соціальний захист військовослужбовців, зокрема, вирішення житлової проблеми й ін.

ПЕРЕКУЄМО ЯКОРІ НА ОРАЛА!

Посольство Королівства Норвегії в Україні спільно з Міжнародним фондом соціальної адаптації військовослужбовців презентувало у Севастополі пілотний проект перепідготовки морських офіцерів.  Даний проект фінансується Міністерством закордонних справ та Міністерством оборони Норвегії, заявив на презентації посол Норвегії в Україні Йостейн  Бернхардсен. Він наголосив, що проекту приділятиметься пильна увага, його навчальна програма повинна відповідати високим міжнародним стандартам. Посол Норвегії висловив упевненість, що ця співпраця стане "ще одним містком між нашими народами, яких тісно пов'язує історичне минуле".

ЗАМІСТЬ "ЖОВТНЕВИХ СВЯТ"

Рішення провести Дні Української народної партії у Чернівецькій області 7, 8 та 9 листопада затверджено радою Чернівецької обласної організації УНП. Рада також ухвалила рішення скликати 8 листопада чергову VI обласну звітну партконференцію, на якій буде обрано делегатів на черговий з'їзд Української народної партії. Як повідомляла прес-служба УНП, з'їзд відбудеться у грудні ц. р. Таке рішення ухвалено 7 вересня Центральним Проводом партії.

ТАКИМ НЕ ЖАРТУЮТЬ...

Органи внутрішніх справ та безпеки перевіряють інформацію, яка міститься у заяві народного депутата Віктора Ющенка про загрозу його життю та здоров'ю. Про це 28 жовтня повідомили міністр внутрішніх справ Микола Білоконь та голова Служби безпеки України Ігор Смєшко, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.  Зокрема, Ігор Смєшко поінформував, що харківським управлінням СБУ відкрито оперативно-розшукову справу за ознаками терористичних або хуліганських дій стосовно лідера "Нашої України". "На цей час ми не володіємо будь-якою інформацією, яка вказувала б на загрозу життю Віктора Ющенка", - сказав голова СБУ. Він підкреслив, що у разі потреби "СБУ вживе всіх заходів, передбачених законом". При цьому Ігор Смєшко нагадав, що народного депутата охороняють також працівники Державної служби охорони.
Раніше повідомлялося, що лідер "Нашої України" Віктор Ющенко заявляв про підготовку на нього замаху. "Є проекти, по яких уже приїздили відповідні кілери і відбувалися відповідні дії, які жартами не назвеш", - сказав Віктор Ющенко.

* * *

Президент України Леонід Кучма підписав доручення, яким зобов'язав Службу безпеки України та Міністерство внутрішніх справ України у зв'язку із заявою народного депутата - лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка про загрозу його життю і здоров'ю здійснити відповідну перевірку та, у разі необхідності, забезпечити його безпеку, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.

ВІКТОР ЮЩЕНКО ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У РОБОТІ КРИМСЬКОГО ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ
8 листопада в Сімферополі відбудеться Кримський форум демократичних сил, у роботі якого візьме участь лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив представник блоку "Наша Україна" у Криму Валерій Пробийголова.  За його інформацією, у роботі форуму збираються взяти участь представники громадських організацій, кримських відділень політичних партій, а також приватні особи з усіх регіонів Криму. Очікується, що форум збере близько 600 учасників.
Як повідомив В. Пробийголова, уже дали свою згоду на участь у форумі регіональні відділення партій, що входять у блок "Наша Україна", а також представники Соціалістичної партії України, об'єднання "Батьківщина", партій "Яблуко", "Демократичний союз" та інших.

У ПИСЬМЕННИКІВ - НОВИЙ КЕРМАНИЧ

29 жовтня відбулися загальні збори Національної Спілки письменників України, у яких взяли участь представники усіх регіонів України та м.  Києва.
На зборах розглянуто питання стану справ у НСПУ, внесено зміни до Статуту Спілки для приведення його у відповідність із Законом України "Про професійних творчих працівників та творчі спілки".  Збори висловили недовіру голові НСПУ Володимиру Яворівському.  Головою Національної Спілки письменників України обрано Наталію Околітенко.
Околітенко Наталія Іванівна - прозаїк, публіцист. Народилася 6 вересня 1939 року в м. Києві в сім'ї робітника. У 1962 році закінчила біологічний факультет Київського держуніверситету. Працювала вчителькою у школі, у видавництві "Радянська школа", у газеті "Радянська освіта", журналі "Україна". В даний час працює в журналі "Жінка", а також заступником головного редактора альманаху "Натураліст - все про довкілля". Член Спілки письменників Союзу РСР з 1977 року, доктор біологічних наук.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1379

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков